Collatz Conjecture czyli reaktywacja 3x+1

Zaczęty przez Troll81, 12 Lipiec 2009, 13:02

Tomasz R. Gwiazda

opcja "Zrestartuj projekt" juz byla ? :)

Troll81


X X X

Wersja 2.06 dotyczy oczywiście posiadaczy ATI. Cudaki mają swoje numerki.

X X X

#163
W najbliższych dniach Collo wydłuży zadania o 50%. Dzięki temu spadnie obciążenie serwera i zwiększy się zapas na hoście. Jednocześnie największe słabiaki nie wyrobią się w czasie.

Ponadto Slicker rozgląda się za nowym kompem na serwer. Ale, że oprócz "rozglądania się", potrzebna jest też kasiorka, to nie podniecajmy się przedwcześnie.

X X X

http://boinc.thesonntags.com/collatz/power_apps.php

Posiadacze systemu Linux64 mogą już liczyć Collatza zarówno na NV jak i na ATI!
Thanks to Crunch3r!

apohawk

O! To może być ciekawe. Spróbuję w weekend na ati.
No good deed goes unpunished.

patyczak

Od kilku dni Collatz na mojej nVidii zaczyna wariować. Menadżer zaczyna liczyć próbkę, po jakimś czasie wstrzymuje ją i liczy następną. W ten sposób mam już rozpoczęte 24 próbki. Jakieś sugestie??
Skeczu z papugą nie będzie



sciagacz

ja mam inny problem

mam ok 20wu

przelicza 2 szt a reszta wywala bład

lolek

mógłby mi ktoś łopatologicznie powiedzieć jak uruchomić colo na gpu pod pingwinem. ubuntu 9.04 8500 gt stery 190 menedżer 6.10.17

jaskij

Powiem wam tak.... prawdziwe cuda to dzieją się na Radku 5850 :D jedna próbka poniżej 9 minut, ok. 40k punktów na dobę :D odliczając kilka godzin na granie.

3Rni

odpal milke zamiast collatza a cuda beda wieksze  XD

jaskij

#171
Właśnie o tym myślę ;P ale ponoć milka jest cholernie niestabilna :/
W sumie mogę pociągnąć parę WU i zobaczyć, jak mi się liczą xP

edit
Z milki nawet nie dostałem WU na GPU :/ do procka się dorwało :/ a na procku chce ciągnąć przede wszystkim dwa projekty - Rosette (od niej zaczynałem) i Enigmę

sstratoss

ktoś wie co się dzieje ostatnio z collatzem???? nie mozna wejsc na stronke a gdyby nie WU z zapasu nie mialbym co liczyc


:

Tomasz R. Gwiazda

no po staremu raz w tygodniu padzik :)

KrzychuP

Wiem, że to dział o liczeniu na GPU...

ale czy ktoś przeliczył jakąś jednostkę na CPU?  %)

Can-D

Ja przeliczałem - krótko - gpu miażdzy cpu w tym przypadku /kilkanaście h na x3440 było,dokładnie nie pamiętam/

http://boinc.thesonntags.com/collatz/forum_thread.php?id=2&nowrap=true#4339

emik



KrzychuP

Już przeliczyłem jedną.
24,5h za 707pkt, co daje niecałe 29pkt/h

Opłaca się? Bo nie wiem jak teraz WU stoją? (liczone na niekręconym Q6600)

syrian

tego na CPU sie nie oplaca
jak chcesz isc na pkt i masz system 64bitowy to licz PrimeGrid  pod projekt 321 Prime Search (Sieve) - dobrze pkt i malo ramu zjada

KrzychuP


pszyklejony

Fstyt  :) ale ze sterownikami do urządzeń pod 64 są problemy.

KrzychuP

Wiem, że to kicha, ale to pracowy komp

Troll81


PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 13 Lipiec 2009, 23:04
noż kurde... mam kartę asusa EAH3650 512 Silent i usiłuję zainstalowac nowe catalysty z mizernym skutkiem... installer twierdzi że nie ma kompatybilnego sprzętu, a na stronce asusa są jakieś stery do zassania ale mają numerek 8,6. Noż kurde osiwieje do końca....

ok, znalazłem hotfixa na AGP http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/CatalystAGPHotfix.aspx do catalystów 9,6

Witam, czy mogę poprosić o linki co konkretnie mam zainstalować na kompie aby zacząć liczyć. OS Win7 32 bit.