The Kings International Gauntlet 2007

Zaczęty przez Bober, 15 Październik 2007, 13:00

TJM

Są jakieś konkretne wymagania co do szybkości ? Mógłbym symbolicznie chociaż jednego hosta przełączyć, resztę potrzebuję do prac nad rozwojem projektu i różnych testów.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Bober

Nie ma. Wszyscy są zaproszeni  :wink:

d_worms

Cytat: "TJM"Są jakieś konkretne wymagania co do szybkości ? Mógłbym symbolicznie chociaż jednego hosta przełączyć, resztę potrzebuję do prac nad rozwojem projektu i różnych testów.

Hej TJM Popatrz na statystyke... Kazdy punkcik sie liczy wiec podaj swoja  nazwe użytkownika w SETI oraz numeru konta w SETI

TJM

TJM/3060332 - przełączyłem jednego kompa i dostał seti@home enhanced z ETA 80h, trochę potrwa nim cokolwiek odeśle.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

dvh6

Ja też się dołącze tylko ja nie licze seti 24h\24 tylko jak korzystam z kompa tj tak maks 2 paczki dziennie da radę przeliczyć, jak to nie przeszkadza to dane poniżej

dvh
8731655

Robert1970

Ok - przełamałem się ;) Kiedyś napisałem że nie będę liczył SETI, ale skoro mamy się ścigać, to "All hands on deck" i melduje się wraz ze swoją farmą ok 25 kompów od jutra na pokładzie :)

Robert1970
8733145

Pigu

nie wiem co powiedzieć :mrgreen: przepełnia mnie szczęście

Robert1970

Chyba za szybko powiedziałem hop :( Próbuje odpalić SETI na moim Athlonie XP 2500 ( Barton) i dostaje cały czas błąd (0xc0000135). Wyczytałem że to jakiś problem z brakiem bibliotek, ale powiem szczerze że nie mam pomysłu jak to obejść. Ma ktoś jakąś radę? Boinc Manager 5.10.20,  oprogramowanie 5.27 oraz  optymalizowane - oba próbowałem :(


-------------------


Ok - poradziłem sobie. Okazało się że przy uruchomieniu nie została ściągnięta biblioteka libfftw3f-3-1-1a_upx.dll. Teraz już wszystko  działa :)

jaskij

Bobrze, to zamknięcie rejestracji jest nieodwołalne? Bo właśnie namawiam qmpla z q6600 :/

Bober


PanStaszek

Hej BOBER , a powiedz mi jeszcze jak czytać ten ranking http://server.by014.net/~weezepoe/seti/gauntlet_users.php bo mam(y) jakieś ujemne punkty i to sporo? Im mniej tym lepiej ? hihihi


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Bober

Te rankingi coś ewidentnie szwankują. Podobnie w testowym zestawieniu drużyn pojawiają się jakieś braki, znaki zapytania...

Będę musiał chyba tę sprawę poruszyć, jeśli się nic nie zmieni.

PanStaszek

No myślę że poruszyć temat warto, inaczej cała nasza misterna praca pójdzie w pi....


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

PBT_marian_boss

Ciekawe na czym liczy Temujin z UK BOINC Team. Z takim RAC to chyba na jakimś superkomputerze :)

OxyOne

Jak jest adm w jakimś dużym urzędzie państwowym i zakazał wyłączać kompy to ma.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TERVEPERKELE

Chodzi oto, że w statystykach  "The Kings International Gauntlet 2007" ma wynik -18666558.   :D  :lol:  :)

RAC jest na poziomie  29,190.05 , więc pewnie jest "jakimś"  adminem  "gdzieś tam" - i jak zwykle "computers hidden"

Jest numer 1 w "United Kingdom" zarówno w totalu , jak i w RAC.

OxyOne

Gonzo
Jak sie wyrobimy a przede wszystkim jak sie uda tak zrobić to ujrzymy coś wspaniałego. Planujemy podłączyć w dużej instytucji państwowej ok 140 kompów oraz 2 duże serwery DELL. Narazie walczymy z siecią i zabezpieczeniami wszystko już przyszykowane lecz te zabezpieczenia... i tez będą hidden dla własnego bezpieczeństwa. Narazie walka jest po 12h.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu


TERVEPERKELE

Cytattrzymam kciuki
i ja też.

Ale jest mała uwaga, czy ta instytucja jest o tym poinformowana !

O ile wiem i pamiętam instalowanie boinca bez wiedzy użytkowników jest raczej powszechnie "potępiane" - przypomnijcie sobie sprawę konkurencyjnego teamu - wtedy całe Nasze Forum "wytrząsało sie" nad nimi - to jest moralność Kalego - jak my ukraść kurę to jest dobrze ......

Niestety wykorzystanie sprzętów bez akceptacji użytkownika jest powszechne, mniemam żę prawie wszystkie wysokie wyniki są w ten sposób osiągnięte. To bardzo źle - doprowadzi to do sytuacji takiej jak w RC5, że aplikacje traktuje sie jako "trojana" lub "wirusa", a Administratorzy będą blokować porty, itp......

A instalowanie oprogramowania bez zgody użytkownia  - to chyba podpada w Polskim Prawie pod KODEKS KARNY.

A jak już Ktos się na to decyduje, to niech się NIE chwali - tak dla własnego bezpieczeństwa i opcja "computers hidden" nie pomoże w razie wpadki.   8O

Mimo wszystko, powodzenia, na chwałe Teamu  (ach ta moralność Kalego)

bartsob5

nie no jest roznica jak sie jest adminem w jakiejs duzej sieci komputerowej niz stawia sie instalke boinc na serwerze torrenta i sie mowi ze to patch na windowsa... :/

PBT_marian_boss

Cytat: "bartsob5"nie no jest roznica jak sie jest adminem w jakiejs duzej sieci komputerowej niz stawia sie instalke boinc na serwerze torrenta i sie mowi ze to patch na windowsa... :/

zgadzam się z tobą w 100%, trzeba te dwa sposoby działania odróżnić no i oczywiście potępić ten drugi sposób :)

OxyOne

Cytat: "bartsob5"nie no jest roznica jak sie jest adminem w jakiejs duzej sieci komputerowej niz stawia sie instalke boinc na serwerze torrenta i sie mowi ze to patch na windowsa... :/




Hmmm  Panowie wszystko jest oficjal. Dyrektor wie tym bardziej ze jestem adm. sieci. Ale jest warunek BOINC nie moze przeszkadzac w normalnej pracy - sam popiera takie akcje :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AL

Cytat: "OHMTech"
Cytat: "bartsob5"nie no jest roznica jak sie jest adminem w jakiejs duzej sieci komputerowej niz stawia sie instalke boinc na serwerze torrenta i sie mowi ze to patch na windowsa... :/




Hmmm  Panowie wszystko jest oficjal. Dyrektor wie tym bardziej ze jestem adm. sieci. Ale jest warunek BOINC nie moze przeszkadzac w normalnej pracy - sam popiera takie akcje :)

No i bardzo ładnie z jego strony! Dziękujemy za rzeczowe wyjaśnienie i życzymy powodzenia w akcji =D>

TERVEPERKELE

Cytat... jest roznica jak sie jest adminem w jakiejs duzej sieci komputerowej niz stawia sie instalke boinc na serwerze torrenta i sie mowi ze to patch na windowsa... :/

ZGADZAM SIĘ, ŻE JEST RÓŻNICA  

ale jest małe, w kwestii formalnej:

Czy ten Dyrektor (Admin) jest Właścicielem tej Firmy? Podejrzewam, że w większości przypadków byłby sprzeciw na wykorzystanie komputerów w celach poza służbowych.

Nie pisze w celu "czepiania się" dla samego "czepiania", tylko należy pamietać, że Admin (przeważnie) nie jest Właścicielem sieci - jest TYLKO pracownikiem, a w większości dużych Firm jest regulamin, za złamanie którego można "beknąć". Chciałem tylko zwrócić uwage, że należy to robić z głową, bo potem dochodzi do takich kuriozalnych przypadków, że np. Caritas Polska uczestniczy w liczeniu UFOludków (stare SETI) - a Prezes nie ma pojęcia o co się pytają redaktorzy w wywiadzie  :D  

Sam próbowałem zainteresować liczeniem BOINCa np. uczelnie (prywatne) - Admin zawsze chętny - a Właściel NIE I JUŻ. Czy w tym przypadku olać zasady i instalować, wystarczy że jakaś strona internetowa (najgłupsza z najgłupszych) nie załaduje sie w odpowiednim czasie i "Pani Krysia" będzie sie darła, że przez pieprz.... BOINCA internet jej nie chodzi. AFERA GOTOWA !!!!!!

Jeszcze raz podkreślam, że ten powyższy tekst nie jest skierowany do konkretnych osób, to tylko taka mała osobista uwaga i osobiście cieszę się z każdego podłączonego komputera do BOINCa.

OxyOne

Gonzo rozumie cię tez miałem obawy zanim poszedłem z tym do dyrektora. kompy sa ustawione na 90% (procesory). P. Krysia tak nie kuma o co chodzi bo uruchomi Outlooka albo Excela i ściemnia cały dzień bo kawa jest najważniejsza albo paznokcie sie zniszczą od klawierki. Kompy są bo to prestiż a nie potrzeba - pieniądze unia dała. P.Krysia całe życie na kartkach pracuje a "ta skrzynka ładnie wygląda jak kwiatek na niej stoi tylko trochę buczy". Inna P. Beata okleiła styropianem bo szumi jej i nie może sie skupic. Panowie paranoja a kompy po 5K zł -C2D stoją jak kubły na śmieci praktycznie nie używane bo paniom  "zostało jej 2 lata do emerytury jakoś to będzie".

Ja chce wykorzystać ich moc tym bardziej ze wszystko jest zatwierdzone.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TERVEPERKELE

OK OK OK

CytatChciałem tylko zwrócić uwage, że należy to robić z głową
Cytatosobiście cieszę się z każdego podłączonego komputera do BOINCa.

Chyba możemy zakończyć ten temat, wątpliwości zostały rozwiane - POWODZENIA

Pigu

ufff  :lol:

więc powiadasz, że wkrótce na statystykach czeka mnie zagłada? :( no jak ku chwale teamu to przeboleję :mrgreen:

TERVEPERKELE

Może koś wie, dlaczego nie ma Nas w statystykach "The Kings International Gauntlet 2007" ?

21. PBT GONZO
22. blork
23. TJM
24. dvh
25. Robert1970

MJ19

Cytat: "GONZO"Może koś wie, dlaczego nie ma Nas w statystykach "The Kings International Gauntlet 2007" ?

21. PBT GONZO
22. blork
23. TJM
24. dvh
25. Robert1970

Straszne opóźnienia póki co są tam na razie więc musimy się uzbroić w cierpliwość.Nie wiadomo natomiast jaki jest ich powód.Kuleje tam to wszystko że hej :?

Bober

Cierpliwości. Jeszcze mają kilka dni to chyba zrobią. Najwyżej będziemy sami zapisywać wyniki (i tak możemy, żeby mieć weryfikację  :P )

PBT_marian_boss

Mam nadzieje że poprawią wszystkie błędy zanim wystartujemy. W przeciwnym wypadku to mija się z celem.

PS
Ale skoczył mi RAC w BOINC, chyba zostanę przy liczeniu tylko SETI :)

Pigu


emik

u siebie też zaobserwowałem wzrost RAC'u, ale nie ma się co dziwić - optymalki robią swoje - na moim C2D średnio mam 23-25 pkt/h na jeden rdzeń


Bober

Staty są już zaktualizowane.

Przypominam, że jutro o 20 startuje wyścig :!:

Także powoli możecie rozgrzewać silniki  :D

Pigu

tak jest kamrrracie :mrgreen: gwarantuję przystąpienie w szczytowej formie

emik

rozgrzewam SETI już od tygodnia - buforek zapełniony, komp chodzi 24/7
a jak rozwiążą sprawę punktów w pendingu? (sam mam prawie 1k)


kret

no ja w pendingu miałem prawie 1.7k  :P  ale już tylko ~0.5k ;) od poniedziałku oprócz swojego kompa pomęcze te w pracy..minimum 2 max 4 :> na chwałę teamu!!!  :twisted:

kempler

No to ja też jak tylko wrócę do domu to przestawiam  na seti

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober


OxyOne

W morde panowie turniej trwa u u mnie wszystko pada :evil:  :x
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]