Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

[Pomysł] Nasz serwer statystyk

Zaczęty przez krzyszp, 13 Listopad 2010, 14:18

krzyszp

Pod domeną (mam nadzieję, że chwilową) http://simple-crm.co.uk/ppb/ znajduje się zaczątek serwera statystyk naszej drużyny. Choć strona nie jest jeszcze gotowa, to potrzebuję chętnych do rejestracji i "grzebania" w dostępnych (nielicznych na razie) opcjach - potrzebuję chętnych do testowania :).

Na tę chwilę strona umożliwia założenie konta w serwisie oraz scalenie konta z odpowiednim rekordem w bazie danych statystyk, założenie "sub-teamów" i przyłączanie się do nich.
Po niedzieli będą wyświetlani nowi liczydłowi w drużynie.

Szukam także chętnych do pomocy z przygotowaniem co bardziej skomplikowanych zapytań do bazy danych (oczywiście chętnym przekażę zrzuta bazy/strukturę tabel), osób potrafiących oskryptować tworzenie wykresów, tabel, itd.

Wszelkie uwagi mile widziane :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

PMG

Rejestracja jest kiepska przez nazwy- nie wiem w które miejsce wpisać nazwę z projektów BOINC, a gdzie nazwę pod jaką chciałbym występować.

Przez co, bojąc się że coś wpiszę źle, wpisałem we wszystko maila. Co mnie słabo satysfakcjonuje, bo nie chcę by moje konto było tak widoczne.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

PMG

"Poprzez wpisanie swojego CPID z konta BOINC możesz połączyć w systemie Twoje statystyki z systemem logowania."

A skąd mam wziąć CPID ? Ja może sobie znajdę - ale inni ?


Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

PMG

Dzisiejsze punkty
3272854764.14
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '))' at line 1: SELECT SUM(tblScores.Score)AS score, tblScores.Date FROM tblScores WHERE (tblScores.Date = (CURDATE(), INTERVAL -1 DAY));


Mam coś takiego na wszystkich stronach.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

krzyszp

Możesz już podawać dowolną nazwę użytkownika, dlatego zrobiłem scalanie po CPID. Jak chcesz, to zmienię dane Twojego konta lub je skasuję i założysz nowe.
Błąd wynikał z pracy nad jednym z modułów - już zrobione, ale będzie się czasem zdarzać - praca wre :)

Jak inaczej scalać konta niż po CPID? Nie mam bladego pojęcia...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

PMG

Daj tam linka do
http://www.boincatpoland.org/wiki/CPID

nazwę mojego konta zmień na PMG.

Na stronie gdzie jest CPID powinna się zjawić informacja "Twoje konto zostało już zsynchronizowane". Bo w tej chwili tego nie ma i gdy wszedłem tam drugi raz to nic się nie pokazuje.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

PMG

A tak szczerze to co ten serwis teraz robi ? Bo ja na razie to widzę tylko opcję rejestracji i opcję tworzenia/oglądania subteamów.

Może ranking województw dodać ?

Bo w tej chwili użyteczność jest ... no rejestrować się to mogę na innych serwisach też, a jak na razie to jedyna rzecz która się wybija na tle innych setek opcji :)

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

krzyszp

Nazwa Twojego konta jest już zmieniona.

Ranking województw jak najbardziej jest w planach, jak również inne statystyki - po to ten serwis powstał.
Dla dodania statystyk województw musiałbym mieć dostęp do bazy Piga, lub chociaż do skryptu, który to ściąga w PHP lub VB.
Subteamy są pomyślane (jak nazwa wskazuje) - do tworzenia wewnętrznych grup w naszym teamie, co pozwoli nam np. personalizować stronę/forum B@P.

Link do wiki zaraz dołożę...

Cały problem z CPID to fakt, że często są podawane dwa (lub więcej) różne przez niektóre projekty - to jest przyczyną braku synchronizacji kont na boincstats, pracuję nad tym, aby automatycznie scalać takie konta, ale jest to dość trudne zadanie - niemniej musi być zrobione...

Ps. Twoje konto jest już scalone, brak info o tym poprawię...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

PMG

Chciałem wykorzystać w 100 % funkcjonalność strony i chciałem dołączyć do subteamu Boinc@Poland

Dostałem coś takiego

Dołączyłeś do drużyny
Zapytanie: UPDATE tblUsers SET SubTeam = 5 WHERE JoomlaID = 65Dołączenie udane!
Poprawiony: sobota, 13 listopada 2010 11:45 

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

krzyszp

Czyli dołączyłeś poprawnie :)

Wyświetlam niektóre zapytania, aby wychwycić ewentualne błędy, taka sytuacja może mieć miejsce i w innych stronach - to nie jest błąd.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

PMG

Cały problem z CPID to fakt, że często są podawane dwa (lub więcej) różne przez niektóre projekty - to jest przyczyną braku synchronizacji kont na boincstats, pracuję nad tym, aby automatycznie scalać takie konta, ale jest to dość trudne zadanie - niemniej musi być zrobione...

fakt. Na stronie u ciebie mam

pmgpmg zgromadził 224548.34 punktów

a na BOINCStats mam

http://pl.boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=21df29504d560f3517ceb5a9f3f287a4

343,084

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

krzyszp

Jest też inny problem (też nad nim pracujemy).
Mianowicie nie mam jeszcze dostępu do plików statystyk projektów zakończonych/nieczynnych, Troll pisał w tej sprawie do Williego z boincstats, może on nam udostępni archiwalne.
Jestem też w trakcie wymiany maili z adminami WCG, gdyż oni też nie udostępniają plików statystyk, a tylko gotowe strony...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

eclipse99

Właśnie miałem pytać skąd ta różnica  :)
Przydałby się podgląd na wszystkie projekty, z których pobierane są statystyki dla danego użytkownika.

krzyszp

Ależ jest, po prawej stronie jest lista wspieranych projektów.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

eclipse99

Oczywiście, ale tam są wszystkie wspierane przez serwis, a fajnie byłoby aby po zalogowaniu każdy mógł mieć również podgląd tylko na swoje.

krzyszp

#15
Ok, za 15-20 minut będzie :)

Edit:
Jest :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

eclipse99

:)

Opcja "Połącz konta" pozostaje bez zmian po wprowadzeniu CPID, co prawda jest informacja o dacie poprawienia ale słabo widoczna, poza tym wg mnie niejednoznaczna. Można by dodać info typu "Twój aktualny CPID :....................................."

Taka sama sytuacja przy opcji "Przyłącz się do sub-teamu" - po przyłączeniu nie ma informacji do którego się należy. Można by dodać np. "Aktualnie należysz do ..................."

krzyszp

Cytat: eclipse99 w 13 Listopad 2010, 16:52
Taka sama sytuacja przy opcji "Przyłącz się do sub-teamu" - po przyłączeniu nie ma informacji do którego się należy. Można by dodać np. "Aktualnie należysz do ..................."

Dodam info o aktualnym sub-teamie dla zalogowanego użytkownika po informacją o jego aktualnych projektach...
Nie mogę znać CPID użytkownika przed scaleniem konta, dlatego musi je podać na stronie sam przy operacji scalania kont.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

eclipse99

Cytat: krzyszp w 13 Listopad 2010, 17:01
Nie mogę znać CPID użytkownika przed scaleniem konta, dlatego musi je podać na stronie sam przy operacji scalania kont.
Jasne, chodzi mi o to aby już po podaniu CPID był dla użytkownika widoczny.

Czy przewidziana jest możliwość przynależenia do kilku sub-teamów równocześnie?
Np. do sub-teamów: AGH, Woj. małopolskie, PC, 30-35 lat.

krzyszp

Cytat: eclipse99 w 13 Listopad 2010, 17:05
Czy przewidziana jest możliwość przynależenia do kilku sub-teamów równocześnie?
Np. do sub-teamów: AGH, Woj. małopolskie, PC, 30-35 lat.

No, to zabiłeś mi klina...
To wymagałoby zmiany struktury bazy danych (proste), ale dość mocno skomplikowało by tworzenie zapytań do bazy...
Myślę, że jak już zaimplementujemy trochę innych możliwości, zajmę się i tym...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Szopler

Po zalogowaniu...
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1: SELECT * FROM tblSubTeams WHERE TeamID =

eclipse99

#21
Nie pomogę od strony technicznej bo nie mam o tym bladego pojęcia, ale nadal mogę rzucać pomysłami.

Aby nie być gołosłownym:

1. Sądzę, że większość z tych, którzy zadadzą sobie trud założenia konta, będzie chciała sprawdzić poprawność swoich statystyk względem boincstats czy allprojectstats.
Ułatwieniem byłaby alfabetyczna kolejność projektów do których się należy.

2. Proponuję ujednolicić nomenklaturę sub-team/drużyna. W Menu jest opcja "Stwórz drużynę", która faktycznie daje możliwość stworzenia sub-teamu.
Podobnie poniżej - "lista drużyn" oznacza w rzeczywistości listę sub-teamów.

