Fobos

Zaczęty przez Fobos, 16 Październik 2012, 22:22

Fobos

AHOJ!! Witam  :), Liczę z przerwami dopiero od 21 maja 2011r więc jestem w tym wszystkim dość 'świeży' :D Ale żeby się jakoś to wszystko trzymało kupy przejdźmy do szczegółów :D

Jaki nick mam każdy widzi

Imię : Tomek

Urodzony : 21.06.1989

Skąd : mała mieścina na południu dolnego śląska

Wyuczony zawód " Elektronik

Wykonywany zawód:zacytuje tu wielkiego filozofa naszych czasów "nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem"

Dlaczego ten opis wydaje Ci się znajomy? Bo zgapiłem 'szablon' od EMIK'A, mam nadzieję że nie ma mi tego za złe ;)

Zainteresowania Najbardziej uwielbiam i pasjonuje się astronomią, no ale jak to w życiu bywa, żeby zrozumieć rzeczy z astronomią związane trzeba liznąć także inne obszary, generalnie szeroko rozumiana fizyka, która to stała się moją drugą pasją :) (Ale jak dziewczyny się pytają o zainteresowania to zazwyczaj odpieram że siatkówka, bo opowieści o fizyce raczej odstraszają płeć piękną, aczkolwiek pewnego pięknego dnia starałem się stereotypowej blondynce wytłumaczyć co to są neutrina, ja się uśmiałem, ona obraziła  XD
Ale do rzeczy, pomijając astro i fizykę, dołączyć trzeba też sport, moją ulubioną siatkówkę, bieganie, pływanie, rowery.. oglądać najbardziej lubię siatkówkę kobiet  :P  i rajdy(ale tylko na żywo)


Muzyka : generalnie wszytko co wpadnie w ucho z naciskiem na rock (od Motley Crue, przez The Who na Yusufie Islamie kończąc)  :whistle:

Filmy : Gwiezdne Wojny, Odyseje Kosmiczne, I Robot, Pulp Fiction, Fimy Ridleya Scott'a: wszystkie Obcy, Łowca Androidów, Prometeusz... Mechaniczna Pomarańcza, Sokół maltański i dużo tym podobnych


Rozrywki komputorowe Mass Effect 1 2 i 3, grafikowanie w Photoshopie i Illustratorze, swego czasu fan NFS'ów zanim się skiepściły, i jak sobie coś jeszcze przypomnę to zrobię edita ;)

Jak trafiłem na tą łajbę po roku samotnego żeglowania?Pewnego słonecznego dnia logując się na stronie głównej Einsteina zobaczyłem wiadomość, myśląc że to pewnie spam, olałem ją na jakieś 2tyg, w końcu postanowiłem zobaczyć co to jest... Okazało się że to napisał do mnie z zaproszeniem kamrat mimeq, więc pomyślałem sobie, "a co się będę" i się przyłączyłem jakieś 30-40min temu..

Ale żeby nie było że tak na krzywy pysk wbijam się na pokład, oto prezentuje co ze sobą wnoszę:

Nr.1.
Intel Core i7-2637M CPU @ 1.70GHz [Family 6 Model 42 Stepping 7] (4 processors)
NVIDIA GeForce GT 640M (1024MB) driver: 30697
Microsoft Windows 7
Home Premium x64 Edition, Service Pack 1,
(ciepię ponieważ nic poza Colatzem nie chce mi liczyć na GPU, a własnie najbardziej chciałbym w miarę szybko LHC i Einsteina)

Nr.2.* *jest chwilowo nieżywy z powodu padnięcia HDD
Intel Core 2 Duo CPU P7350 @ 2.00GHz [Family 6 Model 23 Stepping 6] (2 processors)
NVIDIA GeForce GT 130M (1024MB) driver: 30124
Microsoft Windows 7 Ultimate x64 Edition, Service Pack 1

No i jeśli uda się mnie odpalić Boinc na telefonie to dojdzie 4jajeczna tegra  :)

Ps. jeśli trafi się jakaś wyjściowa fotka, to dorzucę :)
Dziękuję i witam siebie na pokładzie   %)

PSS. Jak ogarnę jak dorzucać tabelki to dorzucę, choć pochwalić się nie mam czym   :(

GRID

Witam, pozdrawiam  :)

stiven


Teech

Witam majtka na pokładzie  XD XD :ahoy:

Tobas

Witamy serdecznie.

PS.
Jeżeli interesujesz się grafiką to mamy otwarty konkurs na wizerunek naszej Fundacji  ;)

sknd

witaj, świetnie się czytało Twą wizytówkę, z jajem pisana XD

i dzięki za Yusufa Islama, nie znałem a fajniste:)

Kret_polny


Troll81

Witam na naszej łajbie. Z jakiej konkretnie miejscowości pochodzisz? Dołączysz do rankingu województw?

