200 tysięcy złotych na otarcie łez dla każdego europosła

Zaczęty przez krzysztofo, 25 Kwiecień 2014, 00:00

krzysztofo

Politycy, którzy po majowych wyborach pożegnają się z euromandatem, mają zapewnione finansowe miękkie lądowanie. Po pięcioletniej kadencji każdy z nich zainkasuje równowartość blisko 200 tysięcy złotych odprawy. Mało tego, ci którzy mają co najmniej 63 lata, zyskali prawo do euroemerytury. Te wcześniejsze w porównaniu z polskimi świadczenia, są też znacznie wyższe od krajowych - po pięcioletniej kadencji w europarlamencie emerytura przekracza 5,8 tys. złotych miesięcznie.
Po dwóch kadencjach europoseł może liczyć na blisko 12 tys. zł emerytury, a po trzech - na blisko 18 tys. zł, bo wciąż będzie się mieścił w limicie 70 proc. wynagrodzenia, czyli teraz kwotą ponad 23 tys. zł.
http://zmieniacunie.money.pl/200;tysiecy;zlotych;na;otarcie;lez;dla;kazdego;europosla,26,0,1520154.html

Troll81

Taki lajf. zobacz jakie odprawy i emerytury dostaną prezesi spółek typu KGHM :D

pawzdy

Cytat: Troll81 w 25 Kwiecień 2014, 21:07
Taki lajf. zobacz jakie odprawy i emerytury dostaną prezesi spółek typu KGHM :D
Tych spółek jest tyle że na palcach obu rąk policzysz w przeciwieństwie do pasożytów z brukselki.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

a teraz policz ich prezesów, wiceprezesów i to jak często się zmieniają.....

pawzdy

Cytat: Troll81 w 26 Kwiecień 2014, 23:24
a teraz policz ich prezesów, wiceprezesów i to jak często się zmieniają.....
Trollu nie chcę brzydko pisać ale chyba miałeś ciężki dzień skoro porównujesz ilość eurochołoty do ilości rodzimych partyjnych kacyków okupujących popłatne stanowiska w spółkach skarbu państwa. Bo jeżeli chodzi o zakłady miejskie czy powiatowe to tam kokosów nie ma, choć to co jest to i tak sporo za dużo.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

ile dostał prezes spółki euro2012? ile takich spółek tworzy się przy okazji dla różnych darmozjadów. ja nie twierdzę ze dostają kokosy. Ale i tak zarabiają wielokrotność wieeeelu polaków. Co też mnie nie boli. Boli mnie to ze często nie mają do tego kompetencji.....