Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Który czytnik eboków

Zaczęty przez Troll81, 27 Październik 2013, 22:26

Troll81

ciężko rozładowac baterie w czytniku :D na bank starcza na kilka książek a tych nie czytam codziennie....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 28 Styczeń 2014, 18:10
ciężko rozładowac baterie w czytniku :D na bank starcza na kilka książek a tych nie czytam codziennie....
Ja zwykle robię 50-100 stron dziennie, czasami wcale, ale czasami całą noc czytam...

Generalnie doładowuję co jakieś 2 tygodnie (chyba, że korzystam z WiFi).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666

Dzięki za odp.

Z tego co wiem to wyświetlacz typu e-ink działa podobnie jak pamięć flash, czyli ma ograniczona liczbę kasowań zawartości. Z tego powodu wyświetlanie animacji ze stron internetowych może go znacznie szybciej wykończyć.

Troll81

nie wiem skąd wziąłeś porównanie do pamięci flash. Poszczególne komórki owszem muszą przechować ładunek ale ze znacznie większą tolerancją niż w przypadku pamięci flash. dlatego żywotność ekranów e-ink jest znaaaaacznie dłuższa. Trwałość e-ink to miliony odświeżeń. A i potem nie oznacza to ze ekran przestanie być użyteczny. po prostu pojawią sie "bad piksele".

Po prostu dla mnie przeglądanie www na e-ink jest jak krojenie chleba łyżką. Wykonalne ale po co? Kup sobie nóż do chleba.

Dario666

Sorki, co mi sie tak skojarzyło, bo widziałem czytniki, w których kasowanie ekranu polegało na całkowitym jego zaczernieniu i dopiero obraz pojawiał sie później.

A tu takie zdjęcie jak wygląda ekran w powiększeniu:


krzyszp

Cytat: Dario666 w 29 Styczeń 2014, 13:28
Sorki, co mi sie tak skojarzyło, bo widziałem czytniki, w których kasowanie ekranu polegało na całkowitym jego zaczernieniu i dopiero obraz pojawiał sie później.
Bo tak jest (czasami). Zwykle całkowite odświeżenie strony na tym polega, ale teraz odbywa się raz na kilka zmian, np co 5 stron (co w większości czytników można ustawić).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sknd

Trollu, czy jak kupowałeś ten czytnik w empiku, miałeś tam jakieś bonusy (np. etui)?

Troll81

Nie. Etui wykonałem sobie z zeszytu A5 z twardymi okładkami.

http://swiatczytnikow.pl/etui-na-czytnik-zrob-to-sam-czesc-ii/

mój tak ładnie nie wygląda :D ale daje radę.

sknd


sknd

kupilem sobie woczraj szarego pocketbooka 623 touch lux, jak cacko przyjdzie to napiszę wrażenia  :D