Porzucając Windows i MS Office, Monachium zaoszczędziło ponad 10 mln euro

Zaczęty przez Bezprym, 25 Listopad 2012, 19:27

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 28 Listopad 2012, 22:21
no jak ODF latwiejszy w implementacji jak MS niby ma z nim problem ? :)
;)
A ty znowu o pieniądzach  XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81


grzech

Ech Panowie...
Wystarczy, ze w EU powstanie jednolity dokument mowiacy o tym jak powinny byc wdrazane i konfigurowane systemy IT dla GOV i praktycznie wszelkie wdrozenia na Linach beda musialy zostac zaorane. W USA jest organizacja, ktora narzuca standardy bezpieczenstwa, w EU takiej nie ma i dlatego co jakis czas pojawiaja sie "ciekawostki", ze jakis GOV przechodzi na Lina. 
W PL ministerstwo sie w koncu opamietalo, ze wdrazanie na "wlasna reke" rozwizan IT na wszystkich szczeblach wladzy jest wyrzucaniem pieniedzy, bo nic ze soba nie dziala. I wracamy do punktu wyjscia brakuje dokumentu standaryzujacego funkcjonalnosc i bezpieczenstwo.
Podsumowujac, europejskie proby migracji z tego czy owego zawsze beda palily na panewce, ze wzgledu na brak podpinania sie pod standardy. Czy w koncu to bedzie M$, RH, SuEL czy ktorys UNIX to kwestia jak wysoki poziom certyfikacji bezpieczenstwa wybierzemy, a wystarczy dla GOV poziom CCEAL4+. No i nie wymienione wczesniej Liny ida do piachu, chyba, ze jakis Rzad wycertyfikuje sobie OS.


I na koniec dodatek M$ jest zgodny z html, bo sam partycypuje w tworzeniu tego standardu od kilkunastu lat :-)
"Uprawiam" Cloud Computing od 1998

Tobas

Cytat: grzech w 16 Grudzień 2012, 12:49
Ech Panowie...

Panie tu tez bywaja ;)
Pozwole sobie powitac Cie na forum i zapraszam do dzialu wizytowki  :ahoy:

Troll81

śmiem twierdzić że linuchy o wiele bardziej biorą udział w standaryzowaniu HTML niż MS który ten standard notorycznie łamie.

Martin Fox

http://di.com.pl/news/48423,0,Unia_chce_otwartych_standardow_IT_by_oszczedzac_Lepiej_pozno_niz_wcale-Marcin_Maj.html
CytatUrzędy nie powinny być uzależnione od wybranych dostawców i dlatego w przetargach trzeba uwzględniać otwarte standardy - uznała Komisja Europejska, która chce wydać nawet przewodnik dla urzędników, pomagający w przechodzeniu na otwarte standardy.
Lol, się obudzili :P

Troll81

heh... i tak nie przejdzie w Polsce. Koszty przesiadki na liuxa są większe niż dokupowanie licencji od MS......

krzyszp

Cytat: Troll81 w 26 Czerwiec 2013, 14:51
heh... i tak nie przejdzie w Polsce. Koszty przesiadki na liuxa są większe niż dokupowanie licencji od MS......
Te koszty to jakaś imaginacja normalnie...
To pani Krysia nie potrafi przeglądarki z menu startowego wybrać (jak nie potrafi, to ją na zbity pysk wywalić, bo tępa jest)? Z jakiego powodu urzędy mają soft dedykowany??? Toć byle firma może im 99,9% potrzebnego softu w PHP wystrugać a Open/Libre Office wystarczy do odczytania wszystkich dokumentów od petentów...

I nie piszcie mi proszę, że petenci doc'i dostarczają, bo mi się nóż w kieszeni otwiera - jakoś każdy się nauczył PIT'a wypełniać, to nauczy się i w otwartym standardzie zapisywać...

Zwykle na nowych pomysłach Unii psy wieszam, ale tutaj popieram.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Ufol

Cuda jednak się zdarzają, nawet unijne urzędasy czasem potrafią coś mądrego wymyślić. Odnośnie rzekomych gigantycznych kosztów przesiadki z mikroszitu na Linuksa, to przysłowiowe robienie ludziom wody z mózgu. Taka Pani Beatka nie robi nic skomplikowanego, dosłownie kilka rzeczy, których można się nauczyć przez jeden dzień. Zatem takie szkolenia będą o wiele tańszą opcją, niż zakup koszmarnie drogich licencji. Linuks się nie zamula, więc odpadają stracone godziny na reinstalację całego oprogramowania, celem odświeżenia rejestru.

pawzdy

Cytat: Ufol w 27 Czerwiec 2013, 10:58
Cuda jednak się zdarzają, nawet unijne urzędasy czasem potrafią coś mądrego wymyślić. Odnośnie rzekomych gigantycznych kosztów przesiadki z mikroszitu na Linuksa, to przysłowiowe robienie ludziom wody z mózgu. Taka Pani Beatka nie robi nic skomplikowanego, dosłownie kilka rzeczy, których można się nauczyć przez jeden dzień. Zatem takie szkolenia będą o wiele tańszą opcją, niż zakup koszmarnie drogich licencji. Linuks się nie zamula, więc odpadają stracone godziny na reinstalację całego oprogramowania, celem odświeżenia rejestru.
Zainstalowałem żonie (po cichu) mint'a na lapku zamiast xp'ka. Oczywiście zgłosiła że coś jej sie tam zmieniło więc uspokoiłem że to tylko tapety, ikony itp. Po pół roku się wydało bo trzeba było PIT'a wypełnić i programy oczywiście się nie instalowały (dostałem zjebki), zaproponowałem że doinstaluję XP'ka i będzie miała wybór. Tak zrobiłem ale jak widzę korzysta tylko z linux'a. Może jednak z linuxem da się żyć a może to lenistwo bo GRUB domyślnym systemem zrobił mint'a.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500