Collatz Conjecture czyli reaktywacja 3x+1

Zaczęty przez Troll81, 12 Lipiec 2009, 13:02

Troll81

http://boinc.thesonntags.com/collatz/ już dopięty :D i od razu dodam że projekt mieli na kartach graficznych CUDA :D

Szopler


Troll81

idzie szybko :D wygląda na to że w kilka godzin zakończy na mojej 8500GT :D ciekawe jak zapunktuje :D bo próbki krótkie a deadline długi :D idealne na słabe karty :D jakby jeszcze dobrze punktowało to.... miód

Widać że CUDA zaczynają niepodzielnie rządzić w BOINC, chłopaki z ATI powinni się do pracy przyłożyć...

RAD-Poland

Cytat: Troll81 w 12 Lipiec 2009, 14:07
...
Widać że CUDA zaczynają niepodzielnie rządzić w BOINC, chłopaki z ATI powinni się do pracy przyłożyć...

aplikację pod AMD/ATI należy wgrać/zainstalować ręcznie podobnie jak inne optymalizowane wersje aplikacji, to chłopaki z development Boinc powinni się do pracy przyłożyć
Optimized Applications

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

OxyOne

u mnie wali błedami na dziendobry musiałem przestawic ncpu na 1 ale to nie pomogło
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

Z tego co widzę projekt liczy te liczby przy pomocy liczb zmiennoprzecinkowych double precision, ciekawe czy dałoby to rade jakoś adoptować do AP27.

Dla osób chcących odpalać to na ATI poprawiona wersja na maszyny x64 http://boinc.thesonntags.com/collatz/download/collatz_1.09c_windows_x86_64__ati_SSE2.zip

Wymagane Catalyst 9.2+ (nie trzeba zmieniać nazw dll tak jak w milce, bo aplikacja jest kompilowana na nowszy SDK, który potrafi znaleźć właściwe dll)


ehh nie udało się zrobić AP27 jako drugiego programu pod ATI :(

Szopler

Na mojej kręconej 8600 Mobile [Core 650MHz / Shadery 1400MHz / Mem 800MHz] poszło WU w CPU time: 1137.578125 seconds, Wall clock time: 3026.421875 seconds. Punkty: Claimed 6.97 Granted: PENDING

sesef

Prosiłbym kogoś kto ma uprawnienia do zmiany tytułów newsów na stronie głównej o zmianę z "Pojawił się nowy projekt wykorzystujący CUDA" na "Pojawił się nowy projekt wykorzystujący CUDA, oraz ATI Stream", do samego newsa dodałem info o kartach ATI (mam nadzieje, że troll się nie obrazi).

Troll81

Ależ skąd.... dałem ciała że nie przyuważyłem tego ATI  :shame:

pytanie czy optymalka collatz_1.07_windows_intelx86_SSE2.zip wykorzystuje CUDA bo może wykrzesałbym więcej PKT. Na razie mam zadanie in progres choć u mnie już zakończona to serwer ma maintenance.

buri

Troll jak przeliczyłeś powiedz ile pkt/na czas, ciekawi mnie czy warto podciągnąć jakąś kartę.

Troll81

liczyło ze 3 godziny na 8500gt punktacji nie znam bo na serwerze próbka ma status in progres. Ponoć ktoś wałował na aplikacji i zmieniają validator na serwie. Jak skończą to zobaczę czy w ogóle coś dostanę  >:( bo we freehalu uwalił mi tobias całość punktacji...

Troll81

#11
http://boinc.thesonntags.com/collatz/top_hosts.php

tu możesz popatrzeć ile kolesie kosili :D

wygląda na to że jest na sztywno 408,32 per próbka

Szopler

3x 408 = 1224 pkt/h u mnie :) zaczynam to liczyc...

Troll81

na razie serwer wisi i pokazuje środkowy paluch

Troll81

czy ktoś zna pełną listę radków nadających się pod ten projekt?? koleś na forum pisze że ma radka 34xx na którym miele WU przydałoby się zatrudnić mojego radka 3650 na AGP :D no i pytanie zasadnicze. Czy trzeba używać klienta halowego ?? Ktoś to z naszych wogóle odpalał na Radku??

Bo widzę że już 15 członków w tym projekcie mamy :D szybko się sepy rzuciły  XD
1) Mchl [Założyciel]
2) Aleksander Parkitny
3) RAD-Poland
4) emik
5) Szopler
6) exent
7) OxyOne
8) patyczak
9) TRZECIAK
10) Sesef
11) cezary_m
12) lolek
13) Ortiz
14) Robert63
15) Timaxi

XD

TRZECIAK

Ja odpaliłem to na 4870x2 na próbę i bez żadnych kombinacji leci spoko. Dodatkowo punktuje nieźle (zakładając te 408pkt za próbkę), bo lepiej jak milka. Ze swojej karty mógłbym wycisnąć ok 190-200k, ale odpaliło się to na 1 GPU a nie miałem czasu pokombinować, bo serw leży.


emik

ja niestety liczę na CPU - po 3h jest dopiero 3%, ale to i tak lepiej niż AQUA gdzie 4% mam po 17h XD


OxyOne

Cytat: TRZECIAK w 12 Lipiec 2009, 21:55
Ja odpaliłem to na 4870x2 na próbę i bez żadnych kombinacji leci spoko. Dodatkowo punktuje nieźle (zakładając te 408pkt za próbkę), bo lepiej jak milka. Ze swojej karty mógłbym wycisnąć ok 190-200k, ale odpaliło się to na 1 GPU a nie miałem czasu pokombinować, bo serw leży.

u mnie jakby liczyły wszystkie GPU to wyrabiam ponad 400K
1 GPU liczy na 99% czas 5m 58s
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

Cytat: Troll81 w 12 Lipiec 2009, 21:49
czy ktoś zna pełną listę radków nadających się pod ten projekt?? koleś na forum pisze że ma radka 34xx na którym miele WU przydałoby się zatrudnić mojego radka 3650 na AGP :D no i pytanie zasadnicze. Czy trzeba używać klienta halowego ?? Ktoś to z naszych wogóle odpalał na Radku??
....

Taką odpowiedź dostałem na forum "It does not require double precision." więc ruszą wszystkie gpu z tej listy http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/pages/ATIStreamSystemRequirements.aspx#cards

Troll81

czyli zaraz zarażam kompa mojej lubej :D niech radek piłuje :d

Troll81

ma ktoś łopatologiczną instrukcję instalacji?? bo tam jakieś biblioteki trza załadować i inne takie...

sesef

Cytat: Troll81 w 12 Lipiec 2009, 22:54
ma ktoś łopatologiczną instrukcję instalacji?? bo tam jakieś biblioteki trza załadować i inne takie...

W tej chwili projekt nie działa, więc nawet nie wiadomo jak będzie się sprawować.

Tak ogólnie to Catalyst 9.2 minimum
Do tego jaki system?

Troll81

windoza XP chyba 32 ale może i 64 bit :D nie pamiętam :D wiem że oprócz catalystów to jeszcze jakieś DLL trzeba gdzieś powrzucać :D

sesef

Cytat: Troll81 w 12 Lipiec 2009, 23:19
windoza XP chyba 32 ale może i 64 bit :D nie pamiętam :D wiem że oprócz catalystów to jeszcze jakieś DLL trzeba gdzieś powrzucać :D

Przy tej wersji już nie trzeba. Jest to spowodowane tym, że wraz z wejściem SDK 1.4 i sterów 9.2 zmieniły się właśnie te nazwy dll, milka była kompilowana ze starszą wersją 1.3 i przez to trzeba zmieniać te nazwy. Collatz jest kompilowany z wersją 1.4 więc nie trzeba nic zmieniać, jedyne wymaganie to Caty 9.2+

Cytat: TRZECIAK w 12 Lipiec 2009, 21:55
Ja odpaliłem to na 4870x2 na próbę i bez żadnych kombinacji leci spoko. Dodatkowo punktuje nieźle (zakładając te 408pkt za próbkę), bo lepiej jak milka. Ze swojej karty mógłbym wycisnąć ok 190-200k, ale odpaliło się to na 1 GPU a nie miałem czasu pokombinować, bo serw leży.

Z logów na stronie wynika, że wszystko WU liczyły się na obydwu GPU. Czyli jak? liczy po 2 wu na każdym GPU czy 4 wu na 1 gpu bo nie wiem czy pisać na forum, że jest problem bo OxyOne nie może odpalić 4 GPU wszystko liczy na 1 GPU.

TRZECIAK

Mi Riva Tuner pokazywało że liczy ewidentnie na 1 GPU na 99,9 % a drugie GPU wykorzystanie 0 %. Tyle tylko że nie miałem czasu pokombinować nad tym, a pewnie da się odpalić oba GPU lub więcej.


Szopler

Reaktywacja ;) tyle, że wzrosło zapotrzebowanie na CPU do 0.03 z 0.02... Mam 10 WU ;) czekam na punkciki!

OxyOne

jak narazie nie moge wyjsc z 1 GPU

... bedzie dobrze z milka tez tak było... musi powstac multigpu do tego jakas optymalka... bedzie dobrze...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

#27
Cytat: TRZECIAK w 13 Lipiec 2009, 00:08
Mi Riva Tuner pokazywało że liczy ewidentnie na 1 GPU na 99,9 % a drugie GPU wykorzystanie 0 %. Tyle tylko że nie miałem czasu pokombinować nad tym, a pewnie da się odpalić oba GPU lub więcej.

Coś, źle jest w aplikacji. Przydzielanie gpu niby jest dobrze co widać po przeliczonych WU, ale i tak wszystko odpala na device 0. Napisałem już o tym problemie na forum u nich w temacie o ATI jutro może co poprawi typek.

Jest to pewnie błąd, z tym że każdy kernel wywołuje na pierwszym gpu. Jedna linijka do poprawy i rekompilacji i powinno już wszystko śmigać. Z tego co policzyłem to płaci jakieś 30% więcej niż milka.

Jak ruszy już multi gpu u ATI to będzie można w końcu sprawdzić co jest lepsze NV czy ATI będzie wiadomo co kupować do SKB@P

Troll81

jak 30% więcej jak milka to już widzę wzrost RAC u OxyOne :D

co do multi GPU to sam admin projektu mówił że musi nad tym popracować :D ja na razie mam jedno GPU :D

Pigu

jeżeli lepiej niż milka, to też się przeszczepię %) tym bardziej, że nowsze opto, kompilowane już po ludzku bez przenoszenia dll  :attack:

tito

To i ja coś od siebie napiszę. Patrząc na temperatury pracy GPU to ten projekt najmniej obciąża kartę- mi spadła z 56 na 51 (GPUgrid -> collatz).

OxyOne

#31
Wklejam bo mnie sie watki pomieszały.

Po analizach z Sesefem doszedłem do wniosku ze:

NV wg tego Pana i jego hosta http://boinc.thesonntags.com/collatz/results.php?hostid=49&offset=0&show_names=0&state=3
- posiada NV 295.

Natomiast ten gosc OxyOne http://boinc.thesonntags.com/collatz/results.php?userid=678&offset=0&show_names=0&state=3
jechał na R770. Dopiero po 3h ustawilismy aby GPU0 pracował na 100 bez strat i oto wyniki:

http://boinc.thesonntags.com/collatz/workunit.php?wuid=9361 nr259
http://boinc.thesonntags.com/collatz/workunit.php?wuid=9195 nr259

Było juz póżno bo chyba ok 3.00 zakonczylismy testy. Zobaczymy jak poprawia app na multigpu.
Wniosek mi sie sam cisnie na usta:
Testy testy testy bo jak narazie nv295 która kosztuje ok 1800zł jest miażdzona o ok 50% od konkurenta R770 w cenie do 550zł.

[EDIT]
ustawienia obciazajace GPU  
k64 -n2- 28-33% usage GPU
k128 -n2- 48-50%
k256 -n2- 66-67%
k512 -n2- 89-90%
k640 -n2-  100%
k1024 -n2- 100%

-k256 -n1 - 90-100% usage GPU
-k512 -n1 - 100% usage GPU

ja wiem ze pewnie macie to w dupie co tu jest napisane ale przy multi bedzie trzeba sie naginastykowac aby obciązyc GPU na 100% (usage) z pełnym buforem (load) aby nie dopuscic do przeładowania a co za tym idzie skoku CPU (ok 40-50% kazdy rdzen)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

tito

#32
OxyOne - mocne określenie. Jeśli ktoś by miał to w dupie to byłby zwyczajnie głupi. Mi się to pewnie nigdy nie przyda, ale: 1) trzeba docenić czyjąś pracę, 2) nie można mieć w dupie Twojego RAC-u, 3) po to jest forum, aby się dzielić swoją wiedzą.

Update: karta 4650 będzie to liczyć?

Troll81

ja myślę że na moim radku to raczej się ucieszę z każdego przerobionegu WU a ktoś kto ma 4X4870 to się może przejmować faktem że mu rdzenie na 100% nie pracują :D ja takich zmartwień nie mam :D Ale każda wiedza jest pożyteczna :D

satanetv

Mam GTX260 i HD4850 to jakby były próbki to bym porównał.

OxyOne

Cytat: tito w 13 Lipiec 2009, 09:08
OxyOne - mocne określenie. Jeśli ktoś by miał to w dupie to byłby zwyczajnie głupi. Mi się to pewnie nigdy nie przyda, ale: 1) trzeba docenić czyjąś pracę, 2) nie można mieć w dupie Twojego RAC-u, 3) po to jest forum, aby się dzielić swoją wiedzą.

Update: karta 4650 będzie to liczyć?


Wg zrozumianych przeze mnie słów to tak - bedzie liczyc
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

OxyOne

Cytat: satanetv w 13 Lipiec 2009, 10:50
Mam GTX260 i HD4850 to jakby były próbki to bym porównał.

próbki sa (chyba)
Chetnie pomoge jezeli chodzi o ati co jak ustawic.


ps. prosze nie piszcie na PW jak ustwic NV bo nie mam ZIELONEGO pojecia, mam tylko CZERWONE pojecie!!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

ksysju

Hi

To może ktoś potwierdzić czy są teraz dostępne wu na gpu?
I czy prócz normalnego podłączenia jakieś czary na nv i linux_64 muszę odprawić ?

ksysju

gigi2000


satanetv

Cyba nie ma.

Results ready to send   0
Results in progress   5,906