Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Wybór dystrybucji.

Zaczęty przez Starszyna, 08 Lipiec 2006, 11:23

D_T_G

Cytat: "sourcerer"Co do menagera BOINC niestety nie doszedlem jeszcze do tego jak go zminimalizowac to treya (...)

http://alltray.sourceforge.net/

CytatWith AllTray you can dock any application with no native tray icon (like Evolution, Thunderbird, Terminals) into the system tray. A high-light feature is that a click on the "close" button will minimize back to system tray.  It works well with Gnome,  KDE,  XFCE 4*, Fluxbox* and WindowMaker*


AL

Ja jako totalny linuksowy laik zacząłem pobierać mandriva-powerpack-2007-DVD.x86_64 - zobaczymy co z tego wyniknie.
PS.Uruchamiał ktoś może pod tą dytrybucją BOINC'a?

D_T_G

Yyy, to jako laikowi powiem Ci, że polska społeczność wypracowała lokalną nazwę na te distro - "mandaryna" :lol: [A SUSE(ł) to śuśek]

Za bombonierkę zainstalowałem Mandrivę 2006 na komputerze znajomego taty - handlowca (~40l), po krótce pokazałem 'co i z czym się je' (wtedy jeszcze nie słyszałem o BOINCu, a tak - pewnie zdałbym już relację ;) ), a ostatnio sam se poradził z instalacją 2007 i używa mandaryny już w sumie rok, także może być.


RAD-Poland

Moje boje z Mandrivą:

- Mandriva 2006 32bit + BOINC 32bit - (projekty 32 bitowe) wszystko ok

- Mandriva 2006 64bit + BOINC 32bit - (projekty 32 bitowe) wszystko ok
- Mandriva 2006 64bit + BOINC 64bit - (projekty 64 bitowe) wszystko ok  - dotąd było super (na tej wersji pracowałem ponad rok z dwoma Manager'ami 32 i 64 bit)

grudzień 2006 zainstalowałem edycję 2007
- Mandriva 2007 64bit + BOINC 32/64 nieposzedł żaden Manager, problemy z bibliotekami
przalinkowania bibliotek nie pomogły - jestem za cieńki w te klocki by sam kompilować :(
na dzień dzisiejszy chyba już jest Boinc Manager przekompilowany, ale nie sprawdzałem

- Mandriva 2007 32bit + BOINC 32bit - (projekty 32 bitowe) wszystko ok
ale niedosyt pozostał, spadek wydajności zwłaszcza, że kilka projektów 64 bitowych jest i sprzęt również Athlon64_X2

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL

Oj Panowie - nie pocieszacie mnie za bardzo, a za ubuntu czy inne dystrybucje po prostu boję się brać. Wyczytałem, że Mandriva jest najłatwiejsza i przejście na nią z windy jest najmniej bolesne. Co wcale nie oznacza, że przejście takie będzie zupełnie bezbolesne - podejrzewam, że wręcz przeciwnie - będzie bolesne bardzo.

D_T_G

Cytat: "AL"Wyczytałem, że Mandriva jest najłatwiejsza i przejście na nią z windy jest najmniej bolesne.

Ja zaczynałem od Mandrake (jeszcze), ale po spróbowaniu SUSE po prostu już nie było odwrotu. Spróbuj OpenSUSE, jak tylko wywalisz największe 'przymulacze' - beagle i zmd, to powinien śmigać. W moim przekonaniu jest wcale mniej przyjazny niż Mandriva  :roll: Prawda, emik? :)


kret

Cytat: "AL"Oj Panowie - nie pocieszacie mnie za bardzo, a za ubuntu czy inne dystrybucje po prostu boję się brać. Wyczytałem, że Mandriva jest najłatwiejsza i przejście na nią z windy jest najmniej bolesne. Co wcale nie oznacza, że przejście takie będzie zupełnie bezbolesne - podejrzewam, że wręcz przeciwnie - będzie bolesne bardzo.
to sięnie trzeab bać, tylko próbować :) zarówno Ubuntu jak i Kubuntu jest w wersji live, więc można sobie odpalić bezstresowo i zobaczyć co i jak wygląda :) zachęcam do tych dwóch systemów (Gnome czy Kde to rzecz gustu..wolęKde :>) bo naprawdę warto :) zarówno jeśli chodzi o możliości jak  i o wsparcie, czy to dystrybutorów czy też szeroko pojętej 'społeczności użytkowników' :) poza tym..magia trzech literek apt mną zawładnęła i stąd teraz bez nich żyć nie mogę :>

a cóż..jeśli chodzi o Mandrivę..hm..nie powiem, kiedy jeszcze ta dystrybucja nazywała się Mandrake nawet ją instalowałem raz czy dwa, ale właśnie za namową swoich lepiej obeznanych w temacie kolegów szybko odinstalowałem to coś ;) przerzucając się na jakiś słuszniejszy system - przez baaardzo długo FreeBSD ;) potem zacząłem zauważać, że mieli oni rację :]

kempler

kret miałeś do czynienia z FreeBSD prawda, ale pytanie kieruje do wszystkich. Zainteresowałem się nim. Łatwy w instalacji/konfiguracji ? Jak z BOINC ? Jakie to ma wymagania ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PBT_marian_boss

Witam

Przerobiłem już trochę dystrybucji, może bardziej pod kątem zastosowań serwerowych ale z moich doświadczeń wybór powinien być taki. Jeżeli będzie to drugi system to proponuję Fedore, Ubuntu, SuSe. Tak jak ktoś to już napisał najpierw instaluj windowsa a potem linuksa. Jeżeli będziesz linuksa używał jako głównego systemu to Mandiva, jest prosta i łatwa w obsłudze.

kempler

Troszkę przeglądnąłem neta i chyba wybiorę pomiędzy Ubuntu (lub kubuntu)  lub Fedorą. Miałem już pewne doświadczenie z linuksem, używałem Auroxa przez kilka miesięcy, ale czegoś mi brakowało. Najchętniej wywaliłbym wina ale studia nie pozwalają :(

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PBT_vergere

Używałem Mandrivy/Auroksa/ a teraz tylko suse 10.2 znakomite repo i bardzo przyjazne forum dla użytkowników tej dystrybucji. Dodam że w mojej dystrybucji miałem od razu flasha, acrobata i kodeki do muzy i filmów.To co mnie ujęło to właśnie uaktualnienia, bardzo przejrzyście i prosto. Po raz pierwszy pingwin sam sobie zainstalował akceleracje 3D do grafiki. moje gf 7900 szalało jak złoto. :lol:
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

D_T_G

Cytat: "PBT_vergere"Używałem Mandrivy/Auroksa/ a teraz tylko suse 10.2 znakomite repo i bardzo przyjazne forum dla użytkowników tej dystrybucji.

:) Dyskusja o BOINC - wypowiedz się, ja tam zrobiłem kryptoreklamę B@Pu i nawet emikowi wyskoczyłem na gg, żeby też co napisał :P


kret

Cytat: "kempler"kret miałeś do czynienia z FreeBSD prawda, ale pytanie kieruje do wszystkich. Zainteresowałem się nim. Łatwy w instalacji/konfiguracji ? Jak z BOINC ? Jakie to ma wymagania ?
no wymagania ma małe IMO..z instalacją nie jest tak łatwo jak w linuxie, tworzy się jedną partycję a potem dokonuje podziału wewnątrz, na tzw. slices..co w sumie przypomina tworzenie partycji logicznej w partycji rozszerzonej w win..przynajmniej ja tak to widzę ;)

potem ogólnie praca z systemem jest przyjemna, główne ze względu na system 'ports', który jest w sumie fajnym pomysłem na instalację oprogramowania..po odpowiedniej edycji plików konfiguracyjnych powoduje to że każdy program instalowany (a dokładniej budowany ze źródeł, do których odnośniki sa w drzewie portów) jest skompilowany pod sprzęt na jakim została instalacja uruchomiona..jeśli chodzi o łatwość, to broszurka (jak ją można nazwać) dołączana do kolejnych wydań Linux+ Extra, czy coś w tym stylu, jest w zupełności wystarczająca :) po więcej warto przeglądać handbook, który dostarcza wszelkich informacji jakich potrezbowałby uzytkownik :) poza tym całkiem dobrze ma się szeroko pojęte 'community', czyli fora i listy dyskusyjne :)

no ale jest to w sumie system który stawia na bezpieczeństwo i zastosowania serwerowe..na desktop sie nadaje trochę gorzej, chociaż sam go tak używałem przez ponad rok :P no ale nawet w kwestii poznawczej polecam, pozwala nabrać bardzo dobrych nawyków :)

ja sam teraz zamierzam się pobawić OpenBSD i Solarisem jak w końcu ten drugi do mnie przyjdzie pocztą :PPP

