The Kings International Gauntlet 2007

Zaczęty przez Bober, 15 Październik 2007, 13:00

Bober


OxyOne

Czegos nie rozumie moze mi pomozecie. Dla przykładu C2D 6400 krecony na 3,6 GHz ma nastepujaco na wersji 5.9.0 - 12238 i 250050 jakies tam punkty w monitorze wydajnosci a w 5.10.28 z tymi samymi optymalkami ma 3100 i 6832 załamka jak to dobrac pod AMD i pod C2D, Q6600 i QX6700 bo jak bede tak sprawdzał to sie juz zawody skoncza jak załapie ktora wersja z optymalaka najlepej działa. Zauwazyłem ze nie ma roznicy pomiedzy SSE3 a SSSE3 to bez sensu te optymalki.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Bober

W ogóle się nie sugeruj wynikami benchmarków z jakichkolwiek optymalizacji menedżera BOINC by Crunch3r. Ona zresztą nie robi nic (prawie) poza modyfikacją tychże.

Znaczenie ma TYLKO optymalizacja aplikacji liczącej SETI. Jej wgranie nie modyfikuje benchmarków. Za to ZNACZNIE przyspiesza liczenie.

SETI nie przyznaje punktów na podstawie wyników benchmarków więc w ogóle możesz na nie nie patrzeć  :P

Bober

A to obraz sytuacji z całego okresu przed konkursowego:


Niestety wśród "większych" drużyn zostaliśmy na końcu...
](*,)

PBT_marian_boss

No i na pocieszenie powiem, że nie będzie już dużo lepiej :)

Pigu


jaskij

Ale do trzech teamów brakuje nam niewiele...

kempler

Ode mnie powinno teraz wpadać coś więcej punktów. Jakoś zrobię żeby komp więcej chodził.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

A coś dają ciała z tymi statami na razie.

Ale większość teamów przyspieszyła  8O

Nieźle się kamuflowali...

Pigu

---------- 00:34 06.11.2007 ----------

kurde wał na wale

---------- 00:38 ----------

[BAT]Krikke   63475    1654   785   12577   20960       - rac 4k

Bober

Ale nie jest źle. I tak zgłoszonych 25 osób to ponad 50% całego RACu B@P w SETI. Przy czym liczbę tę można jeszcze zawęzić... :P

Pigu

---------- 00:39 06.11.2007 ----------

[BAT] Jack Raby   347610    4969   8302   4253   14216   -też rac 4k

---------- 00:40 ----------

[BMF] PowerToTheUsers   48619    12151   5304   2083   33580   - rac 5,8k

---------- 00:41 ----------

jayBee666   258855    744   268   404   26846       -również 4k rac

---------- 00:42 ----------

jak można przy racu 4k oddać 26k w dzień - odpowiedzcie sobie sami  :? miało miejsce ewidentne wstrzymywanie odsyłu wu - zawsze ktoś musi popsuć zabawę

Bober

Tak już zwróciłem na to uwagę. Ale w sumie nie jest ich wielu.

Podobnie nie wiem po co pisali, że drużyny mają mieć po 20-30 osób, skoro dopuścili większe. Ale i tak nie ma co się na to skarżyć, bo nie mieliśmy więcej chętnych (w terminie).

Ale qrcze staty uzależnili od jednego kolesia (FilmFreak), który się w decydującym momencie nie pojawia i nie nie robi.  :|

Pigu

wniosek - następną edycję zorganizujemy my :mrgreen:

TERVEPERKELE

to ja dorzuce coś z  "marudzenia" ...

Trzecią noc z rzędu enegetyka pozbawia mnie dostępu do elektryczności !!!!!!!!!!!!
(włączają na 5 minut, potem przerwa 1h, znów jest na  5 minut, potem przerwa itd....) - czy to mozna zaskarżyć ?

A jak jest prąd to w dzień poniżej 200V, w nocy powyżej 236V  (już jeden UPS padł po 70h pracy w trybie AVR), już nie wspomnie o odkształconej sinusoidzie - wiem, wiem mocno obciążona linia itd... stara gadka z 997

Chyba płacimy przecież nie tylko za prąd, ale również za jakość tego prądu (napięcia) i dostawca powinnien się wywiązywać .....
- no i tu mnie fantazja poniosła !


Także, przeskoczenie 10K w RAC jest mało realne, a było tak blisko  :x

PBT_marian_boss

Ja już więcej nie wyciągnę :( podpiąłem jeszcze jednego Athona 2000+ i więcej w rękawie już nie mam :(

Pigu

no ja podciągnę zapewne rac o jakieś góra 500 (gdzieś do 4,8k) i koniec  :x

@Gonzo - ilość na dobę i czas trwania przerw w dostawach jest określona w umowie - nie wystarczy 1 by skarżyć, ale ten przypadek już może się kwalifikować, również THD, amplituda oraz cos fi jest ściśle określony - może da się cosik z tym zrobić, ale konkretnie nie jestem w stanie pomóc - parę lat temu stojąc na skrzyżowaniu olałem kurs "energetyka" i skierowałem się na "mechatronika" :)

TJM

Hm a czy w ogóle można dziadów skarżyć korzystając ze zwykłej linii ? Kiedyś u nas na całej ulicy były takie akcje, że w ciągu tygodnia czasami przez 50% czasu nie było prądu lub włączali i wyłączali 5 razy na godzinę, wszyscy wk*****ni przymierzali się żeby najechać na energetykę, ale podobno z umowy wynikało, że możemy im naskoczyć.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Zakopane

serwery wiszą
a tak ładnie mi szło za jakieś 2h nie będę miał co liczyć ...  :cry:

I co dalej ...

kempler

Mi zostało jeszcze 9. Jak nie będzie SETI to inny projekt, w moim przypadku zapchałem się ABC

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

jaskij

Ja tam z buforkiem przyzwoicie stoję... na tym kompie 25 dni na dual-core@1,73GHz, na drugim jakieś 3 dni dla X2@2Ghz

Pigu

Cytat: "kicay"serwery wiszą
a tak ładnie mi szło za jakieś 2h nie będę miał co liczyć ...  :cry:

I co dalej ...

przecież w każdy wtorek wieczorkiem jest kilkugodzinna przerwa techniczna w centrali  :roll: już jest dawno up hehe

TERVEPERKELE

STRASZNĄ CIENIZNE klejimy w tych zawodach - jesteśmy na ostatnim miejscu :oops:

Robert1970

Niekoniecznie :) Jeżeli oceniasz po wykresie, to zobacz, że im się skrypt wysypuje (podejrzewam że na naszym uczestniku - SlaM ) i dlatego jesteśmy na końcu. Jak zerkniesz na liczby - jest lepiej ale nie cudownie.

Bober

Jesteśmy na 9 miejscu na 14. IMO całkiem nieźle. Drużyny, które się zgłosiły to naprawdę nie są jakieś mikrusy...

Za to BOINC Synergy wypada gorzej, Planet 3DNow! również...

Zakopane

tym razem to już poszło:

Cytat2007-11-09 02:11:33|SETI@home|Requesting 120960 seconds of new work, and reporting 20 completed tasks
2007-11-09 02:11:38|SETI@home|Reason: no work from project

i kicha

Pigu


kret

niestety..
Results ready to send 0
ale jeszcze na jeden dzień pracy chyba mam w buforze..

Pigu

mi starczy na tydzień co najmniej :P

kret

hmm..no ja liczę na to że niedługo znów się pojawią :P

dvh6

Ja już nie mam co liczyć, a ściągnąć nowych próbek nie chce :evil:

Bober


sourcerer

Dobrze widze ze jestesmy na 3 miejscu?

Bober

Chciałbym, żeby tak było, ale nie - jesteśmy na 9.

Bober

W pierwszym poście umieściłem linki do nowych statystyk.

kret

heh..przynajmniej się praca pojawiła ;)

Bober

Cytat: "OHMTech"Gonzo
Jak sie wyrobimy a przede wszystkim jak sie uda tak zrobić to ujrzymy coś wspaniałego. Planujemy podłączyć w dużej instytucji państwowej ok 140 kompów oraz 2 duże serwery DELL. Narazie walczymy z siecią i zabezpieczeniami wszystko już przyszykowane lecz te zabezpieczenia... i tez będą hidden dla własnego bezpieczeństwa. Narazie walka jest po 12h.

I jak idzie  :?:  :wink:

TJM

Hm na jakiej podstawie Seti oblicza szacowany czas przeliczania ? Na kompie którego podłączyłem w innych projektach czas jest w miarę poprawny, a w Seti każde zadanie ma podane do zakończenia coś w rodzaju 2500-2800 godzin :/  Przez to komp ściąga zawsze tylko jedno zadanie i często zostaje bez pracy jeśli akurat nie ma nowych lub z jakiegoś powodu nie da się zassać.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

on to oblicza w miarę dynamicznie - po instalacji najpierw pokazuje mi kilkanaście h, po kilku odesłanych wu schodzi do 8.. 4.. i na koniec poniżej 2

Bober

Spada bo koryguje RDCF. Ale wstępne szacunki ma totalnie nietrafione.  :(