Trzeci stan zakazał sprzedaży samochodów Tesli

Zaczęty przez flaku, 14 Marzec 2014, 12:09

flaku

http://techcrunch.com/2014/03/11/new-jersey-becomes-third-state-to-ban-teslas-direct-sales-model/

Dla nie szprechających po angielsku: Sprzedaż elektrycznych samochodów przez koncern Tesla Motors została zakazana już w trzecim stanie, bo Tesla sprzedaje samochody bezpośrednio klientom, a nie poprzez pośredników. Oto co pozostało z wielkiej wolnej Ameryki.

Bezprym


AXm77


cp

<gorzka satysfakcja i niezbyt radosny śmiech> Hehe, prztyczek w nos wszystkim ziejącym na EU (przemianowanej na EUrokołchoz) i przeciwstawiającym Unii USA - oazę wolności i swobód wszelakich
@AXm77 - USSA - dla mnie tekst dnia. Wielkie dzięki :)

Troll81


sknd

warto odnieść to do rozmów o żarówkach, gdzie to mała fabryka jakoby poradzi sobie na rynku jeśli ma świetny produkt  ;)

flaku

A co to ma wspólnego z rynkiem? Jak zakażemy prawnie produkcji lepszych żarówek to też może się okazać, że sobie nie poradzi ;D Z tego co wiem, to produkcja lepszych żarówek nie jest zakazana prawnie.
To nie spisek koncernów, tylko dealerów. Gdyby Tesla chciała z nimi współpracować, to pomimo ich pozycji opłacałoby im się sprzedawać samochody Tesli, a że Tesla się nie zgadza, to próbują konkurencję wykończyć. Tutaj działa ta sama zasada, którą opisywałem przy żarówkach. Dealerom pomimo ich władzy nie opłacałoby się blokować sprzedaży samochodów Tesla Motors gdyby mogli nimi handlować.

sknd

to ma wspólnego że jak widać przedstawiciele rynku wpływają na prawo

Pantarhei

http://wgospodarce.pl/opinie/11390-zakazany-handel
Tu jest artykuł po polsku.
Skala mojej naiwności mnie zaskoczyła. :)
Jakby ktoś mnie spytał wcześniej, czy to możliwe w Stanach, to powiedziałbym mu że coś pokręcił i to kompletna bzdura.

Zapewne Tesla będzie próbować skarżyć prawo federalne do Sadu Najwyższego, a tam na rozstrzygnięcie czeka się chyba nawet dłużej niż u nas (w Polsce około 3 lat). 
Ciekawe jak w USA z niezawisłością SN. Nasz Trybunał Konstytucyjny ostatnio przyjął niebezpieczną praktykę przyglądania się zakwestionowanemu prawu pod kątem kosztów dla budżetu jakie wygeneruje uchylenie takich przepisów. Prof. Gwiazdowski zauważył, że prowadzi to do myślenia - złe prawo jest złe w zależności od tego, czy mamy kryzys gospodarczy, czy też nie, a więc raz nas stać na dobre prawo a innym razem to luksus.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

w stanach nie wolno też prowadzić bezpośredniej sprzedaży alkoholu. Tylko przez sieć dystrybutorów.

cp

Trochę więcej, trochę bardziej szczegółowo, dlaczego dealerzy tak bezpardonowo i wszelkimi dostępnymi środkami (na szczęście dla Elona Muska, na razie tylko prawnymi) zwalczają Teslę: http://www.wired.com/business/2014/03/car-dealers-fear-teslas-plan-end-oil-changes-forever/

flaku

@sknd Serio nazywasz ludzi wynajmujących bandytów do niszczenia niewygodnych ludzi przedstawicielami rynku?

krzyszp

Cytat,,poradami psychologicznymi z dowozem do domu"
No to mnie rozwaliło, myślałem że tylko u nas tak jest ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sknd

@flaku tak, nie uważam, by rynek składał się z samych miłych gentlemanów ;)

flaku

Jak ma sobie poradzić na rynku bez rynku? To tak, jakby stwierdzić, że pięściarz nie poradzi sobie w ringu, bo zastrzeli go ktoś z publiczności, a strzelca nazwać drugim pięściarzem.

Tomek_TB

Panowie, spokojnie, Tesla poradzi sobie, patrząc jakie ilości sprzedają w Norwegii to "rynku" im kasy nie zabraknie.
Pozdr
Tomek