[AKCJA] Newsletter do wszystich członków FORUM 2012 11

Zaczęty przez Ania, 12 Listopad 2012, 11:16

Ania

Trzeba wysłać informację o zdobytych miliardach i kolejnym miejscu w rankingu krajów.

Poprosić o przeliczenia.

Dla Wśród osób które coś przeliczą trzeba wylosować nagrody (lub np. ten który zdobędzie najwięcej punktów w projekcie CPU). Ja osobiście mogę przeliczyć dla takiej osoby 100 000 pkt w projekcie Collatz.

krzyszp

Cytat: Ania w 12 Listopad 2012, 11:16
Trzeba...
Uwielbiam takie posty...

Aniu, dlaczego nie wejdziesz na wiki, na poprzednie newslettery (żeby zorientować się, co i jak), następnie nie rozpoczniesz nowego i po prostu nie dasz znać "to już zrobiłam, dopiszcie jeszcze co warto dodać i wysyłamy"?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ania

hm,  ale ten news o którym zapewne piszesz znajdujący się w prawym górnym rogu to już czytałam. Tyle że MOIM zdaniem on nie trafił do wszystkich uczestników FORUM/Zespołu. A taki był cel.  Jeśli się mylę to przepraszam ... ale ja takiego maila nie dostałam.

Być może czegoś nie odznaczyłam. Mi chodzi o fakt "obudzenia" śpiochów co są zapisani ale trochę przespali ten sukces. Choć i tak przez niektórych może zostać odebrane jako spam. Ale jest to grupa osób najbardziej podatna do powrotu w nasze szeregi.

+ ten gratis w Collatz. Jeśli trzeba będzie to wiecej też przeliczę. Ale na miarę możliwości tej karty.

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ania

No więc tak ....  od czegoś trzeba zacząć....



Opublikowany 12.11.2012

Drodzy BOINCowicze!

Witam w kolejnym wydaniu Biuletynu zespołu BOINC@Poland. Otrzymujesz ten biuletyn, ponieważ jesteś zarejestrowanym członkiem forum BOINC@Poland. Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, proszę skorzystaj z odpowiedniej opcji forum.

Spis treści
•1 7 miejsce POLSKI w klasyfikacji Total Credits na BOINCStats
•2 Liczenie na GPU - miliony punktów do zrobienia w jeden dzień
•3 Jest nas już ponad 8000 członków
•4 Powołanie Fundacji
•5 Kolejne filmy na naszych kanałach Youtube
•6 Avatary, Grafiki promujące drużynę i BOINC
•7 Akcelerometry niezbędne w projekcie QCN
•8 Zbiórka na SKB@PX - nasz SUPERKOMPUTER
•9 Powstaje podręcznik początkującego BOINCowicza - przeczytaj i uzupełnij
•10 Pozostałe newsy


W dni niepodległości Polska awansowała na 7 miejsce w klasyfikacji generalnej BOINCstats. Wyprzedziliśmy Kandyjczyków i z dorobkiem ponad 46 miliardów punktów gonimy Francuzów. Prognozy wskazują że za ponad 200 dni powinniśmy ich minąć. Pomóż nam skrócić ten czas.



Liczenie na GPU
By ułatwić orientację w gąszczu kart graficznych i przybliżyć nieco tę tematykę przygotowaliśmy zestawienie kart poszczególnych producentów. Należy mieć na uwadze że wydajność zmiennoprzecinkowa nie przekłada się na punkty kredytowe w poszczególnych projektach.

Zestawienie kart ATI znajduje się tutaj.

Zestawienie kart NV znajduje się tutaj.

Jak widać ATI ma przeciętnie dwukrotnie wyższą relację wydajności do pobieranej energii. Pamiętajmy jednak, że większość projektów obsługuje karty jednego producenta. tak ze jeśli wybór karty uzasadniamy chęcią liczenia w BOINC najpierw sprawdźmy jakie projekty chcemy liczyć. Następnie sprawdźmy w tej tabeli czy dane projekty obsługują obliczenia na GPU. A jeśli tak to na kartach jakiego producenta. Jesli zdarzy się że dany projekt obsługuje karty NV i ATI to sprawdźmy który producent wydajniej liczy dany projekt. A potem już wybierzmy tę kartę danego producenta która jest tańsza/wydajniejsza. Pamiętajmy że karty graficzne liczą bardzo wydajnie ale też pochłaniają sporo prądu. Pracując w trybie 24/7 najwydatniejsze karty potrafią znacznie podwyższyć rachunek za prąd. Dlatego tak ważne jest ile prądu pochłania dana karta.

Kolejne filmy na naszych kanałach Youtube
Na naszym kanale YouTube zagościły kolejne filmiki. Zapraszamy wszystkich chętnych do oglądania i komentowania. Kanał na YT: BOINC@Poland Kanał na YT: Radioactive@home Zapraszamy do subskrypcji, niebawem pojawią się nowe filmy. Pamiętaj, Ty również możesz brać udział rozwijaniu sceny BOINC w Polsce.

Avatary, Grafiki promujące drużynę i BOINC
Masz profil na stronie któregoś projektu BOINC, odwiedzasz jakieś inne forum lub serwis? Jeżeli tak to możesz zamieścić sobie avatara, ikonę lub grafikę promującą BOINC. Pod tym adresem można pobrać najnowsze grafiki. Zapraszamy wszystkich. Aby skrócić i ułatwić Ci całą operację w tym wątku zamieszczamy kody BBC które wykorzystuje się do zamieszczania grafik w profilach BOINC i na forach.

Akcelerometry niezbędnych w projekcie QCN  (do uzupełnienia)
Przypomnę tylko ze jesteśmy w tym projekcie na 3  (??) miejscu w świecie i niemy się do góry. Za pól roku wyprzedzamy czołowy zespól niemiecki a za około 200 dni Czołowy zespół amerykański. Przypominamy tez że właściciele laptopów IBM mogą dołączyć do projektu gdyż te laptopy posiadają wbudowany akcelerometr obsługiwany przez QCN.

Zbiórka na SKB@PX
Wciąż trwa zbiórka na SKB@P. Udało się zebrać xxxx PLN, a potrzebujemy jeszcze ok 300 złotych. Jesteśmy coraz bliżej celu i być może już pod choinką zapalą się diody nowego SKB@P.

Dlatego gorąco zachęcam do odwiedzenia tego wątku i o dokonywanie choćby symbolicznych wpłat. To naprawdę ma znaczenie.

Pozostałe newsy
•16 list


--------------------------------------------------------------------------------

Troll81

no to początek juz masz :D teraz zapraszamy do zredagowania tegoż na wiki :D

niniejszym zapisuję cię w poczet Newsmanów :D Ha ale podstępna ze mnie bestia :D

Ania

Od orderów nie powstają teksty, Tak więc nie rób sobie nadziei  :attack:

Jakby to było takie proste .. a tu bez sztabu programistów nie da rady

Troll81

? jak najbardziej da. Wystarczy trochę samozaparcia.

AL

Jeśli o wiki chodzi to nawet całkiem sporo tego samozaparcia XD