[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Pigu

tak  ;D

a superkomp skutecznie niszczy sobie rac'a ralphem

buninek

Cytat: Pigu w 02 Sierpień 2008, 22:34
Cytat: buninek w 01 Sierpień 2008, 23:47
Pigu oczywiście są to tylko szacunki.
Tak zwane Pi x drzwi.

pi x kant zadka  ;D

na podstawie przeliczonej testowo wu - 4h liczenia i 140pkt wnioskuję, że quad wyciągnie z tego góra 3,5k racu (na fabrycznym zegarze)

Próbę wykonałeś pod Xp 32-bit?
Nie brałem pod uwagę tego systemu.
Czy uważasz, że wszystkie TOP 20 są zanurzone w beczkach z ciekłym azotem? :D
Poddane ekstremalnemu OC?

Pigu

owszem pod xp32, nie wiem czy temu projektowi robi to różnicę, ale i tak nie sądzę, że rzędu 100%

co do azotu - tak sądzę  ;D zobacz jak ciągną najlepsze quady (nie mówimy o wieloprocesorowych) w seti - też spokojnie ponad 8k - a mój połowy tego ni ma - tak oni zdecydowanie trzymają to w beczkach z azotem  ;)

buninek

SETI to inna "klasa". Tam przebić się do 1000 jest cholernie ciężko. Ilość podrasowanych kompów jest ogromna.

Ja nie biorę pod uwagę "domowego" liczenia w wolonych cyklach procesora.
Słyszałeś kiedyś o kompilatorze intela icc. Dodam tylko, że wszystkie optymalki do SETI są nim "traktowane"
Również kernel linux można do pewnego stopnia "zooptymalizować" tylko pod kątem liczenia.
Tak, że ten "domowy" quad będzie o 30% wolniej przeliczał.
Możliwości efektywnego liczenia jest sporo. Fakt podstawa to dobre OC.

Pigu

moje "domowe" liczenie to 24/7 z najnowszymi optymalkami i oc

buninek

Jeśli przyjąć, że wzrost z OC ma przegieg liniowy (a tak nie jest) to te quady musiałyby robić na zegarze 5,5GHz.
Mało prawdopodobne.
Inna rzecz, że wiele kompów ma sztucznie zawyżony (oszukany) RAC. To łatwo wyłowić.
W celach "marketingowo-prestiżowych".

Troll81

zawsze można liczyć na "optymalizowanym" kliencie :D i wtedy RAC 20k też jest możliwy. Fakt, że jak się uda to można by na obliczeniowym kompie zainstalować gentoo (i wszystko kompilowac od zera, wyrzucić wsio co nie potrzebne), Powyłączać wsio co się da w biosie, i zabić każdy zbędny proces w systemie. Można jeszcze kompa OCnąć i wsadzić do lodówki (widiałem klaster zbudowany z samych płyt głównych i bebechów leżące jedne na drugich w lodówce, przez drzwi były przeprowadzone dwa kable, prąd i sieć).

Pigu

Cytat: Troll81 w 04 Sierpień 2008, 09:54
zawsze można liczyć na "optymalizowanym" kliencie :D i wtedy RAC 20k też jest możliwy. Fakt, że jak się uda to można by na obliczeniowym kompie zainstalować gentoo (i wszystko kompilowac od zera, wyrzucić wsio co nie potrzebne), Powyłączać wsio co się da w biosie, i zabić każdy zbędny proces w systemie. Można jeszcze kompa OCnąć i wsadzić do lodówki (widiałem klaster zbudowany z samych płyt głównych i bebechów leżące jedne na drugich w lodówce, przez drzwi były przeprowadzone dwa kable, prąd i sieć).

hehe lodówa skutecznie wifi ekranowała?

Troll81

Wifi jest za olne :D koleś ma wszystkie płyty na gigabitówce tam chyba kilkanaście kopów weszło :D zrobił coś na kształt szafy rackowej.

Pigu

ach - pociskał to z zewnętrznego terminala? myślałem, że ta sieć tylko do komunikacji boinca z netem  :P

Troll81

#650
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF25a/15351-15351-3328412-3328423-3328423-3716072.html

Za 57tys z vatem staniemy się właścicielem hosta który trafi do top 20 prawie w każdym projekcie :D tylko zbiórka potrwałaby 3 lata :(

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

na razie zebraliśmy 5% tej kwoty a minęło pół roku. a taki czas jak my spłacimy tego serwa to już twoja komórka będzie miała większą moc obliczeniową

Mchl

To się go bankowi wtedy odda :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

to może wynajmijmy za tę kasę "galerę" na kilka dni :D

bartsob5

Cytat: Troll81 w 04 Sierpień 2008, 23:24
to może wynajmijmy za tę kasę "galerę" na kilka dni :D

zobaczymy czy bede mial jakies mozliwosci dojscia ;)

Troll81

może by nam po koszcie prądu użyczyli w czasie kiedy galera idluje?? ;D

Mchl

A bywa, że idluje? ???

