Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - Gołąbpocztowy

#1
BURP / Sprzedaż BURPa
30 Październik 2013, 12:53
Witam
Jak to jest z tym projektem? Z tego co przeczytałem na stronie projektu został on sprzedany jakiejś firmie. Dla kogo wiec liczymy sceny? Może ktoś ma jakieś świeższe informacje
#2
Komputery / Cóż począć ze sprzętem
18 Grudzień 2012, 22:22
Witam
Mam niebywały dylemat. Przyszły święta więc postanowiłem sobie z narzeczoną zrobić prezent na gwiazdkę. Mieliśmy wybór między laptopem a tabletem. Wymagania mojej były następujące - ładny! W sklepie dla idiotów przykuł moją uwagę piękny okaz della inspiron 17r 7720 z i7 i gt650m. Po krótkiej wymianie zdań (podoba ci się? jest słodki, to bierzemy) leżał bezpiecznie w bagażniku, a w mojej głowie plany gier w które sobie nie pogram :P Niestety w weekend (bo dopiero po paru dniach był czas na porządną zabawę ze sprzętem) czas zweryfikował moje pojęcie o grach  XD . Ja zatrzymałem się przy p4 i san andreasie, a najbardziej wymagające rpgi w które grałem to gothic 2 ;D Więc pytanie do was czym mam się zainteresować żeby umilić sobie weekend (poza sprzątaniem, gotowaniem i wyprowadzaniem kota na spacer). Co ciekawego wyszło? Lubie praktycznie każdy gatunek od symulatorów po strategie i FPSy. Kupiłem sobie Wiedźmina na Gogu ale coś mnie nie porywa :(

Ps. Widziałem wersje tego laptopa z dodatkowym dyskiem SSD. Czy ma dodatkowe wejście sata na kolejny dysk i czy dorzucenie do niego dysku ssd na system i aplikacje to dobre rozwiązanie?
#3
Archiwum / weather (outside) home
12 Styczeń 2012, 22:30
Witam
Tak mnie naszło jakiś czas temu (po sukcesie Rad@h oczywiście), że projekty które służą do zbierania danych też w dużym stopniu są popularne. Pomyślałem właśnie o możliwości pomyślenia o nowym projekcie, który zbierałby informacje pogodowe. Dokładne, rzetelne nie manipulowane itd :P W mojej wizji wykorzystujemy stworzone przez nas czujniki temperatury, deszczu, wiatru, wilgotności czy ciśnienia (docelowo zamknięte w drewnianej budce meteorologicznej) i kontrolowane przez jakiś lovendowy komputer (np. ruter z openwrt). Podoba się? Przegooglowałem co nieco i wygrzebałem niniejszy projekt (chyba już mu się umiera pomału):
http://www.wiki.2o.pl/wiki/Strona_główna

Kamraci, co wy na to?
#4
Android / QCN i antki
19 Grudzień 2011, 11:38
Witam
Czy nie możemy wykorzystywać żyroskopów znajdujących się w naszych telefonach? Telefony z androidem to już nie taka nowość i dużo osób ma nieużywane g1 czy inne starsze telefony w których jest żyroskop. Można je podłączyć i niech liczą dla B@P.
#5
Archiwum / Porównanie nagrania dźwiękowego
09 Grudzień 2011, 00:23
Witam
Czy znacie jakąś bibliotekę lub algorytm porównywający dwa nagrania i stwierdzający, że są bardzo podobne (podobieństwo w 99,9%). Np. algorytm pozwalałby stwierdzić, że nagrana audycja radiowa na dwóch sprzętach jest tą samą audycją radiową pomimo prawdopodobnie dużych różnic w szumach, dźwiękach i różnych takich.

Pozdrawiam
#6
Witam
Czy znajdzie się na forum użytkownik, który korzystał z rozproszonego FS o nazwie Tahoe-lafs. Mam pewien projekt w głowie, który zakłada użycie jakiegoś z rozproszonego systemu plików. Najbardziej odpowiadałby mi Moosefs, ale z powodu braku działania na maszynach windowsowych (fuse, posix) muszę szukać alternatywy. Mam pytanie odnośnie działania tahoe-lafs. Bo doczytałem, że jedyną możliwością kontroli użytkowników nad gridem są atrybuty plików (mutable i inmutable - do odczytu i pozwalające na zmianę) i użytkownicy mający dostęp read-only i write-read. I tutaj jest pies pogrzebany. Jako, że jest to rozproszony i zdecentralizowany system plików czy jest możliwość założenia grida w którym jedna osoba zapisuje pliki, a reszta jak posłuszne pieski tylko kopiują do siebie i utrzymują kopie zapasową którą mogą oczywiście przeczytać bo akurat nie zależy mi na poufności danych. Mało niestety jest napisane o tym systemie w naszym ojczystym języku, a niestety nie mogę się doczytać po angielsku.
#7
Archiwum / Tanie drukowanie
25 Listopad 2011, 12:15
Witam
Poszukuje drukarni, która wydrukuje mi jak najtaniej około 2000-3000 kartek czarno białych oczywiście. Nie zależy mi jakoś bardzo na jakości - byle dało się odczytać więc cena jest najbardziej brana pod uwagę.

Pozdrawiam
#8
Archiwum / Pietnastka
15 Listopad 2011, 14:22
Witam
Ostatnio natknąłem się na pewien artykuł na Wikipedii odnośnie gry logicznej "Piętnastka". Wg. wielu nie da się jej rozwiązać. Czy nie możemy spróbować napisać prosty program który będzie leciał bruteforcem wszystkie możliwe kombinacje i może się uda :>? BOINC nadaje się do tego świetnie :) W ogóle pomyślałem, że można założyć projekt w ramach B@P który będzie zajmował się właśnie próbowaniem złamania pewnych kombinacji metodą wielokrotnych prób. Nie potrzeba nam do tego, ani zaplecza naukowego, ani danych do badań. Takie dla relaksu, a nóż widelec się uda  :boing:
#9
Witam
Możliwe, że ktoś z was korzysta z otwartych danych geograficznych do tworzenia map openstreetmap lub sam je tworzy. W tym projekcie powstał pewny render (osmrender) do zamiany informacji o położeniu ścieżek czy punktów na wektorowy obrazek który oglądamy. Co różni ten render od innych? A to, że jest on systemem rozproszonym czyli każda osoba która instaluje aplikacje i parę innych zewnętrznych programów może pobierać "zapytania o przetwarzanie" i przetwarzać dane i na końcu zwrócić plik svg. Do windowsa powstała wersja ootb czyli instalujemy program klikamy "Start tah" i nie przejmujemy się niczym. Przy linuksie już musimy sami pakiety instalować oraz uruchamiać osobną aplikacje. Moim pomysłem jest stworzenie wrappera z projektu Tiles@Home do boinc. Pracy przy tym nie byłoby według mnie bardzo dużo bo sama aplikacja licząca jest już napisana i sama idea obliczania rozproszonego również zaimplementowana.

Przydatne sznurki:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Main_Page  - wiki OpenStreetMap
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tiles@home - Opis działania T@H
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Windows@home - Windows@home
http://tah.openstreetmap.org/ - informacje o żądaniach, userach i przetworzonych zadaniach


Pozdrawiam
#10
Archiwum / Yacy - wyszukiwarka p2p
02 Listopad 2011, 23:38
Witam
Chciałbym wam dzisiaj przedstawić projekt, który nie jest oparty o BOINC, ale ma podobne cele i wykonanie. Jest nim Yacy czyli wyszukiwarka tworzona przez użytkowników. Dzięki temu, że jest zdecentralizowana nie ma zarządzającego nią serwera nie może być ani ocenzurowana ani manipulowana wynikami czy obklejana reklamami. Tak samo jest ze śledzeniem użytkowników (propaganda google jest złe i nie dobre). Oczywiście projekt nie działa tak sprawnie jak google czy bing, ale to przez brak użytkowników którzy będą uruchamiali maszyny i przeszukiwali Internet w celu indeksowania każdej podstrony. Chciałbym was zachęcić do spróbowania, zasmakowania tematu, a może wam się spodoba i uruchomicie maszynkę :) (projekt obciąża ram i łącze znośnie więc w pewnych warunkach może działać pod klientem boinc).

http://yacy.net

oraz artykuł na pl.wiki
https://pl.wikipedia.org/wiki/YaCy



Instalacja nie powinna nikomu przysporzyć większych problemów. Wystarczy pobrać odpowiednie pliki instalacyjne ze strony domowej (yacy.net - prawa strona ekranu) i zainstalować. Po instalacji wchodzimy przez przeglądarkę pod adres http://localhost:8090 i mamy cudowny webowy interfejs. Następnie musimy skonfigurować firewalla i przekierować port 8090 na ten komputer (jeżeli masz upnp włączone w ruterze powinno się automagicznie skonfigurować). Następnie wchodzimy na zakładkę "Cravler/Harvester" i ustawiamy co mamy indeksować tj. adres url i jak głęboko ma kopać. To tyle.


ps. Zastanówcie się ile google wie o was:
- wie gdzie mieszkasz i co masz na ogródku (earth)
- wie gdzie się poruszasz (android + wifi)
- wie z kim piszesz maile (gmail)
- wie z kim rozmawiasz (gtalk)
- wie jakie strony odwiedzasz (chrome, analytics)
- wie co cię interesuje (szukajka, rss)
- wie co kupujesz (checkouts)
- wie co robisz (g+, indeksowanie facebooka, twittera, blipa)
i wiele wiele innych