Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Wybór dystrybucji.

Zaczęty przez Starszyna, 08 Lipiec 2006, 11:23

Troll81

na mułku już mi zassało 20 mb i sam cały czas udzostępniam na priorytecie release. Widze że ktoś jeszcze ma część ściągniete wieć daj priorytet release i w koncu mozna ssać. Mułek jest naprawde fajny do takich plików.

krzyszp

#121
Cytat: AL w 12 Styczeń 2008, 15:46
Możesz wrzucić na mojego chomika.
Idzie, założyłem także swojego. Jak da radę dociągnąć przed odłączeniem, to będzie super.

[Edit]

Jest na chomiku AL'a i na moim (krzyszp) :-)
Udało się, więc ktoś może torrenta poprawnie zrobi?

Ps. http://chomikuj.pl/krzyszp/Linux

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AL


emik

Cytat: krzyszp w 12 Styczeń 2008, 20:58
Cytat: AL w 12 Styczeń 2008, 15:46
Możesz wrzucić na mojego chomika.
Idzie, założyłem także swojego. Jak da radę dociągnąć przed odłączeniem, to będzie super.

[Edit]

Jest na chomiku AL'a i na moim (krzyszp) :-)
Udało się, więc ktoś może torrenta poprawnie zrobi?

Ps. http://chomikuj.pl/krzyszp/Linux

już zassysam


Troll81

no i widzę że inaczej widocznie się nie da. Ale jak zassam w końcu z tego chomika i będzie to działać to wrzucam to w muła i postaram się zrobić torrenta.

kret

heh..wiem, że strasznie długo to trwało, szczerze mówiąc zapomniałem o tym .___."" iso, które ściągnąłem z Twojego domowego serwerka Krzyszp działa, bootuje się ładnie i wogóle..czy z jego dostępnością są nadal problemy? bo może ja też go gdzieś wrzucę, hm? mam serwer gdzie powinno się trochę szybciej niż od Ciebie z domu ciągnąć..tylko wolałbym uniknąć podawania tego linka tu, więc wrzucę to dziś a zainteresowani na prv..czy tak może być?

krzyszp

Jak najbardziej ;-)
To jest Open Software :-)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kret

ok, więc zaczynam upload na serv ;)

krzyszp

Hmm, czy temat aby na pewno pasuje do działu???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

bartsob5

od 3 stron piszesz o linuksie na ktorego livecd mozna liczyc boinca i teraz sie pytasz? :D

kret

więc plik na serwerze leży..chętnych zapraszam na prv..i mimo, ze to może dziwne, chciałbym panować nad rozdysponowywaniem linku, stąd nie podaję go tu i proszę o bezpośredni kontakt.. ;) nie chcę po prostu, żeby mój kumpel, który owym serwerem administruje się nie obraził/wkurzył, że mu ruch generuje..

Troll81

a ja jak tylk zassam to puszacze to na muła :D

krzyszp

Cytat: bartsob5 w 14 Styczeń 2008, 10:55
od 3 stron piszesz o linuksie na ktorego livecd mozna liczyc boinca i teraz sie pytasz? :D

No, pomyślałem wcześniej, ale co się będę wychylał  ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

#133
ok nowiuśki xubuntu leży u mnie na kompie i czeka na ssanie

suma md5
# MD5 checksums generated by MD5summer (http://www.md5summer.org)
# Generated 2008-01-15 22:24:44

15c3a422953434729464b6091a5f80f9 *BOINC-Xubuntu-7.10PL.iso

link ed2k
e*d2k:/*/|file|BOINC-Xubuntu-7.10PL.iso|66991*3088|5A8*8B82496BE17*3B0A45AE8ADFAA0B5F|h=RD2CMRH6JEDKCGNOP4P6SGQGA3FGNSX6|/

Przed wklejeniem usunąć należy gwiazdki z linka

Ma u mnie priorytet release więc zapraszam do ssania

krzyszp

Cytat: Troll81 w 15 Styczeń 2008, 22:33
ok nowiuśki xubuntu leży u mnie na kompie i czeka na ssanie

Jakieś wrażenia? Niedoróbki?
Zacząć myśleć nad wersją Ubuntu 8.04?