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

prędzej czy później tak :D

bartsob5

Cytat: Mchl w 07 Sierpień 2008, 10:44
A bywa, że idluje? ???

z tego co wiem, to na pg maja sporo badan, ale nic nie robia, bo ludzi nie maja, wiec jest spore prawdopodobienstwo, ze czasem idluje.. zreszta.. tak na serio, to kto by tyle jajek mogl wykorzystac naraz, jak nie my?:D

Mchl

Studenci. Serwer CSa i Q3 na tym śmiga pewnie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

a szkoła płaci z prąd?? raczej wątpię. koszt utrzymania tej maszyny jest wysoki. Zużywa tyle prądu co małe miasteczko. Więc raczej ją wyłączają (albo poszczególne węzły) jak nie używają.

bartsob5

#662
Cytat: Mchl w 07 Sierpień 2008, 22:28
Studenci. Serwer CSa i Q3 na tym śmiga pewnie.

hmmmm... to nie jest pierwszy super komputer na pg, poprzedni tez nalezal do czolowki w polsce, i to na nim siedzial task (trojmiejska akademicka siec komputerowa) a raczej nic nie slyszalem, zeby to przenosili na nowego, albo rozsprzedawali starego.. :P

Cytat: Troll81 w 08 Sierpień 2008, 10:01
a szkoła płaci z prąd?? raczej wątpię. koszt utrzymania tej maszyny jest wysoki. Zużywa tyle prądu co małe miasteczko. Więc raczej ją wyłączają (albo poszczególne węzły) jak nie używają.

podejrzewam ze wylaczanie i wlaczenie wiaze sie z wiekszymi kosztami niz trzymanie go idlujacego, wiec nie sadze zeby go poprostu wylaczali... :P

malpi

SKB@P punktuje w enigmie jako miedzynarodowy i nie dla naszego zespołu :(



TJM

Brakuje również profilu

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Jak wymyślicie fajny profil, to profil będzie :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

syrian

sporo tego do przeczytania w tym temacie i trochę postów pominąłem,
wiec jesli taka propozycja padła to sorry za powtórkę.

Moze by tak zamiast tych propozycji co były podawane aby cześć czasu była przeznaczona dla "darczyńców" zrobić odwrotnie - może znalazły by sie osoby co by czas własnych maszyn przeznaczyli na poprawienie wyników konta SKB@P ??
Jest sporo osób co ma po kilka maszynek o ile nie kilkanaście  :) mogły by z 1 odstąpić :), pięknie by to wyglądało jesli konto by awansowało szybko do top10 drużyny i w statystykach polski na wysokim miejscu - automatycznie byla by to niezła reklama i przyciągnęło by do drużyny więcej osób.

jarod_e

Taki numer to raczej nie przejdzie ze wzg na konieczność ujawnienia hasła tym osobom aby mogły przyłączyć swoją maszynkę na konto skb@p - IMHO nawet jeśli hasło będzie znało 5 osób to i tak o 4 za dużo  :P
Poza tym już za chwilę stanie druga maszynka więc statystyki się poprawią  :)
A za niedługo może uzbieramy na trzeci komp albo serwer a wtedy to już z górki  8)

syrian

Nie pomyślałem o haśle :(
Z drugiej strony co jest takiego w poznaniu hasła,  nikt by konta nie okradł bo niby po co ?? jaki by miał z tego korzyść?? Można tylko udostępnić osobom zaufanym, oddanym sprawie.

kempler

Podawanie jakiegokolwiek hasła jest z zasady złe. Nikt by konta nie ukradł ? Kradną całe teamy  :-\

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

syrian

Cytat: kempler w 14 Sierpień 2008, 20:48
Podawanie jakiegokolwiek hasła jest z zasady złe. Nikt by konta nie ukradł ? Kradną całe teamy  :-\
:o
to mnie zaskoczyłeś, widocznie tu jest bardziej to skomplikowane niz w Folding@home, tam nawet hasła niema do konta jak zakładasz i każdy kto chce może liczyć pod istniejącym juz kontem, sa konta np: miast i po kilka-kilkadziesiąt osób liczy dla konta "miasta"

czyli tu taka możliwość odpada

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

TJM

Od dawna jest weak account key, pozwala podłączać maszyny do konta bez żadnych dodatkowych danych.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

syrian

Cytat: TJM w 14 Sierpień 2008, 21:12
Od dawna jest weak account key, pozwala podłączać maszyny do konta bez żadnych dodatkowych danych.
jeśli coś takiego istnieje to załatwiało by sprawę udostępniania innym hasła :)

Mchl

Jest, jest. Nie pamiętam od jak dawna, ale przynajmniej trzy miesiące, bo wtedy to zauważyłem po raz pierwszy ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

syrian

faktycznie jest
Cytat
Your 'weak account key' lets you attach computers to your account on this project, without giving the ability to log in to your account or to change it in any way. This mechanism works only with projects that have upgraded their server software 7 Dec 2007 or later.
proponował bym umieść ten klucz na forum i kto by chciał to by mógł wspomóc SKB@P

Mchl

49398_349510a5b9a39406ac63b64e9eb59586

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

IThorne

Dla mnie pomysł liczenia innych kompów na rzecz SKB@P jest lekko dziwny. Ja chcę od razu widzieć ile punktów zdobył komp, na który dałem kasę, inne "zwykłe" tylko smiecą.

Jak ktoś chce oddawać swe kompy to nie lepiej stworzyć takiego wirtualnego właściciela z inna nazwą?



kempler

Jeśli chcą oddawać to niech oddają, ale chyba on miał liczyć dla nas a nie my dla niego ;)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Cytat: IThorne w 15 Sierpień 2008, 10:44
Dla mnie pomysł liczenia innych kompów na rzecz SKB@P jest lekko dziwny. Ja chcę od razu widzieć ile punktów zdobył komp, na który dałem kasę, inne "zwykłe" tylko smiecą.

Jak ktoś chce oddawać swe kompy to nie lepiej stworzyć takiego wirtualnego właściciela z inna nazwą?

W statystykach jest rozbiceina poszczególne komputery, więc nie powinno się mieszać. Tylko suma punktów będzie... sumaryczna... :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org