Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Nowe zaje.... sygnatury

Zaczęty przez Dario666, 16 Sierpień 2013, 00:20

Dario666

Witam

U niektórych użytkowników pojawiły się nowe sygnatury z domeny "signature.statseb.fr", które są animowanymi GIFami, a przez to są wręcz ogromne. Są przypadki, że taka sygnatura ma wielkość kilku MB. Na każdym forum są ograniczenia w stosunku do wielkości sygnatur, a czy na tym można robić z nimi co się chce...?

Nie każdy ma neta z UPC, niektórzy muszą korzystać z sieci komórkowych, gdzie jest ograniczony transfer miesięczny. Tylko proszę nie pisać, że w opcjach mogę wyłączyć pokazywanie sygnatur.

krzyszp

Przepraszam - ja taką mam, już zmieniam  :(

Edit:
Zrobione :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666


andy101fah

A taką miałem ładną animowaną sygnaturkę. Ale czego nie robi się dla kolegów.

Troll81

może faktycznie przyjąć jakiś rozsądny limit dla sygnatur?

tito

Ja już Wam kiedyś pisałem na ten temat i pewien odzew był. Ale od tamtego czasu tyle grafik się w podpisach pojawiło, że szok.

Dario666

Inna sprawa, że niektórzy liczą w 150 projektach i wstawiają sygnatury pokazujące statystyki we wszystkich projedkach po kolei, co zajmuje prawie całą wysokość na monitorze FullHD, a co dopiero na laptopie lub netbooku.

Troll81

dlatego mam pełna sygnaturkę w wizytówce :D

stiven

Jak się rejestrowałem na forum to była prośba aby ordery wszelakie prezentować w wizytówce.
Daawno temu kolega z innego forum mnie trochę zawstydził gdy stwierdził iż moja sygnatura przypomina indyjską taksówkę. Wówczas się opamiętałem  :boing:

krzyszp

Cytat: stiven w 16 Sierpień 2013, 14:46
...moja sygnatura przypomina indyjską taksówkę. Wówczas się opamiętałem  :boing:
XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

d_worms

Troszke mnie to dziwi co tu piszecie jak masz slaba predkosc netu to wylacz pokazywanie sygnaturek i tyle albo albo zmien dostawce netu.
To tak jak by ja majac 5 letni komputer pisal zazalenie do tworcow gry ze gra mi docina na pelnych detalach i nie przyjmuje opcji zmiany na srednie  :dunno:
I nie na wszystkich forach sa ograniczenia mam kata w 3 druzynach i zadna z nich nie ma ograniczen.

krzyszp

d_worms - tutaj też nie ma ograniczenia, ot po prostu nie chcę utrudniać życia koledze ;)

A tak poza tym, to jeszcze nie wszędzie w kraju można podłączyć szerokopasmowy internet...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawzdy

Faktycznie są duże, moja miała 2,7MB - zlikwidowałem.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

kwestia uprzejmości. Niektórzy mają internet mobilny i płacą od kilobajta. Zmuszać nie zamierzam. prosić mi wolno.

Dario666

Internet szerokopasmowy jest tam gdzie jest mnóstwo ludzi, którym mogą go opchnąć, a kable ciągną tylko do bloków i dużych osiedli. Na to pozwolić może sobie duża firma, bo koszt to jest co najmniej kilkanaści tysięcy zł. Niestety jestem skazany (i pewnie nie tylko ja) na Internet z sieci komórkowych, a wiadomo jakie są tam opóźnienia i transfery...

Jeśli już ktoś porównuje to z grami to można by było "napisać" grę w PHPie, która nie korzysta z akceleracji katry graficznej i być głuchym na głosy użytkowników. Niech sobie kupią Deep Blue albo Tytana.

Tak samo dzieje się z kretyńskimi reklamami na stronach dużych portali, które wkurzają chyba wszystkich - nie mówiąc już o reklamach zakrywających cały ekran. Niektóre z tych reklam (głownie flashowych) tak obciążają kompa jakby prawie liczył PrimeGrida, a nie mówię o Athlonie XP tylko o i5.

sknd

Cytat: Dario666 w 17 Sierpień 2013, 01:09
Tak samo dzieje się z kretyńskimi reklamami na stronach dużych portali, które wkurzają chyba wszystkich - nie mówiąc już o reklamach zakrywających cały ekran. Niektóre z tych reklam (głownie flashowych) tak obciążają kompa jakby prawie liczył PrimeGrida, a nie mówię o Athlonie XP tylko o i5.

od lat mam to wszystko poblokowane na swoich domowych kompach oraz na kompie w pracy, więc czasem jak siądę gdzieś u kogoś do neta to przeżywam prawdziwy szok kulturowy... właśnie indyjska taksówka  XD

krzyszp

Potwierdzam.
Ja mam AdBlocka od lat, filtry uploaduje sobie na serwer. Reklamy włączam na stronach, na których mogę i chcę wesprzeć autora...
Dodatkowo pomaga Ghostery do wyłączania śledzących skryptów :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666

No właśnie o tym mówię. Gdyby reklamy nie były ekstremalnie nachalne to by ludzie je tolerowali, a to co się dzieje teraz w necie to istny "atak klonów" i każdy blokuje co może. Zresztą w TV to samo...

andy101fah

Jeżeli już poruszamy temat zaj.. sygnaturek to niechaj ktoś odgadnie co oznacza ten ptaszek na różowym tle obok zielonego MM ?


Szopler

A bronze badge for earning 10 thousand credit.
Oczywiście w Wildlife... to było łatwe, ale MM to ja nie wiem :D

Dario666

Porównując sygnatury wychodzi mi, żę MM to badge z WCG :)

d_worms

Nie to odznaka z stats.free-dc.org (Mega Milestones)

It's for the #categories you have an MM in.

#5 - Bronze
#10 - Silver
#15 - Gold
#20 - Emerald
#25 - Ruby
#30 - Sapphire

Troll81