pomożcie proszę z złożeniu kompa "do wszystkiego", cena max do 2k, lepiej 1.5

Zaczęty przez sknd, 02 Luty 2013, 20:40

sknd

komp ma byc do spraw codziennych, grzebania w necie, grzebania w linuxie, filmów, moze czasem jakiejś gry ale maniakiem nie jestem.
Chcialbym zeby sprzet byl "rozwojowy" czyli jakas podstawka obslugujaca najnowsze proce (ale proc z racji ceny nie najnowszy), raczej nastawiam sie na intela. I zeby to było coś co będzie mi służyło lata, a nie padnie po koncu gwarancji...
procek najchętniej ponad 4 wątki, dobrze jakby fajnie liczył, ale nie pożerał nie wiadomo ile prądu. i dał się kiedyś wymienić na nowszy model.


grafika jakaś nie zabytkowa ale tez nie musi to być jakis demon boincowy, powiedzmy cos do 300zł (wmawiam sobie że nie będę liczył na karcie ;) )

raczej nie zamierzam się bawić w OC, ani montować kilku grafik, wiec płyta nie musi tego zapewniać, ale żeby to nie był jednak medion;)

chciałbym żeby komp był cichy, nie musi być ładny.

wiem że mętne to wszystko i że ględzę jak blondynka w butiku  ;)

Szopler


Tobas

Cytat: Szopler w 02 Luty 2013, 21:03
Do znudzenia: 1155 i Xeon 1230V2 :P
1240V2 - niewiele droższy, a z HT (8 wątków) - szybciej pokolorujesz odznaki WCG ;)

mimeq

E3-1230 V2 ma HT i 8 watkow (wlasnie z niego pisze) - a z tego co czytam $ jest istotna.


Szopler

Dokładnie 1230V2 ma 8 wątków :D a jest sporo tańszy - wg. ceneo 950 zeta minimum a za 1230V2 820 zeta. Za różnicę już można zasilacz kupić...

Tobas

Namieszałem - pomyliło mi się z 1220V2 - ten ma 4 wątki bez HT

sknd

no ok, tylko jak dam 8-9 stów za sam procek to zamknę się w 2k? jaką płytę polecacie, nie bardzo drogą a porządną z tym 1155?

Szopler


ryszard.korczyk

Polecam B75M, to już ma USB3.0 natywnie w chipsecie. Pytanie jeszcze jaki dysk, czy ma być napęd DVD-RW? Jak coś 1230v2 są u mnie na stanie i cała reszta potrzebna do skompletowania komputera :).

Szopler

No i pytanie czy coś jest do wykorzystania z poprzedniego kompa czy łącznie z obudową i zasilaczem chcesz się zmieścić...?

sknd

no tęz mi się podoba ta B75M, bo ma suche kondensatory, nie żebym się znał, ale podobno to przedłuża zycie płyty ;)

tylko że obie te płyty to jest mATX, zwykłe ATX są drozsze pewnie? (głównie chodzi o to, że fajnie byłoby mieć więcej miejsc na pamięć)

raczej chciałbym z wszystkim, bo moja stacjonarka jest jaka jest (p4, dysk 80gb, 2gb ramu) ale służy rodzince za maszynę do pisania i skajpowania :)
dysk jakiś by się znalazł... ale ATA, tak że raczej chcę wszystko :)

co do zasilacza to bym chciał coś cichego (z dużym wiatraczkiem?) mysle że 500 spokojnie styknie.

Może by coś przyoszczędzić na procku, i dokupie sobie xeona jak już troche zejda z ceny?

Rysiek jeśli byłbys w stanie coś zaproponować w tym pułapie cenowym, to myślę, że jestem zainteresowany :)


Edit: jest jeszcze kwestia taka, że monitora też nie mam (no, mam jakiegoś leciwego crt), ale powiedzmy że tego nie uwzgledniam w tej cenie...



Tomasz R. Gwiazda

a po co wiecej miejsca na pamiec? ja u siebie mam 2 kosci, a razem 16Gb RAM
czasy sie zmienily troche juz :)

Szopler

Pamięć teraz drożeje więc 1x8GB na początek a potem dokupić drugą taką samą kość do pary...

kaimoon

Za kilka dni będę miał komputer z MoBo Asrock B75 Pro3, ale w wersji ATX - z tego co widzę aktualnie na morele.net wersja M jest tańsza o 19 złotych - co ciekawe ma i tak 4 sloty na pamięć RAM.





Zestaw na najtańszej i5 na Ivy Bridge - co można by zmodyfikować?
Dysk o połowę mniejszy - WD Blue jest za 215 PLN.
RAM - kostka 4GB jest za około 90 PLN.
Obudowa - tu pole do popisu.


Oszczędności na powyższych podzespołach pozwolą Ci kupić lepszego i5/1230v2 lub lepszą kartę graficzną pokroju Radeon 7770/GeForce 650Ti.

Szopler