Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Optymalki GPU, CPU pod milke

Zaczęty przez OxyOne, 08 Luty 2009, 14:52

lolek

pytanie jaka to zasiłka by sam dobrze wiesz że waty to nie wszystko. ale ogólnie jestem na tak

OxyOne

Cytat: Troll81 w 20 Marzec 2009, 16:07
no to teraz jeszcze jedno pytanie. Czy mój 6550 razem z jednym dyskiem SATA plus radek 4850 dadzą radę na zasiłce 400W???

jakiej marki, model, rev ??
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81


OxyOne

Cytat: Troll81 w 20 Marzec 2009, 18:23
modecom :D feel III 400 :D

na tym zasilaczu nie odpaliłbym Bartona bo mi szkoda procesora. widze ze lubisz ryzyko odpalajac swoj sprzet...
o milce na gpu ja bym zapomniał... zrobisz jak uwazasz
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Tak krawiec kraje jak mu materiału staje  :-[ miałem ok 100 na zasiłkę to wybuliłem. Będę miał nadmiar gotówki to obaczym...

Pigu

katastrofa :(

zachciało mi się wymienić stery na 9.3 - ładnie podorabiałem dll'ki zgodnie z instrukcją, odpalenie boinca i... wszystkie wu od razu bąłd, zejście na 9.2 - odpalenie wu powoduje wywalenie grafy i VPU Recover, powrót na 9.1 nie rozwiązuje problemu - zachowuje się jak na 9.2

i dupa i zad ciasny - radek od 24h nie liczy, ratujcie kamrrraci

(zmiany opto z e z powrotem na d też nic nie dają)

sesef

Cytat: Pigu w 21 Marzec 2009, 18:51
katastrofa :(

zachciało mi się wymienić stery na 9.3 - ładnie podorabiałem dll'ki zgodnie z instrukcją, odpalenie boinca i... wszystkie wu od razu bąłd, zejście na 9.2 - odpalenie wu powoduje wywalenie grafy i VPU Recover, powrót na 9.1 nie rozwiązuje problemu - zachowuje się jak na 9.2

i dupa i zad ciasny - radek od 24h nie liczy, ratujcie kamrrraci

(zmiany opto z e z powrotem na d też nic nie dają)

Przywróć system, i sprawdź czy usunęło/napisało starszymi sterami Ci te kopiowane DLL-e

Troll81

Czy ktos cos wie o wypuszczaniu aplikacji na radka 3650?? bo folding na nim hula a milky chyba jeszcze nie

sesef

Cytat: Troll81 w 21 Marzec 2009, 23:23
Czy ktos cos wie o wypuszczaniu aplikacji na radka 3650?? bo folding na nim hula a milky chyba jeszcze nie

I hulać nie będzie, chyba że ATI da jakiś wsparcie dla double precision w sterownikach dla innych kart. Milka potrzebuje double precision i jak na razie wsparcie dla tego mają tylko karty z serii 38xx i 48xx i Firestream 92xx reszta się nie nadaje.

Pigu

problem wstępnie rozwiązany - pomogły stery asusa, jutro przeprowadzę kilka eksperymentów - mam do sprawdzenia pewne teorie

[PBT] Horpah

pomóżcie, mam problem nie mogę liczyć milki z prime, bo wtedy nie pobiera mi nowych jednostek i moja 4850 stoi i się nudzi.Jak wyłączę przetwarzanie prime to znowu milka zaczyna liczyć. Niestety nie pomaga ten pingujący bat.

Pigu

liczę bez problemu z 321 - pobieram buforek np 25wu, blokuję wszystkie poza np 8 (w końcu długie są) i wio - milka pobiera, prime się liczy

[PBT] Horpah

też wstrzymałem pobieranie nowych zadań w prime, niestety to nie pomaga i po chwili jednostki milki się kończą i nie pobiera nowych, po kilku bądź więcej ręcznych aktualizacjach milki znowu załapuje ale po chwili znowu nie pobiera.

Pigu

hmm nie mam problemu z liczeniem milki na jednym managerze razem z 4roma innymi aktywnymi projektami (no poza tym, że czasem któryś wpadnie na pomysł wysokiego priorytetu, ale to i tak nie problem z pobieraniem), jak mniemam przydział zasobów na milkę znacznie większy od reszty?

OxyOne

Cytat: Horpah w 08 Kwiecień 2009, 17:03
pomóżcie, mam problem nie mogę liczyć milki z prime, bo wtedy nie pobiera mi nowych jednostek i moja 4850 stoi i się nudzi.Jak wyłączę przetwarzanie prime to znowu milka zaczyna liczyć. Niestety nie pomaga ten pingujący bat.

Ustaw sobie łaczenie z siecia na 0 bufor na 1 ja tak mam i liczy normalnie jedno i drugie.
Nie zapomnij o poganiaczu z batem  :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

No dobra, podpialem wlasnie dwie 4890. Stery zapiete. Co jeszcze nalezy zrobic zeby te cholernie glosne grafy zaczely liczyc?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: AiDec w 14 Kwiecień 2009, 13:07
No dobra, podpialem wlasnie dwie 4890. Stery zapiete. Co jeszcze nalezy zrobic zeby te cholernie glosne grafy zaczely liczyc?

A co nie liczą jeszcze??

No trzeba zapiąć poganiacza jak masz w innym katalogu boinc to zmienić
Cytat:a
cd "C:\Program Files\BOINC"
boinccmd.exe --project http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/ update
ping 127.0.0.1 -n 20
goto a

Jakie stery? 9.4?

Jak już zacznie liczyć to zjechać z taktowaniem ramu do momentu aż nie zacznie błędami sypać, myślę że 200-2500 Mhz będzie dobrze.

AiDec

#57
Poganiacz poganiaczem. Poganiacz by sie przydal jakby to dzialalo, a NIE dziala. Poganiacz jest przeciez tylko do zgarniania junitow. Probowalem juz trzech roznych sterow i nic. 9.4 poszly na dzien dobry. W systemie wszystko gra, ale nie w BOINC`u.

No CUDA devices found
No coprocessors

Lipa i tyle. WU Milky liczy tylko CPU.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Bo ardki to nie CUDA devices :D a do milki trza mieć optymalkę która zapnie GPU do roboty. Ściągnij optymalkę :D

AiDec

#59
Sciagnalem i zapialem. Optymalka dziala, ale Radka do roboty nie zapiela.

No coz, pobawie sie troche OC ( :arrr:) i odesle im z powrotem  :(.


OC niezle :D. Core 850@970MHz :D, Mem 975@1070 - nice :).



Co do MW, to cos udalo mi sie ruszyc. Probki ida w GPU, ale wali samymi bledami. Cos jeszcze musze pogrzebac.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

#60
Cytat: AiDec w 14 Kwiecień 2009, 13:51
Sciagnalem i zapialem. Optymalka dziala, ale Radka do roboty nie zapiela.

No coz, pobawie sie troche OC ( :arrr:) i odesle im z powrotem  :(.

A co wywala? Skąd brałeś optymalki?

http://zslip.com/

Jaki system? Na pewno muszą być stery 9.4 bo na wcześniejszych nie działa to raz dwa jest trochę pomieszane z dll-ami poczytaj readme w tym archiwum tam masz opisane co trzeba gdzie skopiować i jak zmienić nazwę. Będzie działać :)


A i gdzie wsadziłeś te karty do kosmosa?

Edit

dobra widzę już po błędzie co się dzieje.

Cytatexit code -1073741515 (0xc0000135)

To samo miał NetMonitoring jak odpalał 30 na XP, problem rozwiązał się po zainstalowaniu visty, dlatego polecam zainstalować vistę x64 i będzie po problemie. Jak się nie podoba Areo można wyłączyć, albo próbować instalować Win 7 x64. Ja w tej chwili mam build 7068, ale niedługo będę pewnie robił update do RC1 które ma niby wyjść w kwietniu

Troll81

no i najważniejsze... może chwilowo nie być WU pod GPU :D

AiDec

#62
Opto oczywiscie ze zslip. Grafy nie w Kosmosie. OS Win32. Stery 9.4 prawie oryginalne.

Pamietam ze cos tam w app trzeba bylo jeszcze zmieniac - kojarzysz moze? Oryginalna wyglada tak:


Cytat<app_info>
<app>
<name>milkyway</name>
</app>
<file_info>
 <name>astronomy_0.19_ATI_SSE2e.exe</name>
 <executable/>
</file_info>
<file_info>
 <name>brook.dll</name>
 <executable/>
</file_info>
<app_version>
 <app_name>milkyway</app_name>
 <version_num>19</version_num>
   <flops>1.0e11</flops>
   <avg_ncpus>0.1</avg_ncpus>
   <max_ncpus>1</max_ncpus>
   <cmdline></cmdline>
 <file_ref>
  <file_name>astronomy_0.19_ATI_SSE2e.exe</file_name>
  <main_program/>
 </file_ref>
 <file_ref>
  <file_name>brook.dll</file_name>
 </file_ref>
</app_version>
</app_info>


Standardowa 4890 ma 1.36 Tflops. Jak to tam wpisac i co jeszcze zmienic?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

#63
Cytat: AiDec w 14 Kwiecień 2009, 13:51
Sciagnalem i zapialem. Optymalka dziala, ale Radka do roboty nie zapiela.

No coz, pobawie sie troche OC ( :arrr:) i odesle im z powrotem  :(.

zaraz zaraz spokojnie Panowie napisałes ze optymalka działa ale radka ne pogoniła, jak nie pogoniła to skad wiesz ze dziala?
wydaje mi sie ze za pakowałes opty na CPU a nie na GPU bo optymalka pod GPU nie liczy na CPU - CUDÓW nie ma.
Pobaw sie dll tzn musisz skpiowac 3 pliki (atical...dll) i zmienic na amdcal...dll.
Brook musi byc razem z milka ale wrzuc go proforma do X:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC
oraz do głównego katalogu. Na 64bit nie powinno byc problemu, ale na 32bit trzeba sie pobawic...

<app_info>
<app>
<name>milkyway</name>
</app>
<file_info>
  <name>astronomy_0.19_ATI_SSE2e.exe</name>
  <executable/>
</file_info>
<file_info>
  <name>brook.dll</name>
  <executable/>
</file_info>
<app_version>
  <app_name>milkyway</app_name>
  <version_num>19</version_num>
    <flops>1.0e11</flops>              // ja mam 4.8e11 (4x4870)
    <avg_ncpus>0.1</avg_ncpus>   // ja mam 1 jak mam czastki wali błedami
    <max_ncpus>1</max_ncpus>
    <cmdline></cmdline>            // ustaw n4 w0.0 f0
  <file_ref>
   <file_name>astronomy_0.19_ATI_SSE2e.exe</file_name>
   <main_program/>
  </file_ref>
  <file_ref>
   <file_name>brook.dll</file_name>
  </file_ref>
</app_version>
</app_info>
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

Cytat: NetMonitoring w 14 Kwiecień 2009, 14:12
Pobaw sie dll tzn musisz skpiowac 3 pliki (atical...dll) i zmienic na amdcal...dll.

Zrobic kopie tych plikow i tak po prostu zmienic im nazwy?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

CytatNote on Catalyst 9.2:

ATI/AMD renamed the CAL libraries with the latest driver release. To get the GPU app running,
duplicate the following files in your Windows\system32 folder (the suffix "64" applies only to
64Bit systems):

aticalrt.dll or aticalrt64.dll
aticalcl.dll or aticalcl64.dll
aticaldd.dll or aticaldd64.dll

Now Rename the copies to

amdcalrt.dll or amdcalrt64.dll
amdcalcl.dll or amdcalcl64.dll
amdcaldd.dll or amdcaldd64.dll

You should have now 6 dll files in your Windows\system32 folder, 3 named amdcal*.dll and 3 with
the name atical*.dll. A simple rename of atical*.dll to amdcal*.dll is not sufficient!

tyczy się również 9.3 i pewnie 9.4

OxyOne

Cytat: AiDec w 14 Kwiecień 2009, 14:15
Cytat: NetMonitoring w 14 Kwiecień 2009, 14:12
Pobaw sie dll tzn musisz skpiowac 3 pliki (atical...dll) i zmienic na amdcal...dll.

Zrobic kopie tych plikow i tak po prostu zmienic im nazwy?

tak masz zmieic tylko nazwy
skopiuj np na pulpit te pliki:

aticalrt.dll
aticalcl.dll
aticaldd.dll

i zmien na:

amdcalrt.dll
amdcalcl.dll
amdcaldd.dll
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

#67
9.4 tez. Wciaz byly tylko 3 pliki.



Wszystko zrobione. Teraz czekam na junity.


Cholera:

2009-04-14 14:26:49|Milkyway@home|Starting task ps_s20_15_8759035_1239711923_0 using milkyway version 19
2009-04-14 14:26:50|Milkyway@home|Computation for task ps_s20_15_8759035_1239711923_0 finished
2009-04-14 14:26:50|Milkyway@home|Output file ps_s20_15_8759035_1239711923_0_0 for task ps_s20_15_8759035_1239711923_0 absent

Wszystkie bledne.


No nic, musze do pracy spadac. Pobawie sie tym wieczorem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

#68
Windows Vista x64 albo Win 7 x64 7068 do instalacji bo widać na XP ciężko idzie.

Trochę się pozmieniało jeśli chodzi o win 7 polecam build 7077

AiDec

#69
2.5h kombinacji, instalowania roznych sterow (oryginalnych i nie), zmian w app i nic. Aktualnie app wyglada tak:


Cytat<app_info>
<app>
<name>milkyway</name>
</app>
<file_info>
  <name>astronomy_0.19_ATI_SSE2e.exe</name>
  <executable/>
</file_info>
<file_info>
  <name>brook.dll</name>
  <executable/>
</file_info>
<app_version>
  <app_name>milkyway</app_name>
  <version_num>19</version_num>
    <flops>1.4e11</flops>
    <avg_ncpus>1</avg_ncpus>
    <max_ncpus>1</max_ncpus>
    <cmdline>n1 w0.0 f0</cmdline>
  <file_ref>
   <file_name>astronomy_0.19_ATI_SSE2e.exe</file_name>
   <main_program/>
  </file_ref>
  <file_ref>
   <file_name>brook.dll</file_name>
  </file_ref>
</app_version>
</app_info>

Czytalem trzykrotnie co PoorBoy kombinowal, po kilka razy to co pisaliscie, wszystko zrobilem ok., tylko efektow ni ma :/. Przetestowane stery to 9.2, 9.3, 9.4, jak rowniez 9.2 od producenta grafy (oczywiscie kazdorazowo kopiowanie/modyfikowanie nazw dll`i i restarty kompa). Sprobuje jeszcze sterow Diamonda jak sie te 700MB sciagnie. Jak to nie zadziala, to grafy robia szybki wypad. Szkoda ze drogie sa, bo zrobilyby wypad przez okno lotem koszacym. Zawsze mnie ATi doprowadza do szalu, zwlaszcza sterami  >:( (niestety jak widze od lat nic sie nie zmienia na lepsze :/ ). Dam grafom jeszcze 24h, jak sie nic na 4um Milky nie urodzi, to odsylam zlomy.