D_T_G

Cytat: "kret"[FreeBSD - dop.] no ale jest to w sumie system który stawia na bezpieczeństwo i zastosowania serwerowe..na desktop sie nadaje trochę gorzej,

Ja bym powiedział, że filozofia licencyjna też odgrywa tu dużą rolę (GPL vs MIT) [ odnośnie sugerowanej "desktopowości" linuksa vs  celom przyświecanym przy rozwoju FreeBSD ]... Brakuje mi tu bardzo jak już o tych desktopach mówisz - choć wzmianki o "dystrybucjach" FreeBSD typu DesktopBSD/PC-BSD. Zgadnijcie po co coś takiego powstało :lol:

Cytatchociaż sam go tak używałem przez ponad rok :P no ale nawet w kwestii poznawczej polecam, pozwala nabrać bardzo dobrych nawyków :)

Spędziłem kilka tygodni na 5.2, jak się tylko zorientowałem, że coraz to więcej progsów używam w trybie linuksowej emulacji to stwierdziłem, że coś jest nie tak ;)

Cytatja sam teraz zamierzam się pobawić OpenBSD i Solarisem jak w końcu ten drugi do mnie przyjdzie pocztą :PPP

Ponoć na Solaris niektórzy czekają już kilka lat, a z OpenSolarisem zapowiada się, że może być podobnie :lol:


kret

hmm..system dla maniaków :] ale i tak go lubię i szanuje :) jak będę miał więcej czasu to chętnie powrócę :P

AdNet

tak, to za bardzo nie czytałem tego wątku od deski do deski, ale przypomniało mi się coś takiego:

moja przygoda

Linux RH + Boinc to była fraszka  :wink:

kiedyś dokryłem, że mam dostęp po ssh do serwera w piwnicy i zrobiłem tam sobie 2-giego hosta, hulało tak 2miesiące potem Admin mi wywalił cały ssh, boinca a dodatkowo przyblokował łącze internetowe i zabrał ftp ;-)

ale z konfiguracją i instalacją nie miałem problemów :D

PBT_vergere

Cytat: "D_T_G"
Cytat: "PBT_vergere"Używałem Mandrivy/Auroksa/ a teraz tylko suse 10.2 znakomite repo i bardzo przyjazne forum dla użytkowników tej dystrybucji.

:) Dyskusja o BOINC - wypowiedz się, ja tam zrobiłem kryptoreklamę B@Pu i nawet emikowi wyskoczyłem na gg, żeby też co napisał :P


Uczyniłem jak kazałeś Panie :lol:

nie zmienia to faktu że smutne jest to że my jako Polacy musimy być mądrzejsi od wszystkich i jak zwykle źle na tym wychodzimy.  :cry:
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

D_T_G

Cytat: "PBT_vergere"nie zmienia to faktu że smutne jest to że my jako Polacy musimy być mądrzejsi od wszystkich i jak zwykle źle na tym wychodzimy.  :cry:

Spokojnie, jakieś sukcesy rekrutacyjne odnieśliśmy (może jeszcze więcej się przyłączyło, tylko po prostu nie wypowiedziało) ;) Ten wątek był stary, ja go odgrzebałem, oni go przypięli, rozrósł się i z teamu dwuosobowego, tylko z 1 czynnym liczydłowym (tak z doskoku) stali się całkiem prężnym, entuzjastycznym teamem 8-osobowym. Już zaczęli nawet kombinować jak tu podłączyć klaster wydajnościowy,  >100 kompów działających non-stop a po 17 nudzących się, czy zaprzęgnięciem 5 kompów w firmie. Podsumowując - Polska w BOINCu zyskała, wielu nowych usłyszało o B@P, wiedzą, że mamy otwarte drzwi i wyznaczone b. ambitne cele. Skąd ten pesymizm?


PBT_vergere

---------- 13:44 13.03.2007 ----------

Cytat: "D_T_G"
Cytat: "PBT_vergere"nie zmienia to faktu że smutne jest to że my jako Polacy musimy być mądrzejsi od wszystkich i jak zwykle źle na tym wychodzimy.  :cry:

Spokojnie, jakieś sukcesy rekrutacyjne odnieśliśmy (...)Skąd ten pesymizm?

No wlasnie to nieszczesne slowo jakies.

Przegladam posty innych zespolow i  wylapuje wypowiedzi rodzynkow ktorzy za wszelka cene chca sie wyroznic, boja sie stac - jak to przeczytalem na innym forum nt. fuzji- serkiem homogenizowanym  8O. Czy wszedzie musi byc za nami slychac szum skrzydel spod Kircholmu (Kirholm)czy Chocimia?Czy my musimy zawsze byc BOHATERAMI przez wszystkich podziwiani?

Starczy tego mojego  marudzenia :oops:
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

Juras23

serki Boincowe - łączmy się :)

D_T_G

OK, wracając do tematu - wyboru dystrybucji. Właśnie stanąłem przed takim wyborem: co postawić na odkurzonym Duronie 800? Na początek postanowiłem, że będzie to Damn Small Linux (cholernie mały linux :) ) i... teraz rezygnuję, niech sobie jeszcze trochę policzy.... Ale po kolei. Owszem ma wiele zalet - b. szybki start, b. niewiele zajmuje, fajnie prekonfigurowany (np. ten przeźroczysty a'la gkrellm na pulpicie). Więc dlaczego rezygnuję? Już opadły mi nerwy, po tylu próbach, zanim go zainstalowałem na twardym dysku (przez swoją głupotę, ale i nieintucyjność instalatora, który radził reboot, po którym witał mnie grub hard disk error; okazało się, że przed reebootem trzeba było wrócić do menu i samemu w cfdisk ustawić aktywną partycję). Chodzi o fakt, że system oparty jest na starym oprogramowaniu i wyskakują strasznie dziwne zależności podczas, np. apt-get install lm-sensors, momentami apt się wrecz sypie i poleca zgłosić bug! Nie byłem też w stanie spełnić zależności boinca 5.8.17 - libstdc++.so.6, co spowodowane jest oparciem się na starej gałęzi gcc 3.4. Być może jest to spowodowane tym, że instalacja na twardy dysk jest nie polecana przez samych autorów DSLa (w zamian zalecana jest instalacja typu frugal, ale mi nie za bardzo pasowała), a być może tym, że jest to wersja not-yet-stable (3.3RC3). Nie wiem, ale wiem jaką teraz dystrybucję wypróbuję :) Przed 3-ma dniami wyszedł nowy Crux - 2.3, ponoć b. lekka i nieźle zoptymalizowana dystrybucja, ze świeżym oprogramowaniem :)


[PBT] Horpah

polecam ten, podobno najszybszy, instalacja prosta nie maiłem problemów i cały czas rozwijana
http://www.yoper.com/

krzyszp

A ja przesiadem się na jednym celeronie na Ubuntu 7.04 (beta) i BOINC poszedł bez problemów z repozytoriów... System na Gnome chodzi w miarę szybko, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać Xubuntu - na XFCE nie można narzekać...

Ps. BOINC w dość starej wersji jest w repozytoriach, może by to gdzieś zgłosić?
Ps2. Ma ktoś jakieś informacje na temat softu sterującego (zapisującego obraz) z kamer CCTV IP pod linuksa?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

D_T_G

Cytat: "PBT_Horpah"polecam ten, podobno najszybszy, instalacja prosta nie maiłem problemów i cały czas rozwijana
http://www.yoper.com/

No może, na stronie piszą, że dziś (23 marca) jest oczekiwana beta nowego wydania, to i tak przydałoby się wstrzymać, a tymczasem czytając o optymalizacjach Cruksa to wątpię, żeby nie spełnił on moich oczekiwań. Ale zobaczymy.

Cytat: "krzyszp"A ja przesiadem się na jednym celeronie na Ubuntu 7.04 (beta) i BOINC poszedł bez problemów z repozytoriów... System na Gnome chodzi w miarę szybko, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać Xubuntu - na XFCE nie można narzekać...

Gnom żre sporo RAMu, xfce jest rzeczywiście fajne, na tym duronku przesiedziałem kilkanaście miesięcy używając go właśnie, w końcu przerzucając się na fvwm-crystal, nie ukrywając, że mi po prostu bardziej cieszył oko - i że jest Made in Poland  :roll:  A za Ubuntu po prostu nie przepadam (używałem kilka miesięcy 5.04). Ale teraz nie szukam dystrybucji na desktop, tylko... no właśnie takiego Cruksa :P

EDIT: Oooo, zachowały mi się nawet screenshoty z fvwm-crystal na Duronku 800 - śmigałona SUSE 10.1 8)





Prawda, że ładne  :roll:


[PBT] Horpah

Cytat: "D_T_G"
No może, na stronie piszą, że dziś (23 marca) jest oczekiwana beta nowego wydania, to i tak przydałoby się wstrzymać, a tymczasem czytając o optymalizacjach Cruksa to wątpię, żeby nie spełnił on moich oczekiwań. Ale zobaczymy.

ukazała się finalna wersja YOPER 3.0. (dystrybucja linuxa)

krzyszp

Bawiłem się trochę UCK i "poprawiłem" Ubuntu7.10 na wersję z zainstalowanym BOINC.

Dzisiaj planuję wypuścić 7.10 z najnowszym dostępnym BOINC z mojego "serwera".

Wszelkie uwagi i potrzeby proszę zgłaszać tutaj lub na forum PPB.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

to ja bym poprosił tego ubunto do sici ed2k :D ew torrent

D_T_G

Uwaga/potrzeba - ale ten boinc ma te standardowe binarki, coby poszły nawet na dapper drake'u? Może by się tak pokusić o skompilowanie ich dla glibc 2.5, które już w 7.10 jest w standardzie? Ale nie mnie się pytać jak to zrobić, próbowałem już nie raz na moim suśle i mam straszne problemy z linkowanie do wxgtk. Kiedyś pamiętam, że udało mi się je jakoś rozwiązać, ale teraz ni za cholerę.


krzyszp

Cytat: "Troll81"to ja bym poprosił tego ubunto do sici ed2k :D ew torrent
Jest na ed2k ;-)

Szukaj pliku BOINC-Ubuntu-7.10PL.iso (675.61MB)

EDIT:

Błąd w linku, prawidłowy:


ed2k://|file|BOINC-Ubuntu-7.10PL.iso|708429824|6CD  A3B15C1A4992314E2CFF3A720A7E3|h=Z4FVJ5ATCI4KUPZPFK  KHTH6BFOPGW3KK|/

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

miałem problem z Twoim linkiem
Po lekkich modyfikacjach i drobnym śledztwie u mnnie wygląda tak:
ed2k://|file|ubuntu-7.10pl-desktop-i386.iso|729499 648|F721CA483276259A7B2E8FA6F78A92A8|/
mam nadzieje że to to :D
jak tylko zassam wystarczająco to będzie u mnie na release :D

krzyszp

To nie to...
Ściągasz "normalną" wersję PL (bez BOINC)

Z mojego linka musisz usunąć spacje, lub wyszukiwać po nazwie pliku (podałem wyżej).
Spróbuj tego:
ed2k://|file|BOINC-Ubuntu-7.10PL.iso|708429824|6CDA3B15C1A4992314E2CFF3A720A7E3|h=Z4FVJ5ATCI4KUPZPFKKHTH6BFOPGW3KK|/

Później puszczę torrenta.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

dzięki. już sciągam "prawidłową" wersję. czy dałoby radę zrobić taką płytkę z bootowalnym boincem na jakiejś maksymalnie poobcinanej wersji linuxa?? chodzi o to minimum zasobó zjadał system. A z tego co wiem ubuntu ma domyślnie włączonego Gnoma. Można by zamiast niego wrzucić fluxboxa albo XFCE. I powycinać zbędne usługi.

krzyszp

Tak, zamierzam (może dzisiaj) pokombinować z Xubuntu - będzie chyba szybciej...

Co do wycinania usług, to nie bardzo czuję się w temacie, i nie bardzo wiem, które można usunąć bez destabilizacji pakietu.

Po za tym, tak przygotowywać ubuntu to IMHO mija się z celem (lepiej wykorzystać DSL lub inną "lekką" dystrybucję), Ubuntu (Kubuntu, Xubuntu) mają nie tylko mieć BOINC, ale i być całkiem użytczne...

Przy okazji plik torrent z BOINC Ubuntu.

EDIT:  plik torrent z BOINC Xubuntu.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

bartsob5

jak ktos chce mala dystrybucje z boinciem, to moze pokombinowac z Damn Small Linux ?

D_T_G

Na DSLu nie pójdzie nic lepszego niż 5.4.x.


Troll81

Chodzi mi o to by oprócz X np wyłączyć sterowniki ALSA siedzące w ramie, a do wyświetlania XFCE wykorzystać jakieś lekkie środowisko X (nie orientuję się co jest lżejsze Xorg czy Xfree). Mozna by też pokąbinować z mniejszym kernelem (wyciąć zbędne sterowniki). DSL się nadaje jako system, ale są też inne, np Slax. Poza tym z DSL można by wyciąć zbędne programy, bo przynajmniej jak dla mnie taki liveCD boinc ma słuzyć do odpalenia maszyny która będzie liczyć. Nie zamierzam w tym samym czasie na tym kompie programować liczyc w arkuszach czy pisać CV.

Jest jeszcze puppy linux.

Czy ktoś udostępnie te ubuntu i xubuntu w sieci ED2K? Bo nic mi sie jeszcze nie zassało.

Na utorrent nie widzę też ani seeds anie peers

krzyszp

Widzisz, sterowniki alsy właściwie nie zajmują czasu procesora, jeśli nie uruchamiasz programów korzystających z dźwięku.
Nie chciałem także wycinać innych sterowników (np. drukarki). Sieć oczywiście musi zostać...

Edytory tekstu, itd... Jeśli nie odpalasz, to i tak nic nie zajmuje, a może się przydać. Po za tym, nie widzę sensu "odchudzania" zawartości płytki w ten sposób...

Xubuntu działa na Xfce - bardzo lekkim środowisku.

Mogę także zrobić płytkę z wersją serwerową (bez X'ów), ale wątpię, czy ktoś by tego używał.

Niemniej Xubuntu chodzi świetnie nawet na słabszych maszynach.

Poniżej jeszcze raz linki ed2k:



Xubuntu
ed2k://|file|BOINC-Xubuntu-7.10PL.iso|669913088|5A  88B82496BE173B0A45AE8ADFAA0B5F|h=RD2CMRH6JEDKCGNOP   4P6SGQGA3FGNSX6|/

Ubuntu
ed2k://|file|BOINC-Ubuntu-7.10PL.iso|708429824|6CD  A3B15C1A4992314E2CFF3A720A7E3|h=Z4FVJ5ATCI4KUPZPFK   KHTH6BFOPGW3KK|/


Pamiętaj o wycięciu spacji z linka...

Napisz, czy już znajdujesz...
Jak nie pomoże, to ciągnij bezpośrednio z mojego "serwerka" (będziesz miał DL na poziomie 150-200 kB), adres na stronie PPB.

Edit:

Nie wiem czemu, ale skrypt forum tnie linki, musisz szukać po nazwie pliku...
Przypominam:

BOINC-Ubuntu-7.10PL.iso oraz
BOINC-Xubuntu-7.10PL.iso

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Jeśli ktoś ma możliwość wrzucić te obrazy na "porządny" serwer ftp, to proszę o kontakt.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

bartsob5

sprobuj te linki dawac w znacznikach 'quote', moze nie bedzie ucinalo...

a jakie sa perspektywy, zeby zrobic takie livecd powiedzmy na pendrivie, zeby na przyklad odpalic to na kompie bez dysku i neta? (na przyklad na pendrivie)?

krzyszp

Perspektywy są, tylko potrzebuję motywacji ;-)

Na razie te dystrybucje, to chyba tylko ja sprawdziłem (u mnie sprawują się świetnie).

Myślę też, czy faktycznie nie pokombinować z pendrivem, ale jeszcze za mało wiem na temat sterowników, jakie by były niezbędne (a i dystrybucja niestety musiała by być oparta na Debianie, gdyż w nim tylko trochę "latam").

Niemniej, najpierw czekam na pierwsze relacje od osób, które tego (Ubuntu) używają, bo dla dwóch, czy trzech osób, to trochę szkoda czasu...

Linki podaję (ponownie) w znacznikach, które podałeś:

Cytat

Ubuntu:
ed2k://|file|BOINC-Ubuntu-7.10PL.iso|708429824|6CD A3B15C1A4992314E2CFF3A720A7E3|/

Xubuntu:
ed2k://|file|BOINC-Xubuntu-7.10PL.iso|669913088|5A 88B82496BE173B0A45AE8ADFAA0B5F|/

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka