Firefox w Linux, i problem z działaniem serwisu sky.fm

Zaczęty przez michal_saper, 27 Styczeń 2013, 07:53

michal_saper

Witam. Od dłuższego czasu mam dość nietypowy problem. Mianowicie uruchamiając pod linuxem przeglądarkę Firefox, wchodząc na stronę www.sky.fm, i wybierając dowolną stację z zakładki "listen now", nie mogę odtworzyć radia. Chodzi o to, że wprawdzie otwiera się drugie okienko, wczytuje wszystkie elementy tego okna, ale samo radio nie rusza, i ciągle widnieje kręcące się kółeczko "loading". Wchodząc na tą stronę poprzez przeglądarkę Opera, wszystko ładuje się jak należy i samo radio oczywiście rusza. Problem jak problem, ale dlaczego nietypowy ? Otóż owy problem pojawia się wówczas, kiedy chcę skorzystać z tego serwisu u siebie w domu, gdzie mam internet z T-Mobile, a konkretniej usługę Blueconnect wraz z ruterem ZTE MF60. By temu dodać dodatkowej pikanterii, dodać należy, iż w pracy gdzie zainstalowana jest usługa Neostrada, wszystko działa jak należy, żarówno w przeglądarce Opera jak i Firefox.

Problem istnieje w systemach Linux Mint 13,14 (być może też w starszych), Kubuntu, Ubuntu, PC Linux OS (który aktualnie użytkuję) Bez znaczenia czy jest to świeżo zainstalowany system, czy system z najnowszymi (na tą chwilę) aktualizacjami. Ktoś ma pomysł jak to usprawnić ?

andy101fah

Mogę jedynie potwierdzić, że pod firefoxem 18.0.1 i chrome 24.0.1312.56 pod kubuntu 12.10 64 bit bez problemu sky.fm działa. Warto sprawdzić czy u Ciebie problem występuje na jednej konkretnej przeglądarce czy też na wszystkich. Można sprawdzić również dla innych stacji np. dla mojej ulubionej  :p_arr:
http://www.rmfon.pl/play,32 . Pozdrawiam.

michal_saper

Firefox nie otwiera tej konkretnej witryny, i przy tej konkretnej usłudze internetowej. Konqueror wywala błąd, że nie ma flashplayera zaintalowanego. Pobrałem rpm. zainstalowałem i nadal to samo. Problem jest przy Blueconnect we firefoxie, non stop loading. Jedynie bez zarzutu przy Blueconnect działa Opera, która jak nadmieniłem poprawnie wszystko ładuje. W domu są dwa kompy, stacjopnarka i laptop i na obu to samo. Lapka zabieram do pracy, i tam wszystko ok, a w domu sky.fm we firefoxie nie działa. Już wiele tygodni poświęciłem na zdiagnozowanie problemu, i naprawdę jestem zielony w tym aspekcie, gdzie może leżeć przyczyna. Tak sobie myślę, że być może usługodawca poblokował niektóre porty, ale a drugiej strony dlaczego miałby to robić z portami przeglądarek ? Firefox, każdej innej maści radia internetowe wczytuje, a tego nie. Zależy mi na tej stornce.

gaballus

A sprawdzałeś jeszcze na jakiejś innej przeglądarce oprócz Opery i FF?
Opera ma coś takiego jak Opera Turbo, de facto jest to coś w stylu proxy (w uproszczeniu), sprawdź czy nie masz włączonej tej funkcji.
Jeśli jest włączona to wyłącz i sprawdź czy nadal działa, jeśli nie to prawdopodobnie operator coś blokuje.

EDIT:
Doczytałem że Konqueror tez ma problem, więc pozostaje sprawdzić to co podałem wyżej.

Troll81

ostatnio we flashu były jakies straszne dziury. Firefox odcinał dodatki ze względu na luki. Masz najnowszego flasha?

michal_saper

Dodatek flash player został pobrany z oficjalnej strony i zainstalowany.

rpm -ivh flash-plugin-11.2.202.261-release.i386.rpm

Powyższe polecenie spowodowało wyrzucenie błędów, dotyczących konfliktu z pakietem kde4-config-flash w wersji 10.3.181.14-0.1 pclos2011
Pakiet wobec tego odinstalowałem, i przystąpiłem do instalacji raz jeszcze. Instalacja flash playera w wersji 11.2 nic nie zmieniła. W dalszym ciągu Opera wczytuje poprawnie, a Firefox i Konqueror nie. Ten drugi w dalszym ciągu wyrzuca info, że nie ma dodatku flash player sugeruje pobranie go. Ze serwerami proxy też kombinowałem. Pamiętam sytuację, kiedy przeprowadzałem proces aktualizacji, i tuż po niej sprawdziłem ponownie czy serwis działa, okazało się, że nie... Ale w końcu doszedłem do tego co było przyczyną - przynajmiej tak mi sie zdawało. Zaznaczona była odpcja dotycząca korzystania z serwerów proxy (wg ustawień systemowych) po przełączeniu na "brak proxy" Forefox wybrzmiał  :) No ale po restarcie komputera szlag wszystko trafił. Wróciłem do punktu wyjścia. Na prawdę nie czaję tego. Wiem, że podczas aktualizacji aktualizowana była java. Serwis www.sky.fm wymaga włączonej obsługi java script. Javę mam zainstalowaną, aczkolwiek kiedy wchodzę na jakiś czat to wyskakuje mi monit, że nie mam zainstalowanego środowiska java, ale po chwili zaczyna ładować stronkę, i loguje się na czata. Możliwe, że tu jest szkopuł.