Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Namuchubawashan

Zaczęty przez Namuchubawashan, 14 Listopad 2012, 08:29

Namuchubawashan

Witam
Mam na imię Michał.
Pierwszy raz dowiedziałem się o programie @Seti ok. 7-8 lat temu. Zarejestrowałem się do programu Seti ok. 2-3 lat temu tylko w związku z problemem z net-em odpuściłem sobie działania zapominając całkowicie o tym. Ostatnio w związku z bodajże skokiem sponsorowanym przez Redbull'a i tematem kosmosu, przypomniał mi się projekt @Seti. Dodałem kilka projektów, no i raczkując powoli jestem :D

Urodziłem się i przez 25 lat mieszkałem w Mińsku Mazowieckim, a od lipca 2011 mieszkam w Warszawie.
Sprzęt do liczenia nie jest wypaśny, bo jest to netbook Acer D270. Posiada CPU Intel Atom 1.6 GHz(2 rdzenie)  oraz grafikę Intel GMA 3600. Na dniach podepnę siostry kompa i może uda mi się podpiąć kompa brata. Jak się uda to na pewno napisze :D

stiven

Witam na forum!  :ahoy:
Pochwal się na czym liczysz  ;D

d_worms

 :ahoy: Witamy na pokładzie  :parrrty:

Morys0856


stiven

Nie zapomnij uprzedzić rodziny, że liczenie wiąże się ze zwiększonym rachunkiem za prąd.

krzyszp

Cytat: stiven w 14 Listopad 2012, 09:56
Nie zapomnij uprzedzić rodziny, że liczenie wiąże się ze zwiększonym rachunkiem za prąd.
Myślę, że w przypadku laptopa różnica w rachunku będzie symboliczna ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

stiven

Wcale nie jest powiedziane że siostra i brat mają laptopy  ;)

Namuchubawashan

2 stacjonarki... W sumie to 3, ale trzecia nie jest podpięta do net-a...(jeszcze ;)) No i lapek też się znajdzie choć sporadycznie używany...
Co do poboru prądu to jeśli chodzi o stacjonarki, to zależy tylko od tego, że komp jest włączony dłużej czy zależy od tego, że komp jest włączony i pracuję Bionic Manager, przez co jest bardziej używany procesor, przez co potrzebne jest większe napięcie na procesor i przez co zasilacz musi pobierać więcej prądu ? Dobrze rozkminiam czy jeszcze większe ewolucje dochodzą co do poboru prądu?

mordi

witaj na pokładzie :) :parrrty:
Guard well the secret of steel...


aborek

:ahoy:
A odpowiadając na Twoje pytanie - komputer liczący konsumuje znacznie więcej prądu od takiego, który jest używany do "normalnych" czynności. W BOINC użycie procesora i karty graficznej wynosi stale prawie 100%. I tak np. u mnie przy pełnym obciążeniu jest to sporo ponad 500W, a w niespotykanym na tym sprzęcie trybie IDLE byłoby to coś ok. 100W.

krzyszp

Warto zauważyć, że zużycie na poziomie 500W to raczej domena topowych konfiguracji z "prądożernymi" kartami, ale faktem jest, że może to być dość drogie hobby :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Witam miłośnika Jakuba Wędrowycza :D

mam nadzieję że spodoba ci się na naszej łajbie. Dołączysz do rankingu województw?

Teech

Witam na łajbie, proponuje wymienić widły na pagaj wtedy punkty nie uciekają między zębami  XD

Namuchubawashan

Do rankingu już się zgłosiłem :D
A co do zmiany oprzyrządowania to na pagaj nie złowisz ryb, a widłami to już można przy tuńczyku poszaleć   8)

krzyszp

Cytat: Namuchubawashan w 14 Listopad 2012, 19:12
A co do zmiany oprzyrządowania to na pagaj nie złowisz ryb, a widłami to już można przy tuńczyku poszaleć   8)
Czy aby na pewno? A jak dobrze "pyrzyp..." w ławicę płynącą blisko powierzchni?  ;D

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Namuchubawashan

Za dużo łopatą machania, a tak to na widelec, na łajbę  :whip: i pkt lecą :D

krzyszp

Cytat: Namuchubawashan w 14 Listopad 2012, 19:26
Za dużo łopatą machania, a tak to na widelec, na łajbę  :whip:
Ojtam, trzeba kreatywnie wykorzystywać dostępne narzędzia  XD

Niemniej,  :parrrty: i również witam na pokładzie :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka