Wszyscy jesteśmy Marsjanami?

Zaczęty przez Bezprym, 29 Sierpień 2013, 18:39

Bezprym

Być może życiu łatwiej było narodzić się na Marsie niż na Ziemi.
W czasie, gdy powstawało życie warunki na Ziemi były znacznie mniej sprzyjające, niż na Marsie - wynika z badań Stevena Bennera, biochemika z The Westheimer Institute for Science and Technology na Florydzie. Chodzi głównie o obecność molibdenu, pierwiastka, który mógł ułatwić powstanie pierwszych form żywych. Trzy miliardy lat temu na Ziemi było w atmosferze niewiele tlenu, a za to mnóstwo wody, która pokrywała praktycznie całą powierzchnię planety.

Badania meteorytów pochodzących z Marsa pokazują, że przed trzema miliardami lat był tam bor, a najnowsze badania wskazują, że na tej planecie znajdował się też utleniony molibden. Zdjęcia przekazane przez łazik Curiosity pokazują, że na Czerwonej Planecie do dziś widać ślady płynącej tam kiedyś wody - to stare koryta rzek oraz leżące w nich kamienie, podobne do ziemskich otoczaki.

Jak marsjańskie życie mogło trafić na odległą o 56 milionów kilometrów Ziemię? Na szczęście na nie znamy już odpowiedź - mogły je przenieść meteoryty wyrzucone z powierzchni Czerwonej Planety przez uderzenie asteroidy czy nawet wybuch wulkanu. Badania pokazały, że proste formy życia mogą przetrwać trwającą latami kosmiczną podróż.

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,14516756,Nowe_badania_dotyczace_poczatkow_zycia___wszyscy_jestesmy.html#BoxSlotII3img

Troll81

Ciekawe :D

Śmiertelna choroba zwana życiem przenoszona droga meteorytową?

Bezprym

Cytat: Troll81 w 30 Sierpień 2013, 11:50

Śmiertelna choroba zwana życiem przenoszona droga meteorytową?

Dobre :)  :parrrty: