[RED - ogłoszenie] Zespołowa zbiórka na sprzęt [ZAKOŃCZONA]

Zaczęty przez Szopler, 09 Lipiec 2013, 14:42

Szopler

Są chętni do przyłączenia się do sieci wykrywaczy burz?
Koszt elektroniki do projektu: 500pln (z montażem!). Koszt (bez montażu) kitu u Niemców to ponad 450pln!
Koszt wykonania anten zależny od rodzaju anteny więc trudno oszacować...

To urządzenie służy tylko do detekcji wyładowań i przesyła odebrany impuls wraz z dokładnym czasem (synchronizacja z GPS) na serwer. Dzięki temu można ustalić pozycję wyładowania na mapie.
Im więcej urządzeń na danym obszarze tym dokładność lokalizacji większa. Właściciele urządzeń mają dostęp do danych numerycznych (a nie tylko mapy na Blitzortung.org) oraz do danych archiwalnych.

Chętni?


L.p.     Nick    Ilość Wpłaty
----------------------------------
1troll811500 :)wysłano!
2mordi1500 :)wysłano!
3mimeq1500 :)wysłano!
4gaballus1500 :)wysłano!
5patyczak1500 :)wysłano!
----------------------------------
Suma:52500

Troll81

nie w tym miesiącu :(

Szopler

Nie chodzi o miesiąc tylko o zebranie chętnych. Potem kasa ;)

Troll81

Chętny to ja jestem. Ale nie wiem na kiedy będę miał kasę. A wstrzymywać reszty ludzi nie chcę.....

mordi

ja podobnie jak Troll :)
Guard well the secret of steel...


Szopler

Po za tym istnieje możliwość "rat" np. w jednym miesiącu zrzutka na PCB po 100pln, w drugim na moduły GPS i drobnicę, w trzecim na ST32F4 itd. ;)

Troll81

to już bardziej interesująca opcja. Wypowiem się w piątek jak autko wróci od mechanika.

mimeq

Cytat: Szopler w 09 Lipiec 2013, 22:03
Po za tym istnieje możliwość "rat" np. w jednym miesiącu zrzutka na PCB po 100pln, w drugim na moduły GPS i drobnicę, w trzecim na ST32F4 itd. ;)

Opcja godna uwagi  ;D


mordi

optuję podobnie jak kamraci za tą opcją ;)
Guard well the secret of steel...


Szopler


gaballus

Szopler możesz mnie dopisać. Jeśli było by na raty to jeszcze lepiej, tylko czy nie dojdą dodatkowe koszty przesyłek?
Widziałem że zbierasz też chętnych na stacjepogody.waw.pl to może coś z tego wyjdzie.

mimeq



Szopler

Cytat: gaballus w 11 Lipiec 2013, 08:25
Szopler możesz mnie dopisać. Jeśli było by na raty to jeszcze lepiej, tylko czy nie dojdą dodatkowe koszty przesyłek?
Widziałem że zbierasz też chętnych na stacjepogody.waw.pl to może coś z tego wyjdzie.

Koszty przesyłek i tak będą bo ja nie chcę zamawiać całych kitów u Niemców tylko same płytki.
Części kupimy u nas bo jak się okazało wychodzi taniej :).

Tobas

Czy oprócz detekcji piorunów coś jeszcze to urządzenie potrafi?
Chodzi mi głównie o to czy jest tam jeszcze stacja pogodowa.
Jak tak to chętnie się piszę. Niech łączy przyjemne z pożytecznym.

Szopler

#14
To urządzenie służy tylko do detekcji wyładowań i przesyła każdego odebrany impuls wraz z dokładnym czasem na serwer. Dzięki temu można ustalić pozycję wyładowania na mapie.
Im więcej urządzeń na danym obszarze tym dokładność lokalizacji większa. Właściciele urządzeń mają dostęp do danych numerycznych (a nie tylko mapy na Blitzortung.org) oraz do danych archiwalnych.

Dopisałem to także w pierwszym poście żeby nie było wątpliwości.

Tobas

Rozumiem.
Więc pasuję. Poczekam na model ze stacją pogodową  ;)

Szopler

Który jak powstanie to będzie kosztował >1500pln (koszt dodatkowej mechaniki - wiatromierz, deszczomierz, elektroniki - np. bajerancki wyświetlacz graficzny i oprogramowania tego) ;)

Tobas

Niemniej jednak będzie taniej niż dwa osobne i taki kompleksowy box dawałby dużo większą szansę na popularyzację projektu.

Szopler

Szczerze wątpię.
Stacje pogody masz w cenach od 50 do 5000 złotych - możesz sobie wybrać jak bardzo profesjonalna i w co wyposażona jest Ci potrzebna.
Przykład 1: nie masz gdzie powiesić wiatromierza i deszczomierza bo mieszkasz w blokowisku - kupujesz stację która ma tylko pomiar temperatury, wilgotności i ciśnienia za 200pln, a nie kombajn za 1500...
Przykład 2: jesteś profesjonalistą/metomaniakiem i masz duży ogród - potrzebujesz stacji z pomiarem wszystkiego np. natężenia promieniowania UV, zachmurzenia, grubości pokrywy śnieżnej - kupujesz stację za 4499pln, a nie badziewie za 1500, które w dodatku nie ma połowy potrzebnych Ci funkcji...

Natomiast w obu przypadkach jesteś w stanie wygospodarować przestrzeń na 2 anteny + urządzenie wielkości routera.
Jeszcze czujkę radioaktywnego w tej stacji zintegrować... - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego... i takie rzeczy tylko w erze ;)

Troll81

dopisz mnie :D ale na raty. I od przyszłego miesiąca dopiero...

_Aleksander_

W Blitzortung.org byłem chyba pierwszą stacją w naszym kraju (ID:213), więc trochę doświadczeń już mam.

Kilka uwag:
- Sprawdźcie koszt anten. Pamiętam, że sam się zdziwiłem (brałem ferryty 20cm).
- Urządzenia w zależności od otoczenia mogą być przydatne lub permanentnie wyłączone. Pamiętajcie, że jeżeli liczba impulsów przekracza pewien próg, stacja automatycznie włącza się. Może to być burza nad wami, albo jakieś urządzenia elektryczne pracujące na pobliskiej budowie.
- Tak naprawdę to twoja stacja nie podaje danych dla twojej najbliższej okolicy. Moja stacja pracuje efektywnie dla wyładowań w promieniu od 200km do 1400km, gdzie miedzy 500-600km osiąga obecnie największą zdolność rejestracji wyładowań. Tak jest u mnie, w moim położeniu względem innych stacji i z moim ukształtowaniem i urbanizacją terenu.

Tyle przyszło mi do głowy na szybko...

Szopler

#21
Ja osobiście planuję anteny pętlowe. Ferryty to wiem, że oni sobie liczą 45 euro za dwie 12cm antenki.
Zrobiłem hipotetyczne zamówienie dla 10 sztuk. Przy takim zamówieniu cena spada o kilkadziesiąt złotych / głowę w porównaniu do indywidualnych.

Szopler

#22
Zaczynam zbiórkę - może coś się uda zamówić w tym miesiącu już i podziałać.
Namiary na PW. Pierwsza 'rata' 100pln.

Szopler

Aktualizacja tabeli wpłat.

Troll81

Ja zapłacę dopiero z początkiem nowego miecha jak juz wspominalem. Mam teraz ciasno z kasą.

Szopler

Aktualizacja tabeli wpłat.

@Troll81: Spoko, jak się nazbiera odpowiednia ilość plnów to pójdzie zamówienie na płytki...

Szopler

Do złożenia zamówienia na płytki brakuje nam 100pln. Może ktoś jednak coś wysupła ???

Troll81

Poszukam. byłoby miło :D

Szopler

Zamówiłem płytki "Amplifier 12 V 3"...

mordi

doprawdy zacnie :] :attack:
Guard well the secret of steel...


Troll81

Kase ode mnie dostaniesz za dwa tygodnie dopiero :(

Szopler

CytatHi,

I got the money and will send you the PCBs

Regards,
Egon

@Troll81: OK!

mordi

Guard well the secret of steel...


Szopler

#33
Właśnie otrzymałem płytki wzmacniacza całe 20 + 1 gratis :D
[smg id=9998 type=preview align=center caption="PCB Amplifier 12 V 3"]

Troll81


mordi

pierwszy etap za nami :D
Guard well the secret of steel...


czach

ehlo,

Hm, też bym się dołączył. Kiedy następna zbiórka?



Sent from my iPhone using Tapatalk 2
--
Marcin Trzaska /czach/

Szopler

#37
Obecny status:



Brakuje układów scalonych bo chciałbym je zamówić za jednym razem, ale kasy za mało mam... :P

mordi

świetna robota kamracie! :D rozumiem, że kolejna rata się szykuje w nadchodzącym miesiącu :D
Guard well the secret of steel...


Szopler

Powiem tak... im więcej na raz tym lepiej.
Scalaki to trochę droższa sprawa niż te drobiazgi...