Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Który czytnik eboków

Zaczęty przez Troll81, 27 Październik 2013, 22:26

Troll81

Mam dylemat który wybrać...

http://www.empik.com/lark-freebook-6-0-e-ink-e-book-czytnik-6-0-2gb,p1076205168,elektronika-p
http://merlin.pl/Czytnik-ksiazek-elektronicznych-PocketBook-515-Mini-Czarny_PocketBook/browse/product/208,1291679.html
http://www.empik.com/czytnik-ebook-manta-04,p1083287072,elektronika-p
http://www.empik.com/blaupunkt-livro-czytnik-e-book-7-wi-fi,p1075950483,elektronika-p
http://merlin.pl/Czytnik-ksiazek-elektronicznych-Kindle-5-WiFi-bez-reklam/browse/product/208,1210627.html

http://ebookreaders.pl/compare-result.php w porównywarce najlepiej wygląda Manta

Szczególnie że ponoć ma e-ink pearl
http://ebookreaders.pl/details,Manta,Ebook04


Używa ktoś powyższych? Ma ktoś rozeznanie?

od razu mówię że w grę wchodzą tylko czytniki ze sklepów empik i merlin

krzyszp

Sam używam Nooka'a (a więc nic z powyższych), ale mam jedną radę - min. 6 cali. Pełna strona książki ma sensowną wielkość znaków...

Blaupunkt LIVRO Czytnik E-book 7 wi-fi wygląda ciekawie (też posiada Pearl'a).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

patyczak

Tydzień temu przyszedł do mnie z amazonu nowy kindle paperwhite i jestem pod dużym wrażeniem. Wzrok w czasie czytania się nie męczy, posiada podświetlenie do czytania w nocy, możliwość tłumaczenia pojedyńczych słów. Przed kupnem miałem wątpliwości czy te wszystkie czytniki nie są przereklamowane ale się nie zawiodłem  :) Jedyny minus to ciężar, odpowiednik grubej książki, ale ponieważ jest on rozłożony na mniejszej powierzchni jest bardziej odczuwalny.
Skeczu z papugą nie będzie



Martin Fox

Trollu - bez sensu, widz że chcesz wydać punkty benefita :P
1. Jeśli już to na chwilę obecną ja widzę dwa sensowne rozwiązania
a) Nook (jak chcesz mieć kilka czytników w jednym po roocie)
b) Kindle
Pozostałe to tak:
odrzuć wszystko co nie ma e-inka
manta jest w cenie kindla
jakościowo jest gorsza jednak
I pozostaje zakup Kindla :)

Gołąbpocztowy

Jestem szczęśliwym posiadaczem kindle (bez paperwhite) i nie widzę możliwości używania innego. Do tego teraz po 5 dyszek jest na amazonie

pawzdy

Cytat: Gołąbpocztowy w 28 Październik 2013, 10:33
Jestem szczęśliwym posiadaczem kindle (bez paperwhite) i nie widzę możliwości używania innego. Do tego teraz po 5 dyszek jest na amazonie
Podobnie jak ja (kindle 3 teraz zwany keyboard)
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Wg mnie Kindle ma tylko 2 wady:

1. Przywiązanie do Amazon (drugie Google się z niego robi).
2. Format książek.

Ad 2.
Tak, wiem o konwersji, ale mimo wszystko nie podoba mi się ich polityka DRM...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawzdy

Cytat: krzyszp w 28 Październik 2013, 13:40
Wg mnie Kindle ma tylko 2 wady:

1. Przywiązanie do Amazon (drugie Google się z niego robi).
2. Format książek.

Ad 2.
Tak, wiem o konwersji, ale mimo wszystko nie podoba mi się ich polityka DRM...

Zgadzam się, dodałbym 3 - obsługa pdf (ale to chyba bolączka wszystkich czytników)
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

No właśnie Kindle ma zrąbaną politykę DRM i obsługuje mniej formatów ponadto nie ma możliwości rozbudowania pojemności o SD.

W wymienionych przeze mnie czytnikach wszystkie mają e-ink tylko nie wszystkie pearl....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 28 Październik 2013, 18:16
No właśnie Kindle ma zrąbaną politykę DRM i obsługuje mniej formatów ponadto nie ma możliwości rozbudowania pojemności o SD.

