Odznaki mBanku

Zaczęty przez Dario666, 26 Grudzień 2013, 12:33

Dario666

Mam konto w mBanku od kilkunastu lat, ale od paru lat korzystam z niego sporadycznie. Ostatnio okazało się, że wszystkich klientów na siłę przenieśli do nowego systemu. Loguję się tam pierwszy raz i co widzę...?

[smg id=10287 type=preview align=center caption="Odznaki mBanku"]

Myślałem, że padnę ze śmiechu  XD. Nie wiem, czy to zgapili z POGSów, czy skądś indziej... XD

cp

Cytat: Dario666 w 26 Grudzień 2013, 12:33
Nie wiem, czy to zgapili z POGSów, czy skądś indziej... XD
Nie, to tylko grywalizacja ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Grywalizacja  :book: ) w praktyce  ???

Ot, LOL

necavi

mbank od dawna schodzi już na Burki podnosząc koszty obsługi klienta. Kiedyś byli pionierami na polskim rynku bankowym, teraz to stary tłuścioch.
Spłacę tam kredyt i znikam z niego.

Troll81


Dario666

Teraz są na szarym końcu. Wszystko nastawiona na MAX zysk, a mają 4 oddziały na krzyż.

Bezprym

Cytat: necavi w 26 Grudzień 2013, 19:12
mbank od dawna schodzi już na Burki podnosząc koszty obsługi klienta. Kiedyś byli pionierami na polskim rynku bankowym, teraz to stary tłuścioch.
Spłacę tam kredyt i znikam z niego.

mBank sprzed kilku lat i mBank dzisiejszy niewiele łączy (nazwa ta sama). Zupełnie inni ludzie nim zarządzają i mają inne cele. Swego czasu mBank zdobył wielu klientów; obecni zarządzający chcą to skonsumować. Klienci odchodzą, ale może teraz mBank jest nastawiony na doraźne korzyści; sporo ludzi tak czy owak pozostaje.

_Aleksander_

No dobra to co w takim razie zamiast? Chciałbym przejeść do banku z interfejsem podobnym do klasycznego mBanku (nie tego nowego rodem z fb) i podobną funkcjonalnością. Jakieś propozycje?

Troll81

ja jestem w deutche bank i nie narzekam.

stiven

Cytat: _Aleksander_ w 28 Grudzień 2013, 11:57
No dobra to co w takim razie zamiast? Chciałbym przejeść do banku z interfejsem podobnym do klasycznego mBanku (nie tego nowego rodem z fb) i podobną funkcjonalnością. Jakieś propozycje?
Jakieś wymagania? Jako multipartner mogę Ci linków dziesiątki podesłać. Stary mB jest nie do przeskoczenia, takiego systemu transakcyjnego nie znajdziesz NIGDZIE. Zarówno pod względem sprawności działania jak i intuicyjności obsługi.
Przerabiałem aliora, bzwbk (w kilku odsłonach), bgż, bgż optimę, db, eurobank, fmbank, getina i wszystkie jego klony (openonline, ideabank), inteligo, neobank i jeszcze kilka o których pewnie już zapomniałem bo były tak paździerzowe. Obecnie wraz z rodziną testuję meritum (program przejdź do meritum - płacą 70 zł za nowego klienta) i jest ok.

_Aleksander_

No właśnie chodzi o tą uniwersalność w sensie dostępnych produktów i prostotę GUI (chociaż to może już przyzwyczajenie od 2001 roku).
Aktualnie jestem na etapie robienia czystki i zamykania zbędnych kont w kilku bankach, więc zerknę na ofertę Meritum i może tam dla odmiany otworzę.

Troll81

Jak dla nie DB ma kilka zalet. Bezpłatne konto. nieźle oprocentowane konto oszczędnościowe. Darmowe przelewy zlecenia stałe itp. I za darmo bankomaty na całym świecie (co mi się bardzo przydaje :D ) interfejs wg mnie maja intuicyjny. Nie przerobiłem tylu banków co Ty ale może mam mniejsze wymagania?

stiven

A nie przeszkadza Ci że system idzie spać w piątek wieczorem i budzi się do życia w poniedziałek bliżej 10 niż 8 rano? Zrobienie przelewu wewnętrznego w tym czasie jest niemożliwe, inne operacje również.

Troll81

jakoś mnie to nie uwiera :D ale fakt ze moze być niemiłym zaskoczeniem.....

Dario666

Ja mam konto w Meritum i jestem zadowolony. Jedyny minus to to, że przelewy między własnymi kontami trwają czasami kilka minut.

Mam też konto w Sync (Alior) i tu jestem bardzo zadowolony, bo mam 10 przelewów natychmiastowych na miesiąc gratis i 5% zwrotu z transakcji internetowych. Nie trzeba mieć obrotów na koncie, by było darmowe i wszystkie bankomaty za free.

Natomiast w Getinie konto wygląda jakby żywcem zerżnięte z Win8 i na początku za cholerę nie mogłem znaleźć niektórych opcji. Idiotyzm i brak czytelności.

PDH

Jeśli chodzi o bankowość internetową polecam konto Direct i system ING BankOnLine - łatwy i intuicyjny. Używam od kilku lat i jestem zadowolony.