Problemy z Seti CUDA.

Zaczęty przez Bluefish, 13 Styczeń 2009, 14:32

Bluefish

Mam do was pytanie odnośnie liczenia Seti na karcie graficznej przy pomocy CUDA. Mam sobie taki oto konfig Athlon 64 X2 5000+ Black Edition 2600@2944-3155 MHz, 2 GB DDR2 Kingston 800@840 MHz, płyta główna Gigabyte GA-M55plus-S3G z wgranym najnowszym biosem, a do tego karta graficzna Palit 8800GS 384 MB (nie podkręcana). Zainstalowane najnowsze sterowniki do chipsetu płyty. Liczę sobie na tym 1 x Seti@home CUDA plus 1 x Astropulse i ten drugi liczy się na procku normalnie ale seti na GPU co którąś próbkę wywala błąd albo policzy ale za próbkę dostaje tylko 0.01 lub 0.02 punkta. Sprawdziłem już chyba wszystkie możliwości. Zmieniałem klienta Boinc wersje 6.4.5 i 6.5.0 (obecnie jadę na 6.4.5), zmieniałem sterowniki do karty graficznej od 180.48 do 181.20 (aktualnie 181.20). Próbowałem nawet na domyślnych ustawianiach dla procka i pamięci (2600 MHz i 800 MHz), obniżałem taktowanie karty graficznej przy pomocy Riva Tuner do firmowych ustawień Nvidii, ale nic nie pomaga. Zamontowałem nawet wentylator na mostku północnym ale i to nic nie dało. Sprawdziłem Adawarem czy nie ma może jakichś trojanów etc. ale to też nie to. Skanowanie dysku Avastem też nic nie dało, znalazł co prawda jeden podejrzany plik ale nie na dysku systemowym i skasował go. Temperatury w normie, CPU w stresie 54, płyta główna (czyli pewnie mostek północny) 34, GPU 45-48, napięcia też w normie. Maksymalna moc wyliczona z kalkulatora na stronie http://zenfist.pl/kalkulator-mocy-zasilacza-moc-zasilacza-news-151.html to około 360 Watt a ja mam zasilacz Chieftec 450W więc to pewnie też nie to. Czy Wy też macie z tym CUDEM takie problemy, może ktoś z Was zna rozwiązanie problemu, bo mi już kończą się pomysły.


AMD Athlon 64 5000+ Black Edition 2.6@3.0 GHz + Pentagram KARAKORUM HP-120 AlCu, 2x1GB Kingston 800@857 MHz, Gigabyte GA-M55plus-S3G HTT 1070 MHz, Palit GF 8800GS 384 MB (575/1700 MHz) + 12 cm FAN, HDD 160 + 250 GB, DVD-/+RW Liteon 1673@1693 + LG GH22LP20, LCD 4x20 blue/white, Chieftec 450W

KrzychuP

U mnie CUDA na Seti też objawiły słabości, ale zanim wdam się podpowiedzi, powiedz mi jeszcze czy zauważyłeś u siebie, żeby zawieszały Ci się próbki.
Tzn. uruchamia się proces, ale próbka się nie przelicza tylko wisi gdzieś na 18 do 25 sek.?? (bardzo rzadko zdarza się że zwraca bląd, ale zdarza się)

Jeśli masz to samo, to może jestem w stanie Ci pomóc.

Troll81

U mnie też seti CUDA sie wywala. Nie przyłapałem żadnej próbki na zwieszeniu a obniżyłem już taktowanie karty.