3. Odnośnie przynależności do kilku sub-teamów - sub-teamy mogłyby być podzielone na kategorie (miejsce zamieszkania, wiek, sprzęt itd), przy tworzeniu sub-teamu powinna być opcja wyboru kategorii, jak również opcja dodawania kategorii. Aby nie popaść w chaos wszelkie zmiany musiałyby być zaakceptowane przez administratora (aby uniknąć sytuacji istnienia dwóch sub-temów odnoszących się do tego samego województwa lub sub-teamów niejednoznacznie określających przedziały wiekowe np 30-35 i 30-40 itd.)

krzyszp

#22
Ad. 1. Zaraz to zrobię. - Nie tak prosto. Aktualnie najpierw pobieram ID projektów dla danego użytkownika z tabeli wyników, i dopiero w pętli pobieram nazwy tych projektów... Muszę przerobić całość tak, żeby zapisywało do tablicy, sortować i dopiero wyświetlać... Trochę to potrwa (może użyję tabeli tymczasowej w bazie?).

Ad. 2. Problem nazewnictwa zauważyłem od początku prac nad tym projektem, jaką formę powinniśmy przyjąć? "Subteam" brzmi do kitu, "poddrużyna" również... Może coś "pirackiego"? :)

Ad.3. Na tą chwilę jest niemożliwe (a przynajmniej powinno być) założenie dwóch takich samych teamów. Ta zasada jest łatwa do zachowania później, w przypadku wprowadzenia "wielokrotnych" drużyn.




Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

eclipse99

Ad. 2. Pododdział, Bandera?

Ad. 3. To tak na przyszłość.

4. Nazwy projektów jako odnośniki do ich stron.

Cyfron

Taki krótki offtop - szacun!  :respect:

krzyszp

#25
Kawałek kodu:


$query="SELECT UserID FROM tblUsers WHERE JoomlaID = ".$usr_id.";";
$qresults = mysql_query($query, $link) or die(mysql_error().": $query");
while ($qresult = mysql_fetch_array($qresults))
{
$usr=$qresult['UserID'];
}
$query="SELECT DISTINCT ProjectID FROM tblScores WHERE UserID=".$usr.";";
$qresults = mysql_query($query, $link) or die(mysql_error().": $query");
while ($qresult = mysql_fetch_array($qresults))
{
$projectid=$qresult['ProjectID'];
$query2="SELECT * FROM tblProjects WHERE ProjectID=".$projectid.";";
$qresults2 = mysql_query($query2, $link) or die(mysql_error().": $query2");
while ($qresult2 = mysql_fetch_array($qresults2))
{
$projectid=$qresult2['ProjectName'];
$adres=rtrim($qresults2['ProjectStatsURL'], "/stats/");
echo '<a href="'.$adres.'" target="_blank">'.$projectid.'</a><br>';
}

}

Zwraca mi prawidłowo nazwy projektów, ale linki prowadzą do... strony macierzystej  |-?
Ma ktoś jakieś pojęcie dlaczego tak się dzieje??? Nazwy pól są ok...

Edit:

Błąd znaleziony... literówka :)
W ramach ćwiczeń dla Was - kto pierwszy znajdzie ten błąd?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

emik

po zalogowaniu:

CytatYou have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1: SELECT * FROM tblSubTeams WHERE TeamID =


RAD-Poland

 :respect:

- literówka w adresie do projektu DNETC@HOME http://www.dnetc.ne/ -> http://www.dnetc.net/

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

krzyszp

W bazie danych adres zapisany jest w formacie dnetc.net/stats/ dla wszystkich projektów, to musi być błąd w działaniu funkcji wycinającej "/stats/" w adresie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

RAD-Poland

bardzo prawdopodobne ;)

- podobny błąd w projekcie NFS i Enigma i kilku innych
http://escatter11.fullerton.edu/nf -> http://escatter11.fullerton.edu/nfs/
http://www.enigmaathome.ne/ -> http://www.enigmaathome.net/

- w wspieranych projektach brak projektu WCG dane są pod adresami
https://secure.worldcommunitygrid.org/boinc/stats/
lub
http://www.worldcommunitygrid.org/boinc/stats/
pewnie wymagane warunkowe "wycinanie"

a tak na marginesie w niektórych projektach bywają różne nazwy plików z danymi
o ile pamiętam to Einstein@Home ma taki feler
user.gz != user_id.gz

oraz po odcięciu "/stats/" adres nie zawsze wskaże stronę główną projektu: Climate lub WCG



   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Cyfron

W momencie scalania konta według CPID pojawia się komunikat:

Poprzez wpisanie swojego CPID z konta BOINC możesz połączyć w systemie Twoje statystyki z systemem logowania.

Byłoby fajnie, jakby to CPID było jakoś bardziej wskazane, że to jest odnośnik/pomoc, bo gdybym o tym nie wiedział, to bym się nie zorientował, że tam jest odnośnik do pomocy :)

Zaraz troszkę poprawię tą stronkę na Wiki - jakieś obrazki wrzucę :)

krzyszp

Cytat: RAD-Poland w 14 Listopad 2010, 15:16
- w wspieranych projektach brak projektu WCG dane są pod adresami
https://secure.worldcommunitygrid.org/boinc/stats/
Dzięki! Tego nie mogłem znaleźć :)

Cytat: RAD-Poland w 14 Listopad 2010, 15:16
a tak na marginesie w niektórych projektach bywają różne nazwy plików z danymi
o ile pamiętam to Einstein@Home ma taki feler
user.gz != user_id.gz
O tym wiem, sprawdzałem każdy projekt "ręcznie" - jest ich (z pamięci piszę - system się instaluje) chyba osiem...

Cytat: RAD-Poland w 14 Listopad 2010, 15:16
oraz po odcięciu "/stats/" adres nie zawsze wskaże stronę główną projektu: Climate lub WCG

Muszę dodatkowe pole przygotować na "normalny" adres strony... zapisane - do zrobienia.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

artykuł http://www.boincatpoland.org/wiki/CPID poprawiony - może być?

do czego mają prowadzić te linki w menu: "Lista drużyn" ?

RAD-Poland

@Cyfron

nie każdy ma konto na serwisie dlatego propozycja zmiany w akapicie Gdzie znaleźć
- dodać screen'a z zaznaczonym CPID po wejściu na swoje statystyki bez logowania

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Szopler

Nadal nie mogę wejść - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1: SELECT * FROM tblSubTeams WHERE TeamID =
Czas wyczyścić cache przeglądarki i spróbować ponownie...

Cyfron

Cytat: RAD-Poland w 14 Listopad 2010, 15:52
@Cyfron

nie każdy ma konto na serwisie dlatego propozycja zmiany w akapicie Gdzie znaleźć
- dodać screen'a z zaznaczonym CPID po wejściu na swoje statystyki bez logowania


A teraz?

RAD-Poland

 :parrrty:
instrukcje obrazkowe bywają najbardziej czytelne


Cytat: Szopler w 14 Listopad 2010, 16:13
Nadal nie mogę wejść
również mimo czyszczenia i prób z różnych przeglądarek nie mogę się zalogować
taka bywa faza testów

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

kamraci - jak to połączyć pod pigu.pl? potrzebuję z bazy zrobić tabelkę html :book:

mimeq

Potwierdzam po potwierdzeniu meilowym konta, FF i IE pomimo czyszczenia cache caly czas:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1: SELECT * FROM tblSubTeams WHERE TeamID =



krzyszp

Przepraszam, nie było mnie jakiś czas...
Teraz piszę z maszyny z Mintem i jeszcze nie mam softu (i haseł, username, itd) poprzerzucanych tutaj, więc praca trochę zwolniła :(

Linki w liście drużyn pokazują link do strony "pod-teamu" podawany podczas zakładania takiej drużyny, Może to być dowolny adres strony WWW.

CytatPotwierdzam po potwierdzeniu meilowym konta, FF i IE pomimo czyszczenia cache caly czas:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1: SELECT * FROM tblSubTeams WHERE TeamID =

Szczerze mówiąc, to jeszcze tego nie rozumiem, zwłaszcza, że jak dotąd ten błąd tylko u Ciebie występuje... Wygląda na to, że jesteś podłączony do teamu, który został skasowany w bazie. Podejrzewam, że program aktualizujący statystyki ma błąd i czyści jakieś dane - sprawdzę to i poprawię ręcznie, ale problem wystąpi jeszcze jutro (app do ściągania danych chodzi na kompie w pracy, więc w nocy jeszcze coś "spieprzy" zanim poprawię...

Cytatkamraci - jak to połączyć pod pigu.pl? potrzebuję z bazy zrobić tabelkę html
Przekieruj subdomenę np. "stats.pigu.pl" na adres serwera statystyk, lub zrobimy głębszą integrację, ale to bym potrzebował dostępu do Twojego PHPMyAdmina i FTP...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka