Dziwne zachowanie projektu.

Zaczęty przez flaku, 24 Maj 2013, 20:44

flaku

Dołączyłem do projektu dziś i zauważyłem że zachowuje się dosyć dziwnie.  Mam 2 rdzenie. Projekt zajmuje 2 rdzenie jednocześnie zajmując nie całe 50% ich mocy obliczeniowej, w virtual boxie nic się nie wyświetla. Żadne inne projekty nie liczą się jednocześnie. Ktoś ma tak samo?

Troll81

w widoku zaawansowanym kliknij opcje
potem kliknij preferencje lokalne
sprawdź użycie procesora

flaku

"używaj nie więcej niż 100% mocy obliczeniowej procesora"

Troll81

a ile procesorów ma przydzielona maszyna wirtualna w Virtualbox?

ksysju

Hi

Napisz jeszcze: jaki system, ile ram , wolne miejsce na hdd. ver boinca i virtualboxa.

Czy boinc pobral obraz systemu ? Odpal virtualboxa i zobacz czy masz tam boinc_vm.

W logach boinca coś  jest nt. projektu ?

ksysju

flaku

Jeśli Chodzi o boinc_VM settings->processor jest executnion cap 100%

System Windows 7, 3GB ram, wolne miejsce 35gb, boinc 7.0.64(x64), VB najnowszy.

W dzienniku boinca jest tylko:
2013-05-26 17:22:34 | Test4Theory@Home | Restarting task uc_1368712306_29660_0 using cernvm version 707 (mt) in slot 2

ksysju

Hi

To jeżeli masz Restarting to okienko boinc_vm VirtualBoxa się odpala czy nie ?
Jeśli nie, to odpal Managera Vm i  tam zobaczysz czy virtualna maszyna pracuje.

Jest taka opcja by pracowała ona w trybie ukrytym.

Zawsze możesz poczekać te 24h i sprawdzić  w logach czy się skończyło.

Na obciążenie proca bym za bardzo nie patrzył.
Dla 2 core jest około 125%, a jak trafisz na połaczenie z cern to mniej.
ksysju

Karlik

A nie prościej sprawdzić co się dzieje wchodząc na adres http://127.0.0.1:7859/ ?

ksysju

Hi

A pewnie, że prościej , tylko pamięć już nie ta  ;)
ksysju

flaku

Odpala się okienko boinc_vm
W okienku jest że liczy.
Jak wchodzę na zadany adres to mam błąd wczytywania strony.

W jakim celu oni tak wydziwiają z tym VB? Są jakieś przeszkody żeby to działało normalnie na boinc?

Karlik

Cytat: flaku w 26 Maj 2013, 20:24W jakim celu oni tak wydziwiają z tym VB? Są jakieś przeszkody żeby to działało normalnie na boinc?
Z przyczyn, które mi przychodzą na szybko do głowy:

  • zawsze ta sama platforma
  • liczenie i zwracanie zadań "na bieżąco"
  • możliwość szybkiej aktualizacji oprogramowania - sam program liczący jest ściągany/kompilowany niezależnie od cernvm
Jeżeli nie działa Ci ta strona to znaczy, że maszyna nie wystartowała poprawnie.

flaku

#11
Ok, strona działa, na środku jakiś wykres z 4 osiami opisanymi


Jest jakiś sposób aby ten virtualbox uruchamial sie w trybie ukrytym oraz zamykał normalnie przy zamykaniu systemu? W tym momencie gdy zamykam system wyrzuca mi oczekiwanie na zamknięcie programu i musze go zamykać ręcznie.

Jak projekt radzi sobie z checkpointami? Są jakieś, czy maszyna musi liczyć non-stop?

Chyba sobie dam spokoj z tym projektem. Nie wiadomo czy on liczy czy nie, a szkoda dwa rdzenie co jakiś czas przez 24 godziny marnować.