Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Zmiana neo 512 na netię 1MB

Zaczęty przez AL, 08 Marzec 2007, 18:21

AL

Zmmieniłem neo 512 na netię 1 MB (po łączach tepsy niestety). Niestety po zmianie ujawnił mi się dziwny problem. Mianowicie o ile mogę ściągać i wysyłać pliki z odpowiednimi prędkościami (na torrentach spokojnie osiągam 100 ściągania i ok 30 wysyłania) to coś niedobrego stało się z prędkością otwierania stron w przeglądarkach (zarówno w Operce jak i w IE). Stronki otwierają się straszliwie długo. Początkowo myślałem, że to przez działające w tle pobieranie p2p, ale powyłączałem wszystko, zrestartowałem kompa i nadal otwieranie stronek straszliwie się ślimaczy. Jak po jakimś czasie uruchomiłem ponownie bitcometa - to on w momencie bez problemu zaczął sobie pobierać z prędkością 50-100. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

Nietoperek

ja poczatkowo mialem to samo (neo 256) przez dobry tydzien swiezo po 14-tym lutego - teraz sie troche ustabilizowalo ale nie powiem ze jest pieknie - obecnie co jakis czas mi zamula w godzinach popoludniowych totalnie - zas cos inego co zlego zauwazylem, ze zrywa mi polaczenie z czym wczesniej nie mialem problemow :|

Mchl

Czytając jakie numery robi TPSA "dezerterom"do Netii, to powinieneś się AL cieszyć, że w ogóle już masz połączenie :evil:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Mchl"Czytając jakie numery robi TPSA "dezerterom"do Netii, to powinieneś się AL cieszyć, że w ogóle już masz połączenie :evil:

ja jako lojalny klient rowniez nie odczuwam zbyt satysfakcjonujacych predkosci otwierania stron, wiec pewnie to wszystko wina przeciazonych sieci..

tp przeciez narzekala na przeciazenia od kiedy zlikwidowali limity, a przeciez netia korzysta chyba z tej samej infrastruktury (faktycznie problemy zaczely sie jakos w polowie lutego..)

AL

Do 26 lutego kiedy to mi jeszcze neo działała - wszystko było ok. Za to teraz jest tragedia. W operce np. otwieram sobie kilka okienek naraz (np.10) i nic się przez dłuższy czas nie dzieje - po czym nagle w ciągu sekundy wszystkie otwierają się naraz.

Juras23

ustawić stały plik wymiany, wyczyścić cache, usunąć TMP-y, sprawdzić wirusy, robale, trojany i pluskwy (mks on-lin, Ad-Aware + SpyBot S&D), zrobić defragmentację (speedisk) i przelecieć system Windoctor Symanteca ( Norton Utilities ), wyłączyć zapory, wszelkie firewalle ( na czas testu ), wyczyścić rejestr (regclean), zrestartować i sprawdzić czy coś to pomogło.

można też posprawdzać ustawienia na modemie xDSL

AL

Cytat: "Nietoperek"... zas cos inego co zlego zauwazylem, ze zrywa mi polaczenie z czym wczesniej nie mialem problemow :|

A próbowałeś może używać AutoConnect'a?
http://shider.net/AutoConnect/

Pigu

a może dns masz jakiś gówniany ustawiony? bo z tego co widzę z transferem ok, tylko coś się z www nie może odnaleźć

Nietoperek

tak uzywam autoconnect oraz dodatkowo dsl monitor (sagem fast 800) zeby nie bylo niespodzianek typu zwieszony modem i autoconnect nie moze sie polaczyc w zaden sposob a tu mozna poustawiac aby resetowal go automatem - co do dns (jesli o mnie chodzilo) mam ustawione na domyslne (automat)

AdNet

Cytat: "AL"Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

Macie
usupełnić serwery DSN
manuala podeślę jak mi napiszesz jaki masz OS ?
dla ambitnych:

153.19.250.100 - dns.task.gda.pl
212.77.102.200 - ns1.wp.pl
194.204.152.34 - dns2.tpsa.pl
194.204.159.1 - dns.tpsa.pl
213.227.72.1
213.227.75.1


osobiście w domu mam dokładnie w takiej kolejności i nie narzekam ;-)