Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

eRepublik - ePolska w potrzebie

Zaczęty przez ansuz, 11 Sierpień 2009, 19:21

AiDec

#280
@Troll, zapisz sie w odpowiednim watku :). Juz sie zbudowal ;D. Pozostale beda sie pewnie budowac do jutra...

CO do gry na MM, to chyba jedynie Machloj wie co i jak. A nie wiem czy dysponuje czasem... No Machlojku, zgodz sie... 25% dla Ciebie :).





Poniewaz odpowiednie watki beda sie budowaly chyba dwa dni, to tymczasowo wpisuje wszystkie informacje tutaj (pozniej je stad skasuje). Zamieszczam tylko po to, zebyscie mieli czas sie z tym zapoznac w wolnym czasie.



CytatPotrzebujemy dowodcy wojskowego.



Wymagania:

- 1-3h dziennie wolnego czasu, o roznych porach (troche rano, troche po poludniu, troche wieczorem/w nocy - tak zeby byc na czasie z tym co sie dzieje)
- klient obslugujacy protokol GG (bez tego ani rusz)

Mile widziane i przydatne, ale nie wymagane:

- Skype
- znajomosc Excela (tabele, statystyki, formuly)
- znajomosc podstaw programowania (skrypty, a najlepiej JavaScript)
- znajomosc API erepublik

Zapewniam:

- w przyszlosci duzo dobrej zabawy
- obecnie duzo roboty i nauki
- swietne kontakty
- prestiz
- jakies tam blizej nieokreslone wynagrodzenie wzrastajace w czasie (no przecie nikt za darmo nie bedzie tego robil XP), a poza tym wodz musi miec motywacje :)


- pewna pomoc z mojej strony na poczatku (w ramach mojego wolnego czasu)



Zadania dowodcy:

- utrzymywanie kontaktow z rzadem, MON, innymi organizacjami wojskowymi
- dopilnowanie walk sponsorowanych (o tym w innym watku)






CytatNo i po co to wszystko? XP Jaki w ogole przyswieca mi cel?


Nie tylko promocja B@P w erepie. Chodzi o to zebysmy wszyscy jako gracze skorzystali na tym. Z gory uprzedzam ze nasze wojsko bedzie mialo charakter biznesowy  ;D. Bo ja to zaden dowodca jestem - ja to taki biznesmen co sie za wojsko wzial... (znaczy wojsko musi przynosic dochody XP). I nie, nie bedziemy najemnikami XP.


Zaczne od najwazniejszej informacji. Raz na jakis czas, od jednego do czterech razy w miesiacu (a w przypadku ataku na Polske mozna zakladac ze bedzie to czesciej), maja miejsce bardzo wazne bitwy (jak np. o Asturias). Rzad (a dokladniej MON) bardzo mocno naciska i zacheca aby w takich bitwach walczyc jak najlepiej. Zacheta jest gold :). Tak, tak - umilowany przez wszystkich goldzik :). Ale nie dla kazdego - tylko dla oficjalnych organizacji wojskowych. Najczesciej stosowanym dofinansowaniem z MONu jest przyznawanie 1g za kazde 100 dmg zadanego przez organizacje dmg. Rozliczenie nastepuje po bitwie.

W wiekszoci przypadkow takiego golda organizacje przeznaczaja na jakies tam swoje wydatki, szemrane interesy itp.

Ja chce zeby duza czesc tego golda wspierala bezposrednio WAS, pracowala na Wasza przyszlosc i umozliwiala Wam w przyszlosci bardziej efektywna walke. Dlatego kazdy z zolnierzy nalezacych do wojska B@P otrzyma po kazdej walce sponsorowanej czesc kasy do wlasnej kieszeni (wolne od podatku!  ;)). Ja widze to tak: 50% zarobionego golda wraca bezposrednio do kazdego zolnierza (niech czuje ze warto bylo :)), 25% golda na orga BOINCatPoland i firmy do niego nalezace (dzieki czemu kiedys dorobicie sie wlasnej zbrojowni q5!), pozostale 25% dla dowodcy jako wynagrodzenie.


Uprzedzam, nie oszukujcie sie. To na poczatku nie beda zadne wielkie kwoty (jaki dmg mozemy w chwili obecnej zadac? :( ). Ale to urosnie. Urosnie bo bedzie inwestowane. Polowa golda wroci do Was w czystej postaci (w innej sytuacji nie mielibyscie z tego nic!), czesc pojdzie do orga co w przyslosci da Wam wlasna zbrojownie q5! Wiem, ze niektorzy z Was beda w wojsku B@P, a nie beda pracowac w BOINCowej zbrojowni - nie martwcie sie, kiedys uzbieramy na druga, albo sprzedamy wszystko w cholere i podzielimy kase rowno miedzy Was wszystkich :). Dlatego zachecam do dolaczania do pirackiej kompanii braci i siostr absolutnego niemilosierdzia :D.


NO MERCY! KILL`EM ALL!  :attack:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Ja z klameczkami mogę zadać nawet 200dmg w bitwie :D

siłka działa no i już jestem oczko wyżej jako wojskowy :D

Machloj

#282
AiDec - wszystko pięknie tylko, że dotacja z MONu za dmg wynosi nie 1g za 100 dmg tylko 1 PLN za 100dmg (w wyjątkowo ważnych walkach dotacja wzrosła do 2-3 PLNów) = wielka kicha - tak się kasy na pewno nie dorobimy ;)

dlatego ja bym został przy naszej obecnej formacji wojskowej - kontaktowałem się przed założeniem naszego orga z anglovem (obecny szef mon-u) i żeby otrzymać dotację trzeba tylko przed walką z dotacją zgłosić naszą grupę wojskową wraz z wykazem osób...

jeśli chcemy coby było o nas głośniej to można się po prostu ujawnić poprzez forum, czy gazetkę, a także napisać do MONu i MGiFa, ale tak jak pisałem - kasy na tym nie zbijemy ;)


edit. co do funduszu inwestycyjnego - możemy się zastanowić nad powołaniem takowego - z tymże wolałbym coby to działało bardziej na zasadzie lokat - np. za wpłaconego golda po tygodniu dostajemy umówione kilka % a pozostały zysk zostaje przekazany na rozwój organizacji BOINCatPoland - ja mogę coś takiego prowadzić, ale to będzie ten mniej aktywny model prowadzenia FI - ja średnio dziennie zarabiam ok. 3-4% więc takich zysków można się spodziewać w naszym FI, ale oczywiście niczego nie gwarantuje  %)

Troll81

4% dziennie to całkiem sporo :D żeden bank ani lokata w polsce mi tyle nie da :D myślę że majątek moglibyśmy kapitalizować co miesiąc :D

załóżmy że wpłacam 100pln po miesiącu z moich 100pln zrobiło się 130pln. ja dostaję 110, 10 dostaje inwestor a 10 B@P :D jak dla mnie to uczciwe, cały zysk dzielimy na 3 części :D ja zarabiam B@P zarabia inwestor zarabia :D a ja i tak wpłacę znów te 100pln na kolejny miesiąc :D

Nuriel

Tak z ciekawości, bo gram dopiero trzeci dzień... czy są realne szanse masowego zakładania firm przez Polaków za granicą, wyzysk tamtejszych pracowników i transferowanie zysków w postaci Golda z powrotem do Polski? Oczywiście przy założeniu, że właściciele firm będą się zaopatrywać w chlebek i wszystko w polskich sklepach, coby budować gospodarkę ;).

Aegis Maelstrom

@Nuriel

Tak, zasadniczo jest to możliwe, i w zasadzie jedna nacja mogłaby się silnie wybić poprzez dominację ekonomiczną (należałoby silnie obsadzić kluczowe regiony własnymi firmami i zgarniać zyski - lub np. bujać tamtejszą gospodarką stosując dumping. IMHO w dłuższym okresie gold przeznaczany na skup i zakładanie firm w kraju własnym i poza granicami lepiej buduje siłę narodu niż "tankowanie" przez zakup wellness boksów.

Pozostaje jeszcze kwestia płaconych podatków, ale: nawet bez kombinowania i unikania podatków i tak to się powinno narodowi/krajowi opłacać. Trzeba pamiętać, że erep jest grą dla wielu graczy, nawet jeśli za takowych uznawać całe kraje czy narody. Nawet jeśli to jest win-win situation (na tej taktyce zyskuje tak inwestor jak kraj nosiciela) to poprzez inwestycje, a szczególnie ich rozłożenie po całym świecie, jest się "do przodu" i to najbardziej. Zawsze lepiej mieć niż nie mieć - i naród posiadający więcej firm jest w ten sposób do przodu. :)

AiDec

#286
@Machloj: za ostatnia walke sponsorowana placili nam 1g... Musze to wyjasnic. Bo jak tylko 1 PLN, to faktycznie sie nie oplaca - skorka za wyprawke. I jak Cie lubie, tak mam nadzieje ze sie mylisz ;). Niestety wszystko wskazuje na to ze masz racje... :(.

@Nuriel: Owszem, sa takie szanse - ja tak robie :). Firma w Austrii wyzyskuje pracownikow ile wlezie ;D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

Potwierdzam słowa AiDeca - firma w Austrii to bezlitosny zdzierca i łupieżca, a przy tym pracownicy sami idą pod nóż.  %)

Jest to więc maszynka do robienia złota, ma się rozumieć.  %)

----

A tymczasem w eŚwiecie sytuacja zdaje się stabilizować. eHiszpania po kluczowych sukcesach będzie powoli się odradzać, Kanada blokuje Rosjan i odzyskała Ontario, tymczasem Indonezyjczycy obronili Kalifornię i przeszli do ofensywy - a wg znów zmienionej mechaniki wojen Amerykanie nie będą mogli kontratakować, chyba że oddadzą dwie bitwy albo coś nieźle pierdyknie. Ciekawe, kiedy coś się przesunie.

Czy firemka powinna znów dystrybuować broń?  %)

BOINC@POLAND[HA$]

kurde jak wlazles do szpitala??

mam mega slabe wellnes i musze sie zregenerowac !!! pytanie JAK????????????????????


kempler

Żeby iść do szpitala musisz stoczyć walkę. Zazwyczaj jest szpital tam gdzie walczyłeś. Back to battlefield ->Hospital->Heal. Do szpitala można iść raz dziennie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

BOINC@POLAND[HA$]

dzisiaj nie walczylem bo nie moge mam za male welnes...
to co mam zrobic....?

Troll81


BOINC@POLAND[HA$]

te high lvl... se jaj  robisz  z biednego rodaka....

Troll81

nie robie jaj
sam od nich 10 giftów dostałem :D jak się zleszczyłem na 30 wellness i już walczyć nie mogłem... a i do szpitala ni hu hu

BOINC@POLAND[HA$]


BOINC@POLAND[HA$]

a moze ja dom potrzebuje??? bo tam pisze ze tez extra wela daje...

Niekumaty Burak

Moim (byłym) kontem zaopiekował się tomi124. Gdy przejdzie do naszej firmy należy się jemu ekstra jedna klamka. Powodzenia  :attack:
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

#297
poszukaj sobie na erepublik.com.pl informacji o epeajcyku. Pomogą ci ale na domek nie licz. Podciągną ci tylko wellnessa do 40 tak żebyś jutro mógł pójść na wojnę a potem do szpitala...

http://www.erepublik.com/en/article/tryumf-woli-921827/1/20
można żyć z ujemnym wellnessem :D takie ludzie to tylko ślązaki :D

tomi124

Proszę o przygotowanie 1 miejsca w firmie dla gracza Niekumaty Burak.
A jeśli chodzi o mnie to dzisiaj mogę zmienić firmę. Doradźcie co zrobić, szukać lepiej płatnej pracy, czy dołączyć także do naszej firmy.
Zacząłem dopiero grę i chciałbym się czegoś dorobić.
Warto w początkowej fazie kupować domek q1, czy lepiej zbierać i od razu kupować domek o wyższym levelu?
Druga sprawa, gold otrzymany za osiągnięcie 6 poziomu władować w domek, czy może w nasz fundusz pomnażający oszczędności?

Waldek1989

@HA$

zwróć się do machloja bo w naszej organizacji jest kilka giftów to Ci prześle, wtedy zwiększy się Twój wellness

lolek


AiDec

Cytat: tomi124 w 03 Wrzesień 2009, 10:27
Druga sprawa, gold otrzymany za osiągnięcie 6 poziomu władować w domek, czy może w nasz fundusz pomnażający oszczędności?

IMHO chyba najlepiej wlozyc w fundusz. Skoro juz powstal, to niech kazdy skorzysta i zarobi troche grosiwa. A i Machloj dzieki temu bedzie mial wieksze zyski. Nie ma roznicy w wystawieniu 30g a 80g - tyle samo roboty, ale Machlojkowa prowizja bedzie wyzsza (a zatem bedzie sie bardziej przykladal ;D). Ja sam zainwestuje sporo, ale najpierw musze dokonczyc swoje plany (na ktore brakuje mi jeszcze jakies 500g ;) ).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


Aegis Maelstrom

Za taką kasę to raczej szpital Q5 z dokładką. :D

A poważniej, to wygląda na jakiś konglomerat Q5. Ale jak prędko zarobisz AiDec taką fortunę? :)

AiDec

Nie domek, nie szpital, ale cala siec obronna - stawiam linie Maginota  XD. Nie no zart ;). Tak powaznie to zamierzam przejac caly rynek Raw Grain w Austrii :). Juz wykopsalem z rynku 4 firmy. Pozostaly trzy ktore sie nie licza (zatrudnienie 3-5 osob  XD) i jedna kompletna. Zeby ich wykopsac do konca musze upgradeowac firme z q3 do q4 (moze q5) i postawic druga firme q3. Wtedy bede ownowal :D. Dyktowanie cen, zarobkow itp :). Marzenie dominatora ;D.


Spodziewam sie zarobic ta kase w ciagu miesiaca (dane oczywiscie w przyblizeniu).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

Mówiłem Ci, że ta Austria to niezła opcja.

Potem, jeśli się dorobię i by nie było podejrzeń, może sam tam założę orga i firmę. :D Choćby jedno-dwu gwiazdkową dla beginnerów. :>

Przydałoby się tylko mieć jakiś sojusz z tą Austrią, by ew. importowani pracownicy mogli walczyć. :D

AiDec

Cytat: Aegis Maelstrom w 02 Wrzesień 2009, 22:35
Potwierdzam słowa AiDeca - firma w Austrii to bezlitosny zdzierca i łupieżca, a przy tym pracownicy sami idą pod nóż.  %)

Ty tam nic nie narzekaj - przy skillu 3 dostajesz 6 ATS, a moi robole ze skillem 4 pracuja za 3 ATS  %).


Cytat: Aegis Maelstrom w 02 Wrzesień 2009, 22:35
Jest to więc maszynka do robienia złota, ma się rozumieć.  %)

teraz juz tak, chociaz wciaz nie jest latwo. A poczatki byly po prostu dramatyczne - mimo ustawienia najwyzszych zarobkow na markecie, po 24h mialem jednego pracownika. Po tygodniu szesciu...


Cytat: Aegis Maelstrom w 04 Wrzesień 2009, 00:28
Potem, jeśli się dorobię i by nie było podejrzeń, może sam tam założę orga i firmę. :D Choćby jedno-dwu gwiazdkową dla beginnerów. :>

Szczerze, naprawde szczerze, nie polecam. Austria to malutki kraj, malutko citizenow, a co za tym idzie malutki zbyt na towary. Ale przede wszystkim ciezko znalezc pracownikow. Jak bede mial tam dwie firmy, to bede mial 90% najlepszych pracownikow LAND w Austrii i moge miec jedynie nadzieje na 100% zatrudnienia. Trzecia firma musialaby sie zadowolic resztkami. Co prawda na zbyt jest sposob - mozesz eksportowac. Ale jak sie domyslasz jest z tym troche roboty.

Ja wlasnie dlatego chce tam postawic druga firme, zeby wykopsac pozostale - dzieki temu przejme pracownikow. Austria nie jest prosta, trzeba sie naprawde nakombinowac zeby to dzialalo. I miec troche szalonych pomyslow. Ja juz poinformowalem market (cala konkurencje) ze stawiam druga firme i ze upgrade'uje dotychczasowa - dzieki temu wlasnie kolejny konkurent sie wykruszyl. Ale gdyby nie szalone pomysly, to moglbym pakowac manatki. szczescie ze z RL znam kilka trickow na wypchniecie konkurencji na zagranicznych rynkach ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

AiDec - narzekać nie narzekam, z Twojego sukcesu gospodarczego się cieszę (w końcu sam Ci podpowiadałem tę Austrię) i mówiłem, że pomogę.

Uważaj tylko na zapowiadane zmiany silnika gospodarczego - niestety nic dokładnie o zmianach nie wiadomo, więc będzie jazda bez trzymanki.  :ph34r:

Pytanie tylko - czy jesteś współodpowiedzialny za deflację żywności w Polsce (taniejące chlebki)? :)  Aha - i czy będziesz wchodził w wood, jeśli Austria odzyska region high? Z uwagi na ten sam typ pracownika warto to imho kontrolować - i jeśli sam tego nie będziesz robił, to jako zaprzyjaźniony przedsiębiorca dopomogę.  %)

Aha - co do bezpieczeństwa - obawiam się, że w końcu eAustriacy mogą się zorientować, że ktoś ma u nich monopol i dołuje pensje. Ich rząd działa naprawdę dynamicznie - stąd moja propozycja większego rozproszenia i zupełnie wirtualnej konkurencji między podmiotami.  :)

Machloj

AiDec - policz sobie dokładnie...jak dla mnie nie opłaca się robić upgrade`a do q4 (koszt 100 gold) tylko lepiej założyć kolejną firmę q3 (90 golda) - przy awansie na q4 będziesz miał mniejsze zyski - no chyba, że rzeczywiście nie ma żadnych szans na nowych pracowników...

co do zmian w mechanice gry - tego bym się nie obawiał - zanim coś zmienią to AiDec powinien się już dorobić na swoim monopolu ;)

AiDec

Cytat: Aegis Maelstrom w 04 Wrzesień 2009, 09:30
Pytanie tylko - czy jesteś współodpowiedzialny za deflację żywności w Polsce (taniejące chlebki)? :)  Aha - i czy będziesz wchodził w wood, jeśli Austria odzyska region high? Z uwagi na ten sam typ pracownika warto to imho kontrolować - i jeśli sam tego nie będziesz robił, to jako zaprzyjaźniony przedsiębiorca dopomogę.  %)

Aha - co do bezpieczeństwa - obawiam się, że w końcu eAustriacy mogą się zorientować, że ktoś ma u nich monopol i dołuje pensje. Ich rząd działa naprawdę dynamicznie - stąd moja propozycja większego rozproszenia i zupełnie wirtualnej konkurencji między podmiotami.  :)

- Nie jestem odpowiedzialny za nic w Polsce, to dla mnie jeszcze za duzy market ;). Ale pytajcie Dejota :P.

- Wood na chwile obecna mnie nie interesuje i w Austrii raczej nigdy mnie nie zainteresuje. W razie jakby co - dogadamy sie.

- Wood z natury nie trzeba kontrolowac. Wood jest w bardzo duzej mierze kupowany przez panstwa badz duuuze firmy (a tam juz GM wiedza co i jak). Wood jest zatem przez fachowcow cisniety o jak najnizsza cene (albo panstwa same sobie stawiaja tartaki zeby zaoszczedzic), a zatem Wood nie moze dobrze placic pracownikom. Zatem IMHO nie przebija moich ofert zarobkowych. Wood to nie to co sprzedawanie zboza malutkim i niedouczonym piekarzom...

- Co do bezpieczenstwa - nikt sie nie kapnie. Rzad moze jest dynamiczny, ale tubylcy do stado baranow :P. Standardem jest pytanie 14lvlowca jak podwyzszyc wellnes, bo ma 28 inny 18, a inny 32 ;D. A przelatuja mi tez przez firme 11lvlowcy z wel 9  XD. Stado baranow, normalnie jak norweskie łosie XP.


Cytat: Machloj w 04 Wrzesień 2009, 11:15
AiDec - policz sobie dokładnie...jak dla mnie nie opłaca się robić upgrade`a do q4 (koszt 100 gold) tylko lepiej założyć kolejną firmę q3 (90 golda) - przy awansie na q4 będziesz miał mniejsze zyski - no chyba, że rzeczywiście nie ma żadnych szans na nowych pracowników...

Dzieki za cenne uwagi - przemysle temat. Ale to raczej bede mial mniejsza produkcje, bo zyski to jednak chyba wieksze :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

#310
http://www.youtube.com/watch?v=kJqTrv-PVr8&feature=related

ku pokrzepieniu serc :D

http://www.youtube.com/watch?v=S0lVxyO93J4

AiDec

Jutro chyba wybory w ePolsce nie? Co Wy na to zeby delikatnie zabuysnac i udzielic calo-BOINCowego poparcia? Czy kto ma cos przeciwko?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Pytanie komu??? może by naszego własne kandydata?? :D

smaark

Czesc, dostalem cynk, bo, jak zreszta sam widze, jestescie niezdecydowani.
Moge wam polecic na kogo oddac glos ;]

Troll81


Machloj

wybory na prezia i tak wygra Andrew6w6 - ma poparcie PPP więc nie ma bola coby nie przeszedł ;)

smaark - masz już zainstalowanego BOINCa? jeśli tak to zapraszamy do naszego teamu/firmy  %)

AiDec

Cytat: smaark w 04 Wrzesień 2009, 22:20
Czesc, dostalem cynk, bo, jak zreszta sam widze, jestescie niezdecydowani.
Moge wam polecic na kogo oddac glos ;]

Mi osobiscie Andrew bardzo pasuje, ale jak masz innego kandydata, to chetnie wysluchamy propozycji.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

smaark

Tak jak OxyOne napisal, polecam Hansa.
BOINCa nie mam jeszcze, dopiero w pazdzierniku go zainstaluje pewnie.

Troll81