Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

eRepublik - ePolska w potrzebie

Zaczęty przez ansuz, 11 Sierpień 2009, 19:21

Bober

Praca jest i w iron i w broni. Tylko wynagrodzenia w postaci gnatów coś nie widzę  XP

Troll81

#241
http://www.erepublik.com/en/article/pierwsze-wydanie-913925/1/20

zapraszam wszystkich do prenumeraty :D

AiDec

Bober, emik, Voice i reszta - zaczekajcie sopkojnie na odpowiedzi. Machloj jest bardzo zajety. Ale bez obaw - nic Wam nie przepadnie. Jak po rozliczeniu wszystkiego cos jeszcze Machlojowi zostanie, to i jeszcze Wam ekstra dorzuci. Na razie jest na etapie ciezkiego wyszukiwania sposobu wlasciwego rozliczenia pacownikow.


@Machloj: tylko nie mysl ze jak Cie bronie to mozesz zaczac nic nie robic XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Bober


Troll81

#244
http://www.erepublik.com/en/party/kosciol-bezglowego-kurczaka-2493/1

no tym to mnie rozwalili :D

TJM

Cytat: AiDec w 28 Sierpień 2009, 00:31
Bober, emik, Voice i reszta - zaczekajcie sopkojnie na odpowiedzi. Machloj jest bardzo zajety. Ale bez obaw - nic Wam nie przepadnie. Jak po rozliczeniu wszystkiego cos jeszcze Machlojowi zostanie, to i jeszcze Wam ekstra dorzuci. Na razie jest na etapie ciezkiego wyszukiwania sposobu wlasciwego rozliczenia pacownikow.

Jeśli chce rozliczać po produktywności, to może prosty trick - jakiś mail na który można by podsyłać screenshoty z 'pracy' danego dnia, wtedy mógłby zrobić sobie tabelkę i wyliczać nawet z dokładnością do paru miejsc po przecinku %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Chodzi o to zeby to zrobic szybciej niz przez odczytywanie maili od dzwudziestu osob dziennie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Voice1980

może inne organizacje wojskowe mają jakieś sprawdzone sposoby? Tylko czy je ujawnią...

Machloj

dobra ludziska - albo mi się któryś gagatek zgłosi do pomocy, albo na razie przechodzimy na tryb komercyjny z firmami i za zysk który wypracujemy rozwijamy firmy - później na bronich q5 można spokojnie zarobić kilka golda dziennie i wtedy będziemy się dzielić goldem a nie weponami  :attack:

Troll81


Machloj

najpierw trzeba zrobić w arkuszu kalkulacyjnym spis naszych roboli (szanownych teamowiczów znaczy się) + ich skill, później podzielić to przez ilość broni, a jeszcze później te bronie rozesłać - nic lepszego na ten moment nie wymyślę - zakładam, że wszyscy pracujemy przy takim samym wellness :)

Troll81

ja pracowałem krótko i na 4X wellness

Mchl

Ja się staram pracować na 90+

Poza tym, na razie mogę sobie poradzić bez weapona. Aż tak mi na walce nie zależy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Aegis Maelstrom

Dobra. Firma rozesłała dziś większości pracowników po klameczce: do Jarka, Bad M. i Ksysju nie było sensu wysyłać z powodu małego wellness. Przypuszczalnie dotyczyło to też innych pracowników.

Podstawową cechą organizacji bojowych jest synchronizacja ataków, bo pomaga to też ustalić czas rozsyłania broni (tak, by walczyć nią na najwyższym, a nie najniższym wellness). Jeśli macie niskie wellness, najwyżej odeślijcie broń, podleczcie się i proście o zwrot (najlepiej w porozumieniu z operatorem firmy).

Aha, zarówno walczyć jak i pracować należy na najwyższym możliwym wellness - dla własnego dobra.

Pozdr i udanych walk. :)

ksysju

Hi

Ja to mam pecha, a się zastanawiałem, czy walczyć jeszcze wczoraj czy nie.

Wallnes po zjedzeniu chlebka q2 bedzie wystarczający by się bić + szpital i mam W80.

Od następnego dnia w erepie zmieniam strategie. :-)
ksysju

TJM

Ja właśnie dziś zmieniam strategie - muszę jeden dzień zostawić bez walki i od jutra zamiast zaczynać dzień i kończyć z 40 welness, będę zaczynał z maxem. Inaczej kiepsko wychodzi z bronią, jedna zawsze się zmarnuje na starcie zanim da radę wbić do szpitala. No i co gorsza, mój znajomy przekonał się, że jest to dobry sposób na dostanie kopa z firmy - 3 managerów pod rząd wywaliło go prawdopodobnie widząc 4x welnessa.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

#257
http://www.erepublik.com/en/article/chlebki-do-rozdania--915404/1/20

chlebki rozdają, brać póki ciepłe

Niekumaty Burak

Niekumaty Burak - level 9 - 5 gold - 15 zł - Wellness 95 - Skills 2,8 w Manufacturing - Strength 3,7 - praca w Chaos Stimpacks za 4 zł. Prawdopodobnie nie można zmienić Citizen name.
Pisać na PW.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

AiDec Ansuz i reszta. Jak jesteście zorientowani w naszej historii na erepie to sklećcie jakiegoś Arta.... dałbym go do gazetki

AiDec

Jestem zorientowany, ale w najblizszych dniach nic nie splodze - jestem bardzo zajety. A jesli tylko bede mial troche czasu, to musze dokonczyc sprawy wojskowosci B@P w erepie - pracuje nad DUZYM planem :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

[PNT] Obix007



Troll81

no to na trzecie wydanie pójdzie SETI :D

AiDec

Czy ktos moze potwierdzic ze erep nie dziala? Czy to tylko u mnie cos szlag trafil?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Niekumaty Burak

Działa, pracowałem, ćwiczyłem, walczyłem i leczyłem się, przed chwilą.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

to samo :D praca siłka ustawka szpital :D zero problemów :D

AiDec

To cholera albo bana jakiegos specjalnego dostalem, albo Norwegia nie ma dostepu do erepa...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

zbanowali cały zakres IP norwegiii :D za cheatowanie :D

Niekumaty Burak

Nikt nowy nie chce wziąć mojego konta. Wymyśliłem więc taką sytuację - konto bierze ktoś z firmy BOINC (warunek - stały dostęp do drugiego komputera na innym łączu) a zarobionymi pieniędzmi zasila firmę. W ostateczności będę dalej udzielał się na erepie i darował pieniądze, ale nie gwarantuję codziennego logowania i co za tym idzie codziennego napływu gotówki do firmy.
P.S.
Pierwszą darowiznę mogę dać nawet dzisiaj, jak i komu?
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Machloj

Pieniądze wyślij na naszego orga - http://www.erepublik.com/en/organization/1803633 - wejdź w tego linka i kliknij donate +zatrudnij się w firmie http://www.erepublik.com/en/company/boincatpoland-weapon-192162, nawet jak nie będziesz pracował to i tak poprawisz nam współczynnik

AiDec

Dobre pomysly Niekumaty Burak i Machloj. Nawet jak nie zapracuje to jest korzysc, a jak zapracuje to dodatkowa :). Nekumaty, dodatkowo mozesz podeslac logpassa Machlojowi - moze On lub ja bedziemy mieli czasami okazje kliknac za Ciebie z jakiego dodatkowego lacza - raz na pare dni :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Niekumaty Burak

Cytat: Machloj w 01 Wrzesień 2009, 12:34
... +zatrudnij się w firmie http://www.erepublik.com/en/company/boincatpoland-weapon-192162, nawet jak nie będziesz pracował to i tak poprawisz nam współczynnik
A może będzie bardziej korzystne dla firmy gdy będę pracował w innej dobrze płacącej (teraz 6 zł) i co jakiś czas przekazywał darowiznę?
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Machloj

nie - przy Twoim skillu masz produktywności ponad 13 - czyli Twoja produkcja dla nas jest więcej warta niż te 6 plnów ;)

Niekumaty Burak

Przeniosę się do firmy 3 września. Pewnie jestem dobrym pracownikiem, bo wcześniej nie chcą mnie zwolnić.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

tomi124

Witam,

Jakby co to mam dostęp do innego kompa z innym IP, więc mogę się zaopiekować kontem. Z mojej strony mogę obiecać codzienną pracę i trening.
W eRepublik gram od kilku dni (o grze dowiedziałem się z tego forum). Wcześniej grałem trochę w Traviana, ale brak czasu teraz mi na to nie pozwala.

AiDec

No i dobra propozycja tomi - kazda pomoc jest mile widziana :).


@ALL: Bardzo przydatne kazdemu (a zwlaszcza wlascicielom firm): http://www.erepublik.com/en/article/pimp-my-erep--857951/1/20



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#276
Zagadnienie: wellness.

