Zbiórka na modernizajcę SKB@P Edycja 5

Zaczęty przez GRID, 25 Styczeń 2012, 00:04

PoznanskaPyra

Czemu? AMD ma propozycje działające tylko w połączeniu Radeonów i procesorów AMD.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

lolek

W takim razie intel powinien chodzić z grafiką intela  ;) Znam masę osób z intelem i radkiem na pokładzie i się nie skarżą

Troll81

ja mam intela i radka. nie płaczę :D

PoznanskaPyra

Nie mogę znaleźć tego tekstu. Dzięki zastosowaniu procesora, mostka i karty graficznej AMD coś zyskujemy, to się jakoś nazywało.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

dodaj jeszcze RAM dedykowany/sygnowany :)

ryszard.korczyk

Cytat: Szopler w 15 Kwiecień 2012, 19:58
Jak się mają 3 core i5 do 5 coreów Phenoma?
Bo zakładam, że jeden rdzeń będzie zostawiony żeby nadążył karmić GPU...
Ja bym tu poszedł w i5 ale komputer tylko z CPU! Nie uciekają nam rdzenie, a grafiki możemy puszczać na czymś słabszym bez utraty punktów. i5 ma na pokładzie prostą grafikę, więc nie trzeba nic do slotu wkładać. Sam w swojej farmie wychodzę z takiego założenia, najmocniejsze CPU liczą na wszystkich rdzeniach i nie ma GPU. GPU leci na 2 rdzeniowcach.

Cyfron

Ryśku - pamiętajmy o tym, że mamy ograniczoną ilość miejsca na kompy, więc niestety chbya nie ma miejsca na takie myślenie (co prawda słuszne). Dużo rdzeni i do tego jedna grafa - to ma sens jak dla mnie.
Co do liczenia PrimeGrid - liczymy Projekt miesiąca na SKB@P - jeśli chcecie liczyć na nim PrimeGrid - to wybierzmy PG projektem miesiąca  :arrr:

Cyfron

Aktualizacja wpłat - wpłata od Grześka G. jeszcze nie doszła - na koncie obecnie okrągłe 1800 PLN

ryszard.korczyk

Cytat: Cyfron w 15 Kwiecień 2012, 21:39
Ryśku - pamiętajmy o tym, że mamy ograniczoną ilość miejsca na kompy, więc niestety chbya nie ma miejsca na takie myślenie (co prawda słuszne). Dużo rdzeni i do tego jedna grafa - to ma sens jak dla mnie.
Co do liczenia PrimeGrid - liczymy Projekt miesiąca na SKB@P - jeśli chcecie liczyć na nim PrimeGrid - to wybierzmy PG projektem miesiąca  :arrr:
Problem 1 nieliczącego rdzenia rozwiązałby i7-2600 z HT :). Wtedy stracimy tylko polowe rdzenia, tak jak w SKB@P10 gdzie i7-940 liczy. Tak już wspominałem, może zdobędę i7-2600 w cenie i5-2500.

lukaszja

Cytat: PoznanskaPyra w 15 Kwiecień 2012, 11:54
Cytat: lukaszja w 15 Kwiecień 2012, 11:42
Wtrącę swoje 3 grosze. (...)  Może zamiast dyskusji Intel vs AMD wybrać GPU (7970)!
Lepiej inwestować teraz w procki, nie ma sensu wydawać 2000zł na jedną kartę graficzną do tego słabszą w boinc niż poczciwa 560Ti.
Nie gniewaj się ale chyba nie do końca sprawdziłeś co i jak teraz punktuje. Wprowadzasz w błąd.
560Ti daje max 400.000 pkt/dobę http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/porownanie-rac-na-roznych-modelach-kart/msg177126/#msg177126
7970 daje prawie 1.500.000 pkt/dobę http://boinc.freerainbowtables.com/distrrtgen/results.php?hostid=21924&offset=0&show_names=0&state=3&appid=

Trzymajmy się faktów.
Do tego 7970:
- ma niższy proces technologiczny,
- zajmuje 1 slot (a nie cztery - bo tyle 560Ti trzeba by kupić, by zrównać dorobek!)
- żre o wieeeeele mniej prądu (niż 2,3 czy 4 560 Ti)
- wychodzi w relacji koszty/uzysk znacznie lepiej niż 560Ti

Jeżeli możemy mieć lepiej, to czemu chcemy gorzej?
PS Ceny hurtowe mają spaść o ok. 50$ za około tydzień.

PoznanskaPyra

Już się zmęczyłem: moim zdaniem potrzebujemy też dodatkowej siły w liczeniu CPU. Pamiętajmy, że B@P jest w każdym projekcie wysoko z punktacją. Niszczenie tego dobytku, zdobywaniem na siłę punktów z gpu w kilku projektach, zaczyna kojarzyć mi się z donate. Takie jest moje zdanie.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

Oczywiście Pyra - CPU jest też ważne, dlatego chcemy jakieś i5/i7.
lukaszja - dziękuję za konkretną analizę :)

lukaszja

Cytat: PoznanskaPyra w 15 Kwiecień 2012, 22:48
Już się zmęczyłem: (...) Niszczenie tego dobytku, zdobywaniem na siłę punktów z gpu w kilku projektach, zaczyna kojarzyć mi się z donate. Takie jest moje zdanie.

Zerknij na zacytowane przeze mnie, wytłuszczone, TWOJE zdanie. Do niego się odnosiłem. A jak znajdziesz miejsce, w którym namawiam do niszczenia dorobku B@P w projektach CPU, to stawiam Ci piwo (i tak chętnie się napiję na zlocie ;)).
Żeby nie było całkowicie poza tematem - gdyby udało się załatwić i7-2600 w cenie i5, to byłoby idealnie!

PoznanskaPyra

Cytat: lukaszja w 15 Kwiecień 2012, 22:53
Cytat: PoznanskaPyra w 15 Kwiecień 2012, 22:48
Już się zmęczyłem: (...) Niszczenie tego dobytku, zdobywaniem na siłę punktów z gpu w kilku projektach, zaczyna kojarzyć mi się z donate. Takie jest moje zdanie.

Zerknij na zacytowane przeze mnie, wytłuszczone, TWOJE zdanie. Do niego się odnosiłem. A jak znajdziesz miejsce, w którym namawiam do niszczenia dorobku B@P w projektach CPU, to stawiam Ci piwo (i tak chętnie się napiję na zlocie ;)).
Żeby nie było całkowicie poza tematem - gdyby udało się załatwić i7-2600 w cenie i5, to byłoby idealnie!

Spokojnie, z pierwszych testów jakie czytałem wynikało, że ta kara była słabsza.
A odnosiłem się do tego, aby nie zaprzestać inwestować w CPU, ta karta to ogromny wydatek, a na zaplecze GPU nie możemy narzekać. Brakuje nam procesorów, mocy w CPU. A na piwo chętnie :) Nie chcę z nikim w spory wchodzić.  ;)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81


PoznanskaPyra

Byle nie w okolicach krakowa, te 8 godzin pociągiem to istny koszmar.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

znów wrocław?? :D mamy tu lotnisko. szybki dojazd z poznania katowic krakowa łodzi i warszawy.... :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2012, 00:43
...mamy tu lotnisko. szybki dojazd z poznania katowic krakowa łodzi i warszawy.... :D
Nie szczuj Trollu ;)

A w temacie.
Nie rozumiem narzekań na stabilność AMD, sam używam od czasów K6 i przy dobrze dobranej płycie - zero problemów. Natomiast doskonale rozumiem problem z poborem mocy i wydajnością w stosunku do wydajności... Reasumując - stawiam na i5, i7 :)

Natomiast od pewnego czasu nie jest już prawdą, że na grafę wystarczy jeden i to nawet słaby rdzeń - w wypadku mojego Athlonax3-3,1GHz w przypadku POEM'a to proc jest "hamulcowym" dla działania kilku próbek na ATI 7750...

Jeszcze sprawa wydajności kart. 7979 kosztuje ok. 2k pln i robi ok. 1-1.2kk punktów na dobę... Moja karta kosztuje ok. 300pln i robi 260k punktów na dobę (na kompie, na którym jednocześnie pracuję, oglądam filmy, itd), więc zastanowiłbym się jeszcze nad kwestią wydajność/cena... Aha, 7750 bierze max 55W...

Jeszcze jedno - ze względu na wysokość darowizny Grzegorza (4k), proponuję jednego z SK@P nazwać "jego" maszynką :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

mimeq

Cytat: krzyszp w 16 Kwiecień 2012, 01:18
Jeszcze jedno - ze względu na wysokość darowizny Grzegorza (4k), proponuję jednego z SK@P nazwać "jego" maszynką :)

:o :o

Ze sie tak wyraze slangowo - pelen szacun  :respect:
I niech nawet liczy ulubione przez GRG PG  :)


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

W sumie, to każdy z B@P wkłada spory fundusz, te dodatkowe waty też kosztują.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

Cytat: krzyszp w 16 Kwiecień 2012, 01:18

Jeszcze sprawa wydajności kart. 7979 kosztuje ok. 2k pln i robi ok. 1-1.2kk punktów na dobę... Moja karta kosztuje ok. 300pln i robi 260k punktów na dobę (na kompie, na którym jednocześnie pracuję, oglądam filmy, itd), więc zastanowiłbym się jeszcze nad kwestią wydajność/cena... Aha, 7750 bierze max 55W...


Czyli proponujesz kupić 7 kart takich jak Twoje, zamiast jednej 7970 ?
Zdaje sobie sprawę, że karta jest droga, ale jednak dość dużo punktów daje i nie wiem, dlaczego chcemy zamiast niej kupować większą ilość tańszych kart, tylko dlatego, że cena jednostkowa jest mniejsza, a będą zajmować kilka razy więcej miejsc w kompach...
Nie możemy patrzeć tylko i wyłącznie na przelicznik PLN/pkt, bo dla nas jest też ważne ile te karty zajmą miejsca. Nie mamy tyle kompów w SKB@P aby wsadzić 7 nowych kart (bo inne są lepsze od tej krzyszp'a, więc ich nie będziemy wyciągać). No chyba, że znajdziemy osoby na forum, które przyjmą te karty i zapewnią im prąd i internet 24/7 ?

ryszard.korczyk

Tak jak pisałem, może warto podarować komuś 4850 ze składu SKBP i zwolnić sloty? Na stanie mamy jeszcze x2 GTX295, puki są jeszcze coś warte sprzedać je, bo mają dużo gorszą wydajność względem poboru prądu. Trzeba byłoby obadać ile punktów dają.

lolek

A nie lepiej wyjąć te 4850 i w ich miejsce włożyć GTX 295  :whistle:

ryszard.korczyk

Cytat: lolek w 16 Kwiecień 2012, 08:03
A nie lepiej wyjąć te 4850 i w ich miejsce włożyć GTX 295  :whistle:
Te GTX295 działają cały czas. Chodzi mi o ich wydajność. Bo może się okazać że jedna 560Ti zrobi więcej, a teoretycznie ceny na allegro GTZ295 są jeszcze wysokie i sprzedanie obu wystarczy na zakup 560Ti.

lolek

Skoro mamy w skb@p i 295 i 560Ti to raczej nie problem je porównać

PoznanskaPyra

Cytat: ryszard.korczyk w 16 Kwiecień 2012, 07:59
Tak jak pisałem, może warto podarować komuś 4850 ze składu SKBP i zwolnić sloty? Na stanie mamy jeszcze x2 GTX295, puki są jeszcze coś warte sprzedać je, bo mają dużo gorszą wydajność względem poboru prądu. Trzeba byłoby obadać ile punktów dają.

Jak by się udało jakieś procesory na am2 zorganizować to mam miejsce jeszcze na 2 karty.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

semptron 2800 znalazłem na AM2. Gdzieś też miałem jakiegoś 2x, ale gdzieś go zasiałem. :(

lukaszja

Cytat: ryszard.korczyk w 16 Kwiecień 2012, 07:59
Tak jak pisałem, może warto podarować komuś 4850 ze składu SKBP i zwolnić sloty? Na stanie mamy jeszcze x2 GTX295, puki są jeszcze coś warte sprzedać je, bo mają dużo gorszą wydajność względem poboru prądu. Trzeba byłoby obadać ile punktów dają.
Bardzo rozsądne podejście. Faktycznie, 295 można by sprzedać (mój głos - ZA!) i kupić choćby 5600Ti (570?, nowe 680?) coby "zieloni" nie byli pokrzywdzeni.

PoznanskaPyra

Ten procesor podoła radeonowi 4850?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Cytat: PoznanskaPyra w 16 Kwiecień 2012, 11:28
Ten procesor podoła radeonowi 4850?
Jeśli liczyć się będzie tylko projekty GPU to spokojnie da radę.

Grzegorz R. Granowski

Witam,

Przelew sprawdziłem, ode mnie wyszedł, powinien być u Marcina po godzinie 13, co do zakupów, proponuję zrobić solidarne głosowanie, na pewno sugerowałbym
wymianę tego Celerona na i5, a nad tą kartą poważnie bym się zastanowił, jej cena powala, a za te pieniądze możemy mieć dwie 560ti i jeszcze jakąś płytę główną,

Pozdrawiam,
GRG

ryszard.korczyk

Proponuje w takim razie debatę na IRC dziś wieczorem około 21. Może będzie większa ekipa.

mimeq

Wszystkim nie dopasujesz ja dzis 14-22 work ale podpisuje sie pod wyborem wiekszosci. Ewentualnie ankieta.


lolek

Ja niestety też nie dam rady. jestem za 7970, ale oczywiście większość decyduje

lukaszja

Zróbmy ankietę! Będzie sprawiedliwie.

Grzegorz R. Granowski


krzyszp

@Cyfron - nie chodzi mi o to, żeby kupować taką kartę jak moja, tylko o samo przeliczenie, czy aby kupno "nowinki" jest najlepszym rozwiązaniem. Może 2 inne karty dadzą taki sam urobek za mniejszą cenę...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

pozostaje kwestia miejsca.... no ale robimy ankietę.

ryszard.korczyk

Jeden SKB@P mogę jeszcze przyjąć. Aktualnie są u mnie 2 i 9.