Akcelerometry do projektu Quake Catcher Network

Zaczęty przez Svistak, 27 Listopad 2013, 20:15

Svistak


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81


kriu

Mam pytanie co do akcelerometru wbudowanego w laptopy. Na ile jest on dokładny? Ten w moim ThinkPad T60 jest 2D czyli podaje wyniki tylko w dwóch osiach poziomych X, Y. No i jaka jest jego precyzja? Pomijam oczywiście różnego rodzaju przesuwanie laptopa itp. Czy te dedykowane na USB są bardziej dokładne?
Poza tym na Allegro (wpisując w "szukaj" słowo akcelerometr) pojawiaj się dużo wyników. Same scalaki pomijam, ale jest wiele modułów np. pod Arduino w cenie od 15zł do 35zł. Czy tego typu moduły można jakoś zaadaptować do projektu - cena jest atrakcyjna. Przeważnie współpracują z mikrokontrolerami AVR, PIC, ARM oraz modułami Arduino i mają Interfejsy I2C (TWI), SPI. Nie znam się na elektronice a te dane przepisałem z aukcji.
Interesuje mnie w miarę dokładny akcelerometr 3D stacjonarny tzn. taki, który mogę podłączyć np. to komputera typu terminal działającego 24h/7d.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

Troll81

Jak napiszesz sterownik to na pewno się da :D ogólnie problemem projektu QCN jest brak współpracy z firmami które produkują akcelerometry....

pawzdy

Cytat: Troll81 w 01 Grudzień 2013, 10:45
Jak napiszesz sterownik to na pewno się da :D ogólnie problemem projektu QCN jest brak współpracy z firmami które produkują akcelerometry....
Niech zgadnę, twórcy projekty czujki udostępniają?
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

Twórcy projektu napisali sterownik pod laptopy. Potem z tego co wiem niemiecki producent zaoferował im współprace więc napisali sterownik do jego urządzanie. Z tego co rozmawiałem z nimi to chcieli podjąć współprace z innymi producentami. Wielu producentów dysków montuje dziś akcelerometr w dysku. Problemem jednak jest obsługa tych urządzeń a producenci nie są zainteresowani tym i kropka. Ale skontaktuj się z twórcami projektów. Pokaż o który model ci chodzi urządzenia. Może coś razem zdziałacie :D

pawzdy

Trollu jeżeli to było do mnie to niczego nie zamierzam działać bo mówiąc kolokwialnie mnie to wali. To właśnie twórcą projektu powinno zależeć na tym aby w ich projekcie brała udział jak największa liczba ludzi. Tak jak napisał kolega wyżej są tanie akcelerometry ale nie są wspierane przez projekt, może taki jest zamysł twórców qcn, może projekt by się posypał gdyby nagle przybyło milion użytkowników? Nie wiem, może boją się o sponsora czyli producenta drogich czujek gdyby nagle projekt zaczął obsługiwać czujki tanie?
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Jak znam życie, to problem jest taki jak w Radioactive@Home - żeby napisać sterownik potrzebne są dwie rzeczy - dokumentacja komunikacji i fizyczne urządzenie do testów. Oczywiście o samej możliwości komunikacji (zjadliwy protokół) nie ma co wspominać.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

pawzdy, ja do Ciebie nic nie mam. Po prostu samo zależenie to nie wszystko. Czasem po prostu umiejętności brak. Albo czasu.

Svistak


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

krzysztofo