W wymienionych przeze mnie czytnikach wszystkie mają e-ink tylko nie wszystkie pearl....
Pierwsza i druga sprawa zadecydowała, że nie mam kundla.
Trzecia sprawa nie ma dla mnie znaczenia, ale pewnie dlatego, że perły były dużo droższe gdy kupowałem swój czytnik...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec

Podepne sie pod temat.

W niedlugim czasie planuje zakup czytnika. W niedlugim, czyli nie koniecznie teraz (zatem mozemy wziac pod uwage np. nadchodzaca generacje sprzetu, a nie tylko obecnie dostepna), a na upartego moge poczekac nawet dluzej (whatever it means...). Nie interesuja mnie zadne kompromisy, sprzet ma byc TOP a cena nie gra roli. Czy jest juz (czy wymyslono) cos, co mnie zadowoli?

Ma byc lekki, ma miec dobra jasnosc i czytelnosc, dobrze skalowalne czcionki, obsluge wszystkich popularnych formatow i mozliwosc wgrywania wszystkiego co aktualnie mam na kompie (kilka setek ksiazek w pdfach, doc i txt).

Zaden rezerwat nie wchodzi w gre; to znaczy sprzet ma byc moj i mam miec mozliwosc robienia z nim co chce. Jak mi wyswietli komunikat ze nie moge do niego skopiowac (lub pozniej wyswietlic) jakiegos pliku, bo nie przeslalem go przez jakies posrane itunes albo inny badziew, to pizgne tym o sciane w 1 sekunde.


Czy jest cos co spelni moje oczekiwania?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

http://www.empik.com/e-czytnik-pocketbook-623-highlight-touch,p1080078844,elektronika-p

chyba dopłace i zdecyduję się na tego.

krzyszp

Cytat: AiDec w 01 Listopad 2013, 14:37
Podepne sie pod temat.

W niedlugim czasie planuje zakup czytnika. W niedlugim, czyli nie koniecznie teraz (zatem mozemy wziac pod uwage np. nadchodzaca generacje sprzetu, a nie tylko obecnie dostepna), a na upartego moge poczekac nawet dluzej (whatever it means...). Nie interesuja mnie zadne kompromisy, sprzet ma byc TOP a cena nie gra roli. Czy jest juz (czy wymyslono) cos, co mnie zadowoli?

Ma byc lekki, ma miec dobra jasnosc i czytelnosc, dobrze skalowalne czcionki, obsluge wszystkich popularnych formatow i mozliwosc wgrywania wszystkiego co aktualnie mam na kompie (kilka setek ksiazek w pdfach, doc i txt).

Zaden rezerwat nie wchodzi w gre; to znaczy sprzet ma byc moj i mam miec mozliwosc robienia z nim co chce. Jak mi wyswietli komunikat ze nie moge do niego skopiowac (lub pozniej wyswietlic) jakiegos pliku, bo nie przeslalem go przez jakies posrane itunes albo inny badziew, to pizgne tym o sciane w 1 sekunde.


Czy jest cos co spelni moje oczekiwania?
Nic takiego nie znajdziesz.

Na pocieszenie powiem, że poza Kundlem (z nim nie wiem jak jest), każdy z nich podczepisz do Calibre, który jest open source (nie rezerwat) i skonwertuje i prześle Ci wszystko (łącznie z PDF, ale bez doc, za to docx jak najbardziej).
Słowem, czegoś softwareowego "pomiędzy" się nie pozbędziesz.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec

To z doc na docx czy pdf juz sobie przerobie - nie jest to wielki problem (pare godzin moge odsiedziec przy tym).

W takim razie moge uscislic pytanie, ktory z niekundlowatych mozecie polecic z czystym sumieniem? No chyba ze nie ma nic naprawde wartosciowego, a sa jedynie kiepskie popierdolki sluzace do wyciagania kasy od ludzi (w takim razie bede sie trzymal swojego tabletu, albo poczekam na jakis czytnik od Samsunga).

Jeszcze co do Kindla i reszty. Na Kindla jest pewnie w cholere ksiazek i bedzie wiecej (zadba o to Amazon). A jak wyglada to w przypadku innych produkcji (mniejsze firmy maja mniejsze biblioteki? a warte uwagi?). Czy mozna innym urzadzeniem korzystac z biblioteki Amazona? Czy moze jest e-ksiegarnia ktora jest o wiele lepsza od Amazonowej? Na chwile obecna korzystam z wlasnych zapasow e-bookow, nie mialem potrzeby nic kupowac do tej pory (wiec nie znam tego tematu), a ogladam na Transformersie Infinity (btw, jestem z niego baaardzo zadowolony).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

na kundla jest tyle samo książek co na inne czytniki (kindle ma format mobi inne czytniki używają epub ale czytają też mobi(bez DRM) )

na temat mojego się wypowiem jak już do mnie dopełźnie.

krzyszp

@AiDec:
Każdy czytnik jest dobry :)
Sam używam Nook Simple Touch i jestem baaardzo zadowolony :)
Weź coś na Pearl byle nie kundelka (ograniczenie formatów) i ładuj książki w epub - otwarty format, najmniej problemów. Do konwersji używaj Calibre, do synchronizacji też.

Jak z każdym sprzętem IT, wymaga trochę cierpliwości przy pierwszym kontakcie, ale na dłuższą metę e-papier naprawdę daje radę :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawzdy

Kindle również działa doskonale z Calibre.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Cytat: pawzdy w 01 Listopad 2013, 23:32
Kindle również działa doskonale z Calibre.
Nie przeczę - ja po prostu nie lubię zamkniętych systemów...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sknd

właśnie testowałem sobie dziś kindla z paperwhitem którego siostra dostanie pod choinkę i podoba mi się bardzoooo  %)

Troll81

potestuj pocket booka :D spodoba ci się baaaaardziej :) i powiem ze maja zajebisty support. Zawracanie im dupy byle gównem im nie przeszkadza. są bardzo mili i naprawdę rozwiązują problemy (choć np mój rozwiązali w sposób inny niz myślałem :-) )

kotfryc

Cytat: sknd w 09 Grudzień 2013, 23:39
właśnie testowałem sobie dziś kindla z paperwhitem którego siostra dostanie pod choinkę i podoba mi się bardzoooo  %)
Ja sobie takiego sprawiłem niedawno i jestem bardzo zadowolony :)

edit: Calibre w miarę sprawnie przerabia wszystko na mobi do kindle, jeszcze nie spotkałem się z czymś z czym by sobie nie dał rady

krzyszp

Ja stoję przed zadaniem znalezienia czytnika dla mojej Mamy :)
Priorytetami są:

1. Polskie menu (absolutnie konieczne).
2. Łatwość (intuicyjność) obsługi (Mama jest "nietechniczna").
3. Łykanie jak największej ilości formatów (więc Kindle odpada).
4. Integracja z jakąś księgarnią w PL...
5. Możliwość używania kart pamięci.

Co doradzicie?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Pocket book :D zostałęm wyznawcą tej marki. Jest naprawdę intuicyjny. Czyta chyba wszystko. Ma polskie menu. Można używac karty. Ma WiFi. Na pewno obsługuje empik (bo mój w empiczu zakupiony)

http://www.blog.czytio.pl/index.php/pocketbook-623-touch-lux-test/

krzyszp

Wygląda ciekawie, na razie jest faworytem :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sknd

hmm, chyba sie zajawiłem na tego pocketbooka... teraz dwa pytania:

1 - czy jest opcja tańszego kupna (niż allegro lub polskie sklepy online) ? Wiem że kindla jakoś taniej niż w pl kupowało się w amazonie w uk.
2 - pokazał się teraz nastepca pearla - carta. W związku z tym, czy ceny czytników pearlowych pójdą w dół? Kiedy by to mogło być?

AiDec

No faktycznie, ten ebook zapowiada sie bardzo interesujaco. Jesli ktos go kupi, to prosze o kilka slow opinii :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Pocketbooka 623 używam ja. I sobie chwale. Opinii na jaki temat oczekujesz?? Miewa problemy z polskimi fontami w tytułach ebooków. W samym ebooku nie.

AiDec

Wlasnie takiej opinii oczekuje :)

Cytat: Troll81 w 26 Styczeń 2014, 11:35
I sobie chwale.

Jesli osoby takie jak Ty nie narzekaja, to jest to dla mnie wazne. Jako ze mamy podobne zainteresowania, potrzeby IT itp., to Twoja opinia (jakakolwiek by nie byla) jest wazna. W sieci mozna znalezc wiele opinii, ale niekoniecznie osob ktore uzywalyby sprzet podobnie jak ja (poza tym wiekszosc to laicy, wiec ich opinia nie ma dla mnie zadnego znaczenia).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Powiem tak - sam mam Nook'a Simple Touch, więc chyba najprostszy możliwy czytnik, w zasadzie wszystkie na rynku oferują więcej (z wyjątkiem Kindle, który nie jest tak multiformatowy). I jestem baaaardzo zadowolony - bardziej niż się spodziewałem (chodzi o komfort czytania). Jakieś uwagi? Tak - mogły by się strony szybciej przewracać i wygląd biblioteki mógłby być lepiej dopracowany... Jednak ja koncentruję się na samym czytaniu i do tego jest świetny :)

Po prostu kup coś ze średniej półki, najlepiej w "markecie na rogu", jak nie będziesz zadowolony to zwrot do sklepu i weź inny, lepszy...

Zresztą, podejrzewam że poza najtańszym badziewiem każdy Cię zadowoli bo po prostu poziom jest wyrównany.


Tak naprawdę to brakuje mi tylko jednej funkcji - synchronizacji z Calibre po WiFi (po kablu jest), ale tego chyba nie ma żaden czytnik...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

pocketbook ma linucha i wifi więc można mu takie coś napisać :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 27 Styczeń 2014, 13:53
pocketbook ma linucha i wifi więc można mu takie coś napisać :D
Nook (i pozostałe pewnie) też, ale nie chce mi się grzebać w środku... ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Cytat: Troll81 w 27 Styczeń 2014, 13:53
pocketbook ma linucha i wifi więc można mu takie coś napisać :D
Wyślij mi pocketbooka, to napiszę ten soft i zarobimy MILIONY :D

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzysztofo

Ja mam kindle paperwhite ale tego z tamtego roku w połączeniu z Calibre jest wypas.

Troll81

http://wiki.mobileread.com/wiki/SDK_PocketBook

http://pocketbook-free.sourceforge.net/en/index.shtml

może tu coś pomogą??

krzyszp

Cytat: Troll81 w 27 Styczeń 2014, 18:52
http://wiki.mobileread.com/wiki/SDK_PocketBook

http://pocketbook-free.sourceforge.net/en/index.shtml

może tu coś pomogą??
Ale w czym?
Jak bym miał Pocketbook'a, to bym sobie napisał (jeżeli normalnie dostęp do systemu w tym jest), a na Nook'u nie zrobię, bo musiałbym firmware zmieniać, a nie chce mi się tego robić...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

to moze ci podeslę :D

Tobas

Kupiłem żonie Pocketbooka 623 w Empiku i jest baardzo zadowolona.
Przyjrzałem mu się również okiem krytycznym i nie mam zastrzeżeń.

Dario666

Czy może mi ktoś powiedzieć jak się mają takie funkcje w PocketBook 623 jak:
- synteza mowy TTS
- mp3
- przeglądarka internetowa
- słowniki.

Czy to zwykła ściema?

Troll81

TTS - Ivonka czyta ci ksiażki :D - http://www.youtube.com/watch?v=FBpsfyoBRZU
mp3 - odtwarza. Jak zwykły tani mp3player, ale nie do tego ma służyć ten sprzęt. szybko kończy baterie. (pare godzin słuchania i ....)
przeglądarka. Działa mi po wifi. Ale jak stronka ma animacje flash albo np Youtube to wygląda to dziwnie. bo e-ink tak szybko nie odświeża. Działa powoli ale forum da się czytać.
słowniki - nie korzstałem na razie jakoś specjalnie. nie powiem więc czy jakieś wypaśne funkcje są dostępne. Słowo przetłumaczysz.

TTS przyda się osobom niedowidzącym. ale wg mnie to powinno iść w parze z odsłuchiwanymi wszystkimi elementami interfejsu. A tego nie ma. Jak dla mnie ivonki da się słuchać ale wolę audiobooki. MP3 i tak słucham na kompie albo z komórki :D

Do przeglądania neta też tego nie wykorzystuję. Jak dla mnie mogliby wyciąć te ficzery bo i tak 99% userów z tego nie skorzysta. I przy zakupie nie sugerowałem się obecnością owych bo wiedziałem ze nie będę korzystał.

krzyszp

Jeżeli czytanie ma być tylko dodatkiem do neta/mp3/yt... To bym wybrał tablet (który zresztą też mam).

Jedyny minus takiej specjalizacji - to kilka walających się gadgetów i zawsze ten potrzebny teraz ma rozładowaną baterię...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka