Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Milkyway@home

Zaczęty przez Bober, 28 Sierpień 2007, 22:40

AiDec

Po prostu wczoraj od nowa podlaczyl sie do BAM. Stad wynik wczorajszy 10M.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TRZECIAK

#441
Czy ktoś wie jak zmusić menadżera by liczył jednocześnie Milkę na GPU i inne projekty na CPU ?
Próbowałem już na sporo sposobów i jakoś mi nie idzie, bo albo liczy się sama Milka, albo liczą się inne projekty a Milka stoi.

No i jak ustawić to ustrojstwo żeby Milka kożystała w 100% z karty, bo tak sobie patrzę że wykorzystanie GPU skacze sobie między ok 84-100%.

Przy okazji czy to normalne że na 4870x2 jeden rdzeń ma 92C a drogi ok 72C mimo że oba są identycznie obciążone ?
Wiem że 1 rdzeń przy wentylu przy referencie będzie zawsze chłodniejszy, ale aż taka różnica ?
No i trochę jestew zawiedziony tą kartą, bo wyje jak cholera  :(. Nawet bez żadnego obciążenia jest o wieeeeele głośniejsze od GTX obciążonego na maksa. :(
Myślałem że będzie ciut cichsza, a teraz trzeba wodę na to założyć bo nawet z procami skręconymi do 375 i ramem do 225 nie da się przy tym spać


sesef

Cytat: TRZECIAK w 28 Czerwiec 2009, 18:34
Czy ktoś wie jak zmusić menadżera by liczył jednocześnie Milkę na GPU i inne projekty na CPU ?
Próbowałem już na sporo sposobów i jakoś mi nie idzie, bo albo liczy się sama Milka, albo liczą się inne projekty a Milka stoi.

No i jak ustawić to ustrojstwo żeby Milka kożystała w 100% z karty, bo tak sobie patrzę że wykorzystanie GPU skacze sobie między ok 84-100%.

Przy okazji czy to normalne że na 4870x2 jeden rdzeń ma 92C a drogi ok 72C mimo że oba są identycznie obciążone ?
Wiem że 1 rdzeń przy wentylu przy referencie będzie zawsze chłodniejszy, ale aż taka różnica ?
No i trochę jestew zawiedziony tą kartą, bo wyje jak cholera  :(. Nawet bez żadnego obciążenia jest o wieeeeele głośniejsze od GTX obciążonego na maksa. :(
Myślałem że będzie ciut cichsza, a teraz trzeba wodę na to założyć bo nawet z procami skręconymi do 375 i ramem do 225 nie da się przy tym spać

Jaka karta znaczy jaki producent?

Owszem karta jest głośna, no ale do GTX to nie ma co porównywać nie ta kategoria wagowa 480 GFlops a 70 to jest jednak różnica. Co do obciążenia to już musisz gadać z NetMonitoring aka OxyOne on już doszedł do perfekcji w wyciskaniu 7 potów z karty. Polecam jeszcze przesmarowanie karty jakąś porządną pastą bo jaki by producent nie był i czy to karta NV czy ATI to referencyjne smarują zawsze jakimś dziadostwem, które nawet sylikonu nie przypomina.

Co do skoków co ile tak jest? co 1 sekundę czy rzadziej? obecne zdania najdłuższe zabierają ~70 sec na 70/70x2 więc może po prostu zadanie się kończy i rozpoczyna dlatego takie skoki.

TRZECIAK

Cytat: sesef w 28 Czerwiec 2009, 19:55
Jaka karta znaczy jaki producent?

Owszem karta jest głośna, no ale do GTX to nie ma co porównywać nie ta kategoria wagowa 480 GFlops a 70 to jest jednak różnica. Co do obciążenia to już musisz gadać z NetMonitoring aka OxyOne on już doszedł do perfekcji w wyciskaniu 7 potów z karty. Polecam jeszcze przesmarowanie karty jakąś porządną pastą bo jaki by producent nie był i czy to karta NV czy ATI to referencyjne smarują zawsze jakimś dziadostwem, które nawet sylikonu nie przypomina.

Co do skoków co ile tak jest? co 1 sekundę czy rzadziej? obecne zdania najdłuższe zabierają ~70 sec na 70/70x2 więc może po prostu zadanie się kończy i rozpoczyna dlatego takie skoki.

Karta to 4870x2 Sapphire.
Te skoki są co ok 2-3 sek i to niezależnie czy liczy się 1 próbka na GPU czy 2, czy też 3 i napewno nie jest to w momencie zakończenia próbki bo wtedy skok jest trochę dłuższy i trochę niżej spada użycie GPU.
Ogólnie karta narazie liczy tylko Milkę, bo mam jakieś dziwne problemy z uruchomieniem niektórych gier  :(. Nawet podczas 3dmarka było widać same krzaki zamiast grafiki mimo iż cały test przebiegł do końca. No i w 3dmarku GTX260 wyszedł mi tylko 30% słabiej ? (dziwne bo liczyłem na większą różnicę)


[PBT] Horpah

hej
w grach przy sterownikach 8.12 często są problemy, nowsze nie mają tego ale jak na razie nie można ich użyć jeśli się chce liczyć MW.
Wykorzystanie w 100% karty zapewni ci wpisanie w app_info w opcje w0.1

sesef

Cytat: Horpah w 28 Czerwiec 2009, 20:23w grach przy sterownikach 8.12 często są problemy, nowsze nie mają tego ale jak na razie nie można ich użyć jeśli się chce liczyć MW.

Przy Vista x64 bez problemu 9.5 u OxyOne śmiga trzeba tylko te pliki według readme podmienić.

[PBT] Horpah

Cytat: sesef w 28 Czerwiec 2009, 20:27
Przy Vista x64 bez problemu 9.5 u OxyOne śmiga trzeba tylko te pliki według readme podmienić.

miałem na myśli WinXP32

TRZECIAK

Stery mam zapięte 9.4, bo te były razem z kartą. System Vista x64.
Wpisanie 0.1 czy 0.2 owszem daje że karta pracuje na ok 98% non stop ale menadżer coś głupieje i uruchamia mi wtedy na raz 48 próbek z czego liczy się chyba 5 czy 6 na raz, a przy reszcie poprostu leci tylko czas do momentu aż niezacznie liczyć właśnie tej próbki.
Niezależnie co bym wpisywał od razu blokuje mi całego proca i nie można kompletnie nic liczyć innego poza Milką.


sesef

app_info.xml masz tak ustawione?

Cytat<app_info>
<app>
<name>milkyway</name>
</app>
<file_info>
  <name>astronomy_0.19_ATI_x64f.exe</name>
  <executable/>
</file_info>
<file_info>
  <name>brook.dll</name>
  <executable/>
</file_info>
<app_version>
  <app_name>milkyway</app_name>
  <version_num>19</version_num>
    <flops>2.4e11</flops>
    <avg_ncpus>1</avg_ncpus>
    <max_ncpus>1</max_ncpus>
    <cmdline>n3 w0.0 f0</cmdline>
  <file_ref>
   <file_name>astronomy_0.19_ATI_x64f.exe</file_name>
   <main_program/>
  </file_ref>
  <file_ref>
   <file_name>brook.dll</file_name>
  </file_ref>
</app_version>
</app_info>

TRZECIAK

Prawie.

Teraz mam tak:
<flops>2.4e11</flops>
   <avg_ncpus>1.333334</avg_ncpus>
   <max_ncpus>1</max_ncpus>
   <cmdline></cmdline>


Avg ustawione na 1.34 daje mi tyle że liczy się 6 zadań na raz.
Ustawienie avg_ncpus na 2 zmienia mi że liczą się 4 zadania na raz.

W cmdline obecnie nie mam wpisane nic, bo nie wiem co to za parametry (n3 w0.0 f0), a przy różnych wpisach jakie były na naszym forum to trochę mi zamulało kompa a i tak nie dało się nic innego poza Milką liczyć.


[PBT] Horpah

wpisz tak
<app_info>
<app>
<name>milkyway</name>
</app>
<file_info>
  <name>astronomy_0.19_ATI_x64f.exe</name>
  <executable/>
</file_info>
<file_info>
  <name>brook.dll</name>
  <executable/>
</file_info>
<app_version>
  <app_name>milkyway</app_name>
  <version_num>19</version_num>
    <flops>2.4e11</flops>
    <avg_ncpus>0.1</avg_ncpus>
    <max_ncpus>1</max_ncpus>
    <cmdline>n2 w0.1 f50</cmdline>
  <file_ref>
   <file_name>astronomy_0.19_ATI_x64f.exe</file_name>
   <main_program/>
  </file_ref>
  <file_ref>
   <file_name>brook.dll</file_name>
  </file_ref>
</app_version>
</app_info>


to chyba będzie to, aha i nie przejmuj się że uruchamia mnóstwo zadań milky a liczy tylko 2 tak ma być

sesef

Cytat: Horpah w 28 Czerwiec 2009, 22:03to chyba będzie to, aha i nie przejmuj się że uruchamia mnóstwo zadań milky a liczy tylko 2 tak ma być

Widzisz a u NetMonitoringa przy 0.1 to nawet app nie wstaje, u niego praktycznie tylko przy avg=1 dopiero liczy poprawnie.

[PBT] Horpah

ja mam 4850 więc trochę inną kartę
niech spróbuje z 0.1 i 1 zobaczy jak jest lepiej

TRZECIAK

Z liczeniem milki ogólnie nie mam problemu choć najlepiej to wygłąda gdy mam wpisane w avg 1.334 a cmdline puste.

Problem mam tylko taki że nic poza milką nie idzie liczyć, bo albo liczy się milka albo liczy się coś innego.

Z tymi ustawieniami co podał Horpah jest tak samo.
Zaczyna się że liczy 4 Milki + 4 Prime a jak zadania Milki się przeliczą to już tylko Prime chodzi na 8 rdzeniach (wątkach).


sesef

#454
Cytat: TRZECIAK w 28 Czerwiec 2009, 22:25
Z liczeniem milki ogólnie nie mam problemu choć najlepiej to wygłąda gdy mam wpisane w avg 1.334 a cmdline puste.

Problem mam tylko taki że nic poza milką nie idzie liczyć, bo albo liczy się milka albo liczy się coś innego.

Z tymi ustawieniami co podał Horpah jest tak samo.
Zaczyna się że liczy 4 Milki + 4 Prime a jak zadania Milki się przeliczą to już tylko Prime chodzi na 8 rdzeniach (wątkach).

Daj na stronie projektu (milka) resource share na 200 a na stronie prime na 100 i odswiez obydwa projekty.

I jeszcze daj żeby używało 2/6 procesora.

[PBT] Horpah

więc utwórz plik cc_config.xml
zawartość
<cc_config>
<options>
<ncpus>5</ncpus>
<zero_debts>0</zero_debts>
</options>
</cc_config>

UWAGA! to dla cpu4 i 1gpu, dla cpu4 i 2gpu trzeba zamiast 5 wpisać 6
plik umieść w katalogu z danymi dla boinca

TRZECIAK

No więc tak:
-cc_config wywala mi BOINCa  :( ot tak niewiwm czemu
-ustawienie resource share nic nie zmienia
-wpisanie tych wartości w app co podał Horpah też nic nie zmienia

Za każdym razem ruszają 4 procesy milki + 4 procesy prime po czym przy każdym przeliczeniu próbki milki następną próbką za jaką się zabiera jest prime i tak do momentu aż liczy się 8 prime'ów i żadna milka.


Co oznaczają te parametry w cmdline ?


Pigu

u mnie też się milka uparła - liczy 4 wu na raz (tzn 2 i 2 stoją) i skutecznie blokuje proca - od czasu ostatniej opto - nie pomaga ustawienie milki na 2wu w xml i na www - liczy uparte bydle 4

[PBT] Horpah

parametry z command w app_info są opisane w pliku readme z optymalek

c:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\ czy tam wgrałeś cc_config.xml (w Viście to trochę inny katalog)

dziwne że u ciebie cc_config.xml nie chodzi, może tak
<cc_config>
<options>
<ncpus>5</ncpus>
</options>
</cc_config>


ile rdzeni ma twój proc?

TRZECIAK

Cytat: Horpah w 28 Czerwiec 2009, 23:29
parametry z command w app_info są opisane w pliku readme z optymalek

c:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\ czy tam wgrałeś cc_config.xml (w Viście to trochę inny katalog)

dziwne że u ciebie cc_config.xml nie chodzi, może tak
<cc_config>
<options>
<ncpus>5</ncpus>
</options>
</cc_config>


ile rdzeni ma twój proc?


Katalog był dobry gdzie wbiłem config.
Proc to i7 więc 4 rdzenie ale 8 wątków


[PBT] Horpah

więc do cc_config wpisz 9 jeśli pójdzie daj 10

manager boinc najnowszy

TRZECIAK

Cytat: Horpah w 28 Czerwiec 2009, 23:45
więc do cc_config wpisz 9 jeśli pójdzie daj 10

manager boinc najnowszy
Już to próbowałem i nic, ale udało mi się coś wykombinować i teraz od ok 30 minut liczy sobie 5 próbek prime i 3 próbki milki (czasem 4+4 ) nie przeszkadzając sobie zbytnio nawzajem.

Co do skoków użycia GPU też się wsio wyjaśniło po przeczytaniu readme z app, a mianowicie miałem włączone ccc i dlatego tak skakało. Po wyłączeniu ccc użycie gpu non stop 98-99% nie licząc przeładowania próbki.


OxyOne

#462
"łoch te żeś synek zaszalał"

ustaw sobie w app_info.xml

<version_num>19</version_num>
   <flops>2.4e11</flops>
   <avg_ncpus>0.5</avg_ncpus>     // jak zmienisz w cc_config to tu tez bedziesz musiał zmienic dla przykładu 1 core i 1 (avg_ncpus) = 1wu
   <max_ncpus>1</max_ncpus>                                                                                                           1 core i 0.5(avg_ncpus) = 2wu
   <cmdline>n2 f20</cmdline>                                  1 core i 0.25(avg_ncpus)= 4wu

teorii nie bede przekładał co i jak w skrócie powiem  ze n2 - jednoczenie naraz liczone jest wu ma 1 gpu

w cc_config.xml
ustaw sobie

<cc_config>
<options>
<ncpus>7</ncpus> // -1 niz posiadasz core np 7
</options>
</cc_config>

odpalasz halowego managera i liczysz na cpu ale na 7 core
tam ustawiasz tez 7 core w <ncpus>


co do ocowania x2 to sie nie robi pod programem CCC bo ustawisz tylko 1 gpu (ja uzywam Riva Tuner i ustawiam 2GPU)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TRZECIAK


Do obniżenia taktowania pamięci również używam riva tuner ale.....
W riva tuner mogę maksymalnie zjechać z pamięcią z 900 do 450MHz.
Po takim obniżeniu taktowania uruchamiam ccc i wtedy mogę tam zjechać dodatkowo z 450 na 225MHz i tylko dlatego używam ccc.
Niestety nie doczytałem readme o app i nie wiedziałem że ccc powoduje różne dziwne rzeczy jak skoki użycia GPU dlatego też ccc wisiało sobie na pasku.
Teraz mam pamięci na 225, ccc zamknięte i użycie GPU jest na poziomie 99%.

Co do menadżera halowego to nie kumam o co cho więc kombinuje po swojemu.
Narazie bez żadnych cc_config które niewiem czemu wywala mi BOINCa udało mi się zmusić menadżera do liczenia 5 próbek prime + 4 próbki milki co daje mi obciążenie CPU na poziomie 70-74%.
Dziś już trochę późno i chyba idę lulu ale jutro dzięki info jakie dałeś może wykombinuję żeby liczyło na całym CPU.


AiDec

#464
Cytat: TRZECIAK w 28 Czerwiec 2009, 18:34
Czy ktoś wie jak zmusić menadżera by liczył jednocześnie Milkę na GPU i inne projekty na CPU ?

Odpowiedzi sa dwie:

- NIE. Niestety nie sadze aby bylo mozliwe uzyskanie perfekcji z uzyciem tylko jednego managera (a nakombinowalem sie z tym od cholery, swoimi czasy podobny problem przerabialem tez dla GPUGrida).
- TAK. IMHO najlepiej skorzystac z dodatkowego klienta (ja tak robie). Podstawowy klient obsluguje tylko Milky, a dodatkowy klient pozostale projekty (i nic sie nie knoci dzieki temu). Dodatkowe klienty sa dostepne jedynie na PM. Szczegolowe info nt. "klientow HAL`owych" znajdziesz w dzialach `FreeHAL@home` i `klienty halowe` (czytac w podanej kolejnosci).


Cytat: TRZECIAK w 28 Czerwiec 2009, 18:34
No i jak ustawić to ustrojstwo żeby Milka kożystała w 100% z karty, bo tak sobie patrzę że wykorzystanie GPU skacze sobie między ok 84-100%.

IMHO absolutne 100% non-stop nie jest obecnie mozliwe (nie przy obecnej app, obecnej dlugosci probek i obecnie dostepnych sterownikach).


Cytat: TRZECIAK w 28 Czerwiec 2009, 18:34
Przy okazji czy to normalne że na 4870x2 jeden rdzeń ma 92C a drogi ok 72C mimo że oba są identycznie obciążone ?

IMHO jak najbardziej normalne - sprawdzone na trzech 4870x2.


Cytat: TRZECIAK w 28 Czerwiec 2009, 18:34
No i trochę jestew zawiedziony tą kartą, bo wyje jak cholera  :(. Nawet bez żadnego obciążenia jest o wieeeeele głośniejsze od GTX obciążonego na maksa. :(
Myślałem że będzie ciut cichsza, a teraz trzeba wodę na to założyć bo nawet z procami skręconymi do 375 i ramem do 225 nie da się przy tym spać

No..., to prawda... :(. Masakrujace sa te grafy. Dziwie sie ze cos takiego wypuszczaja na rynek i wcale mi sie to nie podoba  >:(. 3x 280GTX, krecone jak cholera, w goracym pomieszczeniu sa prawie nieslyszalne. A jedna 4870x2 w bardzo dobrze wentylowanym pokoju (a la serwerownia) 15 metrow dalej, za zamknietymi drzwiami... i slysze ja w calym domu  >:(.


Cytat: TRZECIAK w 28 Czerwiec 2009, 20:17
No i w 3dmarku GTX260 wyszedł mi tylko 30% słabiej ? (dziwne bo liczyłem na większą różnicę)

Standard. Sprzet niby gorszy technicznie, ale lepiej wykorzystany i lepsze stery. Taka sytuacja to normalka. 3dmarki sa robione pod gry i wlasnie pod gry Nvidia wypuszcza grafy. ATI nie robi graf glownie pod gry, ale pod wszystko. Sprobuj dla odmiany cos porenderowac, to przy ATI nie zdazysz sie podrapac, a przy Nvidii mozesz smialo isc na piwo z qmplem ;).


Cytat: TRZECIAK w 28 Czerwiec 2009, 20:57
Prawie.

Teraz mam tak:
<flops>2.4e11</flops>
   <avg_ncpus>1.333334</avg_ncpus>
   <max_ncpus>1</max_ncpus>
   <cmdline></cmdline>


Avg ustawione na 1.34 daje mi tyle że liczy się 6 zadań na raz.
Ustawienie avg_ncpus na 2 zmienia mi że liczą się 4 zadania na raz.

W cmdline obecnie nie mam wpisane nic, bo nie wiem co to za parametry (n3 w0.0 f0), a przy różnych wpisach jakie były na naszym forum to trochę mi zamulało kompa a i tak nie dało się nic innego poza Milką liczyć.

Wszystkie te parametry `co ich nie wiesz` sa bardzo ladnie opisane w pliku readme.txt dolaczanym do app. Poczytaj, a bedziesz wszystko wiedzial. Dla Ciebie obecnie najwazniejszy parametr to `n` ktory okresla ile WU na raz ma liczyc jeden rdzen graficzny. skoro masz dwurdzeniowa grafe (4870x2) i n=3 to liczy Ci 6 WU na raz. Z tego co mi wiadomo i co sam zaobserwowalem to najlepiej przeliczac po dwie jednostki na raz na rdzen, czyli n2.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Troche mi zeszlo napisanie tego wszystkiego, w miedzyczasie padlo juz pare odpowiedzi... Kasowal nie bede - a nuz sie komus przyda ;), a do czytania nie zmuszam XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: AiDec w 29 Czerwiec 2009, 05:47
Cytat: TRZECIAK w 28 Czerwiec 2009, 20:17
No i w 3dmarku GTX260 wyszedł mi tylko 30% słabiej ? (dziwne bo liczyłem na większą różnicę)

Standard. Sprzet niby gorszy technicznie, ale lepiej wykorzystany i lepsze stery. Taka sytuacja to normalka. 3dmarki sa robione pod gry i wlasnie pod gry Nvidia wypuszcza grafy. ATI nie robi graf glownie pod gry, ale pod wszystko. Sprobuj dla odmiany cos porenderowac, to przy ATI nie zdazysz sie podrapac, a przy Nvidii mozesz smialo isc na piwo z qmplem ;).

Prawda karty nadają się do wszystkiego tylko nie do gier. Jedna 4870 ma taką wydajność jak te 3x280 w double tylko problem w tym że gry praktycznie z tego nie korzystają bo grafika nie potrzepuje aż tak dokładnych obliczeń przy obecnych rozmiarach monitorów i niedokładności ludzkiego oka, ale za to milka potrzebuje double więc trzeba korzystać.

Pigu

powiedzcie mi tylko dlaczego mam ustawione n2 a milka liczy 4wu XP wbija na wysoki priorytet, 2 liczą, 2 stoją, reszta projektów stoi :wth:

Troll81

bo milkka zachorowała na chorobę wściekłych krów :D

AiDec

Cytat: Pigu w 29 Czerwiec 2009, 11:00
powiedzcie mi tylko dlaczego mam ustawione n2 a milka liczy 4wu XP wbija na wysoki priorytet, 2 liczą, 2 stoją, reszta projektów stoi :wth:

Pigu, czytaj ze zrozumieniem XP (zrozumienie pojawia sie w okolicy trzeciego - czwartego browara XP) (przy szostym dostajesz olsnienia) (a po dziesiatym to lamy tybetanskie nazywaja to jakas `nirvana` cy cus...). XP   ;)


Cytat: AiDec w 29 Czerwiec 2009, 05:47
Cytat: TRZECIAK w 28 Czerwiec 2009, 18:34
Czy ktoś wie jak zmusić menadżera by liczył jednocześnie Milkę na GPU i inne projekty na CPU ?

Odpowiedzi sa dwie:

- NIE. Niestety nie sadze aby bylo mozliwe uzyskanie perfekcji z uzyciem tylko jednego managera (a nakombinowalem sie z tym od cholery, swoimi czasy podobny problem przerabialem tez dla GPUGrida).
- TAK. IMHO najlepiej skorzystac z dodatkowego klienta (ja tak robie). Podstawowy klient obsluguje tylko Milky, a dodatkowy klient pozostale projekty (i nic sie nie knoci dzieki temu). Dodatkowe klienty sa dostepne jedynie na PM. Szczegolowe info nt. "klientow HAL`owych" znajdziesz w dzialach `FreeHAL@home` i `klienty halowe` (czytac w podanej kolejnosci).

To powyzsze dotyczy rowniez Ciebie Pigusiu :). A dokladniejsze wyjasnienie dlaczego - pod koniec posta.




Teraz kolejna sprawa:


Cytat: AiDec w 29 Czerwiec 2009, 05:47
Cytat: TRZECIAK w 28 Czerwiec 2009, 20:57
Teraz mam tak:
<flops>2.4e11</flops>
   <avg_ncpus>1.333334</avg_ncpus>
   <max_ncpus>1</max_ncpus>
   <cmdline></cmdline>


Avg ustawione na 1.34 daje mi tyle że liczy się 6 zadań na raz.
Ustawienie avg_ncpus na 2 zmienia mi że liczą się 4 zadania na raz.

W cmdline obecnie nie mam wpisane nic, bo nie wiem co to za parametry (n3 w0.0 f0), a przy różnych wpisach jakie były na naszym forum to trochę mi zamulało kompa a i tak nie dało się nic innego poza Milką liczyć.

Wszystkie te parametry `co ich nie wiesz` sa bardzo ladnie opisane w pliku readme.txt dolaczanym do app. Poczytaj, a bedziesz wszystko wiedzial. Dla Ciebie obecnie najwazniejszy parametr to `n` ktory okresla ile WU na raz ma liczyc jeden rdzen graficzny. skoro masz dwurdzeniowa grafe (4870x2) i n=3 to liczy Ci 6 WU na raz. Z tego co mi wiadomo i co sam zaobserwowalem to najlepiej przeliczac po dwie jednostki na raz na rdzen, czyli n2.


To powyzej podalem jako przyklad i przypomnienie. Pigu, skoro masz n2 i dwa jajka graficzne, to liczy Ci 4WU. Oczywiscie jak sadze masz jedno jako graficzne, wiec Twoim zdaniem powinno liczyc 2WU na raz. I wlasciwie to tak robi... Klopot w tym, ze zapewne korzystasz z cc_config i <ncpus>, co niejako wymusza pewne dzialanie na BM. BM `zarzuca` Twoja grafe 4 zadaniami, ale aplikacja wie ze ma przerabiac tylko 2 zadania. Stad 4WU `teoretycznie przerabiane`, a 2WU praktycznie. Pokombinuj sobie z roznymi ustawieniami <ncpus> (w cc_config) i n (w app), a zobaczysz jakie ciekawe efekty i mozliwosci to daje.

