Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Religia

Zaczęty przez Troll81, 13 Lipiec 2010, 10:55

Mori

Ale gdzie tutaj słowo o tym, że w takim wypadku popieram aborcję? Bo ja nie widzę, a Ty najwyraźniej tak.

pszyklejony

"które potem kobiety muszą rodzić"
złap złodzieja za rekę a on - to nie moja ręka.

Mori

No i muszą rodzić. Czy użycie słowa "muszą" oznacza "chciałbym, żeby nie musiały"? o_0 Ale ok, wiesz lepiej, co ja chciałem powiedzieć, to nie mamy co dyskutować.

Pigu

Cytat: Mori w 31 Lipiec 2010, 23:26
Bo akurat był temat poruszony. Kościół wydaje się być dziwnie pobłażliwym dla zabójców-żołnierzy, a przy aborcji miłosierdzie znika.
odprawianie mszy jest dziwną pobłażliwością? w więzieniu też są kapelani - może ich by się trzeba czepiać, bo większość naszych żołnierzy nikogo nie skrzywdzi

czym innym dla mnie jest zabicie żołnierza przeciwnika, szkolonego w zabiciu mnie (bo przecież zabijanie cywili to zbrodnia wojenna), a czym innym zabicie bezbronnego dziecka
również czym innym jest dla mnie zabicie kogoś kto chce skrzywdzić mnie (lub szerzej kraj który przysięgałem bronić) a czym innym zabicie ze strachu (przed obowiązkami, przed biedą, przed tym co ludzie/rodzice powiedzą)

nie piszę jakie jest stanowisko kościoła, tylko moje - widocznie nie tylko ja tak czuję, skoro przy aborcji miłosierdzie znika  %)
btw: miałeś kiedyś na rękach niemowlę? potrzymaj chwilę - przejdzie ci

Cytat: Mori w 31 Lipiec 2010, 23:26
Ale to może ja faktycznie jestem dziwny, że lubię seks wtedy, gdy mam ochotę, a nie wtedy, gdy akurat z kalendarzyka wynika, że można %)
sex jest zwykłą przyjemnością i nie ma co jej mitologizować - jeżeli wyjście do kina lub wyjazd nad jezioro można zaplanować na termin i czerpać z nich przyjemność, to sex również - taka moja opinia

niemożność doczekania się przyjemności i konieczność zażycia jej od razu (swoisty brak samokontroli) jest raczej cechą narkomanów, alkoholików, palaczy, graczy WOW, i innych nałogowców  XD

Cytat: Szopler w 31 Lipiec 2010, 23:28
Do tego kapelani zwykle sami są żołnierzami (Oj!)
kucharze polowi również
mechanicy w hangarach również
itd itp

czy kapelan (mający stopień wojskowy) biega z karabinem?

Mori

Cytat: Pigu w 01 Sierpień 2010, 12:11odprawianie mszy jest dziwną pobłażliwością? w więzieniu też są kapelani - może ich by się trzeba czepiać, bo większość naszych żołnierzy nikogo nie skrzywdzi
A na polu bitwy i te sprawy? To nie to samo co odprawianie mszy w kościele.

Cytat: Pigu w 01 Sierpień 2010, 12:11czym innym dla mnie jest zabicie żołnierza przeciwnika, szkolonego w zabiciu mnie (bo przecież zabijanie cywili to zbrodnia wojenna), a czym innym zabicie bezbronnego dziecka
Zbrodnia wojenna... Ale jak wtedy KK traktuje taką osobę? Jest też automatycznie ekskomunikowana? Nie wydaje mi się. A jak taki zbrodniarz wpadnie przykładowo do wsi i powystrzela wszystkie dzieci? Nie dokonał aborcji, nie jest ekskomunikowany, ma tylko grzech(y) na koncie, a ten problem załatwia jedna szybka wizyta w konfesjonale.

Cytat: Pigu w 01 Sierpień 2010, 12:11btw: miałeś kiedyś na rękach niemowlę? potrzymaj chwilę - przejdzie ci
Miałem. I moja filozofia w kwestii aborcji nie uległa zmianie.

Cytat: Pigu w 01 Sierpień 2010, 12:11sex jest zwykłą przyjemnością i nie ma co jej mitologizować - jeżeli wyjście do kina lub wyjazd nad jezioro można zaplanować na termin i czerpać z nich przyjemność, to sex również - taka moja opinia
Jeśli jest zwykłą przyjemnością - to czemu dopiero po ślubie i tylko z mężem/żoną? Do kina chodzi się nie tylko z nimi.

Cytat: Pigu w 01 Sierpień 2010, 12:11niemożność doczekania się przyjemności i konieczność zażycia jej od razu (swoisty brak samokontroli) jest raczej cechą narkomanów, alkoholików, palaczy, graczy WOW, i innych nałogowców  XD
Nie mówiłem o żadnym braku samokontroli. Nie poruszam tematu gwałtu przecież. Chyba, że jak ona chce, on też, to jest to brak samokontroli, bo chcą, a nie mogą, bo "nie ten dzień", podczas gdy tabletki/prezerwatywy zapewniłyby im całkiem niezłe zabezpieczenie. Czemu rezygnować ze "zwykłej przyjemności"?

Pigu

Cytat: Mori w 01 Sierpień 2010, 12:19
A na polu bitwy i te sprawy? To nie to samo co odprawianie mszy w kościele.
tak - nie to samo bo wystrój inny, ale co to ma do rzeczy? jak to się ma do dwulicowości kościoła itp. bo normalnie nie ogarniam  XD

Cytat: Mori w 01 Sierpień 2010, 12:19
Zbrodnia wojenna... Ale jak wtedy KK traktuje taką osobę? Jest też automatycznie ekskomunikowana? Nie wydaje mi się. A jak taki zbrodniarz wpadnie przykładowo do wsi i powystrzela wszystkie dzieci? Nie dokonał aborcji, nie jest ekskomunikowany, ma tylko grzech(y) na koncie, a ten problem załatwia jedna szybka wizyta w konfesjonale.
masz brzydki zwyczaj po każdej odpowiedzi delikatnego zmieniania treści pytania by za wszelką cenę utrzymać rację po swojej stronie
zwracałeś uwagę, że żołnierzy i aborcję różni wymiar kary pomimo pozornie tego samego przewinienia (pozbawienie życia), odpisałem jak ja to czuję, że można to czuć inaczej i zapewne dlatego KK czuje też inaczej

Cytat: Mori w 01 Sierpień 2010, 12:19Miałem. I moja filozofia w kwestii aborcji nie uległa zmianie.
tzn. dalej uważasz, że zabicie tego co trzymasz na rękach i tego co ostrzeliwuje twój okop z moździerza to to samo? cóż - nic nie poradzę, pozostaniemy przy rozbieżności zdań

Cytat: Mori w 01 Sierpień 2010, 12:19
Jeśli jest zwykłą przyjemnością - to czemu dopiero po ślubie i tylko z mężem/żoną? Do kina chodzi się nie tylko z nimi.
a czy coś pisałem o tym? czy ja jestem przedstawicielem KK? czy ja pisałem, że chociaż jestem katolikiem? ja się po prostu nie zgadzam z tym:
CytatA gdzież jest miłość w NPRze? Czyż nie jest to sprowadzane do poziomu ohydnego zwierzęcego aktu, który z zimną krwią planuje się co do dnia?
uważam, że kalendarz nie wyklucza miłości, a czekanie na sex nie sprowadza go do "poziomu ohydnego zwierzęcego aktu, który z zimną krwią planuje się co do dnia" więc w jakim celu wciąż delikatnie zmieniasz zagadnienie nad którym dyskutujemy? to dyskusja, czy turniej kto kogo pokona?

Cytat: Mori w 01 Sierpień 2010, 12:19
bo chcą, a nie mogą, bo "nie ten dzień", podczas gdy tabletki/prezerwatywy zapewniłyby im całkiem niezłe zabezpieczenie. Czemu rezygnować ze "zwykłej przyjemności"?
nic na temat konieczności rezygnowania i wyższości jednych metod nad drugimi nie mówiłem  XP o czym mówiłem wyjaśniłem szczegółowo wyżej