RaspberryPi - 35 dolarów za komputer z Linuksem

Zaczęty przez krzyszp, 08 Luty 2012, 13:30

Tobas

Właśnie dostałem maila od jednego z ich sprzedawców (Farnell), że idą i można zamawiać.
Zamówiłem 3szt. z dostawą do domu - cena za 1szt. 24.55 GBP (nie EUR) - zobaczymy kiedy przyjdą..

xelexin

 


Tomasz R. Gwiazda

jak kupisz to beda....

nikt raczej nie mysli nawet o dystrybucji gdziekolwiek indziej poza UK

Troll81

funt to prawie 5 zeta.... 25x5 to 125 złotych.... może udałoby się jedną sztuke dla trolla zamówić?

Szopler

Pytanie - która to wersja?  Ta bardziej wypasiona czy zwykła?

gaballus

Wersja B czyli bardziej wypasiona (ethernet i 2x USB)

Troll jeśli chcesz to pisz na PW, chyba zamówię dla siebie. Chociaż muszę przyznać że trochę poirytowali mnie całym tym zamieszaniem (część nie z ich winy np transformatory na ethernecie)

Tobas

Tutaj znalazłem ciekawy artykuł:
http://www.pcpro.co.uk/news/education/373825/distributors-refuse-to-send-raspberry-pi-to-customers

Troll: Zamów sobie po prostu - wysyłają do Polski

xelexin

A nie lepiej by jedna osoba z tamtad zamowila i potem rozsylka po Polsce?
 


Troll81

Tez jestem za jednym zamówieniem, zmniejszy to koszty wysyłki....

krzyszp

Wracam jutro do UK, pojutrze mogę zamawiać, nawet od jednego z kamratów mam już pieniążki.
Tak w ogóle, to zamawiać można na Farnellu czy u tego drugiego dostawcy?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

gaballus

Generalnie zrobił się bałagan (nie pierwszy raz w związku z RP) dla różnych krajów są różne ceny, albo mi się tak tylko wydaje, do tego dochodzą chyba też różne koszty przesyłek. Tak jak spojrzałem na szybko wychodzi na to że w Farnellu jest o niecałe 2,5 GBP taniej niż w RS Components (31,86 GBP vs 29,46 GBP) , mowa tu o całkowitej cenie dla UK, obejmującej VAT i przesyłkę. Dla Polski może to już inaczej wyglądać :dunno: Pytanie tez czy będą skłonni sprzedać kilka egzemplarzy i czy przesyłka wtedy jest liczona raz (normalnie w Farnellu mają zryczałtowaną opłatę za przesyłkę, ale nie wiem czy tyczy się to tez RP)

krzyszp

W Farnellu przy zakupie powyżej jakiejś kwoty (chyba 100 funtów, nie jestem pewien, bo piszę z pamięci) mam przesyłkę do mnie free. Natomiast faktycznie nie jestem pewien, czy da się więcej niż 1szt zamówić...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

jak bedą szczegóły znane to dajcie znać...

Martin Fox

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,11492390,Ponowna_premiera_peceta_Raspberry_Pi_opozniona.html
czyli nieszybko :P

PBT_marian_boss

Witam, Panowie jestem zainteresowany zakupem wersji B więc jak coś możecie załatwić to chętnie kupię. Dajcie tylko znak.

Tobas

Dostałem właśnie maila od Farnell'a:

Dear customer,

Having successfully passed its CE compliance testing, we can now confirm that your Raspberry Pi will be delivered by the end of June.
You will receive a confirmation email prior to your Raspberry Pi being shipped.

We'd like to thank you once again for your patience - by offering you 15% off your next online order over 270 PLN.


Ja raczej już więcej nie będę zamawiał, ale jak już będą dostępne to mogę zrobić zbiorcze zamówienia ze zniżką.

krzyszp

Jakim cudem wysyłają do Ciebie? Jak zamówiłeś?
Albo tam jest niezły burdel, albo ja nie wiem co...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

burdel maja i losuja do kogo dzis wysla...

Tobas

Nikt póki co nie wysyła - obiecują jak widzisz koniec czerwca. Jak będzie.. Pożyjemy, zobaczymy..

Zamawiałem u nich na stronie.

krzyszp

Cytat: Tobas w 27 Kwiecień 2012, 12:50
Nikt póki co nie wysyła - obiecują jak widzisz koniec czerwca. Jak będzie.. Pożyjemy, zobaczymy..

Zamawiałem u nich na stronie.
Tak, ale ja jeszcze nie miałem nigdzie przycisku "zamów", nadal widnieję jako zainteresowany kupnem - to raz, a po drugie, możesz uściślić, gdzie zamawiałeś? Farnell?
Jeszcze jedno - jaką miałeś cenę końcową?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tobas

Pisałem w tym wątku i to nie był Prima Aprilis  8)

krzyszp

Faktycznie, zauważyłem.

Natomiast mi tylko na chwilę (na Fernellu UK) wyskoczyło po 32 funty z groszami... Potem i to znikło (strona miała kłopoty z przeładowaniem, nie udało mi się zamówić nic) i do dziś żadnej opcji zamówienia, tylko spam z Farnella zawala mi skrzynkę co parę dni. Może powodem tego było, że mam tam konto firmowe?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tobas

Zamówiłem kolejnego Raspberry Pi v. B, tym razem dostałem taką możliwość na RS Online.
Zapłaciłem 39EUR z przesyłką. Zobaczymy, który i czy w ogóle dojdzie.

Napisali że powinno dojść w 4 tygodnie.

Tomasz R. Gwiazda

te czasy wysylki to dziwne sa, co oni go rysuja czy co ? :)


Tobas

Taka mała ciekawostka:

http://www.designspark.com/content/raspberry-pi-vax-cluster

Troll81


Cyfron

a czy ktoś z naszych dostał w końcu tą zabawkę?

waldas

Cytat: Cyfron w 13 Czerwiec 2012, 21:00
a czy ktoś z naszych dostał w końcu tą zabawkę?

kumplowi w pracy przysłali na początku tego tygodnia, dzisiaj robił pierwszy rozruch, ale wiem tylko tyle, że działa nic więcej bo nie miałem czasu się temu przyjrzeć

Tobas

Przyszedł do mnie dzisiaj z Farnell'a.
Wieczorkiem odpalę i dam znać jak i czy liczy WCG ;)

Troll81

I jak sie malinka spisuje? mozna gdzies toto juz normalnie kupic? jaka ma wydajność?


Ania

Czy jest już gdzieś informacja jakie projekty BOINC można na tym uruchomić i ile to punktów daje ?

Tomasz R. Gwiazda

mniej niz boinc na komorce... bo ma starszy procek niz obecne telefony

Tobas

W praktyce udało mi się odpalić Radioactive@Home.
Docelowo chciałbym postawić Malinkę jako router z obsługą Radioactive.

Jak ktoś z Wrocławia chce się pobawić, to mam 2szt. jedną mogę wypożyczyć do testów.

Ania

W powyższym artykule jest informacja o poborze prądu 4W.  To jest liczone razem z zasilaczem ? (o jakiej sprawności ?)

ryszard.korczyk

#115
W farnellu są dostępne od reki, czy ktoś chce, bo będę robił zamówienie. Po przeliczeniu walut powinno wyjść około 160zl.

d_worms

Do 4 tyg. bawie sie tym malenstwem jestem pod wrazeniem. Zasilam go poprzez Micro USB z Mojego LCD TV tak ze zaden zasilacz nie jest potrzebny. Filmy 1080p dzialaja bez problemu.
Uzywam go jako media center. :p_arr:

Cyfron

ja się jeszcze zastanawiam - kolega z pracy kupił - może kiedyś da się nim pobawić :)

Troll81

Ja akurat na urlop idę :( ale jak wrócę.....

Ania

Cytat: d_worms w 11 Wrzesień 2012, 08:34
Do 4 tyg. bawie sie tym malenstwem jestem pod wrazeniem. Zasilam go poprzez Micro USB z Mojego LCD TV tak ze zaden zasilacz nie jest potrzebny. Filmy 1080p dzialaja bez problemu.
Uzywam go jako media center. :p_arr:

A jak go zasilasz filmami ?