Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Optymalki GPU, CPU pod milke

Zaczęty przez OxyOne, 08 Luty 2009, 14:52

OxyOne

łeee trzeb było odrau pisac ze masz takie obawy.
CytatNo wlasnie w tym rzecz, ze nie chce zadnego innego OS'a poza XP32. Na zadnym innym nie beda mi dzialaly klienty HAL'owe TJM'a, czyli nie bede cisnal w Almere. Jak nie bede cisnal w Almere, to po co mi w kompach i-RAMy. I tak dalej. Jedna zmiana pociaga za soba kilka innych.

a co ty gadasz ze nie beda klienty halowe (hakowe) działac. waleczki sie robi jak tralala. zrobisz tak jak ja zrobilem. normalnie odpalasz i blanga. baa nawet milke 19e 64bit odpaliłem w bajecznie prosty sposób poprostu wsadziłem te app i odpaliłem to wszystko i liczyło na 64 w kliencie 32bit. nie pomyslałem o primegrid zeby tak zrobic wytargac app 64 i tam wsadzic tylko zatrzymalem usługe i tak straciłem AP25 moj bład. prawda jest taka ze jak sie wbijesz w projekt to standardowo zassa ci app 32bit nie ma problemu zatrzymania usługi i podmianke zrobic na 64bit uruchamiasz i liczy dalej. nie przetestowałem tego na XP64 tylko na viscie64 ale zasada działania jest taka sama. proba nie strzelba.
nie badz dzieckiem neostrady i NV (bez obrazy).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

XP64 też pewnie nic nie da po prostu z Catami 9.4 jest problem na XP czy to x64 czy x86 CAL nie chce działać poprawnie i tyle. Z tego co na forum piszą na viscie nie ma problemów czyli na win7 też.

AiDec

Wlasnie skonczylem sprawdzac ostatnie mozliwe stery. Nic. Nawet na sterach Diamond nie ruszylo. Wszystkie WU zakonczone errorami. Wyglada na to ze pod XP nie mam szans.



Wciaz czekam na info od Was:

Czy ktokolwiek liczy Milky/ATI pod XP32? Jesli tak, to jaka karta ATI i jakie stery?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Mchl

Zapytamsię profilaktycznie: czy w Milce korzystamy z optymalek, które mogłyby nas wypromować na główną stronę projektu?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

sesef

Cytat: Mchl w 16 Kwiecień 2009, 14:02
Zapytamsię profilaktycznie: czy w Milce korzystamy z optymalek, które mogłyby nas wypromować na główną stronę projektu?

Nie, są to optymalki zrobione przez niemców z Planet3DNow

Cytat: AiDec w 16 Kwiecień 2009, 09:33
Wlasnie skonczylem sprawdzac ostatnie mozliwe stery. Nic. Nawet na sterach Diamond nie ruszylo. Wszystkie WU zakonczone errorami. Wyglada na to ze pod XP nie mam szans.



Wciaz czekam na info od Was:

Czy ktokolwiek liczy Milky/ATI pod XP32? Jesli tak, to jaka karta ATI i jakie stery?

Jak masz z 30 GB wolnego miejsca na jakiejś partycji zainstaluj win 7 7077 (daj mu chociaż szanse, a myślę że się pozytywnie zdziwisz) ja jako osoba u której wista była 20 min i do tego jeszcze karty graficznej nie potrafi wykryć byłem bardzo pozytywnie zaskoczony po zainstalowaniu Win 7 7000 a z builba na build było coraz lepiej i jeszcze szybciej :)

[PBT] Horpah

Cytat: AiDec w 16 Kwiecień 2009, 09:33

Wciaz czekam na info od Was:

Czy ktokolwiek liczy Milky/ATI pod XP32? Jesli tak, to jaka karta ATI i jakie stery?