AiDec

Potwierdzam powyzsze. SETI CUDA sie bardzo czesto wykrzacza. Pod tym wzgledem nie ma najmniejszych szans podskoczyc GPUGridowi.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Który wogóle u mnie nie odpala :(

Bluefish

KrzychuP - u mnie wygląda to tak że do około 17 (czasem dłużej) sekundy nic się nie dzieje w postępie i dopiero po tym czasie albo zwraca błąd albo zaczyna od tego momentu pokazywać postęp. Czasem też jest tak że po tym czasie po prostu próbka zostaje odesłana i dostaje za nią 0.01 lub 0.02. Niestety czasem zdarza się to także w różnych momentach przeliczania np. przy 60 % :(


AMD Athlon 64 5000+ Black Edition 2.6@3.0 GHz + Pentagram KARAKORUM HP-120 AlCu, 2x1GB Kingston 800@857 MHz, Gigabyte GA-M55plus-S3G HTT 1070 MHz, Palit GF 8800GS 384 MB (575/1700 MHz) + 12 cm FAN, HDD 160 + 250 GB, DVD-/+RW Liteon 1673@1693 + LG GH22LP20, LCD 4x20 blue/white, Chieftec 450W

wicher

KrzychuP

Proszę o podpowiedź co robić z "zawieszonymi" probkami.

Bluefish

Póki co działa. Wygląda na to że karta graficzna się przegrzewała. Odkręciłem oryginalny wiatrak i w jego miejsce przy pomocy kleju na gorąco zamontowałem Revolteca 120 mm. Na razie policzył 6 próbek, chyba bez błędów (seti jest wyłączone więc nie mogę sprawdzić) no i dodatkowo zyskałem ciszę ;)


AMD Athlon 64 5000+ Black Edition 2.6@3.0 GHz + Pentagram KARAKORUM HP-120 AlCu, 2x1GB Kingston 800@857 MHz, Gigabyte GA-M55plus-S3G HTT 1070 MHz, Palit GF 8800GS 384 MB (575/1700 MHz) + 12 cm FAN, HDD 160 + 250 GB, DVD-/+RW Liteon 1673@1693 + LG GH22LP20, LCD 4x20 blue/white, Chieftec 450W

Szopler

A mi nie chce pobierać CUDA, pobiera tylko zwykłe :(.

Troll81

Mi zwykłe SETI tez nie wysyła CUDA tylko zwykłe. A seti beta się sypią :(

Bluefish

Szopler - a jaką masz kartę graficzną ?? No i jakie sterowniki, bo CUDA jest chyba dopiero od 180.48. Napisz co i jak to może uda mi się Ci pomóc. W tej chwili liczy już 33 próbkę i przy żadnej dotychczasowej nie napisał 'błąd' więc jestem happy  :)


AMD Athlon 64 5000+ Black Edition 2.6@3.0 GHz + Pentagram KARAKORUM HP-120 AlCu, 2x1GB Kingston 800@857 MHz, Gigabyte GA-M55plus-S3G HTT 1070 MHz, Palit GF 8800GS 384 MB (575/1700 MHz) + 12 cm FAN, HDD 160 + 250 GB, DVD-/+RW Liteon 1673@1693 + LG GH22LP20, LCD 4x20 blue/white, Chieftec 450W

Bluefish

KrzychuP - napisz jak to naprawić bo spojrzałem na listę i rzeczywiście na 35 próbek 13 ma czas pracy 17-19 sekund więc pewnie za nie będzie 0.01-0.02 ;( Ale przynajmniej już nie ma błędów, i grafika nie świruje, bo wcześniej po paru godzinach liczenia miałem mrowisko na ekranie i trzeba było co chwila resetować kompa.


AMD Athlon 64 5000+ Black Edition 2.6@3.0 GHz + Pentagram KARAKORUM HP-120 AlCu, 2x1GB Kingston 800@857 MHz, Gigabyte GA-M55plus-S3G HTT 1070 MHz, Palit GF 8800GS 384 MB (575/1700 MHz) + 12 cm FAN, HDD 160 + 250 GB, DVD-/+RW Liteon 1673@1693 + LG GH22LP20, LCD 4x20 blue/white, Chieftec 450W

Szopler

GF8600GT M(obile) stery 178.28 pod Win x64

Bluefish

Szopler - po pierwsze zmień sterowniki na nowsze, na stronie Nvidii są już dla twojej karty 179.28 po polsku. Po drugie jak już serwis

http://setiathome.berkeley.edu/

będzie dostępny (bo w tej chwili jak co wtorek mają serwisowanie serwerów) wejdź na swoje konto i zaznacz odpowiednią opcję w ustawieniach 'coś z GPU', ale z głowy to nie pamiętam. jak serwis wstanie to napiszę gdzie to dokładnie jest.