Na tych geforcach można tez punkciki trzepać :D

aborek


tito


_Aleksander_

Witaj na pokładzie!  :ahoy:

A i brawa dla mimeq za "wkład i zaangażowanie"  :parrrty:

phobos

O, sobowtór  ;D

:ahoy:

SzaMoT_🏓


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

andy101fah


Morys0856

Jeśli chcesz to mogę Ci wysłać HDD 40GB na ATA, to będziesz mógł uruchomić drugiego hosta :)

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mimeq

 :ahoy:   ;D


Fobos

Cytat: Tobas w 16 Październik 2012, 22:44
Jeżeli interesujesz się grafiką to mamy otwarty konkurs na wizerunek naszej Fundacji  ;)
Jeśli mógłbyś podać link, bo na internecie jestem max raz dziennie przez jakieś pół godzinki


Cytat: Troll81 w 16 Październik 2012, 23:39
Z jakiej konkretnie miejscowości pochodzisz? Dołączysz do rankingu województw?
Dzierżoniów :)


Cytat: phobos w 17 Październik 2012, 07:32
O, sobowtór  ;D
Zależy czy odnosimy się do mitologii, czy księżyca Marsa :)


Cytat: Morys0856 w 17 Październik 2012, 13:08
Jeśli chcesz to mogę Ci wysłać HDD 40GB na ATA, to będziesz mógł uruchomić drugiego hosta :)
Byłoby cudnie i dożywotnio kłaniałbym Ci się w pas na ulicy, ale w Polsce będę dopiero na święta, a i chyba dysk musiałby być SATA :(

phobos

Cytat: Fobos w 18 Październik 2012, 02:35
Cytat: phobos w 17 Październik 2012, 07:32
O, sobowtór  ;D
Zależy czy odnosimy się do mitologii, czy księżyca Marsa :)

Sądząc po Twoich zainteresowaniach to myślę, że miałeś na myśli księżyc, tak jak i ja ;]


Morys0856

Cytat: Morys0856 w 17 Październik 2012, 13:08
Jeśli chcesz to mogę Ci wysłać HDD 40GB na ATA, to będziesz mógł uruchomić drugiego hosta :)
Byłoby cudnie i dożywotnio kłaniałbym Ci się w pas na ulicy, ale w Polsce będę dopiero na święta, a i chyba dysk musiałby być SATA :(
[/quote]

Hmmm... SATA też by się jakiś znalazł. To jak będziesz jechał do Polski to daj znać, wtedy powinienem jakiś znaleźć i Ci wysłać :)

Tobas

Cytat: Fobos w 18 Październik 2012, 02:35
Cytat: Tobas w 16 Październik 2012, 22:44
Jeżeli interesujesz się grafiką to mamy otwarty konkurs na wizerunek naszej Fundacji  ;)
Jeśli mógłbyś podać link, bo na internecie jestem max raz dziennie przez jakieś pół godzinki

Jasne - chodzi o ten wątek:
http://www.boincatpoland.org/smf/rozmowy-o-fbp/fundacja-wizerunek-ksiega-znaku/

A tutaj jest szkielet stronki (Wordpress)
http://www.boincpolska.org

EDU Enthusiast

Witaj Fobos,
Jak czytalem troche o tobie to kojarzysz mi sie z takim rodym chlopcem, ktorego dawno temu znalem.
hehe

:parrrty:

Troll81

Rozumiem że będziesz walczył pod flagą Dolnego śląska :D

Fobos

Cytat: phobos w 18 Październik 2012, 06:42
Cytat: Fobos w 18 Październik 2012, 02:35
Cytat: phobos w 17 Październik 2012, 07:32
O, sobowtór  ;D
Zależy czy odnosimy się do mitologii, czy księżyca Marsa :)

Sądząc po Twoich zainteresowaniach to myślę, że miałeś na myśli księżyc, tak jak i ja ;]
Trzeba korzystać póki można, za jakieś 50.000.000 lat albo gruchnie w Marsa albo grawitacja go rozerwie ;)


Cytat: EDU Enthusiast w 18 Październik 2012, 14:46
Witaj Fobos,
Jak czytalem troche o tobie to kojarzysz mi sie z takim rodym chlopcem, ktorego dawno temu znalem.
hehe

:parrrty:
Akurat nie jestem rudy :D

Cytat: Troll81 w 19 Październik 2012, 19:48
Rozumiem że będziesz walczył pod flagą Dolnego śląska :D
Ależ oczywiście  8)

