Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

SETI@Netherlands 10th Anniversary Gauntlet 2009

Zaczęty przez Bober, 16 Sierpień 2009, 22:57

Bober

Pamięta jeszcze ktoś Seti Gauntlet sprzed 2 lat w którym braliśmy udział?
Jeśli nie - jest okazja, żeby sobie przypomnieć:
Seti@Netherlands organizuje rocznicową edycję swojego wyścigu (10 rocznica utworzenia teamu).

Temat na naszym forum z 2007

Zasady będą podobne jak poprzednio - drużyny złożone z osób, które zgłoszą swój udział postem na forum.

Liczymy zadania zarówno Astropulse jak i Seti enhanced, na CPU oraz GPU.

Wliczane będzie także to, co będzie schodzić z pending zrobionego jeszcze przed konkursem. Ale uwaga - nie wolno gromadzić przeliczonych jednostek przed konkursem i zwolnić ich do zaraportowania po starcie - będzie to karane wyrzuceniem z konkursu!

Także podłączamy się z wyprzedzeniem (najlepiej tygodniowym) do SETI i normalnie liczymy.

Próbki, które zostaną przeliczone w trakcie trwania konkursu a zejdą z pending po konkursie nie będą wliczone. Także realnie konkurs zaczyna się wcześniej i kończy wcześniej.

Zapisy są do 18 września i tego dnia proponuję, żeby wszyscy uczestnicy przełączyli kompy na SETI.

Zgłaszajcie się wszyscy i nie patrzcie na RAC czy ilość już zgłoszonych!

Proponuję informację o turnieju zamieścić w najbliższym newsletterze.

O turnieju

zasady

temat na forum S@NL

Troll81


Bober

#2
Ok.
Zgłaszajcie się już w tym temacie: http://www.boincatpoland.org/smf/competitions-and-challenges/the-kings-international-gauntlet-2009/

Podawajcie pls swój nick w SETI i nr ID!

I dajmy czadu tym razem, mam nadzieję, że zapisze się co najmniej 50 osób!
:attack:

Troll ty też  XP

Troll81


Bober

Bądź grzecznym Trollem, daj innym przykład i podaj tam gdzie trzeb swój nick w SETI i ID.

::)

Troll81

#5
ale ja już ujęty jestem

http://www.seti.nl/boinc_user.php?action=showteamusers&subteamid=14&gauntlet=2&language=1

Bober

Ale tamten topic będzie tematem do zapisywania. Chcę żeby każda zapisana osoba, rzeczywiście to zrobiła. Ok?

Sergeant

Mam pytanko (wolę się upewnić): czy ID to jest numer zapisany w SETI jako "Identyfikator uczestnika
Używany przy funkcjach społecznościowych"?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Voice1980


Sergeant

Dzięki za odpowiedź. No to trzeba się zgłosić do turnieju. RAC niewielkie, ale kilka punktów dorzucę.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Janek

W tym wyścigu może wsiąść udział ograniczona liczba użytkowników prawda? Ja mam chyba za słaby sprzęt, to nie będę blokował miejsca innym ;)
Trzymam kciuki za nasz zespół!  :attack:

Bober

Nie nie. Zgłaszajcie się wszyscy. Gdyby nas było za dużo to się podzielimy na 2 drużyny, ale nie sądzę żeby była taka konieczność.

Janek

W takim razie również się dopisuje w odpowiednim temacie forum :)

X X X

A ja poproszę o info dla mniej anglojęzycznych. W szczególności, czy to będą zawody na GPU czy CPU? Należę do "czerwonych" i wspieram "niebieskich", więc do zawodów "zielonych" nie staję. Ale jakby było coś na CPU, to kto wie?

Bober

#14
@7NBI_Zarecki Robert : Liczą się wszystkie próbki SETI, niezależnie czy są CPU/GPU, astro/SE.

Jeszcze jedna kwestia - gromadzenie jednostek na kompie przed turniejem i zaraportowanie ich wszystkich po starcie konkursu ma zostać wyśledzone i ukarane wyrzuceniem z konkursu.

Punkty schodzące z pending w toku normalnego liczenia będą uznawane - także zachęcam do przełączenia się na SETI co najmniej KILKA dni przed 25 września (rozsądnie nawet z tygodniowym wyprzedzeniem, bo seth dość wolno nalicza), tylko niech się na bieżąco odsyłają.

Troll81

podesłałem im moje pomysły na forum.... jezu... przez pół godziny dochodziłem ze ich język w google translate to dutch :D

Bober

Myślałem, że napiszesz im jak mają to programowo do statystyk wprowadzić. To, że se WU można obejrzeć to każdy wie, ale nie będą przecież tego ręcznie sprawdzać.

Mnie się coś kojarzy, że to chyba  niemożliwe.

Troll81


Bober

Primegrid jest projektem i ma dostęp do wszystkich danych. Pytanie czy takie informacje jak czas pobrania próbki są eksportowane w xmlach ze statami? Na pewno są rzeczy dot. userów tj. ile mają punktów i do jakiej drużyny są przypisani, ale jakie próbki przeliczyli? Wątpię.

TRZECIAK

To jeszcze raz pytanko, bo mi się wątki zmiąchały.
Jakieś linki do optymalek aktualnych na i7 i GTX260 ktoś ma czy na KWSN szukać ?


PanStaszek

Niezły pending na s@h. Mogłem się podłączyć już w sierpniu jeśli tak długo wiszą, gdybym się "wypróżnił" po 25.09 sam bym wyścig wygrał   ;D ;D ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

3Rni

a te statystiki tego gnutela to juz sa? bo patrze na jakis link u nich http://www.seti.nl/boinc_team.php?action=showsubteams&gauntlet=1&language=1

i OCforumsy maja ponad 2 bańki kredytow a my 270k --- czy to juz sa staty do tego wyścigu czy jakaś sesja treningowa a reset będzie po 25.09 ?????

emik

25.09 wszystkie staty zostaną zrestartowane i dopiero zacznie się Tour De Gauntlet 2009


[PNT] Obix007

staty zresetują ale pending sie zalicza  :book: - więc każdy tłucze żeby w pending weszło.  :attack:


Gargul

Będziemy się "śmiać", jak na wyścig próbki z AP puszczą. Te, które przeliczyłem ostatnio, wisiały mi w pending 3-4 tygodnie. Zabrońcie, w ustawiieniach konta, przesyłania Wam tych WU. To sie zwyczajnie mija z celem (na czas wyścigu).

No i o optymalkach przypomnę ;).

KrzychuP

Dzięki Gargul!
Zapomniałem, że na nowym kompie nie zapodałem jeszcze optymalek.
Czas przygotować się do wyścigu.  :attack:
Czy te dostępne na KWSN są najświeższe?

Bober

#26
Ja zaciągnąłem ostatnio z KWSN i dobrze działają. Pewnie nie ma lepszych.

Zgadza się - radzę zablokować liczenie Astro na czas wyścigu.

Kto może niech już zaczyna liczenie - mnie póki co 90% idzie w pending a schodzi niewiele.

3Rni

pytanie do setifanów - czy tu są najnowsze i najlepsze optymalki : http://calbe.dw70.de/seti.html   ?????

PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

3Rni

ogony do roboty  ;D miały zniknąć zera z końca tabeli....

do raportu wystap:

23    0    0    0                                                                                              0    Gurt-chan
24    0    0    0                                                                                              0    Aleksander Parkitny
25    0    0    0                                                                                              0    Rysiu
26    0    0    0                                                                                              0    Hacior

gramy w jednej drużynie wiec do robotyyyyyyy  :attack:

Bober

Panowie walczymy o pierwszą dziesiątkę, jest całkiem blisko   :attack:

X X X

Dajecie, dajecie... w ostatnim PG zajęliśmy 8. miejsce, a to zobowiązuje!
:attack:

Janek

Cytat: Bober w 28 Wrzesień 2009, 18:39
Panowie walczymy o pierwszą dziesiątkę, jest całkiem blisko   :attack:
Na dniach będę miał nowego kompa i jak tylko podłączę go do internetu to włączam go do wyścigu :attack:

X X X

Postaraj się zdążyć przed 02.10, to zdążysz wziąć udział w wyścigu PrimeGrid: http://www.primegrid.com/
Wyścig trwa tylko dwie doby i tym razem jest łatwy. No a później możesz nabijać Seti.
:attack:

Troll81

Wróciłem dopiero wczoraj i informowałem o tym na forum. Wczoraj też załączyłem kompa.

Agent_Halstein

Cytat: 3Rni w 28 Wrzesień 2009, 18:22
ogony do roboty  ;D miały zniknąć zera z końca tabeli....

do raportu wystap:

23    0    0    0                                                                                              0    Gurt-chan
24    0    0    0                                                                                              0    Aleksander Parkitny
25    0    0    0                                                                                              0    Rysiu
26    0    0    0                                                                                              0    Hacior

gramy w jednej drużynie wiec do robotyyyyyyy  :attack:

Ja robię co mogę  :attack: Nie moja wina, że mi nie schodzi z pendingu  >:(

Janek

I jest nowy komputer, który liczy na Seti :) Trzeba ostro działać, bo konkurencja depcze nam po piętach :attack:

Bober


Sebastian M. Bobrecki

Przydało by się jakoś Rysia zmotywować. Minął już tydzień a on cięgle nic.  >:(
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

X X X

Zapraszam dziś na mały przerywnik w postaci dwudniowego wyścigu PrimeGrid! Już od 20:00.
:attack: