Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Potrzebny Linux 64-bit z X'ami

Zaczęty przez Rysiu, 12 Lipiec 2013, 19:04

Rysiu

Posiada może ktoś jakiegoś Linux'a 64-bit z serwerem X'ów? Potrzebuję upewnić się czy wygaszacz ekranu działa.

Można pobrać archiwum z:

http://atom.goldbach.pl/slide.zip

Należy następnie archiwum rozpakować i uruchomić zawarty w nim plik slide_show. Nie należy rozpakowywać pliku slide_show_images.zip - powinien pozostać w katalogu normalnie bez rozpakowywania.

Gdyby ktoś miał możliwość przetestowania to bardzo bym prosił.

Karlik

$ ./slide_show
missing directory 'slide_show_images'
zipfile exists 'slide_show_images.zip'

Niestety w okienku pokazuje mi się tylko czerń.

Rysiu

Spróbuj w tym katalogu gdzie jest slide_show utworzyć podkatalog slide_show_images i wrzuć tam slide_show_images.zip.

Zobaczymy po tej zmianie wynik.

Karlik

Działa, chociaż nie jest skalowane na całe okienko (czarne pasy po każdej stronie, nawet nie jest wypośrodkowane w pionie -> górny pasek mniejszy niż dolny).  Przy okazji zauważyłem, że zip się rozpakował, ale do lokalnego folderu a nie do slide_show_images.

Rysiu

To teraz tak.

Skasuj ten folder slide_show_images z zawartością. Skasuj także archiwum znajdujące się lokalnie. Zostaw jedynie lokalnie rozpakowane pliki z grafiką i program slide_show. Zobacz czy się odpali i upewnij się, że w katalogu nie ma żadnych plików ukrytych.

Karlik

$ ls
1.jpg  2.jpg  3.jpg  slide_show

$ ./slide_show
missing directory 'slide_show_images'
i puste okienko jak poprzednio

Rysiu

To teraz tak: Weź spróbuj taki wariant jak na początku. W katalogu lokalnym archiwum ze skompresowanymi plikami i ten slide_show:

http://atom.oproject.info/slide_show2

Zobaczmy czy teraz odpali dobrze.

Karlik

Tak samo jak poprzednia wersja.

EDIT: a nie, przepraszam, inny komunikat:
missing directory ''
zipfile exists 'slide_show_images.zip'

gaballus

Potwierdzam, mam takie same objawy. Puste okienko i taki sam komunikat błędu.

Karlik

Hmmm... zrobiłem to co Ci zaproponowałem wcześniej na IRCu: spakowałem cały folder zamiast pojedynczych plików i pierwsza wersja zadziałała poprawnie.