Cytat: Morys0856 w 18 Październik 2012, 08:45
Cytat: Morys0856 w 17 Październik 2012, 13:08
Jeśli chcesz to mogę Ci wysłać HDD 40GB na ATA, to będziesz mógł uruchomić drugiego hosta :)
Byłoby cudnie i dożywotnio kłaniałbym Ci się w pas na ulicy, ale w Polsce będę dopiero na święta, a i chyba dysk musiałby być SATA :(

Hmmm... SATA też by się jakiś znalazł. To jak będziesz jechał do Polski to daj znać, wtedy powinienem jakiś znaleźć i Ci wysłać :)
[/quote]
Nie chce mieszać, ale to laptok więc potrzeba 2,5" bo duże hdd z sata mam nawet 2, 160GB i (chyba) zepsuty 2TB

Morys0856

Tego nie przewidziałem :D

Fobos

No a ja znów zapomniałem od razu nadmienić, ale może wiesz czy na czymś pod usb da się postawić system i odpalić boinca? :whistle:

Troll81

teoretycznie da się. Ale jeśli to zwykły pendrive to szybko go zajedziesz. BOINC ma mase cykli IO

Fobos

to może dysk 3,5cala pod usb podepnę, poszło by?  mam chyba gdzieś ustrojstwo do takich czarów %)

Troll81

pójdzie jak na każdym innym dysku. oczywiście z transferem prędkości USB. Większość projektów jest na to nieczuła ale zdarzają się takie co są.

Fobos

No to kamień z serca :)

A jako że to taki mój mały kącik to się zapytam/pożalę. ( I nie zaśmiecę forum nowym wątkiem :P )
Einstein nie chce mnie liczyć na GPU  :(
Colatz liczy mnie się tylko pojedynczo  :dunno:



Szkoda czasu bo w momencie jak przeliczy 5 zadań mógłby zrobić np. 10... nawet wiatrak się nie wkręca na maksymalne 'łobroty' więc jak mu ie tak lekko robi to przydałoby sie mu dorzucić roboty   :whip:

anomax

Możliwe, że Einstein nie liczy przez sterowniki. Pamiętam, że kilka miesięcy temu miałem właśnie problem po wymianie sterowników do nvidii na 301 czy 302.
Doliczyło wtedy zadania, które były w trakcie liczenia i więcej już nie pobrało. Wydaje mi się, że liczyło wtedy Seti ale "głowy nie dam sobie uciąć":D
Po wymianie sterowników na starsze wszystko wróciło do normy.
Co do sterowników to wczoraj zainstalowałem 306.97 i jak na razie działa bez zarzutu.

Więc proponuję sprawdzić jakie masz sterowniki.
I jeszcze mam pytanie: czy Einstein nigdy u Ciebie nie chciał się liczyć?

Fobos

Liczył się spokojnie na starym laptoku, kupiłem sobie teraz ultrabooka i może przez tą całą "technologję Optimus" się nie chce liczyć, ale wtedy znów colatz by też nie liczył na gpu, a liczy, po jednym WU ale zawsze. Ostatnio też mnie colatz wkurza bo punktów mnie nie liczy i chyba sobie dam spokój. Problemy matematyczne nie są warte mojej 'mocy' obliczeniowej ... tak słowem podsumowania, najnowsze sterowniki karty, najnowszy boinc, a na gpu liczy się tylko pojedynczo colatz za którego nie dostaję punktów  :wacko:

Troll81

a dlaczego nie dostajesz punktów? jakieś konkrety?

Fobos

"Completed, marked as invalid"  :dunno:

Troll81

czyli walisz błędami. Przeliczyłeś próbkę ale nie zgadzała się z wynikiem wingmana. Poszła więc do przeliczenia na kolejny komputer który potwierdził że to twój wingman ma prawidłowy wynik a nie ty. W efekcie 0 punktów. Sprawdź jakie masz temperatury na swojej karcie graficznej. przegrzewanie się może być jedną z przyczyn. Jak nie to będziemy drążyć dalej.

Fobos

Własnie chodzi o to że nawet się specjalnie nie przemęcza, jako że właśnie w tym momencie liczy colatza.. to na bieżąco mogę powiedzieć że ma 65*C, czyli raczej nie wygląda na wyżyłowaną  :(

anomax

Temperatura nie musi koniecznie świadczyć o tym, że karta się "obija" . Lepiej sprawdzić w jakim procencie jest wykorzystywana przez program GPU-Z.
U mnie GPU też ma 65 stopni a liczy dwie próbki Einsteina naraz.

Fobos

GPU Load to 60-70%. A 65* jak na na obudowę o grubości 2cm to jest na prawdę mało, w grach to się potrafi na prawdę ładnie nagrzać, a tutaj się obija ; /

Troll81

no to error jest gdzie indziej. Jaka masz temperature proca?