Ja liczę pod XP32 karta 4850 Asus 750/960 stery 8.12, jest tylko problem z dostępnością wu

Tomasz R. Gwiazda

Win 7 jest rewelacyjny, nawet pierwszy build co byl dostepny w becie :)
Na lapku Ibm X60 nie wykryl tylko czytnika linii papilarnych, poza tym wszystko dzialalo od pierwszego startu i bez problemu do dzis

TJM

Dla was 7 może i jest rewelacyjny, bo wam działa; u mnie jeszcze żaden build nawet się nie zainstalował poprawnie  XD

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81


Pigu

#90
Cytat: NetMonitoring w 16 Kwiecień 2009, 10:03
liczy np Pigulec

liczyłem na 9.1, potem zachciało mi się 9.3 i wszystko się usrało, było sporo walki i no wiesz:

CytatCo do sterow, to po prostu nerwy mnie czasem ponosza i trzeba brac glebszy oddech, odczekac godzinke czy dwie... Znasz to uczucie? Wink.

poszło po wgraniu standardowych dołączonych do mojej grafy (pewnie 8coś), prawdopodobnie pójdą mi nowsze ale na podbudówce z tych starych (wygląda na to, że coś jest z nich potrzebne |-?)


3Rni

Cytat: AiDec w 16 Kwiecień 2009, 09:33

Wciaz czekam na info od Was:

Czy ktokolwiek liczy Milky/ATI pod XP32? Jesli tak, to jaka karta ATI i jakie stery?

cały projekt m-ca milka na 4850 stery 8.12 zero problemow  :P

AiDec

@Pigu, ERni: instalowaliscie same stery, czy cale CCC?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

aktualnie mam wgrane wszystko i jeszcze trochę (z firmowej płytki) - po tych kłopotach z upowaniem odpuściłem majstrowanie do czasu posiadania większej ilości czasu :P

ccc i tak chcesz, bo dzięki temu będziesz kontrolował wentyle i ew downclockował pamięć

OxyOne

zainstaluj sobie same stery bez ccc
jak bedziesz miał x2 to ci sie CCC przyda jak zęby w dupie bo tam sterujesz tylko 1 szt GPU - zauwazyłem to w GPU-Z

Dopiero pełna kontrole i statystyki otrzymałem po instalacji Riva Tuner (Hardware Monitoring - staty cpu i gpu) a w "Low-level system seting" ustawiasz gpu i mem z osobna...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

po zainstalowaniu ccc miałem problem z wpisywaniem literki ć bo alt-c to jakiś skrót w ccc.

Tomasz R. Gwiazda

wylacz w opcjach cos takiego jak Klawisze dostepu lub skroty klawiaturowe
w ATI zawsze to wplywa na literke ć
w kartach intela na ł :)


3Rni

Cytat: AiDec w 28 Kwiecień 2009, 10:08
@Pigu, ERni: instalowaliscie same stery, czy cale CCC?

ja mam całość a stery 8.12 na takich zacząłem zabawę z milka i na takich modlę się o nowe wu  :respect:

OxyOne

Dzisiaj moj Karolek uzyskał 10KK w milce mimo ze nie jechał jeszcze na full
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81


AiDec

#100
A ja wciaz nie moge odpalic - wali bledami non stop. I naprawde nie wiem co zrobie zle. Zapialem stery 8.12 (same stery bez CCC). Pliki amd(...) co prawda byly, ale na wszelki wypadek podorabialem ati(...) takze jest ich szesc. App podaje ponizej, moze tam gdzies jest blad ktorego ja nie widze (rzuccie okiem):


Cytat<app_info>
<app>
<name>milkyway</name>
</app>
<file_info>
  <name>astronomy_0.19_ATI_SSE2e.exe</name>
  <executable/>
</file_info>
<file_info>
  <name>brook.dll</name>
  <executable/>
</file_info>
<app_version>
  <app_name>milkyway</app_name>
  <version_num>19</version_num>
    <flops>2.4e11</flops>
    <avg_ncpus>1</avg_ncpus>
    <max_ncpus>1</max_ncpus>
    <cmdline>n3 w0.0 f0</cmdline>
  <file_ref>
   <file_name>astronomy_0.19_ATI_SSE2e.exe</file_name>
   <main_program/>
  </file_ref>
  <file_ref>
   <file_name>brook.dll</file_name>
  </file_ref>
</app_version>
</app_info>


Probowalem z n1 i n4.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Błedy masz ale nie przez app  :D  tutaj nie wiem co bys zmieniał nie bedzie waliło błedami. ustaw sobie n4 w0.0 f0

Zainstaluj wszystkie frameworki od 1 do 3.5 z update'ami, w 812 nie musisz zmieniac cel'e. Obadaj i daj znacia...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

Wszystkie frameworki, wszystkie update`y windowsa, wszystkie stery - to wszystko gra. Calosc na swiezutkim systemie. Pisze tutaj, bo juz normalnie siwieje  :wth:.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Ponowna instalacja frameworka2 oraz zapomnialem dodac ze jak zainstalowałem Visual C++ 2005 Redistributable zablangały grafy
Mozliwe ze to pomogło...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

No dobra, cos wreszcie ruszylo :). Niestety moj czas sie skonczyl na dzisiaj. Anyway liczy cztery na raz, obciazenie CPU ok 20% na kazdy z czterech rdzeni, czas CPU uzyty na przeliczenie jednostki to ok. 7 sec, faktyczny czas przeliczania jednego WU to ok. 1 minuta. Napiszcie jak to wyglada u Was dla porownania.

Btw, macie na kompach ustawione tylko Milky, czy jakies inne projekty rowniez? Jak to u Was wyglada w BAM itp? Ja ustawilem w BAM 99% Milky, 1% WCG.

Zastanawiam sie tez czy by nie zapiac ncpu na 7. Tak zeby szlo np. WCG 3 + Milky 4 (3x100% + 4x20% = 380% obciazenia, czyli 20% luzu na kładzie). Macie jakies sugestie?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

#105
I z tego co zauważyłem, zjeżdżasz tylko z zegarem ramu, zegar Core możesz zostawić w spokoju :D

AiDec nie chcę Cię martwić, ale z tego co patrze po błędach to winne były chyba redistributy a nie ta 4890.

Pigu

redistributy - skąd to brać - może i mi na nowszych sterach zabangla?

OxyOne

#107
Widze ze masz bana na www.google.pl  XD :parrrty:

2005 32bit te biegaja
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=32bc1bee-a3f9-4c13-9c99-220b62a191ee&displaylang=en

reszte znajdziesz na www.disney.com  XD :parrrty:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

2005 na x86
http://www.microsoft.com/downloads/info.aspx?na=47&p=2&SrcDisplayLang=en&SrcCategoryId=&SrcFamilyId=32bc1bee-a3f9-4c13-9c99-220b62a191ee&u=details.aspx%3ffamilyid%3d200B2FD9-AE1A-4A14-984D-389C36F85647%26displaylang%3den

2005 na x64
http://www.microsoft.com/downloads/info.aspx?na=47&p=2&SrcDisplayLang=en&SrcCategoryId=&SrcFamilyId=90548130-4468-4bbc-9673-d6acabd5d13b&u=details.aspx%3ffamilyid%3dEB4EBE2D-33C0-4A47-9DD4-B9A6D7BD44DA%26displaylang%3den

2008 na x86
http://www.microsoft.com/downloads/info.aspx?na=47&p=3&SrcDisplayLang=en&SrcCategoryId=&SrcFamilyId=32bc1bee-a3f9-4c13-9c99-220b62a191ee&u=details.aspx%3ffamilyid%3dA5C84275-3B97-4AB7-A40D-3802B2AF5FC2%26displaylang%3den

2008 na x64
http://www.microsoft.com/downloads/info.aspx?na=47&p=4&SrcDisplayLang=en&SrcCategoryId=&SrcFamilyId=90548130-4468-4bbc-9673-d6acabd5d13b&u=details.aspx%3ffamilyid%3dBA9257CA-337F-4B40-8C14-157CFDFFEE4E%26displaylang%3den

Nie wiem jakim Visualem byłą kompilowana optymalka, ale na 99% będzie to 2005


Pigu


AiDec

#110
Cytat: sesef w 16 Kwiecień 2009, 14:37
Jak masz z 30 GB wolnego miejsca na jakiejś partycji zainstaluj win 7 7077 (daj mu chociaż szanse, a myślę że się pozytywnie zdziwisz) ja jako osoba u której wista była 20 min i do tego jeszcze karty graficznej nie potrafi wykryć byłem bardzo pozytywnie zaskoczony po zainstalowaniu Win 7 7000 a z builba na build było coraz lepiej i jeszcze szybciej :)

Miejsce jest, czasu nie ma. Poza tym nawet jesli mialbym czas, to zamiast bawic sie w testy Visty, Win7, ktore mi nic nie dadza (przeciez i tak pozniej to wywale) i ktore zajmuja duzo czasu - instalka, poprawki, stery... to wolalbym isc do pracy. Dzien testow = niewykorzystywalna (dla mnie) wiedza. Dzien pracy = kolejny i-RAM.


Cytat: NetMonitoring w 29 Kwiecień 2009, 13:23
Zainstaluj wszystkie frameworki od 1 do 3.5 z update'ami, w 812 nie musisz zmieniac cel'e. Obadaj i daj znacia...

Byly zainstalowane.


Cytat: sesef w 29 Kwiecień 2009, 17:20
AiDec nie chcę Cię martwić, ale z tego co patrze po błędach to winne były chyba redistributy a nie ta 4890.

Byles blisko. Ale to nie o redistributy chodzilo. Nic nie chcialo gadac na zadnym Framework z Windows update (wlacznie oczywiscie z 3.5). Natomiast od kopa ruszylo po zainstalowaniu Framework 3.5, sciagnietego jako .exe LOL  :no:. Redistributy nie byly potrzebne. Btw, nie ma czego zalowac skoro zamiast dwoch 4890 mam dwie 4870x2 no nie?  %)



Dobra, na chwile obecna wiem gdzie jestem. W wolnej chwili zapne poprawny system (testowo byl zainstalowany oryginalny Win X P Pro - teraz czas zainstalowac modowanego, jak juz wiem o co biega - do testowania nie chcialem brac kombinowanej (lepszej) wersji). Jak ruszy jak nalezy, to wpinam druga 4870x2.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

buri

Długa instalacja Windows 7? Wersja RC zainstalowała mi się w 15min + 5 sterowniki i na tym się skończyło, więc zawsze możesz się pobawić.

Widze, że powoli z problemami w kraczasz w kolejny wymiar liczenia ... powodzenia  ;D

OxyOne

Cytat: AiDec w 30 Kwiecień 2009, 03:34

Dobra, na chwile obecna wiem gdzie jestem. W wolnej chwili zapne poprawny system (testowo byl zainstalowany oryginalny Win X P Pro - teraz czas zainstalowac modowanego, jak juz wiem o co biega - do testowania nie chcialem brac kombinowanej (lepszej) wersji). Jak ruszy jak nalezy, to wpinam druga 4870x2.

To sie teraz cyrki zaczna z ustawieniami łoch bedzie pain...
Juz widze te nagłówki:
- a dlaczego nie chodza mi 4 gpu? a dlaczego nie targaja 100% kazdy?  :book:
- dlaczego nie moge wskoczyc w state 5 a co to jest state 5 i jak uzyskac?  :book:
- jak uzyskac state 3D w UVD.  :book:

Oh Herr Got chyba bedzie lepiej jak zgadamy sie na gg :parrrty:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

#113
Cytat: NetMonitoring w 30 Kwiecień 2009, 07:24
Juz widze te nagłówki:
- a dlaczego nie chodza mi 4 gpu? a dlaczego nie targaja 100% kazdy?  :book:
- dlaczego nie moge wskoczyc w state 5 a co to jest state 5 i jak uzyskac?  :book:
- jak uzyskac state 3D w UVD.  :book:

To nie czekaj, tylko juz zaczynaj pisac ;).


Cytat: NetMonitoring w 30 Kwiecień 2009, 07:24
Oh Herr Got chyba bedzie lepiej jak zgadamy sie na gg :parrrty:

Anytime :). GG na PW.


Cytat: NetMonitoring w 30 Kwiecień 2009, 07:24
To sie teraz cyrki zaczna z ustawieniami łoch bedzie pain...

Damy rade :). A wiesz dlaczego? - bo warto  :attack:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: AiDec w 30 Kwiecień 2009, 03:34Miejsce jest, czasu nie ma. Poza tym nawet jesli mialbym czas, to zamiast bawic sie w testy Visty, Win7, ktore mi nic nie dadza (przeciez i tak pozniej to wywale) i ktore zajmuja duzo czasu - instalka, poprawki, stery... to wolalbym isc do pracy. Dzien testow = niewykorzystywalna (dla mnie) wiedza. Dzien pracy = kolejny i-RAM.

Bo takie rzeczy to się instaluje z pendrive, jak się uprzesz to nawet z I-Ram Boxa to zainstalujesz bo instalka ma jakieś 3,5 GB a wtedy instaluje się to dużo szybciej niż z płyty nawet przy pendrive (u mnie to jest jakieś 20-25 min), a po odpaleniu kompa tylko ściągnąć i zainstalować setery od NV reszta już jest w systemie.

Pigu

skąd się tak właściwie tę windę bierze?

AiDec

#116
Cytat: buri w 30 Kwiecień 2009, 07:15
Widze, że powoli z problemami w kraczasz w kolejny wymiar liczenia ... powodzenia  ;D

Dobrze ze z problemami. My jakos damy rade. A przynajmniej Ci co przyjda po nas beda mieli latwiej, bo na gotowo i nawet FAQ sie z watku zrobi :P.


Cytat: AiDec w 29 Kwiecień 2009, 14:26
Btw, macie na kompach ustawione tylko Milky, czy jakies inne projekty rowniez? Jak to u Was wyglada w BAM itp? Ja ustawilem w BAM 99% Milky, 1% WCG.

Zastanawiam sie tez czy by nie zapiac ncpu na 7. Tak zeby szlo np. WCG 3 + Milky 4 (3x100% + 4x20% = 380% obciazenia, czyli 20% luzu na kładzie). Macie jakies sugestie?

Zupelnie inaczej tutaj wyglada zarzadzanie niz w GPUGrid. Jakos BM nie bardzo moze sobie poradzic z poprawnym zarzadzaniem wg. wytycznych z BAM. Stwierdzilem ze mam dwie opcje (ncpu to tylko ostatecznosc) i chcialbym Wam rzucic pomysly do przemyslenia/przedyskutowania w celu wybrania najlepszej opcji:

1. Zapiac normalnego BM + jednego klienta HAL`owego. Na BM bede mial obsluge tylko i wylacznie Milky - czyste rozwiazanie. Na kliencie HAL`owym odpale tylko WCG (na przyklad) z 75%-owym wykorzystaniem proca, co na kladzie da w sumie z BM wytyczone 380% obciazenia. Rozwiazanie bardzo proste dla mnie (bo klienty HAL`owe juz sa i tak czy inaczej beda :P ), aczkolwiek moze byc bardzo trudne dla innych membersow...

2. Zapiac Milky jako non_cpu_intensive i ustawic wykorzystanie proca na 75%. He he - proste i genialne w swej prostocie nie? :P W teorii tak, bo tutaj tez wyjdzie 380%. Pytanie tylko czy to sie faktycznie sprawdzi tak jak ja to sobie mysle...


Moze lepsi ode mnie znawcy wykorzystania flag laskawie sie wypowiedza? (TJM, RAD-Poland...).



I ponownie prosze o odpowiedz na pytanie:

Cytat: AiDec w 29 Kwiecień 2009, 14:26
Btw, macie na kompach ustawione tylko Milky, czy jakies inne projekty rowniez? Jak to u Was wyglada w BAM itp?

NetMonitoring? Pigu? ERni? Horpah? Pozostali? Jak to u Was wyglada? Sesef, jak to wyglada na 4um Milky (bywasz tam i znasz angielski pewnie piec razy lepiej niz ja...), ktos tam probowal GPU Milky na noncpu?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Wczoraj wieczorem maly sukcesik :), a dzisiaj rano potwierdzam (po calonocnym testowaniu). 2x 4870x2 chodza. Chodza jak nalezy, probki sie nie wysypuja. Calosc na Win x64. Poszlo na sterach 8.12, a za cholere nie chcialo isc na 9.4 (te stery sa spalone).




Nie zapomnijcie prosze o info w temacie:

CytatBtw, macie na kompach ustawione tylko Milky, czy jakies inne projekty rowniez? Jak to u Was wyglada w BAM itp?

NetMonitoring? Pigu? ERni? Horpah? Pozostali? Jak to u Was wyglada? Sesef, jak to wyglada na 4um Milky (bywasz tam i znasz angielski pewnie piec razy lepiej niz ja...), ktos tam probowal GPU Milky na noncpu?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

#118
Cytat: AiDec w 30 Kwiecień 2009, 16:55Sesef, jak to wyglada na 4um Milky (bywasz tam i znasz angielski pewnie piec razy lepiej niz ja...), ktos tam probowal GPU Milky na noncpu?

Hehe, przemilcze moją znajomość angielskiego.

Co do kart tobie się tylko wydaje że chodzą a tak na prawdę chodzi 1 na 4 GPU (jeśli te 2 karty połączyłeś w CrossFire)

U Ciebie wygląda to tak:

Cytat<core_client_version>6.5.0</core_client_version>
<![CDATA[
<stderr_txt>
Running Milkyway@home ATI GPU application version 0.19e by Gipsel
allowing 8 concurrent WUs per GPU
setting minimum kernel frequency to 0 Hz
scaling the wait times with 0
CPU: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU    Q6600  @ 2.40GHz (4 cores/threads) 3.41998 GHz (216ms)

CAL Runtime: 1.3.145
Found 1 CAL device

Device 0: ATI Radeon HD 4800 (RV770) 1024 MB local RAM (remote 28 MB cached + 1024 MB uncached)
GPU core clock: 507 MHz, memory clock: 500 MHz
800 shader units organized in 10 SIMDs with 16 VLIW units (5-issue), wavefront size 64 threads
supporting double precision

4 WUs already running on GPU 0
Starting WU on GPU 0

main integral, 160 iterations
predicted runtime per iteration is 147 ms (1.#INF ms are allowed)
borders of the domains at 0 1600
Calculated about 2.45253e+012 floatingpoint ops on GPU, 6.34181e+007 on FPU. Approximate GPU time 25.6094 seconds.

cut number 0, 40 iterations
predicted runtime per iteration is 18 ms (1.#INF ms are allowed)
borders of the domains at 0 400
Calculated about 7.66416e+010 floatingpoint ops on GPU, 5.38792e+006 on FPU. Approximate GPU time 0.78125 seconds.
Calculated about 2.15201e+009 floatingpoint ops on FPU (stars).

WU completed.
CPU time: 24.8125 seconds,  GPU time: 26.3906 seconds,  wall clock time: 188.135 seconds,  CPU frequency: 3.42 GHz

</stderr_txt>
]]>

U NetMonitoring tak:
Cytat<core_client_version>6.4.7</core_client_version>
<![CDATA[
<stderr_txt>
Running Milkyway@home ATI GPU application version 0.19e by Gipsel
allowing 4 concurrent WUs per GPU
CPU: Intel(R) Xeon(R) CPU           E5430  @ 2.66GHz (8 cores/threads) 3.35884 GHz (219ms)

CAL Runtime: 1.3.186
Found 4 CAL devices

Device 0: ATI Radeon HD 4800 (RV770) 1024 MB local RAM (remote 2047 MB cached + 2047 MB uncached)
GPU core clock: 810 MHz, memory clock: 500 MHz
800 shader units organized in 10 SIMDs with 16 VLIW units (5-issue), wavefront size 64 threads
supporting double precision

Device 1: ATI Radeon HD 4800 (RV770) 1024 MB local RAM (remote 2047 MB cached + 2047 MB uncached)
GPU core clock: 810 MHz, memory clock: 500 MHz
800 shader units organized in 10 SIMDs with 16 VLIW units (5-issue), wavefront size 64 threads
supporting double precision

Device 2: ATI Radeon HD 4800 (RV770) 1024 MB local RAM (remote 2047 MB cached + 2047 MB uncached)
GPU core clock: 810 MHz, memory clock: 500 MHz
800 shader units organized in 10 SIMDs with 16 VLIW units (5-issue), wavefront size 64 threads
supporting double precision

Device 3: ATI Radeon HD 4800 (RV770) 1024 MB local RAM (remote 2047 MB cached + 2047 MB uncached)
GPU core clock: 810 MHz, memory clock: 500 MHz
800 shader units organized in 10 SIMDs with 16 VLIW units (5-issue), wavefront size 64 threads
supporting double precision

0 WUs already running on GPU 0
0 WUs already running on GPU 1
0 WUs already running on GPU 2
0 WUs already running on GPU 3
Starting WU on GPU 0

main integral, 160 iterations
predicted runtime per iteration is 134 ms (33.3333 ms are allowed), dividing each iteration in 5 parts
borders of the domains at 0 320 640 960 1280 1600
Calculated about 3.70012e+012 floatingpoint ops on GPU, 6.34181e+007 on FPU. Approximate GPU time 24.8123 seconds.

cut number 0, 40 iterations
predicted runtime per iteration is 16 ms (33.3333 ms are allowed)
borders of the domains at 0 400
Calculated about 1.15629e+011 floatingpoint ops on GPU, 5.38792e+006 on FPU. Approximate GPU time 0.919764 seconds.

cut number 1, 40 iterations
predicted runtime per iteration is 16 ms (33.3333 ms are allowed)
borders of the domains at 0 400
Calculated about 1.15629e+011 floatingpoint ops on GPU, 5.38792e+006 on FPU. Approximate GPU time 0.817738 seconds.
Calculated about 2.60682e+009 floatingpoint ops on FPU (stars).

WU completed.
CPU time: 4.5625 seconds,  GPU time: 26.5498 seconds,  wall clock time: 27.638 seconds,  CPU frequency: 3.35888 GHz

</stderr_txt>
]]>

Podstawowe problemy pogrubiłem

1. Starczy 4 WU na GPU, a nie 8 to nic nie zmieni jak ustawisz, jest to ilość próbek jaka jest liczona na danym rdzeniu karty przy mocniejszych kartach daje się więcej żeby zapchać ram i dopchać core do 100%

2. Stery 8.12 chyba nie wykrywają wielu kart, polecam próbować instalować 9.1 albo 9.2, swego czasu NetMonitoring miał ten sam problem i pomogło zainstalowanie sterów 9.1. Również wykrywało tylko 1 GPU przy karcie 70x2 normalnie przy jednej karcie powinno wykrywać 2 GPU a przy 2 karatch 4 GPU

3. Albo zjechałeś z taktowaniem rdzenia, albo z tego co NetMonitoring pisał karta wpada w tryb 2D i zjeżdża z taktowaniem rdzenia przez co WU liczy się dłużej. Przy milce zjeżdża się tylko z taktowaniem ramu nie wpływa to na czas liczenia próbki a pobór prądu spada oraz temperatura na karcie.

Edit
To musisz połączyć tym mostkiem powinien być z kartą, jak nie obsługuje płyta CF to kartę daj do innego kompa bo i tak w tym co teraz jest nie będzie chodzić.

AiDec

#119
Ok, rozumiem. Choc nie bardzo wiem co z tym zrobic, to znaczy nie wiem co zrobic z CAL`ami. Ok, sprobuje innych sterow.

Co do taktowania, to jeszcze nic nie ruszalem - najpierw chce miec wszystko inne dzialajace stabilnie.

Btw, kart nie laczylem w Crossfire. Zaraz to zrobie (mobo oczywiscie obsluguje CrossfireX).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka