Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Oddawanie krwi

Zaczęty przez Troll81, 05 Maj 2008, 09:39

Czy oddawałeś już krew ?

Tak, to proste
40 (60.6%)
Nie, boje się
4 (6.1%)
Nie, ale chciałbym
8 (12.1%)
Nie, ponieważ nie mogę
11 (16.7%)
Nie, bo jestem egoistą
3 (4.5%)

Głosów w sumie: 66

goofyx

Nawet się nie zastanawiałem nad tym :)

Troll81

No to masz rozwiazanie :D

simonic

wlasnie wrocilem do domu po kolejnej wizycie w RCKiK...
Teraz trzevba brac sie za liczenie :)


Troll81

 :parrrty: gratuluję :D

mroczny777

Ja chciałbym po raz pierwszy oddać krew (mam 27 lat) i w związku z tym mam dwa pytania.

1. Szczególnie ważna sprawa - niestety zaniedbałem przez lata uzębienie i niestety dopiero zaczynam się za to brać, przez co niestety próchnicy jest sporo w moim uzębieniu.Czy to mnie dyskwalifikuje?Wszelkie inne Parametry - od ciśnienia po wzrok mam bardzo dobre, nie pale, nie pije, nigdy nie brałem narkotyków

2. Czy oddając krew po raz pierwszy, dowiem się jaką mam grupę krwi?

simonic


O ile mi wiadomo to nie jest przeciwskazaniem do oddawanie krwi. Jedynym ograniczeniem jest fakt, że oddać krew można po tygodniu od ostatniego zabiegu stamatologicznego.

Co do grupy krwi. Przed każdym oddaniem krwi pobierana jest próbka do badania. Za pierwszym razem robią wszystkie badania, w tym oznaczają grupę krwi. Wyniki możesz odebrać po 7 dniach od badania w swoim centrum krwiodawstwa.


Troll81

Wszystkie badania robią za każdym razem :D w tym i oznaczenie grupy. Jak masz próchnicę to możesz mieć stany zapalne dziąseł, Lepiej wylecz najpierw zęby a potem się weź za oddawanie. Pamiętaj że krew powinni oddawać ludzie zdrowi, a skoro wiesz że może być coś nie tak to się wstrzymaj, wylecz i dopiero potem oddawaj.

KrzychuP

Jak nic mi nie przeszkodzi, to wybieram się 30.08
Reflektuje ktoś?

Troll81


Troll81

niedługo wrzesień.... pora na kolejną dawke krwawicy...

Mam więc takiego pomysła. Zamiast czekolad można wziąść tzw ekwiwalent (czyli 8,40 pln) I wpłacić to na SKB@P :D

co wy na to kammmraci? Albo na pomoc chłopakom z DNETC :D jest nas sporo a oddawanie krwi to szczytna idea sama w sobie.

KrzychuP

A tak z grubsza kiedy się wybierasz?
Bo mi się trochę przesunie termin  :)

Troll81

Jakoś tak połowa września :D może nawet zrobimy akcję? "Świeża krew dla DNETC" ?? ogłosimy to w newsletterze??

KrzychuP

Nie wiem, co moja małżonka na to, że czekolady nie będzie  ;)

Troll81

te czekolady i tak są kijowe :D a fajne pamiatkowe 2zł rozdają w RCKIK :D

KrzychuP

Cytat: Troll81 w 27 Sierpień 2010, 15:00
te czekolady i tak są kijowe :D
ja tam nie narzekam
Cytat: Troll81 w 27 Sierpień 2010, 15:00
a fajne pamiatkowe 2zł rozdają w RCKIK :D
kto? gdzie? jak?

Troll81

w RCKiK jak bierzesz kasę zamiast czekolady. To dają pamiątkowe 2zł. Ostatnio było chyba z Piłsudskim.

Troll81

#216
http://www.rckik.wroclaw.pl/krwiodawstwo/zegar.swf?ArhM=3&ZrhM=3&BrhM=3&ABrhM=40&ArhP=60&ZrhP=20&BrhP=5&ABrhP=90

może by się wybrac na wspólne krwioddanie??

KrzychuP

Cytat: Troll81 w 13 Wrzesień 2010, 14:32
Niedługo się udaje :D idziesz??

Jutro będę wiedział, czy się wybiorę? (dieta)

Akira

Byłem dzisiaj i niestety przez opryszczkę na ustach nie pozwolili mi oddać krwi. Nic, za tydzień spróbuje  ::)

Troll81

ja pewnie pójde w środę

KrzychuP

tzn. jutro (15 wrz) ??
czy za tydzień?

Troll81


KrzychuP

eeee, dałbyś wcześniej znać...

Pantarhei

Właśnie wróciłem z RCK. Po raz drugi w życiu oddałem krew. Znowu -jak pięć lat temu - chciało mi się śmiać po pobraniu ale się powstrzymałem  XD.

Na sali akurat jakaś grupa dziewczyn miała szkolenie i tak chodziły od fotela d fotela i separatora do separatora i tak przy każdym stały chwilę. Do mnie niestety nie doszły bo już chciałem im powiedzieć, że "moja siostrzenica też studiuje. Marketing i zarządzanie".  :shame:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

gosiunia00

Witam! chciałabym się poradzić bo od dłuższego czasu męczy mnie jedna sprawa.
mój chłopak w kwietniu pierwszy raz oddawał krew. miesiąc po tym dostał wezwanie do miejsca gdzie oddawał krew w celu badań (w). chodzi tu o badania wirusologiczne. z wezwania wynikało ze ma sie stawic w czerwcu, a wiec dwa m-ce po pierwszym oddaniu.  w czerwcu stawil sie na ponowne badania. nie dostal zadnych wytlumaczen ani wynikow badan. w lipcu przyszlo kolejne wezwanie na badania, w ktorym bylo naisane, ze jesli wynik badan bedzie ujemny, bedzie mogl oddawac honorowo krew. tak wiec nastepne wezwanie zostalo wyznaczone na grudzien. nie wiem co o tym myslec. naprawde sie boje, ze cos moze byc nie tak z jego zdrowiem, jkas obecnos wirusow itd. czy aby wykonac badania wirusologiczne potrzeba az tylu dodatkowych badan? naprawde sie martwie.  :(
co robic?? prosze o odpowiedz.

Troll81

Witaj gosiunia00 - nasze forum raczej nie zajmuje się oddawaniem krwi (polecam krewniacy.pl) ale jako doświadczony dawca mogę powiedzieć że w rzadkich wypadkach testy wychodzą niejednoznacznie. tak jak z testami ciążowymi. Ma być niebieski albo czerwony a wychodzi zielony albo żółty.... Wtedy trzeba wezwać na ponowne badania. Niektóre wirusy są wykrywalne w 100% dopiero po 6 miesiącach od zakażenia. Byc może jest tak że oddał krew i wyszedł wynik niejednoznaczny, lekarze postanowili poczekać i znów zrobili badania, znów wynik niejednoznaczny więc postanowili badania powtórzyć. Na pewno nie chcą go straszyć że ma żołtaczke albo co bo by się chłopak zestresował. Warto jednak miec się na bacznosci gdyż z reguły takie wezwania oznaczają że cos z badaniami jest nie tak. Poczekaj az lekarze podadza ostateczne wyniki. A jeśli twój luby jest chory to musza mu taką informacje podać.

Pantarhei

Nie wiem jak jest z lekarską praktyką w takich sytuacjach, jednak lekarz ma obowiązek poinformować pacjenta o wszelkich okolicznościach, przyczynach, podejrzeniach dotyczących zabiegu. Jeśli twój chłopak o to wyraźnie poprosi to nie mogą mu nie odpowiedzieć.

Wyobrażam sobie, że już od samego czekania przez tak długi czas można poważnie zachorować.

Trzymajcie się.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

lekarze poinformowali być może "wynik niejednoznaczny" i tyle....

gosiunia00

niejednoznaczny wynik... no tak. na prawde nie mam pojecia czy czekac do czasu kolejnego badania czy tez isc do jakiegos specjalisty. jego zdrowie jest dla mnie wazne, a co do jego wynikow, to  rowniez moze mnie martwic stan mojego zdrowia. czytalam o przypadkach, gdzie wykrywane sa np. przeciwciala i wynik moze byc sfalszowany. wiem ze nikt nie moze byc pewny, ale wy, jako juz honorowi krwiodawcy tez pewnie przestraszylibyscie sie po takim wezwaniu  :( dziekuje za odpowiedz i bede wdzieczna jesli ktos jeszcze, kto moze rowniez byl w podobnej sytuacji, opisze ja. dziekuje bardzo i mam nadzieje ze sie wyjasni i bedzie ok  ;)

gosiunia00

ale tak z drugiej strony to jakby zauwazyli cos na prawde powaznego to chyba nie moga czekac tyle czasu, bo przeciez zawsze im szybciej zacznie sie leczenie tym lepiej... nie wiem. co o tym myslicie? bo juz mam wrazenie ze sama szukam sobie wymowek...

Pantarhei

#230
Chyba masz rację. Jakby to było coś naprawdę groźnego, to powiedzieliby, przynajmniej na wszelki wypadek, jak się zachowywać dopóki się nie wyjaśni.

Jeśli nie możecie czekać, to weź chłopaka zaprowadź do stacji  i każcie sobie wyjaśnić, co do czego wyniki są niejednoznaczne.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Ja tam raz miałem zły poziom żelaza :D ale jakoś mnie to nie przestraszyło. Skierowali na powtórne badania za 2 miechy. I juz było w porządku. Myslę że to jakaś pierdoła jest. Jakby mieli podejrzenie choroby zakaźnej to pewnie by inaczej postapili....

gosiunia00

jej no to troche spokojniejsza jestm  ;) ale tak juz sobie planuje powazna rozmowe z chlopakiem na ten temat i jak sie uda, wizyte u lekarzaq. dzieki za pomoc i bede dawala znac jak cos sie zacznie ruszac w tej sprawie  :)

Troll81

Zajrzyj na do działu wizytówki i moża sama o sobie coś napisz. Sked jestes. jakie projekty liczysz itp :D

RobaL

Po dwoch podejsciach dzisiaj wreszczcie oddalem 6 raz krew  :attack:


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

Troll81

 :parrrty: jeszcze 6 razy i brązowa odznaka twoja :D

AL

To dają jeszcze jakieś odznaki (brązowe, srebrne, złote)? Myślałem, że teraz są jakieś pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia.
BTW. Dziś kolejna donacja, ostatnia w tym roku. C.d.n. po nowym roku.

Troll81

Dają (stopnie czy kolory to nie ma znacznia :D )

RobaL

U nas w Austrylandi dostaje sie co trzeci raz pelna chemie krwi i chyba co 5ty raz flaszke wina itp.

Co do odznak to chyba dopiero w emeryturze cos dostane  :-[


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

sosite

A ja dowiedziałem się tydzień temu, że w ogóle nie mogę oddawać krwi bo mam astmę :(. Znaczy pewnie jakbym poszedł się zbadać to by stwierdzili, że jej już nie mam no ale nie ma sensu ryzykować :-\.
Moje: wizytówka, dziennik, sygnaturka, itd.
Przypominam, że mój pseudonim to "sos" a login "sosite" i są to dwie odrębne sprawy ;)