Formula Boinc

Zaczęty przez Bober, 06 Styczeń 2008, 23:06

Bober

Połączenie Formuły 1 i BOINC? Jak najbardziej możliwe:
Formula BOINC.

Ranking tworzony na bazie miejsc zajmowanych przez drużyny w projektach. Punktowana jest pierwsza ósemka, tak jak w Formule 1. Strona stworzona przez L'Alliance Francophone.

bartsob5

tak sobie mysle... czy nie lepsza bylaby punktacja taka jak w skokach narciarskich? :D

Mchl

No ładnie... spadliśmy o trzy miejsca w stosunku do porzedniego roku...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

#3
Teraz (parę godzin później) jest to już 8 miejsc  :o  >:(

tabela z punktami B@P

Jak widać liczą się wyłącznie punkty zdobyte w ciągu 2008 roku.

stasieks

Tak trochę nieśmiało ale jednak odświeżam stary watek.

Moze warto dla zabawy aktywniej się nim zainteresować, zawsze to fajna zabawa i możemy się ruszyć z zaszczytnego ...... hmmm 45 miejsca.

RAC mamy jako team niezły wiec można startować. Czyż tabelki i wirtualna rywalizacja nie jest pieprzem BOINCA ??? (heheh ale zdanie).

Bober

Jeśli chodzi o FB to wciąż najlepiej powalczyć o 10 pkt w Enigmie.

stasieks

Cytat: Bober w 05 Wrzesień 2008, 22:00
Jeśli chodzi o FB to wciąż najlepiej powalczyć o 10 pkt w Enigmie.

Dokładnie. Może 6 miesięczny okres karencji projektu miesiaca pozwoli na wybranie Enigmy. W zasadzie mało brakuje do liderów (200 tys punktów), ale konkurencja ostro siedzi na ogonie.

Mori

W QMC też na wiele nie brakuje, w końcu 9 miejsce mamy - chociaż AUSTRALIA ma 2M więcej. W Enigmie 2M więcej dawałyby nam koło 1 miejsca - ale jesteśmy w stanie aż tak poprawić tam notowania? Należy pamiętać, że projekt, jeśli chodzi o punkty, do najbardziej szczordych nie należy.

Może w Malarii, choć daleko jesteśmy, przy wyborze jej na projekt miesiąca dałoby się trochę podgonić?

Bober

W Enigmie nieźle punktują hosty z CPU Intela, gorzej się sprawują AMDki.

Mori

A no to nie wiem, bo tylko panna ma Celka. Optymalki, z tego, co TJM mówił, sporo Intelowi dodają - ja na A64 po opt. miałem boosta na poziomie 17% (co było ponoć średnim wynikiem). Ale, bo zawsze jest ale, Enigma mi mniej daje niż o to proszę - a jak jest przy Intelach?

Bober


AiDec

#11
No faktycznie, byloby milo gdyby ktos zaznajomiony z tematem (MCHL? Bober?) pisal tutaj co jest `wskazane` liczyc aby podwyzszyc nasze staty w Formula BOINC. To byloby takie przeciwienstwo projektu miesiaca.

W `Projekcie miesiaca` to czlonkowie teamu wybieraja co chca liczyc. Tutaj natomiast moglibysmy znalezc informacje co nalezaloby liczyc aby podniesc staty teamu w Formule. Zatem jesli komus zupelnie (z roznych przyczyn) nie pasowalby projekt miesiaca, to moze uwzgledni `wskazania` strategiczne dla teamu :). Sami pomyslcie ilez to raz ktos liczyl `nie_wiadomo_co` tylko dlatego ze nie mial pomyslu co by tu wziac, a projekt miesiaca mu niepasowal...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

nie wygląda różowo nasza pozycja w FB a może dzięki ustaleniu projektów priorytetowych /tam gdzie są realne sznase zmobilizować liczenie/ zdobędziemy parę oczek a to duży awans może być..... ;)

liczymy dalej ^^

Bober

Wiesz Aidec ja o Enigmie to piszę od dawna, ale oczywiście ten wątek może być dodatkową wskazówką.

stasieks

#14
Na tej :

http://www.myboinc.com/FormulaBoinc/index.php?team=BOINC@Poland&year=2008

stronie widać wszystko jak na dłoni. Konkretny projekt i nasze miejsce. Punktuje pierwsze 8 miejsc.

Brakuje nam do punktowanego miejsca:
Cels           100 tys (robimy 5 tys punktów w miesiącu !!! SIC !!!)
Einstein       8 mln (robimy 2 mln w miesiącu)
QMC           1 mln 300 tys (robimy 600 tys w miesiącu)
Rosetta      2 mln 200 tys (robimy 1 mln 700 tys w miesiącu) !!!!!

Punktujemy w 2 projektach:
CPDN         brakuje 200 tys by awansować o 1 pozycję (robimy 2 mln 200 tys miesięcznie) !!!
Enigma       brakuje 100 tys by awansować o 1 pozycję (robimy 358 tys miesięcznie)

Oczywiście inne drużyny nie są statyczne ale analizowanie tego będzie zbyt czasochłonne. Wybrałem projekty w których realnie możemy powalczyć.

I taki mały OT w projekcie miesiąca zrobiliśmy w 5 dni 300 tys punktów.

AiDec

No i to jest pieknie opisane stasieks - Good Job :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

cóż...w takim razie trzeba wybrać enigmę na październik :D

KrzychuP

Chyba zmienię głos z Malarii na Enigmę  ;)
Co do Cels, to do niedawna było krucho z próbkami. Ale teraz regularnie przeliczam po jednej.

Tobas

Z wielkim szokiem zauważyłem, że wątek Formula - Boinc nie istnieje  :o
Nie wiem czy to dlatego, że nikogo nie interesuje ten ranking, czy też dlatego, że tak dobrze nam idzie  :dunno:

Otóż niestety nie idzie nam dobrze.
Aktualnie jesteśmy na siódmym miejscu, a powinniśmy (z naszym potencjałem) walczyć o podium.
Co gorsze druga polska drużyna ma nad nami ponad 100 punktów przewagi. Dlaczego tak się stało?

Odpowiedź jest prosta - trzeba zajrzeć w zasady rankingu:

  • Punkty FB (Formuła Boinc) są liczone za każdy rok osobno (w 2013 są liczone do 30 listopada)
  • Punkty są liczone za ilość kredytów w danym roku, w danym projekcie.
  • Do rankingu są liczone projekty, których administratorzy się zgodzili, mają minimum 2 mln kredytów w danym roku i kilka innych kryteriów, które można doczytać tutaj: http://formula-boinc.org/regles.py?lang=pl&year=2013
  • Są projekty "łatwiejsze" i "trudniejsze" - to znaczy mające większą i mniejszą popularność.

Co możemy zrobić, aby mieć (jako drużyna) lepsza pozycję w rankigu FB?

Liczyć projekty w których mamy realne szanse na punkty FB.
W projektach miesiąca agitować duże projekty (popularne), ale także takie, w których mamy realne szanse na punkty FB.
Jeżeli ktoś nie chce liczyć PM, a ma swoje cele, checkpointy, plany to niech uwzględni projekty z szansą na punkty FB.

Tyle gadania, teraz konkrety:

Tutaj można zobaczyć tabelę wyników za 2013r
http://formula-boinc.org/

Tutaj widać wszystkie projekty naszej drużyny, jej punkty FB i pozycję w rankingu:
http://formula-boinc.org/index.py?lang=pl&team=39&year=2013

Po kliknięciu w poszczególne projekty widać pozycję innych drużyn (w wybranym projekcie) oraz m. innymi ilość punktów (kredytów) w 2013r.,
Klikając po poszczególnych projektach nie sposób nie zauważyć, że bardzo często do wyższej pozycji w rankingu dzieli nas bardzo niewiele.

Dla przykładu:

Gerasim@Home - właśnie rzucił próbki - mała popularność - mamy 11 miejsce FB
NumberFields@Home - idziemy łeb w łeb z drugą drużyną - mamy 6 miejsce - brakuje nam nieco ponad 50k do 4 miejsca.
Rioja Science - mało popularny - łatwo wbić się do rankingu
Sudoku@vtaiwan - mało popularny - j.w.
Volpex - 6 miejsce (8 punktów),a druga drużyna 1 miejsce - 25 punktów - projekt dziwny, ale nie katuje kompa, łatwo się liczy.
Yafu - perełka na koniec - 7 miejsce, a do pierwszego brakuje nam niecałe 400tyś.

Te i wiele innych projektów możemy wspólnie odbić. Jest początek roku.
Druga polska drużyna "zaatakowała" właśnie projekty niszowe - zobaczcie z jakim skutkiem - mają 100 punktów przewagi.
Naszą przewagą jest nasza ilość - my również możemy walczyć  :attack:

Koleżanki i koledzy, kamraci - do ataku. Nie dajmy sobie zabrać formuły !

Szopler

Jedni wygrywają startem inni finishem ;)
Grunt to się nie rozdrabniać tylko odbić jeden projekt, wypracować przewagę i przejść na kolejny.
Bo jak ktoś liczy tak: NF dwa dni, ABC tydzień, Volpex trzy dni itd. to raczej dużo nie wypracuje dla drużyny - lepiej jakby liczył jakiś jeden projekt cały czas.

toms83

Chyba co poniektórzy zapomnieli po co powstała i czym jest FB:

"Ostatecznym celem Trofeum Formuły Boinc jest nie tyle bycie kolejną stroną ze statystykami i zwycięzcą, co propagowanie rywalizacji między drużynami we wszystkich projektach, a nie jedynie w kilku szczególnych.

W klasyfikacji tej wszystkie projekty są tak samo ważne, żaden nie jest uznawany za bardziej czy mniej interesujący.

Powinno to również pomóc małym czy nowym projektom, zwłaszcza że coraz częściej pojawiają się one na platformie Boinc.
"

Bezprym

#21
Formula Boinc to fajna inicjatywa, ale pociąga za sobą jedno niekorzystne zjawisko: gdyby potraktować ją priorytetowo, okaże się, że "nie warto" liczyć projektów takich jak WCG, Seti czy ClimatePrediction.
Na nie kierowana jest duża moc obliczeniowa B@P, a mimo to nie mamy z nich w Formule ani jednego punkta...
Jednocześnie to bardzo zacne projekty, warte wspierania.


PS: do listy projektów Tobasa dodałbym jeszcze Constellation. W miesiącu, gdy był PM w ubiegłym roku, wypracowaliśmy w nim 4.4 mln punktów. Taka ilość dałaby nam obecnie pierwsze miejsce w Formule z dwukrotną przewagą nad kolejną drużyną.

Tobas

Oczywiście - zgadzam się, że Formuła niesie ryzyko marginalizowania projektów "nieopłacalnych" (patrz PNT)
Jednak jesteśmy na tyle dużą drużyną, że wystarczy mały % liczydłowych do fajnego punktowanie w formule.

U nas w drużynie każdy liczy co chce. Ukierunkować liczydłowych można agitacją. Tu nie ma dyscypliny.
Nie wierzę jednak, że z powodu FB zaczniemy mieć wyraźnie mniej punktów w np. WCG.

Nie można mieć wszystkiego, ale na naszym (polskim) podwórku powinniśmy wieść prym.
W końcu jesteśmy najliczniejszą drużyną, z największymi tradycjami, forum, wiki, Fundacja - to wszystko nasz dorobek.

Nie pozwólmy aby "12 gniewnych ludzi" tym szargało ;)

Ps.
Powyższe projekty podałem jako przykłady. Constelation może być znowu projektem miesiąca.
Jeżeli ktoś to dokładnie przeanalizuje i zobaczy gdzie warto "uderzyć" to bardzo proszę się podzielić w tym wątku.
Zapraszam do dyskusji i oczywiście liczenia. Jak zwykle zapraszam również liczydłowych z innych drużyn do naszej łajby.
Nie dzielmy niepotrzebnie tego tortu. Razem możemy duuużo więcej.  :p_arr:


Troll81


patyczak

Dołączyłem 4-rdzeniowca do NumberFields@Home, jutro jeszcze dorzuce 3 rdzenie   :attack:
Skeczu z papugą nie będzie



Tobas

No i są pierwsze efekty Formuły - w projekcie NumberFields@Home skoczyliśmy o jedną pozycję.
Aktualnie jesteśmy na miejscu 5 (10 punktów) do kolejnej drużyny (PNT) brakuje nam tylko 27tyś kredytów.

Awanse kosztem naszej bezpośredniej konkurencji są najbardziej opłacalne, bo nie dość że zyskujemy punkty, to druga drużyna je traci  :P

Jeżeli jest ktoś sceptyczny, kto uważa, że nie dogonimy drugiej drużyny, to mam niespodzankę:

Różnica do PNT wynosi ok 100 punktów Formuły, ale zgodnie z zasadami Formuły dwa projekty, w których jesteśmy niekwestionowanymi liderami,
niedługo osiągną poziom 2.000.000 kredytów w 2013r. i tym samym zaczną być klasyfikowane.
Mówię tu o:
- Radioactive@Home
- Quake Catcher Network

Każdy z tych projektów da naszej drużynie 25 punktów, co dwukrotnie zmniejszy różnicę do rywala (PNT praktycznie nie istnieje w tych projektach - 23 i 122 miejsce)

Zapraszam do liczenia  ;D

Sergeant

No w tych projektach jeszcze trochę poczekamy na punkty do Formula. Trzeba jednak cisnąć inne projekty:
- MilkyWay - da się wskoczyć na punktowane 9 miejsce (niecałe 3M punktów do zdobycia);
- Ibercivis - można wskoczyć na 8 miejsce (trochę ponad 100k punktów do zdobycia);
- FreeHAL - można wskoczyć na 10 miejsce (trochę ponad 200k punktów do zdobycia);
- MindModeling - można wskoczyć na 8 miejsce (mniej niż 100k punktów do zdobycia).
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Cyfron

moim zdaniem freeHALa to powinniśmy liczyć z automatu na wszystkim co mamy, bo jest to projekt, który nie obciąża proca i liczy się wspólnie z innymi projektami.

Dario666

Ja liczę FreeHALa, ale coraz bardziej zaczyna mnie on wkurzać. Nie działa mi na żadnym kompie tryb intensywnego obciążenia i liczenie więcej niż 1WU/host, a liczenie po 6 albo 10 godzin bez przerwy nie zawsze jest możliwe, no i nie ma checkpointów, więc część WU bierze w łeb.
Doliczę do 250 000 i olewam go, szczególnie, że w niektórych przypadkach łyka 1,3 GB RAMu.

Może się skuszę na  Ibercivis albo MindModeling, tylko muszę zobaczyć co to za projekty, jakie próbki mają wymagania i czy się nie sypią jak ECM z YOYO@Home, które zżerają nawet 1,5GB

Tobas

Rosetta@home to kolejny projekt z szansą na spore punkty FB.
Mamy 7 miejsce (6 punktów), a do 3 miejsca (15 punktów) brakuje nam nieco ponad 1 mln kredytów.

W statystykach ogólnych powoli, ale systematycznie pniemy się w górę.
Wczoraj do naszego bezpośredniego rywala brakowało nam ponad 100 punktów, dzisiaj już "tylko" 96.

Jesteśmy jak wielki pociąg, który powoli się rozpędza, ale jak już ruszy to zmiecie wszystko  ;)
Na szczęście zawsze można do niego wsiąść i przyczynić się do sukcesu. Zapraszam do liczenia.

Bezprym

Podobnie jak w Rosetta (jesteśmy w dziesiątce, ale niewielkim nakładem moglibyśmy pójść w górę), jest w projektach:
- DistributedDataMining
- Simap
- LHC

To też fajne projekty, można o nich pomyśleć w kontekście PM :)

PS: Bez LHC, on ma przerwy w karmieniu, na PM się nie nadaje

Tobas

Tylko czy SIMAP (jakby został PM) będzie dawał próbki cały miesiąc?
Chętnie bym go widział jako projekt miesiąca np. kwietnia.. bo coś mi się widzi, że w marcu będzie POGS.

Tymczasem kolejne wieści z pola rywalizacji:

NumberFields@home - tylko 8.5tyś kredytów straty do PNT (wczoraj 27tyś) - jeśli nie zaatakują to jutro odbierzemy im punkty  ;D

EDGeS@Home - projekt, w którym również mamy wielkie możliwości - aktualnie 8 miejsce (4pkt), do PNT (13miejsce - 15 pkt) brakuje nam 112tyś kredytów, a do 1 miejsca (Seti.USA - 25pkt) brakuje nam ok 360tyś.

Bezprym


Cytat: Tobas w 13 Luty 2013, 11:44
Tylko czy SIMAP (jakby został PM) będzie dawał próbki cały miesiąc?
Chętnie bym go widział jako projekt miesiąca np. kwietnia.. bo coś mi się widzi, że w marcu będzie POGS.

Patrząc na wykres przyznawanych przez SIMAP-a punktów, karmi stabilnie:
http://boincstats.com/en/stats/18/project/detail/credit


Dario666

Chyba mnie cholera weźmie  :wth: Przez kretyńskie aktualizacje Windy i wymuszanie automatycznego ponownego uruchomienia wszystkie WU NumberFields@home wysypały się, i tylko one. By pochlastało M$

PoznanskaPyra

Cytat: Tobas w 13 Luty 2013, 11:44
Tylko czy SIMAP (jakby został PM) będzie dawał próbki cały miesiąc?
Chętnie bym go widział jako projekt miesiąca np. kwietnia.. bo coś mi się widzi, że w marcu będzie POGS.

Tymczasem kolejne wieści z pola rywalizacji:

NumberFields@home - tylko 8.5tyś kredytów straty do PNT (wczoraj 27tyś) - jeśli nie zaatakują to jutro odbierzemy im punkty  ;D

EDGeS@Home - projekt, w którym również mamy wielkie możliwości - aktualnie 8 miejsce (4pkt), do PNT (13miejsce - 15 pkt) brakuje nam 112tyś kredytów, a do 1 miejsca (Seti.USA - 25pkt) brakuje nam ok 360tyś.
Cosmology też fajny projekt.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Sergeant

No to siądę teraz na Constellation. Podgonię sobie czas liczenia do odznaki WuProp, a przy okazji postaram się trochę podgonić projekt bliżej punktowanego miejsca w Formula.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Sergeant

Sporo zyskaliśmy punktów (wydaje mi się, że ponad 20 pkt.). ;D Jakiś projekt pojawił się w punktacji czy podgoniliśmy kilka dotychczasowych projektów? :shame:

W Simap do 8 miejsca brakuje trochę ponad 3k punktów. Trzeba cisnąć. :attack: :sick:
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Tobas

Cytat: sergeant w 21 Luty 2013, 08:44
Sporo zyskaliśmy punktów (wydaje mi się, że ponad 20 pkt.). ;D Jakiś projekt pojawił się w punktacji czy podgoniliśmy kilka dotychczasowych projektów?

Dokładnie 25 punktów dostaliśmy za 1 miejsce w Enigma  :parrrty:
Niestety druga drużyna ciśnie i musimy ostro walczyć aby go nie stracić  :attack:

andy101fah

U mnie 8 jajek w enigmie drugą dobę już podgrzewa pokój.

:attack: :attack: :attack:

Tobas

Właśnie przekroczyliśmy 200 punktów formuły. Mamy dokładnie 201 punktów!
Do drugiej polskiej drużyny brakuje nam 91 i cały czas ich gonimy.

Za 2-3 dni "uwolni" się punktacja Quake Catcher Network - dostaniemy 25 punktów!
Za 2-3 tygodnie to samo za Radioactive.

Wolne maszyny z linuxem zapraszam do pomocy w projekcie Edges@Home

Oprócz tego cały czas pilnujemy 1 pozycji w Enigmie.

Zaczyna to nabierać sensu. Walczymy do końca - jeszcze 282 dni!