Czy korzystałeś z repozytorium z nowym managerem? Działa poprawnie?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Poszło na AMD k6 II 450 z 256 mb ramu. Więc demonem prędkości nie jest. Na razie jeszcze nie testowałem na nim liczenia w projektach. Uwag nie mam. Działa jak xubuntu i nie grymasi. Mam monitor 14" więc tryb graficzny szwankuje. Na razie testowałem sam system operacyjny. Jak teraz będe miał trochę więcej czasu to pobawię się troszkę bardziej :D


Troll81

Testy na celku 633 z bodajze 256 ramu.

wiadomo ze demonem predkosci nie jest bo caly system siedzi w ramie i woooooolno sie bootuje. Winda xp zainstalowana wstaje w ok 45 sekun a xubuntu w 5 minut. natomiast benchmarki wyglądają juz całkiem całkiem

na windows
594 float
1009 int
na xubuntu
505 float
1044 int

tak więc jak dla mnie porównywalnie
zapewne po zainstalowaniu xubuntu na dysku i wywaleniu okienków poszłoby lepiej.

Jednostki SHA bo innego nie testowałem (za długie jednostki jak na ten sprzęt), przeliczają się szybko. czyli jakieś 2,5 godziny.

Troll81

Krzyśku dałbyś radę zrobić najnowsze boinc xubuntu live cd??

krzyszp

Spróbuję, ale musi to potrwać kilka dni (studia i praca pożerają mi cały czas)...
Były wcześniej problemy z Ubuntu Customization Kit - może na nowych jajkach będzie ok...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

AFTM dałoby radę zrobić też live cd pod proce 64bit? jak pogonię trochę znajomą to może nawet ładne logo wymysli :d

krzyszp

Jeżeli jedna pójdzie (a tego wciąż nie wiem), to i druga pójdzie. To tylko kwestia czasu na złożenie obrazu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

szacun dla cię za twój ciężki wkład :D

AiDec

Szacun i to wielki!


Btw, gdzie teraz jest dostepne Krzysztofowe BOINCXubuntu? Chodzi mi o lokacje gdzies poza e/Donkey/Mule - jakies torrenty/RapidShare/FTP? Jak juz to dostane w swoje brudne lapska, to sprobuje udostepnic z FTP. Bardzo chetnie poseeduje na torrentach - Bitcomet u mnie chodzi 12/24 na bardzo dobrym laczu.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

mogę go wystawić na emule, bo nie posiadam serwera ftp, ew wysłać ci iso poszatkowane jakimś zipem po 1mb w mailach :D

AiDec

Emule chwilowo odpada. Ale Rapdishare albo nawet mail - ok :). Nie musisz szatkowac az na 1MB - 8MB jest ok dla wiekszosci serwerow pocztowych. Tylko wiesz... Przez to pakowanie to Ci RAC spadnie :P.


Btw, jakby ktos zrobil torrenta, to naprawde chetnie poseeduje :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

ustawię kompresję na 0% i spakuję to w 2 sekundy. Wązne by plik sprawnie pociąć. a kawałki 1mb się idealnie nadają bo inaczej servy miewają problemy. ew wskaż adres tego swojego ftp i załuż mi usera to ci po prostu uploadnę :D chociaż na twoim miejscu poczekałbym na wersję 8 xubuntu

krzyszp

Aktualnie jest dostępny też tutaj:
BOINC-Xubuntu-7.10PL.iso

Tylko wolny transfer... (ściągają się Ubuntu i XUbuntu 8.04.1)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

AiDec to masz juz źródełko, szybsze od mojego

maro86

Wrzućcie na torrenty 8.04, a mogę to wrzucić na Rapida...

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

krzyszp

Cytat: kret w 13 Styczeń 2008, 13:31
heh..wiem, że strasznie długo to trwało, szczerze mówiąc zapomniałem o tym .___."" iso, które ściągnąłem z Twojego domowego serwerka Krzyszp działa, bootuje się ładnie i wogóle..czy z jego dostępnością są nadal problemy? bo może ja też go gdzieś wrzucę, hm? mam serwer gdzie powinno się trochę szybciej niż od Ciebie z domu ciągnąć..tylko wolałbym uniknąć podawania tego linka tu, więc wrzucę to dziś a zainteresowani na prv..czy tak może być?

Jakikolwiek serwer będzie przydatny, podobnie jak wasze torrenty ;-)
Nie roszczę sobie żadnych praw "materialnych"...  ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Cytat: pbt_marlutowski w 13 Sierpień 2008, 20:11
Wrzućcie na torrenty 8.04, a mogę to wrzucić na Rapida...
Na razie jest tylko 7.10, ale mam nadzieję, że będzie i 8.04...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

maro86

Zapuściłem na noc sciąganie Xubuntu od krzyszpa, z linka poniżej:

http://kpnetwork.no-ip.biz/boinc/BOINC-Xubuntu-7.10PL.iso

Jutro postaram się go zuploadowac na rapida

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

krzyszp

No i się urodziło  ;)

Zapraszam tutaj do pobierania i oceny...
Następny w kolejce jest obraz na maszyny 64bit...

Zwłaszcza interesuje mnie, czy plik torrent jest ok...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

krzyśku jesteś moim guru. szacun wielgachny dla cie i twojego dziecka :D jak tylko zassam to dam opinię :D a dałoby radę zmergować logo do obrazu płyty??

krzyszp

Cytat: Troll81 w 14 Sierpień 2008, 01:15
krzyśku jesteś moim guru. szacun wielgachny dla cie i twojego dziecka :D jak tylko zassam to dam opinię :D

Bez przesady, to naprawdę nie jest trudne. Są tylko dwa problemy: UCK potrafi się wywalić "bez dania racji" oraz czas składania przez komputer obrazu iso - trochę to trwa, a jak się wywali to...

Cytat: Troll81 w 14 Sierpień 2008, 01:15
a dałoby radę zmergować logo do obrazu płyty??

Jak najbardziej, proponuję podsyłać do mnie projekty tła dla dystrybucji (w różnych rozdzielczościach, w tym dla panoram), to coś ustawimy :-).

Zamierzam także na dniach uaktualnić repozytorium o najnowszą wersję BOINC.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

kiedyś próbowałem sam coś takiego zdiełać i wiem że to nie jest łatwe. poza tym poświęcasz swój czas na to a to godne pochwały i uznania. Widząc że inne teamy używają naszego obrazu ISO można stwierdzić że skoro ich członkom się nie chciało to tym większa chwała dla cię :D

Mchl

Mam torrenta odpalonego, ale jakoś nie ma od kogo ściągać...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Ja zassam i wrzucę na muła :D a może niedługo koleżanka podeśla mi custom LOGO :D

krzyszp

Kurcze, do pliku torrent dla Xubuntu nie dodałem trackerów... Poprawię wieczorem w domu.

A w międzyczasie zrobiłem wersję dla 64bit. Szczegóły na stronie PPB

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec

#159
Cytat: krzyszp w 14 Sierpień 2008, 14:30
Kurcze, do pliku torrent dla Xubuntu nie dodałem trackerów... Poprawię wieczorem w domu.

A w międzyczasie zrobiłem wersję dla 64bit. Szczegóły na stronie PPB


Dla architektury AMD 64 jak sadze a nie dla Intela...(tak wynika z nazwy pliku)? Takie drobne niedopowiedzenie :)

To ja sobie poczekam na Intelowska wersje :). Chwala Krzychu :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka