Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Fedora Live USB Creator - gdzie jest to wolne miejsce?

Zaczęty przez ReallyGrid, 20 Styczeń 2014, 15:02

ReallyGrid

Mam problem. Zainstalowalem najnowsza Fedore 20 (64-bit) na pendrivie (4GB) w celu liczenia projektow Boincowych na czystym Linuxie. Wczesniej liczylem je na postawionej wirtualnej maszynie pod vMware. Zainstalowalem na Penie Fedore i ustawilem miejsce pamieci trwalej na 1000 MB (jak widac na zalaczonym obrazku). Myslalem ze bedzie to tak zrobione, ze Fedora przeznaczy to 1000 MB na wolne miejsce na programy czy katalog \home jednakze ku memu zdziwieniu nie widze tego miejsca. Powiem wiecej: zainstalowalem powtornie z innymi ustawieniami "Pamieci trwalej": 100 MB i 2700 MB i... efekt jest taki sam!!! To znaczy kiedy klikam na katalog / lub /home to wolnego miejsca za kazdym raezem mam tylko 806 MB. Jak przeczytalem na stronie Fedora LiveUSB Creator v2.0 | OSnews.pl
CytatNajważniejsze nowości w tym wydaniu to:
Tworzenie wydzielonego miejsca. Wykorzystywane będzie ono na zapis naszych plików i będzie służyć do przechowywania ustawień systemu.



Zatem sie pytam Was. Gdzie to wolne miejsce? Korzystal ktos kiedys z Fedory utworzonej w ten sposob na pendrivie?

PS. Przepraszam za brak polskich liter w poscie. Jeszcze nie spolonizowalem KDE w tej Fedorze.
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Argento

Może kreator LiveUSB z tego 1GB zabiera jakąś część na utworzenie przestrzeni persistent. Spróbuj zwiększyć obszar trwały na 1194...


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

ReallyGrid

#2
juz pisalem ze probowalem z roznymi ustawieniami. Przeznaczylem nawet cale pozostale miejsce z pendriva tj. ok 2950 MB i nic. Nadal mialem tylko te 806 MB
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.