Optymalki GPU, CPU pod milke

Zaczęty przez OxyOne, 08 Luty 2009, 14:52

OxyOne

Bede sie starał aby były najnowsze.

Optymalaka pod CPU, GPU ATI/AMD Radeon HD38xx i HD48xx

http://www.speedyshare.com/936791804.html


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16 luty 2009

Dzisiaj mam nowe optymalki ktore nie robia Compute Error sa sprawdzone i działaja dobrze pod XP32 i Vista64

optymali sa pod:
x86; SSE; SSE2; SSE3; SSSE3; SSE4.1

http://www.speedyshare.com/141346773.html

tylko pod 64bit prawdopodobnie tylko Vista64 oraz XP64
SEE3 GPU ATI RADEON HD38xx i 48xx

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17 luty 2009

nowe optymalki  0.19

http://www.speedyshare.com/913770438.html

optymalki sa pod SSE; SSE2; SSE3; SSSE3; SSE4.1; SSE4.2

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Szopler

I tak na pastwe konkurencji... ehh :attack:

[PBT] Horpah

Cytat: Szopler w 08 Luty 2009, 15:22
I tak na pastwe konkurencji... ehh :attack:

te są ogólnie dostępne na forum milky

OxyOne

te ogolnie dostepne na milce - u mnie nie dzialaja, te sa z niemieckiego forum nazwy nie pamietam i te działaja.
oprocz tego trzeba zmienic w pliku tak aby uzywal całej mocy gpu.

pozwolilem sobie na ten watek bo otrzymuje maile z problemem działania i ustawien.

jezeli uwazacie ze to glupi pomysł to skasuje watek...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

emilek

A masz może jakieś sprawdzone pod Windows XP 32bit? Z tego co widzę to te są na 64bit.
Narazie jakoś przeżyję zresztą i tak pewnie mnie czeka mnie zmiana na 64bity.

btw. Da się legalnie przejść z 32bit XP Home na wersję 64bitową?

[PBT] Horpah

#5
Cytat: NetMonitoring w 08 Luty 2009, 15:53
jezeli uwazacie ze to glupi pomysł to skasuje watek...

ależ skąd, po co szukać skoro tak ładnie podałeś, poza tym można tu się wymieniać uwagami na temat opt. na GPU


Niestey ta optymalizacja GPU_CPU v17 nie chodzi pod Windows_7_x64, przeliczają się natychmiast z błędem file output ... absent

PBT_marian_boss

Cytat: emilek w 08 Luty 2009, 18:17
btw. Da się legalnie przejść z 32bit XP Home na wersję 64bitową?

Na pewno są inne klucze, przynajmniej u mnie. Jeżeli masz Windę OEM to pewnie będzie problem.

OxyOne

nie przejdziesz z xp32 home na xp64, poniewaz xp64 jest to wersja pro i w jezyku eng.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

emilek

#8
Dzięki za odpowiedz, jest sens instalować na jednym z PC (X2 4000+ z OC) Windows 7 beta 64bit wykorzystywany jedynie do obliczeń?
Pytam się dlatego bo przeglądałem ostatnio forum i różnica między w czasie przetwarzania między 32bit a 64bit jest dość znaczna, tym bardziej w MilkWay.

OxyOne

zawsze jest sens tym bardziej na takiej maszynce, zawsze cos.
inni pracuja o wiele słabszych i sie ciesza... bez zastanowienia licz...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Gargul

#10
Jest szansa na optymalkę pod odrobinę starsze GPU? Konkretnie pod R1950Pro (GPU RV570), czy tylko HD wchodzi w grę?   Na necie nie znlazłem słowa na ten temat, więc nie wiem, czy tp wogóle możliwe. :book:

OxyOne

tylko HD38xx i 48XX, ale mozesz sprawdzic...
nie mam takiej grafiki wiec nie mam jak zobaczyc
próba nie szczelba...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

[PBT] Horpah

Moje wrażenia z liczenia na karcie ATI 4850 512 MB, procek Q6600:
1. pod Win7 w ogóle nie chodzi i nie pomaga żadna emulacja, nic się nie da zrobić
2. pod WinXP 64bit chodzi ale sterowniki muszą być starsze, testowałem na 8.12 bo przy 9.1 wywala się
3. liczy jednocześnie 8 próbek, niestety trochę karta muli ale da się przeżyć
4. obciążenie procesora do 50%
5. niestety niektóre próbki wywalają się, niektóre ściągają z błędem
6. temperatura karty z 50 podniosła się do 95 st.
7. no i ostatnie najgorsze; milka bardzo mało za to płaci i nie pomaga mnożnik (dałem 100x)

W związku z tym wyłączyłem, po co smarzyć kartę skoro tak mało płacą.

[PBT] Horpah

#13
Panowie i Panie zmieniło się i to bardzo korzystnie, teraz opłaca się liczyć na karcie ATI
Mimo że po przeliczeniu clained kredyt to 0.8 to projekt wypłaca 13 kredytów czyli tak jak by było liczone na CPU
Mój quad liczy osiem próbek jednocześnie trwa to około minuty.
Sterowniki muszą być 8.12 nie wyższe, aplikacja 0.19b ze strony http://www.3rd.in/zslip/milkyway/win-ati-19b/Milkyway_0.19b_ATI.zip chodzi pod win32/64
Polecam

1) update
płacą różnie albo 12.xx albo 8.xx
ciężko pobrać nowe zadania

Szopler

Nie ma jakichś optymalek pod CUDA?

OxyOne

nie ma pod cuda i mam nadzieje ze nie bedzie, albo zeby wyszły - chciałbym zobaczyc jak czerwony smok skacze po zielonym cudzie XD

Cytat: Horpah w 25 Luty 2009, 14:34
1) update
płacą różnie albo 12.xx albo 8.xx
ciężko pobrać nowe zadania

ja nie zauwazyłem aby brakowało WU
placone jest 8.xx, 12.xx i 13.xx
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

[PBT] Horpah

u mnie żeby zechciał pobrać to muszę klikać w aktualizuj projekt i za drugim trzecim razem pobiera po przeliczeniu i odesłaniu stoi i nie pobiera pomaga ponowne aktualizowanie, liczę po win32 może to dlatego

sesef

Odpal sobie taki pliczek wsadowy (bat)

Cytat:a
cd TUTAJ_SCIEZKA_DO_KATALOGU_BOINC_NP_C:\Program Files\BOINC
boinccmd.exe --project http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/ update
ping 127.0.0.1 -n 60
goto a

[PBT] Horpah

ok, to pomogło
ale czy to się spodoba, nie dostanę bana za obciążenie serwera pingami ?

Troll81

Przecież pingi lecą na twoją własną maszynę :D

OxyOne

aaaa zapomniałem ze mam crona od MINDC to tak dobrze blanga ze zapomniałem o nim.... przepraszam
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

OxyOne

zauwazyłem ze płaca 28.64 za 25sek pracy GPU
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

[PBT] Horpah

czas pracy GPU pokazywany przez manager nie pokrywa się z rzeczywistością przynajmniej u mnie
Tak są dłuższe zadania i za nie więcej płacą.

ZdrowaMarchewa

Mozna prosic o optymalke dla SSSE3 ? Linki w pierwszym poscie maja wykasowane pliki  ;D

MarcinG


ksysju

Hi

A działają wam te optymalki Linux 64 bit     CPU     0.18d mkII  ?

U mnie od razu błędy wu i koniec.

--
ksysju
ksysju

MarcinG

#26
edit:  ops nie spojrzalem d ? mkII ? skad one sa ?



mam tylko taka :) ->

milkyway_0.18_SSE4.1_x86_64-pc-linux-gnu

ta u mnie dziala .. ale sse 4.1
tu masz app_info.xml


<app_info>
    <app>
        <name>milkyway</name>
    </app>
    <file_info>
        <name>milkyway_0.18_SSE4.1_x86_64-pc-linux-gnu</name>
        <executable/>
    </file_info>
    <app_version>
        <app_name>milkyway</app_name>
        <version_num>16</version_num>
        <file_ref>
            <file_name>milkyway_0.18_SSE4.1_x86_64-pc-linux-gnu</file_name>
            <main_program/>
        </file_ref>
    </app_version>
    <app_version>
        <app_name>milkyway</app_name>
        <version_num>18</version_num>
        <file_ref>
            <file_name>milkyway_0.18_SSE4.1_x86_64-pc-linux-gnu</file_name>
            <main_program/>
        </file_ref>
    </app_version>
</app_info>


tylko sse 4.2 cos mi nie hulala.

buninek

Cytat: ksysju w 12 Marzec 2009, 13:02
A działają wam te optymalki Linux 64 bit     CPU     0.18d mkII  ?
Właśnie sprawdziłem. Wszystko ok.

ksysju

Hi

U mnie niestety na żadnym, zostaje na starszych.

--
ksysju
ksysju

[PBT] Horpah

ukazała się nowa wersja 19 e

Pigu


OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu


sesef


Troll81

krótkie zestawienie modeli ATi pod kątem wydajności

3650   174
3850   428
3870   497
4350   96
4550   96
4650   384
4670   480
4830   736
4850   1000
4870   1200

Pierwsza kolumna to model karty a druga to wydajność w Gflopach. Teraz pytanie jak to się przekłada na wydajnośc w milce? Czy taktowanie rdzenia ma znaczenie, czy ilość pamięci na karcie ma znaczenie? Czy tylko ilośc "rdzeni" ma znaczenie a reszta jest nieważna??

OxyOne

#35
1. pamiec nie jest az taka wazna mozna ja zdlawic ilosc tez niewazna
2. GPU jest wazny. OC cos tam daje najwazniejsze ile ma procesorów strumieniowych
np. 4870x2 poiada łącznie 1600 procesorów strumieniowych i 2,4 teraflopa czystej mocy obliczeniowej (dla porównania: GeForce GTX 280 cechuje się mocą na poziomie 0,933 teraflopa.

przyklad:
HD4870x2 wyrabia ok 160K
HD4850 wyrabia ok 50k

wszystko zalezy czy sa WU mam u siebie *.BATa który "wisi" nad milka i dyktuje tempo... bez niego marnie to bym widział...

radekpastuch.bat milka, radekpastuch.bat milka i jakos Milka daje WU a Radek z batem stoi i ma robote ja mam punkty kółko sie zamyka - wszyscy sa szczesliwi...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81


OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

no to teraz jeszcze jedno pytanie. Czy mój 6550 razem z jednym dyskiem SATA plus radek 4850 dadzą radę na zasiłce 400W???

MarcinG

ja stawiam na tak , ze wystarczy