A tymczasem w MS zmienił się SZEF :)

Zaczęty przez krzyszp, 04 Luty 2014, 17:12

krzyszp

http://krzyszp.info/content/microsoft-okre%C5%9Bli%C5%82-nast%C4%99pc%C4%99-stevea-ballmera

Ciekawe, czy to oznacza zmiany w polityce MS (na przykład na sprawy open source, kafelki, itd)?


Ps. Udało mi się zamieścić tego "newsa" jako pierwszy w PL ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

 :respect: powinieneś jeszcze krzyknąć "PIERWSZY" :D

pewnie MS nic nie zmieni....

Ósemka

Moloch z 99% monopolem na desktopach ma wpisane w swoją naturę ociężałość i małą reformowalność.

BTW, czy ktoś mi wytłumaczy jak to jest, że od czasów Windowsa 98 sprzęt stał się o rząd szybszy, funkcjonalność systemu jest ta sama, a prędkość jego działania się nie zmieniła? W pracy mam Win 7 na jakimś wypasionym Xeonie a komputer odpala się wolniej niż mój domowy XP na Celeronie.

I żeby nie było, Linuksy też jakoś nie przyspieszają.
Folding@Home - Team Poland [276]

Troll81

bo masz więcej gadżetów :D.. Odpal XP na swoim xeonie wypaśnym. Uruchomi się w 7 sekund.

AiDec

W duzej mierze jest to kwestia hardware`u. Kazda kolejna edycja OS`ow wymaga znacznie wiecej informacji do dzialania, sterowniki do sprzetu sa coraz bardziej skomplikowane i zajmuja wiecej miejsca na HDD itp. Odczytanie (nie przetworzenie!) tego wszystkiego zajmuje bardzo duzo czasu. Szybkosc dzialania dyskow twardych (odczyt) nie rozwija sie w takim samym stopniu jak ilosc danych ktore sa potrzebne do dzialania OSow. I tak(!), z tego wynika, ze za czas uruchamiania sie OS odpowiada w ogromnej mierze HDD. W ramach przykladu podaje czasy odpalania XP i Win7 na moim kompie, w zaleznosci od uzytego HDD.

XP
1xHDD 7200 rpm - 45s
3xHDD 10.000 rpm in RAID 0 - 25s
4xiRAM in RAID 0 - 7s
ACARD HDD - 3s

Win 7 x64:
1xHDD 7200 rpm - 1m+
3xHDD 10.000 rpm in RAID 0 - 32s
4xiRAM in RAID 0 - 11s
7xiRAM in RAID 0 - 9s
ACARD HDD - 5s

Szybkosc procesora czy RAM nie ma wielkiego wplywu - oceniam ze to jakies max. 15%.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


Dario666

ACARD to taki środek na serce do kupienia w aptece XD

A może by tak podać czas uruchomienia z dysku SSD...

@osemka: No nie przesadzajmy, funkcjonalność Win98 jest niewielka w porównaniu z Win7. On nie miał nawet sterowników dysków zewnętrznych podłączanych pod USB, a z pendrive'ami też był kłopot. Wtedy dyski miały po 40 GB, a nie 2000 GB, a dane struktury systemu plików trzeba odczytać. Nie było tylu usług działających w tle itp. Wystarczy zobaczyć co się dzieje w sferze tzw. smartfonów - procesory 4 rdzeniowe, a czy się taki telefon szybciej uruchamia? Nie, tak samo jak te sprzed kilku lat, tylko bateria krócej trzyma...

LQG