Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Najdłuższy off-top internetów ;)

Zaczęty przez krzyszp, 24 Czerwiec 2013, 22:44

krzyszp

Panowie, zakładam (w zamierzeniu) najdłuższy wątek off-topowy Internetów  XD

Początek żartobliwy, ale wątek jak najbardziej poważny, w którym zmiana tematu pod wpływem gorącej dyskusji jest jak najbardziej wskazana.

Jako początek podam informację, że organizacja, w której zwykłem wynajmować biuro jest współorganizatorem bicia rekordu Guiness'a na najdłuższe seminarium online!
Bicie rekordu ma trwać 36 godzin i zawierać wystąpienia 36 prowadzących z takich krajów jak: UK, US, Kanada, Rosja, Nowa Zelandia, Ukraina, Grecja oraz Włochy...
http://www.longestwebinar.com/

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Bezprym

Ciekawe ile to będzie kosztować...
Nie lepiej byłoby przeznaczyć tej kasy na coś bardziej pożytecznego? Np. leki dla biednego kraju w Afryce lub Azji? Albo droga operacja chorego dziecka? :wth:

Rysiu

My też bijemy rekord Guiness'a?

apohawk

Ale w czym trudność? Prelegenci się zmieniają, więc można tak jechać tygodniami. Jak na uczelni, tylko dochodzą wykłady w nocy. Nikt nikogo nie zmusza do wysłachania wszystkich 36 wystąpień, zgadza się?

Jeśli wziąźć naszych 460 czołowych obiboków i kazać każdemu wygłosić swoje zdanie na temat sposobów wyjścia z kryzysu w 5 minut, to pierwsza iteracja zajmie 38 godzin. Do tego jeszcze obowiązkowa kłótnia wymiana zdań i już mamy zajęcie na tydzień.
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 25 Czerwiec 2013, 12:10
Jeśli wziąźć naszych 460 czołowych obiboków i kazać każdemu wygłosić swoje zdanie na temat sposobów wyjścia z kryzysu w 5 minut, to pierwsza iteracja zajmie 38 godzin. Do tego jeszcze obowiązkowa kłótnia wymiana zdań i już mamy zajęcie na tydzień.
Ciekawe, czy któryś by sié przez te 5 minut trzymał tematu i nie obarczał winá za wszystko przeciwników/poprzedników/"onych"?  ;)

Natoiast bicie tego rekordu sponsoruje kilka firm - to po prostu środki wydane z budżetu na reklamé :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

W sumie to nawet powinni obarczać winą poprzedników i obecnych rządzących, bo to w pewnej mierze ich wina. Zamiast zrobić to, co zrobić byli powinni, to zajmują się drobiazgami i aferami.

A tak na temat, to przychodzą mi 3 wątki do głowy, które mogły by pomóc osiągnąć cel: spory polityczne, spory religijne oraz fuzja z PNT  XD
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 25 Czerwiec 2013, 13:38
A tak na temat, to przychodzą mi 3 wątki do głowy, które mogły by pomóc osiągnąć cel: spory polityczne, spory religijne oraz fuzja z PNT  XD
Błagam, tylko nie temat fuzji znowu...  :whip:

Natomiast zgadzam sié, że winá sytuacji obecnej można również obarczyć poprzedników, ale zobaczmy co dzieje sié teraz na przykładzie skoku na kasé OFE...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sknd

no, spory religijno-filozoficzne to neverending spory  ;) ja proponuję też temat wyższości jakiegoś gatunku muzyki nad innym, ewentualnie np. muzyki "żywej" nad elektroniką lub odwrotnie... oj poszły na te teamty setki godzin za młodu  :D

aha no i oczywiście linux vs winda  %)

Dario666

Jeszcze może być temat Android vs iOS , Chrom vs FireFox vs Opera vs ... XD lub projekty białkowe vs projekty astronomiczne.

krzyszp

Panowie, trzymajmy się tematu  XD


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawg

wpierw trzeba ustalić temat by móc go zmienić, by móc go zmienić



Troll81

najdłuższy offtop ma 4chan :D

krzyszp

To propozycja tematu:

"Propozycja" rządu:
http://biznes.interia.pl/raport/OFE/news/co-rzad-proponuje-16-milionom-przyszlych-emerytow,1930920,8347

czyli łaskawie zezwolimy Wam oszczędzać 40pln miesięcznie (przy zarobkach 2k brutto = 60%? pracujących) w OFE, ale tylko jeśli nie zapomnicie wypisać kwitu na ten temat w krótkim czasie (3 miesiące).
Zaznaczam - 40pln (2% wynagrodzenia), a ZUS zabierze 17.52%...

Cytat1. Przekazywaniem całości składki do ZUS przy obecnej wysokości składki (19,52 proc.)

2. Przekazywaniem części składki do ZUS (17,52 proc.), a pozostałej części składki emerytalnej (2 proc.) wraz z dodatkową składką (2 proc.) do OFE.

Dla osób, które nie dokonają wyboru, opcją domyślną jest, podobnie jak w podrozdziale 8.2.2. (wariant dobrowolności - PAP) przekazanie całości składek do ZUS.

A jaki jest powód tego rozwiązania?
CytatPoziom długu publicznego, przy przyjęciu niniejszego wariantu, zmniejsza się o wartość przeniesionych z OFE środków, czyli o ok. 11 proc. PKB.

Rząd doskonale zdaje sobie sprawę, że podwyższanie opodatkowania powyżej pewnej granicy powoduje spadek dochodów, gdyż rozwija się szara strefa. Obecnie tę granicę już osiągnęliśmy i zaczyna brakować środków na opłacenie przywilejów emerytalnych (górnicy, służby mundurowe). Ani górników, ani służb rząd (żaden) nie ruszy - zbyt się boją, a już w przyszłym roku grozi nam przekroczenie progu 60% długu publicznego w stosunku do PKB co oznacza przymusowe cięcie wydatków, czyli natychmiastowy out dla aktualnej ekipy...

I nie okłamujmy się, każda obecnie opcja polityczna kombinowała by tak samo, gdyż arytmetyka wyborcza jest nieubłagana - "po nas choćby potop" jest obecnie najbardziej powszechnym poglądem.

Szkoda tylko, że od reforma rozpoczęta w 1999 roku nigdy nie została doprowadzona do końca...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666

Powiem tak - mnie to już je...bie.

Najwyżej nie będę miał z czego żyć na emeryturze to zrobię tak jak pewien doktor z uniwerku, co chciał zmieść cały parlament. Zanim mnie złopią i skażą będę miał 80 lat, w wtedy mogą mi skoczyć na ...  :wth: Z resztą wtedy więzienia będą jak hotele 3 gwiazdkowe.

krzyszp

Cytat: Dario666 w 26 Czerwiec 2013, 23:00
Powiem tak - mnie to już je...bie.
Najwyżej nie będę miał z czego żyć na emeryturze to zrobię tak jak pewien doktor z uniwerku, co chciał zmieść cały parlament. Zanim mnie złopią i skażą będę miał 80 lat, w wtedy mogą mi skoczyć na ...  :wth: Z resztą wtedy więzienia będą jak hotele 3 gwiazdkowe.
Mnie to jednak interesuje, bo choć mam nadzieję sam się utrzymać na emeryturze, to jednak jakieś 10 lat płaciłem składki w PL (i to nie małe), więc obchodzi mnie, kto i dlaczego kradnie moje pieniądze...

Mam nadzieję, że mnie, albo kogoś innego będzie stać w przyszłości, aby 90-letnich staruszków, którzy dziś sprawują władzę, ciągać po sądach...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawzdy

Cytat: krzyszp w 26 Czerwiec 2013, 18:49
Rząd doskonale zdaje sobie sprawę, że podwyższanie opodatkowania powyżej pewnej granicy powoduje spadek dochodów, gdyż rozwija się szara strefa. Obecnie tę granicę już osiągnęliśmy i zaczyna brakować środków na opłacenie przywilejów emerytalnych (górnicy, służby mundurowe). Ani górników, ani służb rząd (żaden) nie ruszy - zbyt się boją, a już w przyszłym roku grozi nam przekroczenie progu 60% długu publicznego w stosunku do PKB co oznacza przymusowe cięcie wydatków, czyli natychmiastowy out dla aktualnej ekipy...

I nie okłamujmy się, każda obecnie opcja polityczna kombinowała by tak samo, gdyż arytmetyka wyborcza jest nieubłagana - "po nas choćby potop" jest obecnie najbardziej powszechnym poglądem.

Szkoda tylko, że od reforma rozpoczęta w 1999 roku nigdy nie została doprowadzona do końca...
Zapomniałeś o rolnikach, nauczycielach, prokuratorach i 300 innych zawodach które uprawniają do przejścia na wcześniejszą emeryturkę. Niestety w POlandii pasożytów społecznych jest więcej niż pracujących uczciwie. Tuskopata i jego świta teraz rozpowiada jakie to OFE paskudne złodzieje, jednak może zapytajmy kto OFE stworzył, kto im pozwolił na pobieranie tak wyskoich prowizji, kto im narzucił inwestowanie większej części środków w obligacje??? Odpowiedź prosta - pieprzeni politycy z Buzkiem na czele! Skoro to był taki syf i przekręt to dlaczego Buzek nie siedzi? Ile jest warte słowo polityka? Niestety tuskopata jest bardziej bezczelny od Buzka bo ma nas obywateli za dzikie świnie które niczego nie rozumieją i ktore może dymać bez konsekwencji a dodatkowo wywlukł temat zastępczy OFE. A tu OFE to nie problem bo to zaledwie 1/6 brakujących środków, prawdziwy problem to PASOŻYTY żerujące na zdrowej tkance narodu. W mojej opinii jeżeli nie będzie w Polsce rewolucji starych i młodych czeka eutanazja poprzez brak środków do życia z tym że młodzi mogą jeszcze wyjechać do w miarę normalnych krajów.
OTO CO DOSTANIEMY OD LEWACKIEGO RZĄDU PO :
Zamiast akcji, które mogą stracić sporo na wartości i obligacji, które mogą okazać się bezwartościowe w razie bankructwa naszego państwa, będziemy mieli obietnice obecnych polityków składane w imieniu przyszłych polityków, które z definicji były, są i będą absolutnie nic nie warte.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

pawzdy powstrzymaj się trochę. Nieco przesadzasz. Tusk dostał w prezencie po poprzedniej ekipie niedokończone reformy i stertę gorących kartofli (czyli ustaw pod publiczkę robionych na koniec kadencji by dokopać przeciwnikom politycznym którzy przejma władzę). Dodatkowo PIS rządziło w czasie hossy a PO dostało w prezencie kryzys ekonomiczny. O rozmiarze tego kryzysu niech świadczy sytuacja w innych krajach.

Nie znaczy to ze usprawiedliwiam Tuska. Boi się reform bo boi się utraty popularności. W efekcie odwleka to co nieuniknione. Straci poparcie tych co chcą reform. A nie zyska poparcia tych co ich nie chcą. W efekcie tylko traci. Przerżnie kolejną kadencję. A zapłaci za to podatnik. Myślałem że Tusk ma większe jaja.

pawzdy

Cytat: Troll81 w 26 Czerwiec 2013, 23:49
pawzdy powstrzymaj się trochę. Nieco przesadzasz. Tusk dostał w prezencie po poprzedniej ekipie niedokończone reformy i stertę gorących kartofli (czyli ustaw pod publiczkę robionych na koniec kadencji by dokopać przeciwnikom politycznym którzy przejma władzę). Dodatkowo PIS rządziło w czasie hossy a PO dostało w prezencie kryzys ekonomiczny. O rozmiarze tego kryzysu niech świadczy sytuacja w innych krajach.

Nie znaczy to ze usprawiedliwiam Tuska. Boi się reform bo boi się utraty popularności. W efekcie odwleka to co nieuniknione. Straci poparcie tych co chcą reform. A nie zyska poparcia tych co ich nie chcą. W efekcie tylko traci. Przerżnie kolejną kadencję. A zapłaci za to podatnik. Myślałem że Tusk ma większe jaja.
Trollu nie bronię PIS'u, SLD czy kartofli z PSL'u bo to jedna mafia ale tuskopata obrywa ode mnie za butę, arogancję i robienie ze mnie debila  XD
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Prawda jest taka, że od '99 mieliśmy lata prosperity i wtedy był czas na reformy. PO jak długo rządzi, od 2007? Sorry, ale kryzys w PL dopiero teraz wybucha, kłopoty demograficzne byłe przewidziane ~20 lat temu...
Prawda jest taka, że każdy polityk patrzy w perspektywie 4 lat. Jak długo im nie grozi odpowiedzialność karna za szastanie budżetem, tak długo nic się nie zmieni...
Pokolenie MTV ("mnie to wali"), to nie tylko młodzież w Starbucks'ie, to także nasi politycy. Nie ma już dzisiaj mężów stanu :/
@Pawzdy
CytatZapomniałeś o rolnikach, nauczycielach, prokuratorach i 300 innych zawodach które uprawniają do przejścia na wcześniejszą emeryturkę.
Nie zapomniałem, tylko już mi się nie chciało wypisywać :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666

Na kilkunastu podstronach tej strony można zobaczyć fakty na podstawie danych GUS  http://www.polskabieda.com/?opcja=graf&nr=10

PS: od jakiegoś czasu ta strona słabo chodzi - chyba się komuś nie podoba to co jest tam napisane.

krzyszp

Cytat: Dario666 w 27 Czerwiec 2013, 07:25
Na kilkunastu podstronach tej strony można zobaczyć fakty na podstawie danych GUS  http://www.polskabieda.com/?opcja=graf&nr=10

PS: od jakiegoś czasu ta strona słabo chodzi - chyba się komuś nie podoba to co jest tam napisane.

Strona śmiga, pewnie tylko linkowanie do fb zabija serwer (ilość wejść).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawzdy

Cytat: Dario666 w 27 Czerwiec 2013, 07:25
Na kilkunastu podstronach tej strony można zobaczyć fakty na podstawie danych GUS  http://www.polskabieda.com/?opcja=graf&nr=10

PS: od jakiegoś czasu ta strona słabo chodzi - chyba się komuś nie podoba to co jest tam napisane.
Qrwa już wiem czemu mnie tak dupa boli, wiedziałem że nas rżną ale że na taką skalę! chyba trzeba na stare lata emigrować  :dunno:
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Najnowsze odkrycie Rostowskiego - OFE są odpowiedzialne za zły stan budżetu  XD
http://www.wprost.pl/ar/406897/Rostowski-gdyby-Polacy-nie-przekazywali-pieniedzy-OFE-budzet-mialby-sie-lepiej/

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Ten facet to pajac. Za deficyt ZUS odpowiada zjeb@#$ reforma emerytalna. Kij mnie obchodzi co ten pajac sobie myśli. Ja na mojej emeryturze ZUSu nie zobaczę bo nie będzie miał kto na niego wpłacać....

Dario666

Jak to nie będzie kto miał wpłacać. Przecież jest wypasiona reforma prorodzinna na 3 i kolejne dziecko. Będziesz miał odzielny pas ruchu i żłobek za zeta ... i  garba na starość ... jak dożyjesz

krzyszp

Cytat: Dario666 w 05 Lipiec 2013, 17:11
Jak to nie będzie kto miał wpłacać. Przecież jest wypasiona reforma prorodzinna na 3 i kolejne dziecko. Będziesz miał odzielny pas ruchu i żłobek za zeta ... i  garba na starość ... jak dożyjesz
Tylko Polacy coś nie chcá sié reprodukować ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka