[2010.07.08 - 2010.07.15] Collatz Conjecture - COOL!

Zaczęty przez Mori, 06 Lipiec 2010, 00:11

Mori

http://boincstats.com/bam/challengeChat.php?chid=49



Top8 B@P:


Walka z GPU Force (walka o czwartą pozycję):

X X X

Skoro jesteście wielkim zespołem uczestniczącym we wszystkich projektach, to napiszcie do Willego@BS i będziecie automatycznie dopisywani do każdego wyścigu w BS, jak to czyni teraz LAF.
:parrrty:

Troll81


X X X

Skoro LAF został dopisany od razu po wciśnięciu "utwórz wyścig", to pewnie można.

Mori

My tu gadu-gadu, a B@P ciągle nie jest dopisany...

Rysiu

#5
A Collatz leży... Już działa ale wpięci nadal nie jesteśmy.

X X X

Chwilowo leży, ale to nie jest wielki problem, bo w CO możesz nabrać zadań na parę dni do przodu, a nie jak w MW, na kilkadziesiąt minut. Dodatkowo deadline jest dość odległy - dwa tygodnie.
W USA są rekordowe upały i sieci nie wytrzymują, bo klimatyzacja pochłania jeszcze więcej prądu niż Boinc.  XD

Mori

22h do startu, a my nie zostaliśmy dalej dopisani. Dlaczego? :(

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mori


Rysiu

Jak to jest? Liczą się WU odesłane w przeciągu wyścigu? Oczywiście muszą być też w trakcie wyścigu pobrane?

Peciak

Cytat: Rysiu w 08 Lipiec 2010, 10:33
Jak to jest? Liczą się WU odesłane w przeciągu wyścigu? Oczywiście muszą być też w trakcie wyścigu pobrane?
odesłane w wyścigu ale możesz pobrać próbki przed wyścigiem przeliczyć je zatrzymać w buforku, wysłać po rozpoczęciu wyścigu i punkty są zaliczone.
Nie jest to uczciwe  >:( ale wszyscy tak robią, my też  :shame:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

X X X

#12
Cytat: Piotr R. (Peciak) w 08 Lipiec 2010, 10:39Nie jest to uczciwe  >:( ale wszyscy tak robią, my też  :shame:
No to i ja przestawiam kompy. Dawno nie liczyłem CO, więc zanim coś zgromadzę, to muszę zrobić kalibrację czasu, bo chwilowo mam... 4.5h/wu.

Punkty liczy BS a nie CO, więc pewnie teraz validowane zadania sprzed miesiąca też zostaną zaliczone do wyścigu - premia dla stałych uczestników. Natomiast pobrane i odesłane w trakcie wyścigu, ale bez validacji, nigdy nie zostaną zaliczone do wyścigu (inaczej niż w PG). Będzie ciekawie!
:parrrty:

Rysiu

Tylko jak ustawić aby pobierał WU, a ich już nie odsyłał?

Troll81

Ustaw limit na 10 dni. Włącz pobieranie. A jak juz pobierze zapsa to wyłącz mu dostę do sieci :D

Peciak

Zassaj próbki, a potem użyj opcji nie pobieraj nowych danych o ile nie dokonasz ręcznej aktualizacji projektu, lub nie właczysz i wyłaczysz kompa to próbki nie będą odsyłane. Jest jeszcze jedna metoda - odłącz sie od neta  :ph34r:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mori

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 08 Lipiec 2010, 10:39ale wszyscy tak robią, my też  :shame:
Nie wszyscy. Ja, na ten przykład, nie - bo zupełnie nie chce mi się bawić w to. Rywalizacja rywalizacją, ale nie przesadzajmy.

toms83

Imo kiepska metoda naliczania punktów. Powinno być jak w PG, pobrane, przeliczone i odesłane w trackie wyścigu zaliczane, reszta nie.

Troll81

Ale do takich danych dostep maja tylko admini projektów....

Rysiu

Zbuforowałem danych ile się udało ale to wyszło na jakieś 2 h liczenia :/ Jak ustawiłem na zapas 10 dni to i tak nie pobrał niczego nowego... W przyszłości pewnie pokombinuję.

apohawk

Milka wyschła znowu, więc policzę collatza.

Robert 7NBI, cieszę się, że wpadasz do nas coraz częściej  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

Rysiu


X X X

Cytat: apohawk w 08 Lipiec 2010, 19:01Robert 7NBI, cieszę się, że wpadasz do nas coraz częściej
A miło mi, że kogoś mogę ucieszyć - zapraszam do rewizyt.

Cytat: Rysiu w 08 Lipiec 2010, 23:22Niestety nawet GF nas wyprzedziło
No nie, a co to my już tacy najgorsi w stawce?
XD

Mori


apohawk

#24
Jeśli składował, to sądzę, że krótko, bo mocno dawał do pieca w wyścigu MW. To, że w Collatzu czeka się na drugiego liczącego, to już nie wina liczącego. Sam mam próbki w pending od 3 lipca.
Zobaczymy, czy utrzyma 1. miejsce indywidualnie do końca wyścigu.  :respect: Powodzenia  :parrrty:

EDIT
A, poprawka, widzę, że zdołał przytrzymać 400k. W CC jest limit 150 in progress / GPU, więc każdy może przytrzymać tyle samo w zależności od liczby graf, a że Robert graf ma sporo, to korzysta. Przyrost punktów i tak ma na razie większy od pozostałych, więc powodzenia w walce o pierwsze miejsce  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

X X X

1. Aktualnie mam zeskładowane 1320 zadań, najstarsze z... 2 Jul 2010 1:02:07 UTC. Taka uroda projektu.

2. Jeśli jest limit 150/gpu, to teoretycznie mógłbym zgromadzić bez odsyłania 13x 150 = 1950 zadań. Byłoby to do zrealizowania jeślibym liczył CO od kilku dni i oczekiwany czas spadłby do realnego. Niestety z braku czasu CO włączyłem dopiero po południu w dniu wyścigu, bo CO wymaga zupełnie innych ustawień niż MW/DN i czasy oczekiwane były na poziomie 4.5h, więc w praktyce udawało się pobrać ledwie kilkanaście zadań, które trzeba było odsyłać, aby grafy nie stały bezproduktywnie. Widać, że w tym zakresie premiowane są osoby stale liczące CO.

3. Ludzie z RAC na poziomie 600k wystartowali z pułapu 100k, a ja z RAC 2400k z pułapu 380k, więc symetria jest zachowana. Przed nami 7 długich i upalnych dni, a w ostatecznym rozrachunku zwycięży moc i wytrwałość. Zwłaszcza w kontekście kilku dni z upałami do 35C.

4. I jeszcze jedno - wyścig spowodował wzrost wolumenu obliczeń, więc wczoraj wszystkim przyspieszyła validacja = osobom wcześniej liczącym skoczyły wyniki. Odwrotny efekt nastąpi po zakończeniu wyścigu - zmniejszenie liczby liczących spowoduje wydłużenie czasu validacji i spadek przychodów dziennych. Na szczęście, wtedy można przenieść się do MW i bić rekordy dostając jednocześnie bieżące punkty z MW i zaległe z CO.
:parrrty:

Troll81


Mori

Nie gadać tylko liczyć!

PS. Ktoś sklonowałby kilka razy Alchemika?

Rysiu


X X X

Ciężko to będzie kiedy PB poprawi klimę.  XD

apohawk

Ad.2. Mi wyskoczył komunikat 150 in progress / GPU, jak dołączyłem do wyścigu i bufor miałem ustawiony na 10 dni (to z powodu SIMAPA). Ja mam 4850, może dla innych graf jest inny limit, ale nie sądzę.
Nawet bez tych 400k byś prowadził, 13 graf...  %)
No good deed goes unpunished.

X X X

Potwierdzam, wyjściowy limit od strony projektu wynosi 150/GPU, niezależnie od sprawności tego GPU - dla R58 to raptem 13h. Oczywiście ujawnia się on dopiero wtedy, kiedy z punktu widzenia BM jesteśmy w stanie to przerobić przez "10 dni". Moje początkowe 4.5h skutkowało czasem 28 dni, stąd początkowo nie mogłem zbyt wiele zassać.

Kiedyś, kiedy liczyłem dłużej CO, to mój limit został podwyższony. Nie wiem, czy dalej tak jest, niech się wypowie ktoś stale liczący CO.

BTW, ciekawe zmagania LAF i Sici - trzeci wyścig GPU pod rząd przetrzebił szeregi wspierających i siły się wyrównały.
Indywidualnie pozostało mi ścigać sciagacza, parę dni to zajmie.

Mori


X X X

Co gorsza, nie jest to ostatni bieg w ich skrzyni.  :fright:

Mori

To może zakończysz wyścig teraz? No wiesz, że niby problemy z projektem i w ogóle i się nie da... Trzecie miejsce jako drużyna nam pasuje...

A u nas AiDec przyśpieszył.

X X X


apohawk

No i nie mogę się dobić do Collatza. Projekty GPU nie są jeszcze przygotowane na wyścigi  XD Przynajmniej te 150 próbek starczy na półtora dnia.
No good deed goes unpunished.

X X X

Obserwowałem liczbę aktywnych zadań na serwerze i nie było większych zmian, bo tu nie ma ostrego startu jak w PG. Zatem mniemam, że nie obciążenie jest przyczyną przerwy. Ostatnio CO ma notoryczne problemy z łączem. W tej chwili w USA jest środek nocy, rano - czyli popołudniem - Slicker wstanie i popchnie temat. Na szczęście to nie Milka i mam jeszcze roboty na minimum pół dnia.

AiDec

Cytat: Mori w 10 Lipiec 2010, 09:11
A u nas AiDec przyśpieszył.

Wczesniej mialem przenosiny kompow. Wciaz jeszcze sie tym zajmuje - firma dla ktorej pracuje bedzie utrzymywala prad dla moich jednostek, w zamian za prawo skorzystania z nich czasami. Wymagalo to instalacji norweskiego oprogramowania itp. Sorki za spadek RACu i kiepski udzial w wyscigu, ale juz wczesniej uprzedzalem ze bede mial przejsciowe problemy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mori

#39
Staty coś wariują na BS/w CC. Przykład:


I jednocześnie apel: stachu, nie licz do tyłu!

EDIT: No, stachu i Rysiu się poprawili i już liczą do przodu :) Natomiast LAFy będą się żegnać z drugim, zresztą Astry też pewnie będą musiały swoje pierwsze miejsce PBToyz oddać.