Teraz podsumujmy. Masz BM, z cc_config i <ncpus> ktore wymuszaja inne niz `normalne` dzialanie BM, ktory to BM steruje app Milky, app ktore ma inne ustawienia niz BM, a Ty jeszcze dorzucasz projekty na CPU do tego i dziwisz sie czemu nie chodzi?  XP ;D. Ciesz sie ze BM + ATI jeszcze nie zastrajkowaly  ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

wim wim, czytam, rozumim, problem w tym, że przed zmianą app po prostu działało  %) odpalę halowca i tyle

satanetv

Cytat: OxyOne w 29 Czerwiec 2009, 00:26
ustaw sobie w app_info.xml

<version_num>19</version_num>
   <flops>2.4e11</flops>
   <avg_ncpus>0.5</avg_ncpus>     // jak zmienisz w cc_config to tu tez bedziesz musiał zmienic dla przykładu 1 core i 1 (avg_ncpus) = 1wu
   <max_ncpus>1</max_ncpus>                                                                                                           1 core i 0.5(avg_ncpus) = 2wu
   <cmdline>n2 f20</cmdline>                                  1 core i 0.25(avg_ncpus)= 4wu

teorii nie bede przekładał co i jak w skrócie powiem  ze n2 - jednoczenie naraz liczone jest wu ma 1 gpu

w cc_config.xml
ustaw sobie

<cc_config>
<options>
<ncpus>7</ncpus> // -1 niz posiadasz core np 7
</options>
</cc_config>


To mając C2D 2,4GHz i HD4850 ile mogę liczyć WU na raz ??

AiDec

Dwie WU na kazdy rdzen graficzny, czyli dwie :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

Też tak myślałem ale w pewnym momencie zwątpiłem. Czyli 2 WU liczy sobie GPU + 1CPU a 1 WU liczy sobie drugi CPU.

OxyOne

Liczysz albo na cpu albo na gpu. Cpu potrzebny jest do przygotowania (tak to rozumiem) do obliczen na gpu. Opisałem jak mam ustawione, tzn opisałem jak ustwic optymalnie pod 4870X2 nie pod 4870. Pod 1xGPU nie ma zbytniej filozofi jak sobie ustawsz n2 i <avg_ncpus>0.5</avg_ncpus> to nie doswiadczysz skoków ładowania do gpu. Na X2 jedynym problemem jest ładowanie do gpu. Na 2X70X2 problem ten rosnie jak koncówka X2.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

#474
Cytat: satanetv w 06 Lipiec 2009, 16:50
Też tak myślałem ale w pewnym momencie zwątpiłem. Czyli 2 WU liczy sobie GPU + 1CPU a 1 WU liczy sobie drugi CPU.

Generalnie tak, aczkolwiek to drugie CPU zalecam obciazac pod dodatkowym klientem (nie tym samym co liczy Milke). Zachecam do skorzystania z Klientow HAL`owych (TJM powinien w koncu zaczac pobierac oplaty  ;D ).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Trzeba tylko pamiętać, że niektórym administratorom projektów te klienty mogą się nie spodobać  :ph34r:

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

nie sądzę by admini milki mieli z tym problem :D wystarczy zobaczyć ile teraz milka trzepie WU :D

satanetv

Zgłupiałem. Podłączyłem kolejnego kompa do milki i  :wth:

2009-07-08 15:52:41   Milkyway@home   Restarting task ps_sgr_214F5_3s_hiw_14093245_1247056157_0 using milkyway version 19
2009-07-08 15:52:42      Suspending computation - user is active
2009-07-08 15:52:42      Suspending network activity - user is active

Troll81

sprawdź opcje czy nie masz "run based on preferences" lub czegos podobnego uruchomionego w kliencie. najlepie dać "always on"

satanetv

Ja piernicze jaki ze mnie .... Muszę się chyba napić. Tak szybko chciałem zacząć liczyć na kolejnym kompie, że zapomniałem zaznaczyć, żeby przetwarzanie było dozwolone kiedy komputer jest w użyciu  XD  :parrrty: A tutaj pierwszy raz był BOINC instalowany a przy nowych wersjach te opcje są odznaczone po zainstalowaniu.