Na jakim poziomie 3mac wellness caly czas... Sa dwie szkoly. Duzy wellness (90+) i maly welness (50+). Jak wiadomo chlebek i ew. domki daja codziennie wzrost wellness. Wzrost tegoz wellness jest uzalezniony nie tylko od jakosci pieczywa i wielkosci domu, ale rowniez od poziomu wellness na poczatku dnia. Czym nizsze wellness mamy, tym wiecej nam go przybedzie. Innymi slowy warto pozostawac na niskim wellness, bo dzieki temu wzrosnie nam ono o wiecej (taka zasade stosuje np. Machloj). Druga szkola proponuje pozostawanie zawsze na wellness 90+, dzieki czemu w przypadku jakiejs waznej walki danego dnia (a nie jakies smieszne USA) mozemy zaatakowac wiecej razy (i tak robie ja).


1. Przyklad pierwszy (to tylko przyklad!): osoba ktora na poczatku dnia miala wellness np. 55, zaatakuje (w przypadku waznej bitwy) kolejno z wellnessem 55, [szpital], [praca], 95, 85, 75, 65, 55, 45
2. Przyklad drugi: osoba ktora na poczatku dnia miala wellness 95 zaatakuje kolejno z wellnessem 95, 85, 75, 65, 55, [szpital], [praca], 95, 85, 75, 65, 55, 45.

W drugim przykladzie nie dosc ze w waznej bitwie mozna zaatakowac wiecej razy, to z o wiele wyzszym wellness, a co za tym idzie z o wiele wiekszym dmg. Z drugiego rozwiazania nie korzystam jedynie wtedy, kiedy nie przewiduje zadnej walki w najblizszej przyszlosci (badz nie bede mogl sie na nastepny dzien zalogowac) - zeby mi punkty nie przepadly to dzien wczesniej zjade wellness atakami do 40+.


Wybor pozostawiam Wam, jednak osoby chcace zadawac duzy dmg w waznych walkach i zarabiac na tym kase (o tym niedlugo) powinny raczej stosowac metode druga.





Zagadnienie: 5 gold.


Co z robic z pierwszymi 5g. Pomijajac przekazanie mi na cele dobroczynne  %), mozna sobie kupic np. domek. Domek to swietna sprawa, bo raz zakupiony dodaje Wam wellness caly czas i sie nie zuzywa. Pamietajcie tylko zeby w razie mozliwosci nie kupowac domkow na markecie, tylko na bazarze badz od znajomych - na dzien dobry mozna utargowac 20%-30% ceny.


Jest tez jeszcze jedna mozliwosc, nad ktora radzilbym Wam sie zastanowic. Zaczekac do 11lvl i zalozyc organizacje. Nie firme, tylko sama organizacje. Organizacja to osobne konto, ktore istnieje w grze analogicznie jak kazdy z Was, ma swoje inventory, ale nie ma wellness, nie moze walczyc itp. Ale nam chodzi tylko o inventory orga (na razie tylko o to). Zaczne moze od broni i sily ataku. Nie wdajac sie w szczegoly, sila Waszego ataku i zadane obrazenia zaleza miedzy innymi od sily, wellness, rangi (sume tych czynnikow okreslmy na razie jako `X`). Jezeli nie mamy zadnej broni (walimy recami) to dmg=X-50%, jezeli mamy bron np. q1, to dmg=X+10%. A zatem warto uzywac broni. Niestety na poczatku nikogo nie stac na 6 broni dziennie, wiec atakujemy z bronia tylko czasami. Skoro nasze X zalezy od wellness, to najlepiej byloby zaatakowac z bronia wtedy kiedy mamy najwyzsze wellness, a nie uzywac broni przy atakach z juz niskim wellness. No i tu jest klopot, bo bron zuzywa sie automatycznie podczas kazdego ataku. Innymi slowy nie mozemy zaatakowac raz z bronia, a pozostale bronie zostawic na nastepne dni. kiepskim scenariuszem jest rowniez o3manie broni (np. z pracy) jesli mamy wellness 40. I tutaj przydaje sie wlasny org. Przerzucamy bronie na orga, a z orga na postac wtedy kiedy nam to pasuje i dzieki temu wykorzystujemy bron tylko podczas najsilniejszego ataku.

Mozecie pomyslec ze to jest przydatne tylko na poczatku - pozniej i tak bedziecie mieli dosc kasy zeby miec bron przy kazdym ataku. No coz, zapewniam Was ze to jeszcze calkiem dlugo potrwa... Ponadto, sytuacja powtorzy sie, gdy za jakis czas bedzie Was stac na zakup raz na jakis czas broni q5...

Zwazywszy ze org jest zupelnie osobnym kontem (a jedynie tworzonym z konta podstawowego), to zachecam do zebrania sie np. w dwie osoby i zrobienia sciepy na takiego orga. Korzysc podwojna, bo nie tylko kosztuje was to polowe kasy, ale rowniez mozna sie dobrac parami osob o ryznych lvlach (wystarczy ze zakladajacy orga ma 11lvl - druga osoba moze miec chocby piaty lvl :) ).

I jeszcze jedna wazna informacja - Org jest wyjety spod prawa jesli chodzi o multikontowosc! Innymi slowy kilka osob moze korzystac z tego samego orga i nie zostac posadzonych o multi.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

świetna robota AiDec!

metodę małego wellness warto używać z domkami wysokiej jakości (ja mam q5) i żrąc dobre chlebki (q3 najbardziej się opłacają) - dzięki temu codziennie dostaję ok. 8 wella (prawie jedna walka gratis) ;)

co do początkowych 5g - można jeszcze się pobawić w inwestowanie na monetary market (ja tak się dorobiłem) - jak ktoś ma czas to nawet do 10% może w dzień zarobić - jak ktoś nie ma czasu na zabawy i nie chce ryzykować to może się bawić na stabilnych rynkach (Polska, Indo, Węgry) gdzie można zarobić z 1-2%...

AiDec

#278
Panowie, nadszedl czas zeby sie zorganizowac w jakies porzadne wojsko :). Jesli sie zorganizujemy - oficjalnie i nieoficjalnie - to bardzo duzo na tym wszyscy skorzystamy. Jak wiecie nie mam wiele wolnego czasu, ale jakos krok po kroku do wszystkiego dojdziemy. Na chwile obecna kilka informacji:


1. Wojsko nasze bedzie calkowicie dobrowolne. Nikt nikogo nie zmusza do udzialu i zeby bylo jasne (a ja mial czyste sumienie), to aby zostac zaliczonym w poczet wojakow oficjalnej organizacji wojskowej B@P, nalezy sie zglosic w tym watku: http://www.boincatpoland.org/smf/erepublik/spis-zolnierzy-bp-w-erepie/ podajac swoj nick z erepa. Dzieki temu nie bedzie sytuacji ze ktos z B@P zostal wbrew woli (automatycznie) zapisany do wojska B@P (moze ktos woli byc w innej organizacji wojskowej). W tym samym watku nalezy podac fakt ew. rezygnacji.
2. Wojsko B@P jest organizacja elitarna do ktorej moga nalezec tylko i wylacznie osoby z B@P (innymi osobami po prostu nie bede sie zajmowal), a zatem istnieje tylko jeden warunek zaliczenia w poczet naszego soldata: liczenie pod bandera B@P (proste - jak ktos chce byc z nami, to musi liczyc :)). Mozliwe ze w jakies blizej nieokreslonej przyszlosci zmienie zdanie, ale na razie taki warunek mi odpowiada :).
3. Istnienie organizacji wojskowej B@P ma na celu pomoc wszystkim naszym erepowcom w osiagnieciu roznorakich korzysci, dzieki wykorzystaniu wiedzy i znajomosci Dowodcy oraz wynikajacych z samego faktu bycia oficjalnie uznawana jednostka wojskowa.
4. Tymczasowo ja sobie samozwanczo podowodze, do czasu az wybierzemy faktycznego Dowodce:
5. Nie bedzie zadnego obowiazkowego logowania na IRCu (obowiazkowe we wszystkich innych organizacjach wojskowych... ueeeee...), zadnego czekania na rozkazy do 22.00, atakowania o wyznaczonej godzinie... Generalnie luz blues, atakujemy zgodnie z rozkazami MON`u i zero dodatkowych obowiazkow. Maja byc same korzysci :).


To tyle jesli chodzi o wzmianki o tworzeniu wojska. Pozostale informacje wojskowe beda umieszczane juz w odpowiednim watku:



POST W BUDOWIE!!! I raczej sie troche pobuduje, bo zalozenie nowego watku trwa wieki... :/ Po 10 minutach wciaz sie jeszcze nie zalozyl...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

hm..... może by warto zrobić fundusz inwestycyjny ??

robimy ściepę

osoba która się zna gran na monetary market :D zarobki po penym czasie są rozdzielane przy uwzględnieniu zysku dla osoby robiącej inwestycje :d
-------------------------------------------------------
Zapisuję się do naszego plutonu/uranu... niepotrzebne skreślić :D
nick Troll81