AMD Athlon 64 5000+ Black Edition 2.6@3.0 GHz + Pentagram KARAKORUM HP-120 AlCu, 2x1GB Kingston 800@857 MHz, Gigabyte GA-M55plus-S3G HTT 1070 MHz, Palit GF 8800GS 384 MB (575/1700 MHz) + 12 cm FAN, HDD 160 + 250 GB, DVD-/+RW Liteon 1673@1693 + LG GH22LP20, LCD 4x20 blue/white, Chieftec 450W

KrzychuP

Tak na szybko.

Cytat: Bluefish w 13 Styczeń 2009, 22:45
i grafika nie świruje, bo wcześniej po paru godzinach liczenia miałem mrowisko na ekranie i trzeba było co chwila resetować kompa.
u mnie się to skończyło, reinstalacją sterów do CUDA 2.0 (czyli 178.cośtam) a potem doinstalowałem najnowsze stery ogólne do mojej karty, bo wyszły nowe 9 stycznia.

Zwieszające się próbki to problem zbyt szybkiego wprowadzenia CUDA'ów do ogólnego obiegu i trzeba trochę poniańczyć SETI, jak się chce liczyć na GPU.
1. Trzeba z BOINCem odpalić specjalny skrypt (opisany na forum Seti/SetiBety) który będzie wykrywał zwiechę i restartował obliczenia.
2. Jest mały problem z niektórymi próbkami (tzw. VLAR-y). Na CUDAch się notorycznie zwieszają i trzeba je po prostu przerwać po wykryciu, że takie się pobrały -> odpowiedni plik .bat (też gdzieś na forum).

Tyle zrozumiałem z forów i zaadaptowałem skrypt i .bat'a na swojego kompa - spróbuję udostępnić jutro oba (albo podam jak je stworzyć) (bo mam to na pracowym kompie) i dodam więcej szczegółów, co, jak, skąd i gdzie. :)

Bluefish

Szopler - Ustawienia -> Resource share and graphics -> Ustawienia SETI@home -> Edit SETI@home preferences i tam zaznaczasz 'Use Graphics Processing Unit (GPU) if available' i zapisujesz klikając na przycisk 'Update preferences'. Następnie w Boinc Managerze w zaawansowanych wybierasz 'wczytaj plik konfiguracyjny' i uruchamiasz ponownie komputer. Teraz powinien już ściągać próbki CUDA. Jeśli to nie pomoże odsyłasz to co masz policzone i w managerze restartujesz projekt.

PS. Czasem trzeba poczekać jakiś czas aż zacznie ściągać nowe próbki.


AMD Athlon 64 5000+ Black Edition 2.6@3.0 GHz + Pentagram KARAKORUM HP-120 AlCu, 2x1GB Kingston 800@857 MHz, Gigabyte GA-M55plus-S3G HTT 1070 MHz, Palit GF 8800GS 384 MB (575/1700 MHz) + 12 cm FAN, HDD 160 + 250 GB, DVD-/+RW Liteon 1673@1693 + LG GH22LP20, LCD 4x20 blue/white, Chieftec 450W

Szopler

Tyle to ja wiem... narazie seti stoi i kwiczy więc nie sprawdzę, ale marnie to widzę :P

KrzychuP

Ja jeszcze wczoraj 14.00-15.00 pobierałem nowe zadania pod CUDA.
Ale dziś chciał mi zaciągnąć zwykłe.

A teraz po kolei. Korzystałem z forum KWSN (tutaj) oraz Seti <tutaj> i <tutaj> i SetiBeta (tu).

Skrypt stworzył Maik z KWSN. Sprawdza on czy uruchomione zadanie się nie zwiesiło (chyba przez porównanie czasu obliczeń) i po 4 kolejnych próbach, jeśli nie ma postępu, ubija proces.
Po czym BoincManager restartuje WU. Przeważnie to pomaga i jeszcze nie trafiła mi się próbka, która by się restartowała w nieskończoność, OPRÓCZ wspomnianych VLAR-ów.
Najnowsza wersja skryptu Maika 0.43 (do pobrania tutaj) z małym update'm błędu.
Jeśli kogoś interesują szczegóły, odsyłam na forum KWSN (na ewentualne pytania postaram się odpowiedzieć). Przed użyciem KONIECZNIE należy przeczytać README.TXT, żeby poprawnie zmienić ustawienia w pliku .ini. W najnowszej wersji skryptu jest już wpisane sprawdzanie próbki na VLAR, ale sprawdza on tylko bieżącą próbkę, co wymagałoby śledzenia non stop obliczeń.
Użycie skryptu:
1. Pobrać i rozpakować do osobnego folderu. (np. C:\temp)
2. Zdefiniować nazwy pliku i ścieżkę Seti w pliku .ini (są odpowiednie komentarze autora w samym pliku -> czytać dokładnie)
3. Uruchomić skrypt
4. Dodać skrót do niego w autostarcie.

ALE są takie próbki, nazywane VLAR (od: Very Low Angle Range), które z niewiadomych przyczyn zwieszają się całkowicie przy obliczaniu na GPU (na CPU przeliczają się normalnie!!) i nie pomaga ich zrestartowanie. O co dokładnie chodzi, to nie wiem, bo mój angielski jest za słaby.
Z tego co zrozumiałem to jeśli dostanie się tego typu WU do przeliczenia na GPU, należy je po prostu przerwać przed rozpoczęciem obliczeń.
Aby wykryć VLARa:
1. Stworzyć sobie plik tekstowy (np. findvlar.txt) w nowym katalogu
2. Wpisać kod:
@echo off
echo VLAR Tasks found:
echo.
findstr /n "<true_angle_range>0\.0" "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\setiathome.berkeley.edu\*.*" > 0very_low_ar.txt
findstr /n "<true_angle_range>0\.[0-1]" "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\setiathome.berkeley.edu\*.*" > 1low_ar.txt
findstr /n "<true_angle_range>[0-1]\.[1-9] <true_angle_range>2\.[1-4]" "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\setiathome.berkeley.edu\*.*" > 2medium_ar.txt
findstr /n "<true_angle_range>0\.[2-9] <true_angle_range>1\.[0-1]" "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\setiathome.berkeley.edu\*.*" > 3higher_medium_ar.txt
findstr /n "<true_angle_range>1\.[2-9] <true_angle_range>[2-9]\.[0-9] <true_angle_range>[1-9][0-9]\.[0-9]" "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\setiathome.berkeley.edu\*.*" > 4high_ar.txt
findstr /n "<true_angle_range>2\.[5-9] <true_angle_range>[3-9]\.[1-9]" "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\setiathome.berkeley.edu\*.*" > 5very_high_ar.txt
findstr /n "<true_angle_range>[1-9][0-9]\.[1-9]" "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\setiathome.berkeley.edu\*.*" > 6even_higher_ar.txt
echo.
echo Done.
pause 0.

Nie pytajcie o zasadę działania, gotowe komendy znalazłem na forach. :-[

3. Zmienić ścieżkę dostępu do katalogu Seti wg własnej konfiguracji
4. Zapisać zmiany
5. Zmienić rozszerzenie pliku na .bat

I teraz robimy tak:
1. Pobieramy większą ilość próbek (jak będą  :)) Seti-cuda do przesiania
2. W managerze Boinc wstrzymujemy pobieranie danych i przeliczanie projektu.
3. Uruchamiamy plik wsadowy findvlar.bat
4. Zwraca on kilka plików tekstowych, z podziałem na zakres Angle Range (nie wiem jak to przetłumaczyć).
5. Wszystkie WU w pliku very_low_ar.txt są do przerwania. Przerywamy i Aktualizujemy projekt.
6. WU w pliku low_ar.txt są podejrzane, ale przy zwiechach resetuje je skrypt i do tej pory u mnie to działa. (Pozostałe pliki są chyba tworzone kontrolnie)
7. Przywracamy przeliczanie Seti w managerze.
8. Po przeliczeniu wszystkich próbek (lub prawie wszystkich) aktywujemy pobieranie nowych danych(i pobieramy)/raportujemy przeliczone próbki.
I tak w kółko.

Ciekawy jestem, czy ktoś coś z tego zrozumiał.

Troll81

Strasznie dużo pałowania z tym.....

KrzychuP

Tak się tylko wydaje. Ale coś za coś. Póki nie będzie CUDA'ów w innych projektach albo GPUgrid nie skróci jednostek szkoda, żeby się moc marnowała.

Machloj

łoki - boinc mi moją cudową kartę wykrył - tylko przebrzydły seth wysyła mi zadania na cpu - jest cudowa wersja seti na linucha?

KrzychuP

Chyba przez te błędy wstrzymali wydawanie jednostek na CUDA.  :(

A tak dobrze szło. Mam jeszcze 5 w buforku, ale na nockę to nie starczy  :( :(

Bluefish

A ja nie wiedziałem co się dzieje i wywaliłem te na CPU które mi ściągnął, no i teraz żadnych od kilku godzin mi nie ściąga :(


AMD Athlon 64 5000+ Black Edition 2.6@3.0 GHz + Pentagram KARAKORUM HP-120 AlCu, 2x1GB Kingston 800@857 MHz, Gigabyte GA-M55plus-S3G HTT 1070 MHz, Palit GF 8800GS 384 MB (575/1700 MHz) + 12 cm FAN, HDD 160 + 250 GB, DVD-/+RW Liteon 1673@1693 + LG GH22LP20, LCD 4x20 blue/white, Chieftec 450W

MarcinG

witam.
Przy normlanym liczeniu na quadzie 4 probek z innych projektow mam 4 procesy od 90-100% zajete.


Po szczesliwym zainstalowaniu seti-cuda ->   setiathome-CUDA-6.08.x86_64-pc-linux-gnu w BOINC menadzerze zauwazylem ze szybciej mi liczy (czas docelowy spada duzymi krokami) Nvidia osiaga temp. o 15stopni wyzsza wiec cos tam liczy :).......

ale..

odpalone sa kolejne 4 probki z innych projektow i zauwazylem w "top" ze mam 5 procesow : seti na 100% a inne okolo 60-90% i sie tak wachaja nawet od 40%. Tak czy tak projekty poza seti lacznie maja mniej niz 300% duzo mniej niz normlanie jak liczylem bez seti-cuda..

Czy to normalne ze tak jest czy ja cos zrobilem nie tak... ???
Myslalem ze bede mial 5 procesow i kazdy prawie po 100%  -> 4x 90%-100%uzycia  na procka i kolejny osobny 100% na Nvidie..
a ja mam lacznie moze okolo 350-380%.
Nie powinno byc cos okolo 450-500% ? uzycia lacznie procesora i nvidii ?



screeny :
4x procesy seti bez cuda ( ok ) -> http://img293.imageshack.us/my.php?image=56619624.png
1 x proces seti + cuda  (ok)->   http://img218.imageshack.us/my.php?image=14937485.png
4x cpu + 1x gpu (chyba cos nie tak albo ja o czyms nie wiem)  -> http://img517.imageshack.us/my.php?image=84036038.png

fakt ze probke ktora procek liczy 5h gpu policzylo w 20 min. przy okazji moglbym usmazyc kotleta w kompie -> http://img517.imageshack.us/img517/1076/36692892.png

z gory dzieki za odp.

KrzychuP

1. Nie będziesz miał kolejnych 100% po włączeniu procesu na CUDA, bo przecież nie domontowałeś kolejnego rdzenia CPU. System nie pokazuje GPU jako rdzenia (przynajmniej pod Windozą  ;)).

2. Uruchomienie obliczeń na CUDA'ch powoduje, że użycie CPU dla pozostałych 4 procesów spada o kilka procent. Obliczenia na GPU potrzebują mimo wszystko trochę mocy obliczeniowej zwykłego procesora. Dlatego suma obciążeń nigdy nie przekroczy 400% (masz w końcu 4 rdzenie CPU).

p.s. na jakim systemie pracujesz? bo to trochę dziwne, że po uruchomieniu GPU pokazuje Ci 100% na tym procesie,
      te screeny to z jakiegoś programu pod Win, czy to pod linuksem tak wygląda?

MarcinG

#25
1. System Kubuntu jaunty 9.04 64 bit.

Tak nie powinno przekroczyc 400% bo oczywiscie sa 4 rdzenie tylko myslalem ze bedzie 500% bo dodatkowo jest jeszcze GPU jako 5ty proces. :)

Ale jak mowisz ze GPU jest jakby czescia zuzycia kazdego rdzenia to tak czy tak powinno byc prawie 400% (czasami mam 300-350% hmm)



2. Czy nalezy w cc_config zmienic wartosc N    na 5 ? w " ncpus>N</ncpus> "

3. CO znaczy  Task Status shows " Running (0.04% CPUs, 1 CUDA) "  ? uzycie 4setne z rdzenia do GPU


screen ppo zmianie ncpus na 5 :

http://img99.imageshack.us/my.php?image=11394352.png
http://img387.imageshack.us/my.php?image=61403517.png

KrzychuP

ad.1 Teoretycznie GPU powinno zabierać do ~4% jednego z rdzeni (to właśnie te 0.04% o którym piszesz z p.3).
Ja się na linuksach wogóle nie znam, nie wiem w jaki sposób system rozdziela moc procesora między zadania. Może system uruchamia sobie jakieś własne systemowe zadania, o których nie informuje w tym spisie, i dlatego suma nie osiąga 400%

ad.2 Jeśli używasz standardowych aplikacji, to nie ma potrzeby zmieniania <ncpus> na 5. Manager powinien automatycznie "podbierać" te 4% rdzenia dla GPU.
Po wpisaniu 5 uruchomi Ci 5 zadań na CPU + 1x GPU. Spowolni to tylko obliczenia, bo żeby utrzymać proporcjonalny przydział CPU na zadania wg managera BOINC, będzie musiał bardzo często przełączać się między zadaniami (masz w sumie wtedy jeden "wirtualny" rdzeń). Tylko niektóre optymalizacje wymagają zmiany <ncpus>, ale wtedy to aplikacja licząca ma wbudowany rozdzielacz mocy (mam tu przede wszystkim na myśli pack Seti pozwalający liczenie równolegle tego projektu na CPU i GPU - tu autor zaznaczył, że trzeba zmienić liczbę przy <ncpus>)
Dla <ncpus> równe 0, manager automatycznie powinien wykrywać ilość rdzeni i uruchamiać tyle procesów na CPU + podbierać część jednego rdzenia dla GPU.

ad.3 Jak pisałem wcześniej oznacza to, że GPU podbiera 4% rdzenia CPU.

p.s. u mnie dziś rano coś manager fiksował i zabierał całe jajko dla GPU, ale wystarczyło wyłączenie BOINC i wszystkich jego procesów i ponowne jego uruchomienie i wszystko wróciło do normy

MarcinG

seti+cuda+linux x64+boinc 6.6.11

A tak wogole zanim zainstalowalem setiathome-CUDA-6.08.x86_64-pc-linux-gnu to wczesniej moglem sobie bez problemu zamieniac klientow BOINCA :
" Linux x64   6.4.5   Recommended version " i " Linux x64   6.6.11   Development version"
na zmiane i nic sie nie dzialo.

Dzisiaj majac CUDA chcialem wrocic do recomendowanej wersji 6.4.5 x64 i klient BOINC wykrzaczal sie za kazdym razem.

Czyzby CUDA na x64 linux chodzilo tylko z klientem  6.6.11 x64 develop. ? .

Byc moze ta informacja przyda sie tym ktorzy probowali wczesniej zainstalowac na linuxie ale probowali ze standardowym klientem.

xer

Dzień Dobry

Ponieważ trochę wypadłem z obiegu miałbym małą prośbę, może ktoś mi pokazać jak zrobić zrobić żeby SETI nie pobierało próbek CUDA oraz astropulse, żeby tylko liczyło standardowe.

z góry dziekuje
pozdrawiam

Troll81

Zaloguj się na swoje konto w SETI i wyedytuj preference liczenia.

xer

a bardziej dokładnie, bo ja już tam szukam i szukam, i ciągle mam jakieś próbki CUDA która wybitnie mnie irytują oraz jakieś astropulsce :/ a ja chce tylko stare dobre SETI liczyć

Troll81

To już akurat problem projektu. Ja mam zaznaczone by korzystał tylko z GPU (jest tam do odchaczenia opcja use CPU) a wciąż mi przysyła zadania na seti-enchanced (nie CUDA) i mnie tym irytował. Trzeba poczekać aż rozwiążą problem.

xer

Wygląda więc na to, że tymczasem muszę sobie podarować SETI :/

Pigu

wgraj klasyczne optymalki
http://calbe.dw70.de/win32.html

nie wspierają ani astro ani cuda, a i szybciej znacznie policzysz, jak masz pytania to zadawaj
pozdro

xer

dzieki! teraz działa tak jak chciałem :)

lolek

#35
Co sie dzieje z SETI i nie mówię tu o braku WU. Ostatnio dostałem nową partię śmieszne 5 sztuk. Problem jednak w tym że komp mi tnie prawie tak jak przy GpuGrid, a po godzinie liczenia 2 %. Ktoś tak jeszcze ma czy to tylko u mnie się coś sypneło? >:(

EDIT
Włączyłem właśnie Grida i on jednak mniej tnie

KrzychuP

Ostatnio rzeczywiście cudownych WU jak na lekarstwo...  :(

U mnie też lekko przycina
Prawdopodobnie to wina VLAR'ów. (sprawdziłem sobie i miałem kilka)
Dostałem wczoraj całą serię i dwie W musiałem wywalić, ale reszta się przeliczyła
trochę z oporami, ale poszły.

Tomasz R. Gwiazda

a czy dzis jakis problem ze statsami nie nastapil?
Na stronie projektu widze ze punkty zlicza i ich liczba sie zwieksza a na stronie statystyk boincstats w dniu dzisiejszym nie przybyl zaden punkt (a wg. statsow ze strony projektu to powinny byc okolo 5000 )


stn

Czy serw seti ma takie zwisy? Odpalilem aplikacje crunch3ra pod linuxem ale nie widac sciagnietych WU na stronie profilu. Czyzby nie bylo za nie punktow?

lolek

A czy przypadkiem nie weszłeś na Seta jak miał prace techniczne? Co do serwerów to czasami się zdarza że się coś im rąbie, ale stosunkowo rzadko patrząc jaki ruch tam jest i objawia się to po prostu brakiem pracy.