Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Formula Boinc

Zaczęty przez Bober, 06 Styczeń 2008, 23:06

Sergeant

Brawo, znów parę punktów przybyło.
W Gerasim, NFS i PrimaBoinca mamy 11 miejsce. Całkiem niewiele brakuje do następnych punktów.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Sergeant

W Formula pojawił się projekt Renderfarm.fi. Szybko powinien dawać punkty, bo jeszcze nie osiągnął pułapu 2M pkt. Mamy w nim 15 miejsce, ale do 4 brakuje nam ponad 34k pkt. Można przycisnąć i osiągnąć punktowane miejsce jeszcze przed zaliczeniem go do punktacji w Formula.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

p o r c z e k

#42
Jeśli nie przyłożymy się do Enigmy jutro stracimy nasze 1 miejsce...

mimeq

Ostatnie 24h jest ok  :D

http://www.enigmaathome.net/show_topteam.php?p=1d


AL

Cytat: p o r c z e k w 25 Luty 2013, 23:21
Jeśli nie przyłożymy się do Enigmy jutro stracimy nasze 1 miejsce...

Zdaje się, że jednak nie XD

p o r c z e k

Aj to ja chyba na jakieś nieaktualne statystyki patrzyłem. Przepraszam za zamieszanie.

mimeq

przez weekend duzo sie zmienialo i faktycznie w Formule bylo juz blisko narazie odleglosc "bezpieczna".


Sergeant

W Quake zdobytych jest ponad 1,9M pkt. Kolejne punkty do Formula pójdą.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Tobas

Skoczyliśmy o kolejne 2 miejsca w Edges@home.
Jest to mało popularny projekt - daje próbki (aktualnie) tylko na Linux.
Nieźle punktuje, liczy się szybko i stabilnie.

Zachęcam linuxiarzy do liczenia do 1 miejsca FB nieco ponad 250k, do drugiej drużyny niecałe 200k.

Sergeant

Quake zaliczony do punktacji, kolejne zbliżenie do czoówki. :whistle:
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Dario666

Dołączyłem do Quake i widzę, że to projekt NCI...

Tobas

Zaczyna to wszystko wyglądać coraz bardziej optymistycznie.
Na tą chwilę mamy 229 punktów, druga drużyna ma ich 295, czyli 66 punktów do odrobienia.
Prawdopodobnie morale im spadło, bo nie dość że dostali po rdzeniach w Enigmie, to jeszcze Sicituradastra. im odjechała w kosmos  XD

Koledzy. My niezależnie od wszystkiego wiosłujemy zgodnie ze swoimi przekonaniami.
Jesteśmy jedyną prawdziwą drużyną krajową!

Za parę chwil kolejne 25 punktów za Radioactive.
Tymczasem wydzieramy dalej punkt po punkcie.

Dario666

#52
Enigmie zabrakło WU!!! Serwer generujący został wstrzymany ze względu na przeciążenie.

Tobas

Dzisiaj mamy 257 punktów w rankingu Formula Boinc.
Do drugiej drużyny brakuje nam 69 punktów. Jutro albo pojutrze do gry wchodzi Radioactive@Home,
który da nam dodatkowe 25 punktów.

Jest dopiero połowa marca - do końca listopada walczymy.
Mamy do odrobienia 44 punkty. Jest jeszcze mnóstwo niszowych projektów, w których nie pokazaliśmy swoich możliwości.

np. Edges@Home, który zaczął dawac próbki dla Windows oraz Yafu:

Edges - mamy 3 miejsce (15 pkt) i 363.000 kredytów w tym roku. Do 1 miejsca brakuje nam nieco ponad 200.000 - zyskamy - 17 punktów do konkurencji!

Yafu - identyczna sytuacja - 3 miejsce i 254.000 kredytów. Do 1 miejsca brakuje nam nieco ponad 300.000 - zyskujemy tyle samo 17 punktów.

Zwróćcie uwagę jak te dwa projekty mogą zmienić nasze statystyki. Gdybyśmy odbili te dwa 1 miejsca to zostanie nam 10 punków do odrobienia i przeskakujemy na 6 miejsce Formuły Boinc.

Koledzy - stery na Edges i Yafu - tam są nasze wyspy skarbów ;)


Dario666

#54
Brałeś nauki u Marksa?  XD

Bezprym

Chciałem płynąć na te wyspy skarbów. Ale...

Yafu odmawia przyjęcia mnie do grona liczydłowych. Piszą, że to czasowo niedostępne...

A EDGeS... Za 14 godzin pracy procesorów obdarował mnie skarbem - pustą szkatułą. Słownie: zero punktów:

38857397    34064359    12 Mar 2013 10:26:34 UTC    12 Mar 2013 13:20:21 UTC    Completed and validated    0.00    ---    0.00
38857337    34064299    12 Mar 2013 10:26:34 UTC    12 Mar 2013 13:27:46 UTC    Completed and validated    0.00    ---    0.00
38857034    34062544    12 Mar 2013 10:26:34 UTC    12 Mar 2013 13:26:03 UTC    Completed and validated    0.00    ---    0.00
38857032    34064102    12 Mar 2013 10:26:34 UTC    12 Mar 2013 13:16:36 UTC    Completed and validated    0.00    ---    0.00
38857031    34064101    12 Mar 2013 10:26:34 UTC    12 Mar 2013 13:00:58 UTC    Completed and validated    0.00    ---    0.00
38857024    34064094    12 Mar 2013 10:26:34 UTC    12 Mar 2013 13:24:11 UTC    Completed and validated    0.00    ---    0.00

Nędza panowie, takimi skarbami to wiele nie zawojujemy :(

aborek

Ale run time masz 0, dziwne. U mnie liczy się ładnie.

Tobas

Fakt trudne do opanowania projekty - Edges ładnie się liczy pod Debianem, natomiast w Windzie już nie wygląda różowo.
Na 4 przydzielone rdzenie bierze 4 próbki, ale każda rozłazi się na kilka rdzeni - efekt - POEM staje  :wacko:
Poćwiczę jeszcze trochę i dam znać

Lepiej już z Yafu - tam po prostu ustawiam CPU (i7) na 50%, ściągam próbki Yafu, ściągają się 4 rdzeniowe, następnie
wyłączam ściąganie nowych próbek i przestawiam  z powrotem CPU na 100%. U mnie działa.

Jak ktoś ma jakieś doświadczenie większe z tymi projektami to śmiało piszcie.

@Dario666
Wolę Markiza de Sade  :love2:

dziubas

pod linuksem też się rozłażą, przestałem liczyć Edges kiedy okazało się, że przy 12 liczących jajkach mam load 60+ !
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Tobas

No i zgodnie z zapowiedziami mamy kolejne 25 punktów Formuły za 1 miejsce Radioactive@Home.

Do drugiej drużyny brakuje nam już tylko 41 punktów.

Przypomnę przejęcie podium w Edges i Yafu - zmniejszy nam różnicę o 2x17 punktów!

Oprócz tego jest mnóstwo innych projektów gdzie możemy zdobywać punkty.
Realne szanse na szybkie punkty - SubsetSum@home, Renderfarm.fi, Rioja, Optima, VGTU, Volpex.

Edges liczę na kompach (Debian i W7), gdzie nie używam graf i liczy się bardzo fajnie.

Tobas

Dzisiaj kolejne skoki punktowe. Do drugiej drużyny brakuje nam już tylko 37 punktów.  :p_arr:



Troll81

Langsam aber sicher

Dario666

Właśnie liczę YAFU i jest no niezły gniot. Co chwilę zmienia aplikacje, jeździ po dysku jak szalony i wykonuje dosłownie miliony zapisów. Lepiej na dysku SSD go nie liczyć.

Tobas

Mimo tego, że spora część naszych sił została przerzucona na kilkudniowy wyścig po liczby pierwsze,
to odnotowaliśmy kolejny wzrost punktowy.
Mamy 288 punktów Formuły BOINC, a do drugiej drużyny brakują nam już tylko 32 punkty!  %)

Tobas

Kolejne drobne zmiany na liście Formuły BOINC.
Już tylko 30 punktów dzieli nas do drugiej drużyny.  ;D

Bezprym

Na liście projektów pojawił się BBC Climate Change (przynajmniej ja go wcześniej nie widziałem).
Mamy w nim 11 miejsce.
Obok niego, niezależnie, istnieje Climate Prediction.

Co to jest BBC Climate Change? Według naszej wiki, został już zakończony...
http://www.boincatpoland.org/wiki/BBC_Climate_Change_Experiment

W BoincStat nie ma takiego projektu.

Szopler

#66
Ciekawe dlaczego w FB się nagle pojawił... chyba przez błąd serwera bo podaje: - Kredytów w sezonie : 18,474,825,066 (HOW?)

kempler

Projekt jako tako jest zakończony, ale wyniki nadal przyjmuje. Wg Server status jest jeszcze 96 tyś WU w obiegu.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bezprym

Cytat: kempler w 23 Marzec 2013, 09:15
Projekt jako tako jest zakończony, ale wyniki nadal przyjmuje. Wg Server status jest jeszcze 96 tyś WU w obiegu.

Ale to jest ClimatePrediction...

kempler

BBC to tak jakby podprojekt CPDN ale działający jako oddzielny projekt.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tobas

Na pewnym forum wyczytałem, że:
CytatAktualizacja statystyk - przewaga wzrosła z 27 do 29p.

Aż wyciągnąłem kalkulator, bo przecież sam No1 nie mógł się pomylić. No i jednak muszę sprostować:

6. PNT - 315p.
7. B@P - 290p.

różnica 25 pkt - na każdym kalkulatorze. Chyba że to taki "boincowy humor".

Gratuluję drużynie. Walczymy dalej o następne punkty.
Pomyśleć, że jeszcze miesiąc temu było 100 punktów różnicy ;)

krzyszp

CytatJeśli fakty się nie zgadzają - tym gorzej dla faktów
XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Dario666

Cytat: sergeant w 23 Luty 2013, 21:51
W Formula pojawił się projekt Renderfarm.fi. Szybko powinien dawać punkty, bo jeszcze nie osiągnął pułapu 2M pkt. Mamy w nim 15 miejsce, ale do 4 brakuje nam ponad 34k pkt. Można przycisnąć i osiągnąć punktowane miejsce jeszcze przed zaliczeniem go do punktacji w Formula.
Od czego zależy to, czy dany projekt należy do Formula?  :dunno:

Bezprym

Tutaj jest lista projektów nie brana pod uwagę w formule o z oznaczeniem dlaczego tak się stało:

http://formula-boinc.org/projets.py?lang=pl&year=2013

ksysju

Hi

A czemu nic nie ma o LHC2 ?

ksysju

Tobas

Cytat: ksysju w 24 Marzec 2013, 19:07
Hi

A czemu nic nie ma o LHC2 ?

Bo jest na zaproszenia, a Formuła jest tylko dla otwartych projektów.

ksysju

Hi

Test4Theory nie jest na zaproszenia już od dłuższego czasu.

a teraz widzę go  Permanent testing ,

też się nie zgadzam , już jest całkiem stabilny  ;)


ksysju

AL

Cytat: ksysju w 24 Marzec 2013, 20:04
Hi

Test4Theory nie jest na zaproszenia już od dłuższego czasu.




To może po prostu trzeba poinformować kogoś władnego na FB?

Poza tym wpadłem dziś na coś takiego:

CytatUpcoming project (requires informing the administrator)
La Red de Atrapa Sismos
Quake-Catcher Network (Taiwan)
Seasonal Attribution Project

O ile SAP od dawna już jest martwy - o tyle La Re... I QCN Taiwan są aktywne i z wiadomych względów mamy w nich.....1 miejsca  ;D
A to by oznaczało na dzień dobry 50 pkt do FB. Może warto byłoby w końcu poinformować adminów tych projektów?

Tobas

Cytat: ksysju w 24 Marzec 2013, 20:04
Hi

Test4Theory nie jest na zaproszenia już od dłuższego czasu.

Nawet nie wiedziałem.
Na stronie FB jest w kategorii "Permanent testing or UpperCase testing"

W sumie mógłby już być liczony, zwłaszcza że dzięki Tobie nieźle tam się ulokowaliśmy  ;)

Cyfron

Cytat: AL w 24 Marzec 2013, 20:10
Poza tym wpadłem dziś na coś takiego:

CytatUpcoming project (requires informing the administrator)
La Red de Atrapa Sismos
Quake-Catcher Network (Taiwan)
Seasonal Attribution Project

O ile SAP od dawna już jest martwy - o tyle La Re... I QCN Taiwan są aktywne i z wiadomych względów mamy w nich.....1 miejsca  ;D
A to by oznaczało na dzień dobry 50 pkt do FB. Może warto byłoby w końcu poinformować adminów tych projektów?

Trzeba poinformować adminów projektu, czy to admin projektu ma się skontaktować z adminami FB czy jeszcze inaczej?