@sesef: przejscie na Viste czy W7 (przecie to ten sam badziew co Vista) odpada. Nie bedzie mi Vista plula w twarz. W moim domu nigdy noga Visty nie postanie. Nawet freeware`owej Visty (czyt.: pirackiej :P).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

ja rozsiałem te dll jeszcze w kilku miejscach i ruszyło (foldery w boinca, danych boinca, projektów itp)

OxyOne

#71
Cytat: AiDec w 15 Kwiecień 2009, 03:01

Cytat
Jak to nie zadziala, to grafy robia szybki wypad. Szkoda ze drogie sa, bo zrobilyby wypad przez okno lotem koszacym. Zawsze mnie ATi doprowadza do szalu, zwlaszcza sterami  >:( (niestety jak widze od lat nic sie nie zmienia na lepsze :/ ). Dam grafom jeszcze 24h, jak sie nic na 4um Milky nie urodzi, to odsylam zlomy.

@sesef: przejscie na Viste czy W7 (przecie to ten sam badziew co Vista) odpada. Nie bedzie mi Vista plula w twarz. W moim domu nigdy noga Visty nie postanie. Nawet freeware`owej Visty (czyt.: pirackiej :P).

Zainstaluj na probe XP64 i zobacz czy blanga jak nie chcesz visty czy "sieben".
Chcesz zrobic wypad radków przez okno? to postaraj sie tak mocno rzucic abym złapał -zaopiekuje sie.
Piszesz ze ATI doprowadza Cie do szału zwłaszcza stery. W czym masz problem. Wpakuj, zainstaluj i graj nic prostrzego...

Ale jak chcesz RADKI uzyc w projekcie, w ktorym nie ma:
1. Wsparcia ze strony BOINC - klepia "bezedury" ze od wersji 6.4.4 miały byc wspierane jak NV
2. Gość (Gipsel) tworzy app i zatrzymał sie na wsparciu do HD4870 (R770)
3. Posiadasz najnowsze grafy ktore nie maja zastosowania w danym momencie czasowym, az do wydania Milkyway_GPU
To musisz byc cierpliwy i czekasz na rozwiazanie albo kombinujesz...

Prosze nie miej pretensji do ATI bo jakby pakowali tyle kasy co pakuje NV i CAL byłby w BOINC mowiłbys co innego...
Powiedziałbym wiecej o NV i jej CUDAch ale powoli samo w necie wychodzi na wierzch. Powiem tyle gruba kasa i powszechna sciema...

Co do złomów które chcesz odesłac hmm... przekonamy sie niebawem jak stana w szranki ATI i NV w milce... tym bardziej ze dzieki tym złomom jestem No1.

Jezeli obrazilem Cie w taki lub inny sposób z góry przepraszam to nie bylo zamierzone...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Ja się ustawiam pod Twoim oknem w kolejce po te radki :D

lolek

To zamiast wyrzucać przekaż je nieodpłatnie liczydłowym. Był gdzieś nawet odpowiedni wątek. Pomysł trolla też jest niezły, ale co będzie jak nie złapie, grafa upadnie i się uszkodzi, kto mu wtedy za paliwo zwróci  XD

OxyOne

Cytat: Troll81 w 15 Kwiecień 2009, 08:58
Ja się ustawiam pod Twoim oknem w kolejce po te radki :D

Juz mam nagrana ekipe: Boruc, Dudek i cała reszta

Oprócz tego reprezentacjie ruskich
Łapajkow-bramka
Tamow, Zaporow -Obrona
Kiwajkow, Bombow, Rakietow sa zwolnieni jeszcze pomysla ze trzeba wybic...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Albo przekaż te radki na SKB@P :D

sesef

#76
Cytat: AiDec w 15 Kwiecień 2009, 03:01@sesef: przejscie na Viste czy W7 (przecie to ten sam badziew co Vista) odpada. Nie bedzie mi Vista plula w twarz. W moim domu nigdy noga Visty nie postanie. Nawet freeware`owej Visty (czyt.: pirackiej :P).

Co do Visty się zgodzę co do Win 7 nie. Mam go od stycznia począwszy od kompilacji 7000 teraz mam 7068 dzisiaj będę instalować 7077 i z tego windowsa już nie zrezygnuje, a na pewno nie wrócę na XP. Patrząc teraz ze strony czegoś lepszego mogę śmiało powiedzieć że XP już nie jest dobrym windowsem i powinien podzielić los 98.

Co do radków daj im szansę CAL się rozwija ze 2 miesiące temu nie obsługiwał jeszcze multi gpu oraz 70x2 i u NetMonitoringa liczyło tylko 1 GPU teraz liczy 4 a za miesiąc nie wiadomo co będzie. CUDA swego czasu miała podobne problemy teraz akurat ATI je ma ale dzielnie brnie do przodu.

Pigu


AiDec

#78
Cytat: NetMonitoring w 15 Kwiecień 2009, 08:41
Jezeli obrazilem Cie w taki lub inny sposób z góry przepraszam to nie bylo zamierzone...

No co Ty, w zadnym wypadku :).

Co do sterow, to po prostu nerwy mnie czasem ponosza i trzeba brac glebszy oddech, odczekac godzinke czy dwie... Znasz to uczucie? ;).

Ja rozumiem ze gdybym kupowal jakies badziewie, to cos mogloby nie grac. Jakbym sobie kupil 'malucha' to zakladalbym ze wiele elementow na pewno nie bedzie dzialac jak nalezy. Ale jak kupuje 'mercedesa', to licze ze wszystko bedzie dopracowane do najdrobniejszego szczegolu i jesli tak nie jest to mnie szlag trafia. Wqrzylem sie na dzien dobry na te dll'e i juz ATI na dzien dobry bylo na straconej pozycji, pozniej sie okazalo ze te dwie grafy sa tak cholernie glosne, ze 'same one' chodza glosniej od calego Kosmosa, a pozniej bylo juz tylko gorzej.


Cytat: Pigu w 15 Kwiecień 2009, 17:04
rzuć mnie kosmosem :parrrty:

Kosmosem nie rzuce, bo Kosmos dziala jak nalezy :P. Jak mi jeden komp wyciaga do 60k pkt., to nie bede wywalal :P.



Wracajac do tematu Milky na ATI, to pytanie do liczydlowych: czy ktokolwiek liczy Milky/ATI pod XP32? Jesli tak, to jaka karta ATI i jakie stery?


Cytat: NetMonitoring w 15 Kwiecień 2009, 08:41
Zainstaluj na probe XP64 i zobacz czy blanga jak nie chcesz visty czy "sieben".

No wlasnie w tym rzecz, ze nie chce zadnego innego OS'a poza XP32. Na zadnym innym nie beda mi dzialaly klienty HAL'owe TJM'a, czyli nie bede cisnal w Almere. Jak nie bede cisnal w Almere, to po co mi w kompach i-RAMy. I tak dalej. Jedna zmiana pociaga za soba kilka innych.

Na chwile obecna chce sie dowiedziec czy ktos liczy na XP32. Jesli tak, to po prostu zwroce te grafy i kupie 4870x2 idac za Twoim przykladem. Zdaje sobie sprawe ze z tymi 4890 to bylo lekkie ryzyko. Ryzyko czasami przynosi korzysci, a czasami nie. Zaryzykowalem kiedys z wypasionym Kosmosem (a wielu mowilo ze niepotrzebnie) i oplacilo sie, z i-RAM'ami oplacilo sie, z 280GTX tez, a skoro nie udalo sie z 4890 to coz - trzeba sobie powiedziec ze sie nie udalo i naprawic blad.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Te śmieszne HALowe klienty powinny się odpalić pod 64 bitowymi systemami, a nawet jeśli tak nie jest, można zbudować nowe i to 64 bitowe wersje, przecież każdy kto dysponuje 64 bitowym środowiskiem kompilacji da radę zmienić 2 linijki w kodzie i zbudować managera. Zwłaszcza, że nie brakuje tu kombinatorów którzy z konieczności muszą kompilować BOINC API, a wyprodukowanie działającego core clienta to skutek uboczny każdej takiej kompilacji (manager wymaga dodatkowo wxwidgets, ale można wziąć z oficjalnej wersji).
Dlatego jeśli Almere to jedyny powód, to raczej się nawet nie zastanawiaj tylko format %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.