Collatz Conjecture czyli reaktywacja 3x+1

Zaczęty przez Troll81, 12 Lipiec 2009, 13:02

OxyOne

#40
ja mam w buforku ale nie licze czekam na nowe app

[EDIT]
zapomniałerm ze zresetowałem projekt
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

#41
Cytat: ksysju w 13 Lipiec 2009, 11:12
Hi

To może ktoś potwierdzić czy są teraz dostępne wu na gpu?
I czy prócz normalnego podłączenia jakieś czary na nv i linux_64 muszę odprawić ?



Na razie przereklamowane Cudoku nie jest dostępne na linuxa.

CytatUpdate: karta 4650 będzie to liczyć?

Na oficjalnej liście wspieranych gpu http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/pages/ATIStreamSystemRequirements.aspx#cards tej karty nie widać, ale zawsze można próbować. Najważniejsze STERY CATALYST 9.2 albo nowsze

@Trollu możesz dodać do pierwszego posta informacje  z linkiem jakie karty ATI i NV są wspierane i dodatkowo, że w wypadku ATI minimum muszą być stery 9.2

ATI: http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/pages/ATIStreamSystemRequirements.aspx#cards
NV: http://www.nvidia.com/object/cuda_learn_products.html

Troll81

podane tam już te linki były info o catalystach dodane :D

sesef

Cytat: Troll81 w 13 Lipiec 2009, 13:46
podane tam już te linki były info o catalystach dodane :D

Miałem na myśli pierwszy post tego tematu.

Troll81

#44
noż kurde... mam kartę asusa EAH3650 512 Silent i usiłuję zainstalowac nowe catalysty z mizernym skutkiem... installer twierdzi że nie ma kompatybilnego sprzętu, a na stronce asusa są jakieś stery do zassania ale mają numerek 8,6. Noż kurde osiwieje do końca....

ok, znalazłem hotfixa na AGP http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/CatalystAGPHotfix.aspx do catalystów 9,6

satanetv


OxyOne

Cytat: satanetv w 13 Lipiec 2009, 23:14
Tylko liczyć nie ma co.

No to na tyle jeżeli chodzi o projekt. Wystarczyło zapytac sie o multigpu, podpiac sie pod projekt i juz wszystko padło. :wth:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

dajcie im szansę to dopiero faza alfa i dopiero pierwszy dzień otwartego działania projektu.

sesef

Na razie jakiś bardziej szprytny odpalił swojego appa i admin musi napisać leszy validator, żeby jakiś wałków nie było.

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

satanetv

Widzę, że nie za wiele mnie ominęło podczas awarii. Próbek jak nie było tak nie ma.

satanetv

Mogliby puścić jeszcze raz te zadania a nie od 3 dni jest Results in progress   1,116 - 1,200

Troll81

nie chce dopuścić do dziwnych sytuacji. Niektórzy używają zhackowanej aplikacji liczącej o doszłoby do problemów jakby ktoś dostał za dużo credits.... przecież to dopiero alpha....

satanetv

Ale te zadania schodzą w tempie 50 na dobę. Więc jeszcze się z 20 dni zejdzie zanim ten etap obliczeń się zakończy.

satanetv

No forum doczytałem się, że jest testowana nowa wersja aplikacji v1.10 oraz nowy validator. Prawdopodobnie jeszcze dziś albo w nast tygodniu zostaną anulowane wszystkie WU i puszczone na nowej wersji.

tito

#55
Są próbki.

Serwer leży...:/
Ale ja parę złapałem:P

Troll81


tito

Już jest spoko - serwer up, próbki się liczą.

Troll81

mam nadzieję że radek mojej dziewczyny zasiorbał cokolwiek :D i że moja 8600GT też coś juz mieli :D

X X X

Też jedną złapałem, ale mój staruszek będzie ją robił trzy dni. :(

OxyOne

Wu mam bardzo duzo ale multi gpu nie działa.
Wu liczy ok 4m26s
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

zassałem 2 próbki :D (na stronie projektu mam tak w statusie :D) obydwa na amd mojej gazeli lecą na radku :D porównam więc sobie czasy liczenia na radku 3650 i nvidii 8500gt :D

Raptor77

Witam wszystkich na tym forum :)

mam następujacy problem -> 2009-07-28 13:48:50   Collatz Conjecture   Output file collatz_1248745476_8489_0_0 for task collatz_1248745476_8489_0 absent

dzieje się tak niezależnie od użytego klienta (SSE, SSE2, ATI) - za bardzo nie mam pomysłu dlaczego :|
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

OxyOne

Widze ze zmieniła sie punktacja...


Task ID
click for details
Show names Work unit ID
click for details Sent Time reported
or deadline
explain  Status CPU time (sec) claimed credit granted credit
41371 15592 28 Jul 2009 8:18:31 UTC 28 Jul 2009 8:30:11 UTC Completed and validated 155.50 1.00 73.54

Validate state Valid
Claimed credit 1.00470011281936
Granted credit 73.5425141371223
application version 1.10
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

lolek

mi na 8500 gt 760/350 liczy się godzinę ( narazie wszystko w pendingu) na hostach widzę że za próbkę jest 70 kilka 80 kilka punktów więc podług seta jakies 4 razy więcej  :D

tito

Mi na 9800 MGTS wychodzi jakieś 25minut na unit - po podliczeniu mniej więcej jak na GPU gridzie. PS SETI faktycznie tak cieniutko punktuje?

TRZECIAK

Cytat: lolek w 28 Lipiec 2009, 18:52
mi na 8500 gt 760/350 liczy się godzinę ( narazie wszystko w pendingu) na hostach widzę że za próbkę jest 70 kilka 80 kilka punktów więc podług seta jakies 4 razy więcej  :D

A na 4870x2 gdyby liczyło na obu rdzeniach jest po zmianach 4 razy ale mniej niż za milkę, a wcześniej płacili ok 30% więcej.
Natomiast na GTX260 próbka liczy się ok 12:40 czyli przy 70 pkt za próbkę ok 8k na dobę więc 2,5 x mniej niż za GPUgrid.

Podsumowując liiiipa  , a projekt zapowiadał się na dość punktodajny.


lolek

czyli projekt dla słabych grafik NV. Aplikacja w SETI dla GPU jest poprostu kiepsko zoptymalizowana, bo te same próbki są dla CPU, a tam punktacja wypada dosyć nieźle

stn

#68
LOL? U mnie na 9600GSO liczy się 12 minut, ew 10 ja włączę 16 bit w Windowsie. Użycie procesora jest ok 6-10%. 79*6=474pkt/h. Tylko problem z ustawieniem, żeby pobierało. Teoretycznie 11K na dobę.

@lolek Zoptymalizowana? Ty chcesz dodawanie optymalizować? Czy mnożenie przez 3?

lolek

#69
swoją drogą ponad 12 minut na próbkę na 260-tce to dosyć dużo, tylko  4 razy szybciej od 8500 . Ja też liczę przy 16 bit

@stn Wydaje mi się poprostu, że GPU liczy próbkę  zbyt długo podług CPU

TRZECIAK

No więc popełniłem kilka szybkich testów.
Aplikacja na CUDA działa u mnie nieco dziwnie. Menadżer zadań podczas pracy aplikacji cuda nie wskazuje żadnego użycia CPU, a jednak coś musi używać tylko nie zwróciłem uwagi kiedy.
Podczas liczenia różnych projektów na CPU kiedy procesor jest obciążony próbka CUDA liczy się ok 12:40.
Gdy liczy się sama próbka CUDA czas wynosi ok 6:10, więc już całkiem przyzwoicie. Licząc średnio 75pkt za próbkę wychodzi ok 17,5k/dobę czyli bardzo podobnie do GPUgrid.

Odnośnie liczenia na ATI.
Aplikacja jak wspomniał Oxy nadal nie działa na więcej niż 1 GPU. Mało tego kilka razy podczas 2h zdażyło się że próbki nie wiadomo czemu nagle się zatrzymywały i nie liczyło się kompletnie nic. W takim wypadku pomagało tylko wyłączenie i ponowne włączenie BOINCa.
U mnie na 4870x2 1 próbka na 1 rdzeniu liczy się ok 4:30 więc licząc po 75pkt za próbkę wychodziło by ok 24k/dobę co w porównaniu do np Milki 80k/dobę z 1 rdzenia to ogromna różnica.
Ponadto każda liczona próbka zabiera ok 75% 1 wątku i7920 4GHz więc też dosyć dużo w porównaniu do Milki gdzie próbka zabiera ok 2%.


Podsumowując według mnie projekt w chwili obecnej jeśli chodzi o punkty proponowałbym dla kart Nvidii i to tych słabszych które nie nadążają odesłać próbek w GPUgrid. Dla szybszych kart Nvidii proponowałbym jednak GPUgrida ze względu no jego stabilność (no chyba że ktoś boi się liczyć próbki np przez 6 czy 8h)
Dla kart ATI dużo więcej punktów daje Milka i aplikacja jest o wiele stabilniejsza.
Niewiem tylko czy Collatz obsługuje słabsze karty ATI te których nie obsługuje Milka, bo jeśli tak to może warto też coś na nich policzyć.

Ja na chwilę obecną wracam do Milki a próbki Collatz zaciągne na maksa w razie gdyby Milka się wyłożyła.


Troll81

Collatz obsługuje karty ATI których nie obsługuje milka, wszystko dlatego że milka musi mieć double precission a collatz nie :D dlatego usiłuję od jakiegoś czasu zaprząc do roboty Radka 3650 :d ale na razie bez efektów....

X X X

Próbuj, próbuj - mój Radek 3300 o/b czeka na takie zadania. :)

Rysiu

17k punktów na dzień? Toć to jakiś skandal... Dużo się przez te lata zmieniło. O ile pamiętam to kiedyś jak nie było takich procków i nie można było liczyć na grafikach, a gdy ja miałem P4 1,5 GHz [wtedy jeden z szybszych procków] to taki wynik wyrabiało się w ooo czasu...

Mi to się aż niemożliwe 17k/24h wydaje.

Troll81

OxyOne kręci 400k punktów na dobę :D ale on ma w domu serwerownię :D

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Taaaaaaa. każdy komp w mediamarkcie też ma zasiłkę 2kw :D

TRZECIAK

Cytat: Troll81 w 29 Lipiec 2009, 13:08
Taaaaaaa. każdy komp w mediamarkcie też ma zasiłkę 2kw :D

Wiesz naklejkę sobie zawsze można przykleić  :)


Troll81

Ale akurat OxyOne ma zasiłkę powyżej 1kw w kompie.

TRZECIAK

Cytat: Troll81 w 29 Lipiec 2009, 20:20
Ale akurat OxyOne ma zasiłkę powyżej 1kw w kompie.

Wiem wiem to był żarcik, bo sam mam 1,2 KW choć narazie tylko  0,7 wykorzystuję.

A na poważnie to ten
Cytat: OxyOne w 29 Lipiec 2009, 12:54
najzwyklejszy komputer...
napewno trochę ciągnie i pewnie w elektrowni go bardzo lubią przy pisaniu rachunków  :).