Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Oddawanie krwi

Zaczęty przez Troll81, 05 Maj 2008, 09:39

Czy oddawałeś już krew ?

Tak, to proste
40 (60.6%)
Nie, boje się
4 (6.1%)
Nie, ale chciałbym
8 (12.1%)
Nie, ponieważ nie mogę
11 (16.7%)
Nie, bo jestem egoistą
3 (4.5%)

Głosów w sumie: 66

Troll81

astmatycy moga oddawać krew ale nie w okresie pylenia i nie w okresie odczulania.

Troll81

#241
tak z okazji zjazdu we wro można by pójść krew oddać :D

http://statichg.demotywatory.pl/uploads/201011/1290620559_by_Gol.jpg

apohawk

Po  :parrrty: oddawać nie można, a jak oddam przed, to będzie mi się chciało spać. :P
No good deed goes unpunished.

simonic

Zgłaszam kolejny udany powrót z RCKiK  ;D


Troll81

ja powinienem juz iść dwa tygodnie temu. Ale czasu brak. :(

simonic

Ja zbierałem się od konca wrzesnia :)


tomeh

Jeszcze nigdy nie oddałem jej dla kogoś. Od dziecka miałem zastrzyki prze zdrowie na starość mdleję na sam widok igły a nawet świadomość że będę ja miał sprawia że się pocę.
To jest Temat - tematy z różnych dziecin życia

Troll81

#247
http://www.dawcom.wierch.pl/

AL

Dzięki za info. Fajna akcja. Chyba się skuszę na jakiś weekendowy wypad w górki.

Troll81

jak będziesz w okolicy to daj znac :D może dołączę :D

KrzychuP

ja się przymierzam na 3.1.2011 do krwiobrania
trzeba dobrze nowy rok rozpocząć :D

apohawk

3. stycznia? Nie ma jakiegoś limitu czasu od wytrzeźwienia?  XP
No good deed goes unpunished.

KrzychuP

co? w dwa dni nie wytrzeźwiejesz?   %)

krzyszp

Jakie dwa dni???
Sylwestra kończą się przecież trzeciego!  XP


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

:D z tego co pytałem lekarza to co najmniej 3 dni od chlania trzeba przerwy robić :(

simonic

Ja 3 stycznia chyba bym nie zaryzykowal :) Zaraz to urzadzonko zaczeloby pewnie piszczec. Dlatego ja bylem na poczatku grudnia:)


Troll81

kij z urządzeniem. Można zemdleć i to nieprzyjemnie. Po dużym obciążeniu może i nie amsz już alkoholu we krwi ale wątroba dochodzi do siebie długo. Jak nagle ci poleci ciśnienie (na przykład przy oddawaniu) to mozesz wymieknać. W rezultacie przerwą donację w połowie a krew wywala. I na co to komu?

AL

Ja się wybieram 5, bo obawiam się, że 3 i 7 będą tłumy.

Troll81

#258
http://demotywatory.pl/2416327/Zlodziej

AL

Cytat: Troll81 w 16 Grudzień 2010, 11:36
http://demotywatory.pl/2416327/Zlodziej

Widocznie trafił na złodzieja HDK ;-)

simonic

Kolejny powrót z centrum RCKiK :)


Troll81

 :respect: ja dopiero za 2 tyg. I muszę sobie żelazo kupić bo poprzednio mnie na drzewo spuscili....

Pilman

Ja właśnie dziś byłem i powiem że było bardzo kulturalnie  :P. To pierwsze pobranie mam za sobą  :p_arr:

Argento

#263
A ja już dobijam do 30 litrów i 15 lat oddawania :). I dopóki krew mi się nie zetnie nie przestanę uprawiać donacji.
Wierzę, że dla mnie to mały krok, a dla drugiej osoby może być niemierzalny. Rzekłem.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

simonic

@Pilman - gratulacje dla Ciebie

@deepcore -  :respect: :respect: :respect: 30litrów... Ja dobijam do 3 :)


Argento

I ja miałem kiedy trzy litry :). Ale to było w rejonie 1997-1998 roku. Ja nie liczę ilość oddanej krwi. Po prostu przy wymianie książeczki na nową z czystej ciekawości policzyłem. Uważam, ze z oddawaniem krwi jest jak z BOINCem :). Tak naprawdę nie liczy się ilość otrzymanych punktów, lecz sama idea i to co może ona spowodować. Rzekłem.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Troll81

Ano. Ja już ponad 12L mam na koncie. A nie zamierzam kończyć oddawania dopóki lekarze będą ją przyjmować. Z 30L na koncie mozesz się postarać o medal od prezydenta :D

Pilman  :parrrty:

Argento

CytatZ 30L na koncie mozesz się postarać o medal od prezydenta

Myślę, że lepsze byłoby miejsce na Wawelu  XD... Może zadzwonię i zapytam się tak ze trzy dni przed zejściem... ;)


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Troll81

Takie luksusy to tylko dla tych co latają rosyjskim samolotem do rosji.....

AL

Cytat: Troll81 w 25 Luty 2011, 12:12
:respect: ja dopiero za 2 tyg. I muszę sobie żelazo kupić bo poprzednio mnie na drzewo spuscili....

No Ja od paru tygodni codziennie biorę witaminki - bo podobny problem miałem. Tyle, że jak ostatnio oddawałem to im system komputerowy padł i krew mi normalnie pobrali, dopiero dwa dni później zadzwonili z informacją i poradą - co by przed następnym razem nieco witaminek zarzyć - bo wyniki ciut poniżej normy były.

Pantarhei

Byłem i nic. Wrócę za dwa tygodnie z powodu Aspirynek.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

aspirynka na 3 dni eliminuje a nie na 2 tygodnie.

Pantarhei

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

GRID

A ja bym chciał podziękować dla Trolla za rozpoczęcie takiego mądrego i szczytnego wątku.
Chociaż sam nie mogę być dawcą (za dużo kwasu moczowego we krwi) uważam że należy się :respect: dla Ciebie i reszcie osób które propagują krwiodawstwo.

Troll81

niestety czeka mnie dłuższa przerwa :( dziabnał mnie kleszcz......

AL

Ja jeśli będę się dobrze czuł to uderzam w piątek - jak nie to niestety będę musiał wziąć dzień urlopu.

Kanoniero

Cytat: Troll81 w 26 Czerwiec 2011, 13:13
niestety czeka mnie dłuższa przerwa :( dziabnał mnie kleszcz......

Po takim czymś jest określona przerwa? Przeglądam kwestionariusze RCKiK, ale nie wiem, pod co ukąszenie kleszcza podciągnąć.

Troll81

CytatNa jak długo ugryzienie przez kleszcza dyskwalifikuje ugryzioną osobę jako dawcę?
Nie należy oddawać krwi przez 2 miesiące od ukłucia kleszcza.

GRID

A masz może coś na temat Podagry ? Może osoby z podagrą mogą oddawać krew ?

Troll81

niestety nie. Pozostaje skontaktować sie z lekarzem....