Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Problem z Seti@home

Zaczęty przez Arivald, 08 Listopad 2012, 22:49

Arivald

Cześć!

Mam pytanko. Liczyłem sobie powolutku (leciwy laptop) Seti@home. Dodałem potem komputer stacjonarny w domu i wszystko chodziło. Niestety życie zmusiło mnie do reinstalacji i wymiany dysku twardego. Na starym dysku kliknąłem opcję "nie pobieraj danych", przetworzyłem wszystko co miałem i odesłałem. Na nowym dysku wrzuciłem Menagera Boinc 7.0.28 (taki sam jak poprzednio), dodałem projekt Seti@home i kicha. Nie dostaję żadnych danych do liczenia. Na domowym kompie lata, odsyła i pobiera nowe. Dodałem więc na lapku projekt Milky@way i chodzi, dodałem POEM i też chodzi, a Seti milczy jak zaklęty. Używam Windowsa 7 32 bit. Macie jakieś pomysły dlaczego?

Po zmianie dysku i reinstalce Windowsa w menagerze na stronie doszedł mi nowy komputer. Nazwa komputera ta sama, parametry te same.

Pozdrawiam,

Andrzej. :dunno:

Troll81

A seti aby nie ma aktualnie przerwy? u nich co tydzień maintenance jest. Zajrzyj na stronę projektu i zobacz server status

http://setiathome.berkeley.edu/sah_status.html

upload server disabled?

Arivald

Masz rację! Ale wydawało mi się że było wszystko OK kiedy sprawdzałem. Nic, zobaczę czy ruszy jak będzie online. Dzięki.

Pozdrawiam,
Andrzej.

Cyfron

seti już od jakiegoś czasu regularnie jest niedostępny (co tydzień mają przerwy) więc, żeby komputerek się nie nudził, polecam dołączyć się do jakiegoś innego projektu :)
Polecam też dopiąć się do FreeHAL i WUProp - oba nie obciążają proca, a ten drugi zbiera informacje na jakim sprzęcie co i jak się liczy, czego późniejsze zestawienie można zobaczyć na ich stronie :)

Troll81

albo ustaw zapas próbek na 10 dni :D

Arivald

Hahaha!

Patrząc na możliwości mojego laptopa i prędkość przetwarzania paczek, ustawienie parametru 10 dni mogłoby skutkować pobraniem takiej ilości paczek że obróbka mogłaby zająć mojemu komputerowi czas do końca roku :D. Zacznę od 3 dni. Dzięki za radę.

Pozdrawiam,
Andrzej.

astamoth

Ja ostatnio z S@H mam problemy z transferami :( próbki 366KB ściągają godzinę albo i więcej ... a jak przyjdzie ściągnąć 8megowego AstroPulsa to już kaplica :/

mordi

mam tak samo już od jakiegoś czasu :( niestety normalka - czasem pomaga ręczne aktualizowanie :)
Guard well the secret of steel...


Slon

No, od jakiegoś czasu to jest norma. Ośmiomegową szybciej przeliczy niż zciągnie.
Słoń

astamoth

A ja jeszcze dziś zaliczyłem wtopę bo przy podkręcaniu proca w bliżej nieokreślony sposób przestawiła mi się data systemowa na 12 maja i cały work buffer wpizdu ... boinc manager stwierdził że już po terminie :(
No cóż, póki SETI nie zaciągnie czegoś to lecimy Asteroids.

mordi

współczuję :/ sam ostatnio straciłem cały bufor co prawda przez krakse win 8 ale wiem, że boli ;)
Guard well the secret of steel...


astamoth

po tej akcji seti się chyba na mnie obraziło bo nie dostaję żadnych nowych próbek :/ człowiek chce pomagać a ci mu kłody pod nogi

Tobas

Cytat: astamoth w 13 Marzec 2013, 11:21
po tej akcji seti się chyba na mnie obraziło bo nie dostaję żadnych nowych próbek :/ człowiek chce pomagać a ci mu kłody pod nogi

Na szczęście BOINC to nie tylko Seti  :P