Dyskusja PNT B@P(Dawniej:Fuzja - wskrzeszenie)

Zaczęty przez krzyszp, 15 Listopad 2011, 20:57

[PNT] Obix007

Cytat: gigi2000 w 06 Styczeń 2012, 20:07

4) kwestia chyba najtrudniejsza - kwestia nazwy. W związku z tym, że pojedyncza dywizja (w naszym przypadku dywizja Boinc@Poland), nie traci swojej tożsamości, zmniejsza się czynnik utraty wypracowanej marki. Nazwa nowego zespołu byłaby eksponowana dopiero w wyścigach i statystykach (z uwzględnieniem, że podobno statystyki Free DC mają opcję uwzględniającą dywizje). Nasze własne działania promocyjne mogłyby nadal skutecznie promować markę Boinc@Poland.
Padła propozycja nazwy: Poland! - uzasadnienie. Nazwa jest prosta, nie da się jej skrócić w stylu B@P, PNT... a nawet jeśli - to do POL, co nadal jednoznacznie kojarzy się z Polską, a taki jest cel - promować nasz kraj. Nie ma w tej nazwie żadnego elementu GPU Force, PNT, jest połowa Boinc@Poland ;)
Pytanie dlaczego nowa nazwa? Bo realizujemy konfederacje neutralnych trzech zespołów, jeśli dwie dywizje przyjęłyby nazwę trzeciej, byłoby to wchłonięcie.
Nowa drużyna złożona z konfederacji 3 dywizji miałaby swoją nazwę, ale w opisach wyszczególniane by było że z ramienia nowej drużyny działają Boinc@Poland, PNT i GPU Force.


tutaj w zasadzie jest wszystko napisane


GRID

Spoko że doszło do takiego spotkania, ważne żeby sprawy szły w dobrym kierunku, lepiej po woli ale żeby nie cofać się w pozytywnych nastrojach. Przynajmniej parę osób będzie mniej myśleć o drugim zespole a zacznie więcej czasu poświęcać dla spraw takich jak BOINC, promocja,..,Rac,..

Temat nazwy to w B@P na 100%, temat na ankietę, ale poczekam jeszcze żeby się jeszcze kwestia była jasna.

Waldi

Gigi2000 - dobry tekst !


Proponuję, aby dalszy ciąg tzw kwestii technicznych , o ile wystąpią, był załatwiany na poziomie drużynowych, lub osób znających zagadnienie czyli po jednej osobie z kazdej strony.
Nie dopuści to do przekłamań i bedzie jaśniej.

Pigu

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 06 Styczeń 2012, 20:38
wyjasnij prosze jeszcze jak i gdzie zmienic?
przeciez 3 zespoly nie zmienia nazwy na ta sama, prawda?

w każdym z projektów dywizja, która ma najwięcej punktów, przyjmuje nową nazwę - w rezultacie nowa drużyna ma najwyższy pułap startowy
w większości projektów nie musimy robić nic - tylko zmieniamy nazwę na nową, migrujemy jedynie tam, gdzie więcej pkt mają chłopaki z PNT i GPUF (ok 10 projektów, głównie nowych, z aktywnymi użytkownikami)

armar

Oby tylko nie doprowadzić do sytuacji, w której ten ładny wykres ukazujący historię nie poszedł na marne i nie zaczynał się od 2012 roku... :(



Nazwa mniej istotna, choć przecież ta nazwa to również domena...
Nie wiem, czy domena Poland!.org (z wykrzyknikiem) jest technicznie do realizacji.

Część z tych 7 tysięcy B@P już dawno nie liczy i pewnie zapomniała haseł do projektów. :(

Tobas

Cytat: armarB@P] link=topic=6276.msg171247#msg171247 date=1325879962]
Oby tylko nie doprowadzić do sytuacji, w której ten ładny wykres ukazujący historię nie poszedł na marne i nie zaczynał się od 2012 roku... :(
Większość naszej historii zostaje.

Cytat
Część z tych 7 tysięcy B@P już dawno nie liczy i pewnie zapomniała haseł do projektów. :(
Akurat ta część nie musi nic robić.
Nic się dla nich nie zmieni.

Cytat
Nie wiem, czy domena Poland!.org (z wykrzyknikiem) jest technicznie do realizacji.
Nie potrzebujemy tej domeny - promujemy naszą dywizję (subteam) dalej pod naszą marką.

ryszard.korczyk

Cytat: armarB@P] link=topic=6276.msg171247#msg171247 date=1325879962]
Część z tych 7 tysięcy B@P już dawno nie liczy i pewnie zapomniała haseł do projektów. :(
Dlatego "w każdym z projektów dywizja, która ma najwięcej punktów, przyjmuje nową nazwę - w rezultacie nowa drużyna ma najwyższy pułap startowy", wtedy ludzie co nie liczą już, zostają z zespołem o zmienionej nazwie. Tracimy ludzi nie liczących w projektach, gdzie dywizja nasza jest z mniejszą ilością punktów. Bo wtedy ludzie muszą zmienić przynależność do zespołów. Tak to rozumiem, jak coś to mnie poprawcie.


Pigu

tak - w tych kilku projektach, w których migrujemy jest możliwość, że nie wszyscy przejdą - zrobimy wszystko, aby do nich dotrzeć (newslettery, mamy maile nie tylko podane na forum, ale i te podane przy zakładaniu kont)

na pocieszenie dodam, że w większości są to nowe projekty (bo głównie takie liczą na GPU, a to mocna strona kolegów z PNT i GPUF), a w takich w znamienitej większości uczestniczą czynni członkowie teamów

Pigu

Cytat: armarB@P] link=topic=6276.msg171247#msg171247 date=1325879962]
Oby tylko nie doprowadzić do sytuacji, w której ten ładny wykres ukazujący historię nie poszedł na marne i nie zaczynał się od 2012 roku... :(

imho nie będzie problemu - nie zakładamy nowego teamu, tylko zmieniamy nazwę na nową - historia skróci się tylko dla projektów, gdzie mamy mniej pkt, długość sumarycznej historii powinna zostać nietknięta

dla dociekliwych team Poland już istnieje, dlatego postulowana nazwa jest Poland! (lub z innym małym ozdobnikiem np " :) ", prawdopodobnie ze spacją np: Poland ! lub ! Poland [względy SEO]) od teamu Artura niczego nie chcemy

Tobas

Cytat: Pigu w 06 Styczeń 2012, 21:41
od teamu Artura niczego nie chcemy

Chyba, że ktoś go przekona, aby dla dobra kraju, ogólnego - odstąpił nazwę   ???

Szopler

Mchl dostał dane osobowe i wszelkie możliwe kontakty do wyżej wymienionego... :ph34r:

kotfryc

Cytat: Pigu w 06 Styczeń 2012, 21:41
Poland ! lub ! Poland [względy SEO])
O SEO zapomnijcie przy tych kwestiach, ważne żeby domeny się nie pozmieniały i żeby je zachować, reszta o kant dupy  jeśli chodzi o SEO  ;)

Sergeant

Widzę, że praca wre. Tak trzymać generałowie. :p_arr: To rozumiem, że trzeba będzie zmienić team w niektórych projektach. A w tych gdzie mamy więcej punktów, zmiana nazwy zespołu spowoduje automatyczną zmianę u mnie? :-[

Już widzę, jak dowalamy niektórym krajom. :attack:
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

mimeq

Krajom to raczej nie bo wszyscy zostajemy w tym samym ;] ale zespolom to calkiem realne ;]


Pigu

Cytat: sergeant w 07 Styczeń 2012, 00:39
A w tych gdzie mamy więcej punktów, zmiana nazwy zespołu spowoduje automatyczną zmianę u mnie? :-[

wedle mojej najlepszej wiedzy nic nie będziesz w tych projektach musiał robić - drużyny są identyfikowane po id, nie po nazwie

odnośnie tego co możemy zawojować - top2 świat jest w realnym zasięgu :attack:

Sergeant

"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Tobas


GRID

Mogłeś napisać od lewej do prawej kto jest kto.  :)
Ja rozpoznaje jedynie Obix'a i zakładam że najmłodszy to LukaszST

Tobas

[smg id=381]

Od lewej:
Obix, Waldi, LukaszST, Robert7NBI, Pigu, Gigi2000, Tobas

Tomasz R. Gwiazda

chetnie bym sie tez dowiedzial co na nasze pomysly ma do powiedzenia WIlly z Boincstats
i jakie to pole manewru nam daje

Tomasz R. Gwiazda

#340
a i wybaczcie moj scepcytyzm..
ale to pytanie do Obixa np.

czym sie niby rozni ten wasz pomysl
z tym zeby wszystko bylo pod nazwa Boinc@Poland ? (bo to jest faktyczna marka w Boinc)
skoro przeciez beda dywizje, takie niby fajne.

bo fajnie to one brzmia jak jest nowa nazwa, a one to twor wirtualny...



a co do nazw: wszystkie w stylu Poland!, !Poland! a nie Poland, wygladaja niedorzecznie... takie moje zdanie :)

[PNT] Obix007

Tomaszu masz rację B@P - jest marką w BOINC, ale nie zapominaj że PNT i GPUF to również marki w BOINC.

B@P - zachowuje swoją nawę (jako dywizja), markę, www, forum, klimat, zasady wewnętrzne, pozycjonowanie - PNT i GPUF również chce je zachować.

Co do nazwy...

Najmocniejszy zespół w świecie nazywa się Sicidurastra.
Niestety nazwa "Poland" jest już zajęta, ale IMHO "Poland!" jest równie dobra i nie wygląda niedorzecznie , ale mocnie i pewnie.


krzyszp

Cytat: [PNT] Obix007 w 07 Styczeń 2012, 12:57
... ale IMHO "Poland!" jest równie dobra i nie wygląda niedorzecznie , ale mocnie i pewnie.
Uwaga techniczna.
Użycie wykrzykinika (znaku zapytania, apostrofu, itd) będzie powodować różnorakie problemy w skryptach napisanych dawniej... Wszystko oczywiście do obejścia, ale już mówiąc o drużynie "głosowo" będzie się wprowadzało zamęt - drużyna Poland w końcu już istnieje.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

[smg id=382 align=center caption="Koniec 2012"]

Tomasz R. Gwiazda

zespol: Poland! kraj: Poland
dla mnie rownie dobrze mozna byloby w takiej sytuacji wylosowac dowolne inne slowo i by bylo lepiej niz w tej postaci :)

no dobrze, ani mnie tu nie przekonacie ani ja was :) Choc koledzy Pigu, Tobas i gigi bardzo lobbuja :)


To takie inne pytanie.

Cel to zwiekszenie RAC tego jednego wspolnego zespolu.
W tym momencie dodajemy RAC trzech zespolow, right?

A jaki niby to ma wplyw na wyniki wyscigow PG? skoro ten RAC nasz ogolny nie wynika np z naszego udzialu w PG ?
i zalozmy ze nie bedzie ochoty i checi z naszej strony zeby brac udzial w wyscigach PG ?
Nadal zostajecie tylko ze swoim RACem

Kolejna rzecz wynikajaca z powyzszego. Wzrost RAC, udzial w wyscigach PG , jakies tam wysokie miejsca.
To cel. Ale to raczej cel PNT i GPUF a nie B@P

Wiec to wy chcecie cos od nas a nie my od was. Prawda?
Czy w takim razie to nie WY powinniscie sie dostosowac do nas a nie my do was ? Skoro na spotkaniu doszliscie do wniosku ze RAC niewazny (w teorii)
a wazni sa ludzie. A tych jest w B@P 98% calosci (strzelam).


Co do marki B@P, GPUF, PNT - to wybaczcie ale waszy przywiazanie do roznych marek jest zmienne. Moje jest stale. Wiec patrze na to z innej perspektywy.


GRID: no i ? kompleksy jakies? bo to w prostej linii z kompleksow wynika to bicie sie w rankingach, wyscigach ect. Zdrowe to to nie jest :)
Sztucznie pompowana rywalizacja. i RAC robiony przez 10-20 userow zamiast 20tys.


Wiem ze w tym momencie wyrastam na największego przeciwnika, ale nie jest to prawda. Po prostu mam wątpliwości i chciałbym na nie uzyskać odpowiedzi.
Wiadomo ze każdego sie nie przekona.

Bezprym

A co powiecie na nazwę zespołu po polsku? Oczywiście, bez żadnych ą,ę,ś,ć, łatwą do wymówienia przez obcokrajowca.
Francuzi mają L'Alliance Francophone... Dają odpór powszechnemu zangielszczaniu.

Może też pójdziemy w tym kierunku?  :)

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: bezprym w 07 Styczeń 2012, 13:14
A co powiecie na nazwę zespołu po polsku? Oczywiście, bez żadnych ą,ę,ś,ć, łatwą do wymówienia przez obcokrajowca.
Francuzi mają L'Alliance Francophone... Dają odpór powszechnemu zangielszczaniu.

Może też pójdziemy w tym kierunku?  :)
W sumie POLSKA jest ok :)
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

mimeq

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Styczeń 2012, 13:12

A jaki niby to ma wplyw na wyniki wyscigow PG? skoro ten RAC nasz ogolny nie wynika np z naszego udzialu w PG ?
i zalozmy ze nie bedzie ochoty i checi z naszej strony zeby brac udzial w wyscigach PG ?
Nadal zostajecie tylko ze swoim RACem

Skoro PNT ma wiecej pkt w PG oni zmieniaja nazwe na "wybrana" my przechodzimy do tego zespolu a w wyscigach PG oczywiscie bierzemy udzial wiec RAC sie zwieksza chyba proste  ;)

A udzial bralismy w kazdym z zeszlorocznych wyscigow PG:

Cytathttp://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/wyscigi-boincpoland-klasyfikacja-uczestnikow-w-sezonie-2011/msg133184/#msg133184


Tomasz R. Gwiazda

wcale nie proste
Cytata w wyscigach PG oczywiscie bierzemy udzial
nie jest oczywiste.
bo nikt nikogo nie zmusza do liczenia PG ani nie ma instrumentow zeby zmusisc :)

byl to swojego rodzaju przyklad na moje potrzeby, wiec nie rozkladaj go na czesci pierwsze :)

mimeq

Patrzysz tylko ze swojej perspektywy bo nie bierzesz udzialu, duzo ludzi jednak bierze udzial i pewnie cieszyloby sie zajmujac wspolnie wyzsze miejsca. Kto mowi o zmuszaniu ? Chocbym startowal sam z B@P w wyscigach PG to moge napisac bierzemy udzial bo jestem czlonkiem B@P.


Tomasz R. Gwiazda

http://www.primegrid.com/challenge/TTotal.pdf

pokaz mnie to i powiedz co z tego wynika ? :) bo napewno nie to ze nagle wspolny zespol rzadzi

mimeq

#351
1 Sicituradastra.         287.50 250.00 287.50 375.00 250.00 287.50 500.00 375.00 312.50 2925.00
4 Polish National Team 231.25 200.00 193.75 300.00 165.00 218.75 430.00 345.00 231.25 2315.00
12 BOINC@Poland       101.25 114.00 142.50 192.00 86.00 181.25 256.00 192.00 76.25 1341.25

Gdybysmy liczyli wspolnie w zeszlym roku byloby 1 miejsce ;] Tomaszu chyba Ciebie nie trzeba przekonywac co do pkt to Ty u nas zamiatasz wszystkich :D

Choc ! w nazwie tez mi sie srednio widzi ... Ale nad nazwa mozna podyskutowac byle byly checi


Tomasz R. Gwiazda

mnie tam pkt nie podniecaja... jak mawial Obi-Wan Kenobi "There's always a bigger fish" :D
i w zespole i w PL i na swiecie sa tacy co maja wiecej
i zawsze jest opcja ze ktos moze miec jeszcze wiecej kwestia funduszy, mozliwosci technicznych i checi

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: [PNT] Obix007 w 07 Styczeń 2012, 12:57
Tomaszu masz rację B@P - jest marką w BOINC, ale nie zapominaj że PNT i GPUF to również marki w BOINC.
...
Wiesz dla mnie akurat nazwa jest sprawą bardzo znaczącą. Jestem z B@P związany od ponad 6 lat. To sporo dłużej niż w sumie istnieją PNT i GPUF. I po takim czasie nie bardzo mi się widzi taka zmiana.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

Tu opieram Bobreckiego. Mi również zmiana nazwy nie leży. weź pod uwagę że teamy takie jak sicituradastra istniały zawsze. Wspinały się szybko i szybko leciały w dół. A LAF seti.usa seti.germany istnieją tak jak B@P od lat i zawsze w czołówce.

TP

Ja też jestem związany z nazwą zespołu w którym liczę - Polish National Team - nazwa mi się podoba, chciałbym aby nowa drużyna tak się nazywała - ale wiem że tak się nie stanie, bo rozumiem Wasz sprzeciw w tej materii. Dlatego dla kompromisu wypracowujemy nową nazwę główną - a jest to nazwa konfederacji w skład której będą wchodziły nasze zespoły.Zauważ, że nowa nazwa będzie praktycznie figurowała tylko w projektach i statystykach - a nasze fora, www, drużyny, przyzwyczajenia zostaną takie jak są do tej pory. Zmiana będzie więc tak naprawdę kosmetyczna - a da nam jedną ważną rzecz - jedność w statystykach. Dobrze będzie, gdy nowa www drużyny będzie tak naprawdę wizytówką odsyłającą na nasze dotychczasowe www. Być może z czasem rozbudujemy ją w coś równie fajnego jak Wasza Wiki i nasza www.

:)

Tomasz R. Gwiazda

TP: a nie jestes zwiazany z nazwa TPT ? :)



ja nadal nie otrzymalem odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania

ale mozemy kontynuowac...

koledzy z PNT, GPUForce

Wasze działania obecnie wynikają z animozji z przeszłości i urażonej dumy ze wasze pomysły nie spotkały się z akceptacja oraz z tego ze jedna lub więcej osób powiedziały o kilka slow za dyzo  i nie opierają się na logice.

Logiczne jest to ze wchodzicie do B@P we wszystkich projektach w których nie macie więcej pkt, a B@P wchodzi w wasze gdzie wy macie więcej (zmieniając nazwę teamu na B@P). To jest logiczne.

Spójrzmy prawdzie w oczy nie ma marki takiej jak B@P. Wasza marka to tylko pkt.
Rownie dobrze mozemy funkcjonowac jako federacja pod najsilniejsza marka.
To co wy proponujecie to kolejny rozbiór. Tworzenie kolejnych sztucznych bytow, domen, stron, forow
Tak wam sie podoba ta struktura federacji ale glowny ciezar tej zmiany ponosimy MY. bo wasze przywiazanie do teamow i marek jest bardzo zmienne. Co niestety udowodniliscie w przeszlosci. I nikt nie ma pewnosci czy po jakims czasie sie wam znowu nie odmieni.


I powiedzcie mi teraz wprost, bo wyciagnac tego od was nie moge. Co B@P ma z tego wszystkiego miec ??? Oprocz celu ktory wam realizuje? Czyli RAC do statystyk, wyścigów ect ??? Jaki cel B@P jest realizowany ? skoro i tak zostajemy na naszym forum, robimy wiki, projekty ect ? To wy sie pod to wszystko podczepiacie i można by rzec "żerujecie".

CytatZmiana będzie więc tak naprawdę kosmetyczna
Wybacz ale się nie zgodzę. Może dla was to jest kosmetyka.
To my musimy wam iść na rękę.

Pozwolę sobie zacytować kolegę z prywatnej rozmowy

Cytat- mamy najwięcej,
- dajemy najwięcej,
- robimy najwięcej,
- ryzykujemy najwięcej!

a w świetle tych faktów to WY musicie pójść na ustępstwa a nie my.

My w ramach tej współpracy jesteśmy wiele w stanie zaproponować (ale póki co to jeszcze nie ten etap rozmowy)

PS: tak zdaje sobie sprawę z waszych możliwości i ze jak się zepniecie to w jakiejś niedalekiej przyszłości nas wyprzedzicie.
Pytanie tylko czy jest sens w ten sposób marnotrawić zasoby




Czy potraficie zrozumieć ten tok rozumowania czy jest to dla was zupełna abstrakcja?


Potraficie sie przyznać do błędów które spowodowały te rozłamy ? Bo my tak. I to prawda wina leży po obu stronach.
Ale my jesteśmy w stanie się do niej przyznać, przeprosić i prosić o wybaczenie.



Powyższy text jest tylko moja własna opinia a nie calego B@P. Pewnie w zespole znajda sie osoby ktore sie ze mna nie zgodza, ale jest tez wiele ktore mysla podobnie.


Waldi

Koledzy z B@P
Mam dwie sprawy.
1. Otrzymałem na PW sympatyczną wiadomość od jednego z Waszych członków abyśmy przystąpili do Was.
Motywuje to tym, że z jednego pnia się wywodzimy. Oczywiście, ze tak jest.
Należy wszakże pamiętać, że dzisiaj każdy z nas jest w swoim środowisku, a dyskusja o Konfederacji to dyskusja o przyjęciu przez kilka środowisk wspólnych barw. Przypomnę, że Waszym PIERWSZYM warunkiem było aby PNT uszanowało Waszą tradycję - więc niechaj tak się stanie. A skoro tak, to nie wyobrażam sobie inaczej jak tylko, że Wy koledzy z B@P uszanujecie nasze środowisko.
Z tego wynika, że zaproszenie nas do Was to próba innego traktowania nas przez Was. Nie będę tego oceniał.
W wiadomości wspomniano również, że nie jesteście dumni z powodów i okoliczności w jakich wielu opuszczało B@P (dla mnie to wystarczy, może moim kolegom czegoś jeszcze brakuje), Ale Oświadczam, że my na spotkaniu zadeklarowaliśmy, że wszelkie niesnaski nie są podstawą do czegokolwiek.

Z powyższych powodów my nigdy Wam nie proponowaliśmy - Wstąpcie do PNT. poprostu szanujemy Was tak jak "stoicie".

2. Po naszej stronie nic się nie zmieniło - JAK PNT ZABIERZE GŁOS W JAKIEJŚ SPRAWIE TO BĘDZIE TO BARDZO WYRAŹNIE ZAZNACZONE. Drużynowym jest Obix007.
Jakiekolwiek indywidualne wypowiedzi naszych członków są tylko i wyłącznie ich indywidualnymi wypowiedziami.
Na spotkaniu w Poznaniu już wiedzieliśmy, że po każdej ze stron obudzą się demony, które dotychczas liczyły na fiasko rozmów a teraz próbują nas skłócić.
Kilka dni temu Wasz członek próbował "mocniejszych" wypowiedzi, a teraz byc może przyszła kolej na naszego kolegę, który nie chce uszanować woli większości.
Proszę, tak na forum PNT , jak i tutaj - ignorujcie jątrzące wypowiedzi.

pozdrawiam

AL

Takie małe spostrzeżenie z mojej strony. Zmieniając nazwę zespołu - tracą wszystkie zespoły, a zyskują tylko no właśnie kto...statystyki? Wybaczcie ale dla mnie od statystyk ważniejsza jest marka.

Troll81

no niestety marki nie buduje się w rok. ani samymi punktami. Potrzebna jest długa obecność w czołówce.