dodanie nowego projektu a work buffer

Zaczęty przez astamoth, 13 Marzec 2013, 12:02

astamoth

Witam

Mam taki problem - pytanie.
Ostatnio dodałem nowy projekt do swojego boinca - Einstein@home. Zaraz po uruchomieniu z workbuffera wyleciały wszystkie dane z innych projektów które miałem np z MW. Czy to jest normalne?
Co więcej w chwili obecnej nie mam żadnych innych zadań po za Einsteinem ściągniętych. O co tu chodzi?

Szopler

Może masz zaznaczone (po lewej) "Pokazuj tylko zadania aktywne", a że Einstein od razu zaczął się liczyć to pozostałe zadania są ukryte.

astamoth

Cytat: Szopler w 13 Marzec 2013, 12:05
Może masz zaznaczone (po lewej) "Pokazuj tylko zadania aktywne", a że Einstein od razu zaczął się liczyć to pozostałe zadania są ukryte.

Mam dobrze zaznaczone. Te próbki które były "napoczęte" mają status że są "Zawieszone" natomiast wszystkie już pobrane a oczekujące zniknęły. W tej chwili mam wyłącznie próbki oczekujące z Einstein@home.

Tobas

Może (zgaduję) serwer projektu uznał że ich nie zdążysz policzyć i zdalnie wykasował.

stiven

#4
Wpływ może mieć też ustawienie przydziału zasobów dla poszczególnych projektów. Zgaduję, że Einstein ma ustawione większe. Zassał próbek po korek a jak zaczął liczyć to się zorientował, że czasy jakie początkowo podawał były zaniżone i mógł wskoczyć na "wysoki priorytet". Wówczas dzieją się różne rzeczy łącznie z wywalaniem próbek z innych projektów ze względu na brak szans na zmieszczenie się w limicie czasowym.

Jak zajrzysz na strony projektów, z których próbki zniknęły to być może uzyskasz więcej informacji. Zdarza się, że próbki przerywane są nie tylko ze względu na to, że manager stwierdził iż nie wyrobisz się w terminie ale są i takie "aborted by server" czy jakoś tak np stwierdzono że dana seria próbek powodowała błędy w obliczeniach itp. Niekoniecznie musiała to być wina Einsteina.

No i na koniec to zasadniczo wszystko powinno być w logach.

EDIT: Jeśli chodzi o próbki SETI to właśnie podglądywałem jak to u Ciebie wygląda: http://setiathome.berkeley.edu/results.php?hostid=6931975&offset=0&show_names=0&state=6&appid=. Zostały one anulowane z powodu: "Not started by deadline - canceled". Sugeruję sprawdzić czy zegar systemowy/data Ci się nie przestawiły. 

EDIT2: Ej przecież wczoraj sam o tym pisałeś tu: http://www.boincatpoland.org/smf/przetwarzanie-rozproszone/problem-z-setihome/msg219967/#msg219967

Szopler


astamoth

To co pisałem wcześniej to było o SETI i o zegarze systemowym. Sprawa była jasna, napisałem o tym czysto informacyjnie, że przez zegar wywaliło mi cały workbuffor.

Teraz sytuacja jest inna. Wszystkie projekty mają ustawione 100. W work bufforze miałem zadania Asteroids i MW. Kilkanaście, kilkadziesiąt sztuk dla każdego projektu.
Dołączyłem projekt Einstein i on ściągnął swoje próbki ale w tym samym czasie wszystkie inne oczekujące zostały wywalone i mają status "Aborted by user".
Natomiast próbki które były aktualnie liczone dostały status "wstrzymane" i na wszystkich rdzeniach ruszył Einstein.

Czy teraz już jasno się wyraziłem?

EDIT: narazie ustawiłem Einsteina żeby nie pobierał nowych danych, przeliczę to co mam i zobaczę co się będzie działo dalej ale sytuacja kiedy po dołączeniu nowego projektu wszystkie inne zostają wywalone z kompa jest dla mnie dziwna

stiven

W asteroidach też masz próbki wyłożone dokładnie w taki sam sposób. I to większość. Reszta ma "Exit status   203 (0xcb) EXIT_ABORTED_VIA_GUI" co wskazuje, że ręcznie wywołano ich przerwanie. Mi kilka razy się zdarzyło kliknąć przerwij zamiast wstrzymaj. Nie mówię, że u Ciebie też tak było ale zdarza się wcale nie tak rzadko.

Próbki milki mają "Aborted by user" ale razem z "Unknown error number" więc zagadka pozostaje. Coś mi jednak podpowiada, że masz spore bufory ustawione. Może warto trochę zredukować?

astamoth

U mnie to wyglądało tak, że dodałem projekt przez managera, ustawiłem swoje imię i hasło, kliknąłem "zaktualizuj projekt" i jak przeszedłem do zakładki zadania to już było widać tylko Einsteina i status "pobieranie" na jego próbkach. Reszty brak.

Work buffor miałem ustawiony na 1,2 dnia ze względu na kiepsko pobierające się SETI. Teraz zmniejszyłem na 0,5.

Klikać przerwij to musiał bym kilkadziesiąt razy z premedytacją ;)

astamoth

tak się kończy awaria zegara systemowego w statystykach :D